Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 14 lip 2006 16:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Na oficjalnej stronie Game Factory Interactive - wydawcy gry Jagged Alliance 3D, pojawiło się jedno ciekawe zdjęcie. A co na nim widać? Każdy z nas doskonale wie, że jest to JA3D ale skąd dokładnie? Spójrzcie w prawy dolny róg monitora, widać tam napisy, ich ilość odpowiada tym w menu głównym (zazwyczaj tyle jest, ale nie zawsze).

I mi osobiście bardzo to pachnie menu głównym. Jednakże cokolwiek to jest trzeba przyznać, że robi wrażenie :wink:.

A co według was tam jest?

Link do zdjęcia


*
  WWW
Popuś
Post : 14 lip 2006 17:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


No tak, niby wygląda jak menu główne, ale kurka ja tam żadnych napisów nie widzę :mrgreen: W każdym bądź razie wygląda całkiem nieźle - oby na ładnej grafice się nie skończyło.


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 lip 2006 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Też sądzę że to menu - ja napisy widzę ;) nie są za wielkie ale BARDZO przypominają menu. Ogolnie wygląda ono "nieźle" ;)


*
  WWW
Popuś
Post : 14 lip 2006 21:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Skoro już dwie osoby widzą napisy to znaczy że tam są :P A więc jest to menu :mrgreen:


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 15 lip 2006 12:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Napisy widzę i to całkiem wyraźnie. Czy tak właśnie w takim razie będzie wyglądało menu JA3D? Nooo ... niewiadomo. Może to byc na przykład menu bardzo wczesnej wersji gry, lub jeden z wielu wariantów z których tylko jeden (i nie koniecznie akurat ten) będzie wybrany.

Słowem - nie podniecajmy się za wcześnie :P


*
 
lukasamd
Post : 15 lip 2006 13:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No ale nawet jeżeli jest to jedno, powiedzmy z 10 rodzajów menu jakie mogą być to trzeba przynać że te wygląda bardzo dobrze.


*
  WWW
Popuś
Post : 15 lip 2006 19:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


A tak teraz mnie naszła myśl, że ciekawe by było gdyby dali klika obrazków menu np z róznymi najemnikami i wyświetlane byłyby losowo. Ot, taki fajny bajer ;)


*
  WWW
Len
Post : 16 lip 2006 12:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A mi by się podobało jakby to menu było animowane. Np. ten ogień się ruszyal, wiecie o co chodzi. Wrażenie byłoby niezłe a wymagania... też niezłe.


*
  WWW
lukasamd
Post : 16 lip 2006 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No własnie wymagania :evil: do czasu wyjścia JA3D MUSZĘ kupić jakąs kartę graficzną - nawet na tym procku i tej płycie GF2 może nie być aż taki fajny.

Menu naprawdę fajnie by wyglądało gdyby było animowane. Większość nowych gier takie ma (co nie znaczy że wszystkie).


*
  WWW
snick
Post : 20 lip 2006 21:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Myślę że do czasu wyjścia gry to menu może się jeszcze zmienić, jednak teraz też wygląda całkiem apetycznie :)

Menu animowane nie musi być, ale może - czemu nie. W Silent Storm też było animowane i całkiem nieźle to wyglądało. Wiadomo, najlepsze jest pierwsze wrażenie, a pierwsze wrażenie to menu (nie licząc oczywiście intra, ale ono, jeśli się pojawi, to akurat powinno być animowane :mrgreen: )


*
  WWW
nemrod
Post : 12 sie 2006 02:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


To przypuszczalne menu, jezeli takowym bylo jest typowo jaggedowe: karabiny plomienie itp. i jakby takie bylo, to na pewno przypadloby garczom do gustu. Co do animowanego menu, to uwazam to a dobry pomysl. Jak przypominam sobie menu z Mafii - az sie nie chcialo z niego wychodzic :P Nawet tego typu menu, jak w jagged alliance 1 bylo by swietne. Ja do dzis uwazam, ze to najstarsze menu z jedynki jest lepsze niz to z nowszych czesci. Nie bylo zadnych napisow, tylko trzeba sie nauczyc samemu, gdzie kliknac. To menu z 1994 roku szalenie mi sie podoba nawet dzis.

_________________
.


*
 
Len
Post : 17 kwie 2007 15:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ponad pół roku po zmianie nazwy z Jagged Alliance 3D na JAZZ: Hired Guns sprawa z menu głównym, którą wywołał pewne zdjęcie, rozwiązała się.

Na najnowszych screenach opublikowanych wczoraj widać nowe menu gry! Oczywiście możemy pomarzyć o takim jakie widzieliśmy na powyższym zdjęciu bo gra zmieniła swoją nazwę. Przyznać muszę, że menu nie jest zbyt ciekawe, przynajmniej dla mnie.

A czy tamto powyżej to było menu JA3D? Sądzę, że tak. Te napisy na dole wskazują, że to jednak było menu. Wystarczy porównać stare i nowe - wyraźnie widać, że wszystkie napisy są mniej więcej tej samej wielkości (choć o jeden mniej), no i w tym samym miejscu.

Menu JAZZ: Hired Guns | Menu Jagged Alliance 3D


*
  WWW
lukasamd
Post : 17 kwie 2007 15:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Menu trochę dziwne, bardzo przypomina mi te z MoH: Pacific Assault... W sumie jeżeli mam wziąć pod uwagę że walczę najemnikami to mi się ono podoba - koleś leży sobie na hamaku a w tle ładna łódeczka. :) Cienie drzew też całkiem niezłe.

EDIT:
Dodam tylko że rozmieszczenie przycisków jest fatalne - IMO jedyna wada (choć poważna).


*
  WWW
snick
Post : 26 kwie 2007 20:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Zauważyliście, że na menu z JA3D jest ten sam obrazek, który był na jednej z proponowanych okładek do JAZZ?

Co do samych menu... Zdecydowanie to pierwsze lepsze. I mogło zostać, skoro ten obrazek trafił nawet na proponowane okładki do gry...


*
  WWW
Fireox
Post : 26 kwie 2007 20:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Mi się to menu z JAZZ podoba...teraz w większośc gier jest takie...małe przyciski za to sporo obrazek+animacja.Tylko twarz tego pana na hamaku można by poprawić, bo jest IMO troszkę kanciasta ;P


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie