Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
momo78
Post : 19 lip 2008 07:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


maras11 pisze:
Nawiasem mówiąc, mam osobistą prośbę do autorów: zaadaptujcie grafikę z HG do JA2 i nie grzebcie przy niczym innym. Wyjdzie to wszystkim na dobre.

nie, naprawde lepiej aby nie beszcześcili JA2, bo znowu wyjdzie kicha, a poco nam to?
Niech lepiej zajmą się czymś innym, może ogrodnictwem? :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
lukasamd
Post : 19 lip 2008 20:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Robienie z HG to zły pomysł - w ten sposób niszczy się i jedną i drugą grę bo każda ma swoje zalety i wady (nawet jeżeli HG nie wciąga tak jak JA2).

Mod Hired Guns do JA2 to już byłaby inna sprawa...


*
  WWW
Len
Post : 19 lip 2008 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ja obawioam się, że jakiekolwiek by nie bło JA3 - i tak większości nie będzie się podobało. Po prostu, czytając niektóre opinie mam wrażenie, że oczekiwakiście dokładnie tego samego, co było w JA2 tyle, że w nowej grafice. Nie uzględniliście dwóch rzeczy:
- Czasy się zmieniają
- HG przez ostatni rok produkcji tworzony był jako zupełnie nowa gra nie związana z JA

Mi się podoba ta gra bo nie jest taka jak JA2. Ma swój charakter podobnie jak Brigade E5 czy Cold Zero.


*
  WWW
GrU
Post : 19 lip 2008 23:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


tylko że blizzard wiedząc ilu fanów ma stracraft robią właśnie starcrafta 1 w nowej grafice z kosmetycznymi zmianami bo wiedzą że całkowicie nowy sc by został zjechany przez fanów, i taką samą nadzieję mam co do JA3, że będzie to old good JA2 z nową grafiką i zmianami kosmetycznymi

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
maras11
Post : 20 lip 2008 01:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 05.06.2008
  • Skąd: Środa Wlkp.


Absolutnie zgadzam się z GrU: lepsze jest wrogiem dobrego.

A co do Brigade E5, to podobała mi się :-D Mimo bugów i reszty problemów. Zaś w Cold Zero niestety nie grałem, więc nie mogę się wypowiedzieć.


*
 
momo78
Post : 20 lip 2008 07:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


maras11 pisze:
Zaś w Cold Zero niestety nie grałem, więc nie mogę się wypowiedzieć.

nawet fajna gierka, moze nie oszałamia grafiką, ale idzie w to troche pograć :P
A co do JA3 to jakie by nie było to i tak przejdę!(a przynajmniej sproboje)

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
GrU
Post : 20 lip 2008 09:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Wiesz jak JA3 będzie taki bubel jak HG(z tego co piszecie - bubel, sam nie grałem) to raczej nie będę się męczył tylko lepiej odpalić JA2 + jakieś modziki ewentualnie, ale mają chłopaki dużo czasu, widzą co jest nie tak w HG

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
michaler
Post : 27 lip 2008 20:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 27.07.2008


Wg mnie Hired Guns The Jagged Edge to godny następca JA2. Byłby od niego lepszy gdyby była zmiana noc-dzień (wg to jedyna wada HG). Ludziom którym się nie podoba ta gra nie będzie się podobała żadna inna kontynuacja JA2 z tych komentarzy wydaje mi się że chcą dokładnie tej samej gry tylko z innym opakowaniem (takim się nigdy nie dogodzi). Co prawda trzeba się przyzwyczaic do wielu zmian ale mi to zajeło 30 minut i nie uważam, że te zmiany są złe.
Ale tak jest ze wszystkim. Wyjdze jakaś nowa gra z serii to przed jej premierą jest zmieszana z błotem a za jakiś czas wszyscy w to grają. Tak samo jest z systemami operacyjnymi (windows xp, vista). To jest poprostu taka moda.

soundtrack: 9/10
grafika 9/10
grywalnosc: 7.5/10

Tyle odemnie ;p


*
 
khazel
Post : 28 lip 2008 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 11.06.2008


Witam, nie jestem jakimś maniakalnym fanem, ale bardzo lubię gry typu ja2, ufo itp. Jest ich jak na lekarstwo co zawsze mnie dziwiło, więc cieszą mnie nowe tytuły utrzymane w podobnych klimatach. W HG gram od 2 dni i uważam że nie jest zła, ale drażnią mnie nie tyle błędy (zarówno logiczne jak i wykonania), ale oprawa i drobnostki typu sklep internetowy z bronią czy portal najemników. Obrazki są tak małe ze nie widać żadnych szczegółów że o opisie nie wspomnę. Wiem że jest to taki drobiazg być może mało istotny, ale szukając podobnych tytułów do ja2 zawsze byłem w stanie przymknąć oko na wiele spraw (grafika i błędy), bo ważniejszy był klimat gry(a na ten składa się sporo czynników). Podobnie rzecz się ma z najemnikami i ich przedstawieniem. ODROBINĘ REALIZMU POPROSZĘ. Pamiętam taką starą grę taktyczną "Deadline" polegającą na kierowaniu oddziałem SWAT...osobiście uważam że tam najfajniej przedstawione były charakterystyki zarówno broni jak i antyterrorystów.
(Jeśli ktoś ciekaw tu link http://www.staregry.pl/?c=_rv&i=1598#).Przepraszam za daleko idącą dygresję i przydługi wpis, ale tak mi się rzuciło po pierwszym weekendzie grania.


*
 
varak
Post : 28 lip 2008 12:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 25.08.2006
  • Skąd: wawa


Dawno mnie tu nie było, a tu już 5 stron ;]
Przeczytałem wszystkie posty i zgodzę się z niektórymi przedmówcami, wy nie chcecie nowości tylko JA2 w nowej grafice.
Narzekacie na granaty, hmm nie spotkałem się z sytuacją, aby mnie obrzucano granatami, owszem czasem polecą, ze 2 ale jak już trafiają to spokojnie z 50% życia zabierają, na jakim poziomie trudności gracie? Bo ja na najwyższym, podoba mi sie poziom trudności w grze, jest wyższy niż w JA2.
Jedyne dwie rzeczy mnie denerwują poza bugami graficznymi to "ostatni przeciwnik", szukanie go na takich mapach może być naprawdę męczące. Drugim błędem jest fakt, iż przeciwnicy potrafią stać i nie reagować na to, że się do nich strzela.
Czekamy na patcha to tyle ;]

_________________
kiedyś w Iron Squad


*
 
michaler
Post : 12 sie 2008 16:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 27.07.2008


Mnie ciekawi czemu są narzekania na muzyke. IMO na z HG bije na głowę muzyke z JA2. Jedynie głupio jest że cały czas leci ta sama. Powinno byc tak jak w JA2, że inna jest muzyka w czasie walki a inna po walce. Nigdy nie zauważyłem tego błędu, żeby przeciwnik stał i nie reagował na strzelanie. Ogólnie bardziej podoba mi się inteligencja przeciwnikow w HG niż JA2. Bo w JA2 chodziło się po całej mapie i po kolei wykańczało wszystkich, a w HG jest realistyczniej bo większosc odrazu biegnie do ciebie.


*
 
GrU
Post : 12 sie 2008 16:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


michaler pisze:
w HG jest realistyczniej bo większosc odrazu biegnie do ciebie.

:D:D:D
dla mnie bardziej realistyczna opcja to że się ktoś chowa i czeka na wroga niż masowy bieg na niego

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 16 sie 2008 20:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


michaler pisze:
Mnie ciekawi czemu są narzekania na muzyke.

Ponieważ...
michaler pisze:
cały czas leci ta sama

No i z czasem zaczyna wkurzać. Nie lubie takiego rąbania w tle. W Winampie całkiem fajnie się słucha ale w grze nie spełnia swojej roli.


*
  WWW
Olinka
Post : 09 wrz 2008 13:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Zaczęłam grać.
Wczoraj dwie godzinki.
I musze powiedzieć, że jestem rozczarowana.
Bardzo.
Bardziej niz bardzo.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Hanti
Post : 24 wrz 2008 11:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Ale sobie koledzy i koleżanki ponarzekali :)
Aż miło się to czyta ;)
No dobra - moje wrażenia.
1. Grę kupiłem wczoraj przez przypadek (sic!) - nie pamiętałem, że zmieniła tytuł. Za to pamiętałem demko (pozytywnie).
2. Mój komp jest za słaby na granie z włączonymi opcjami graficznymi, więc grałem bez graficznych bajerów.
3. Jeśli nie będziemy jej porównywać do JA2, wszystko będzie wyglądało lepiej :)
4. Poziom trudności: naprawdę jest inaczej na niskim, średnim czy wysokim - to dobrze.
5. Granaty są przesadzone, ale realistyczne, tylko czy chcemy realizmu na taką skalę ? ;)
6. Gra wygląda jak JA2 w 3D, działa na tej samej zasadzie, korzysta ze starych wzorców (jak pisałem kupiłem ją przez przypadek i grając zacząłem się zastanawiać, dlaczego ktoś zrobił "podróbkę").
7. Gra jest niedopracowana, ale to standard w biznesie (kupcie sobie nowy samochód w miesiącu jego premiery, a zrozumiecie jak działa biznes). Natomiast te wszystkie bolączki dadzą się, jak sądzę usunąć w drodze łatek.
8 Jako "stary gracz" staram się nie kupować gier przed minimum pół roku od premiery, nie mam też wymagań, żeby wszystko działało "od razu" na cacy. Poczekam na łatki, jak gra zostanie doprowadzona do poziomu grywalności, to przyjdzie czas na jej ocenę.
9. Jedyne poważne zastrzeżenie, to tylko 20 misji, które gra zawiera. Wygląda na to, że zerwanie współpracy z właścicielem praw autorskich zaowocowało brakiem pieniędzy i wydali produkt w wersji minimum. Wątpię, by świadomie podjęli decyzję o takiej małej liczbie misji - przecież wiedzieli do jakiej grupy kierują swój produkt. Cóż, może jak sprzedadzą dużą liczbę kopii, zarobią na tyle by wydać jakieś rozszerzenie?
10. Jak trochę więcej pogram, to dam znać ;)

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


cron