Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Olinka
Post : 07 maja 2009 11:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Stridingshadow ja tak ucze mojego IMP'A na poczatku :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 23 maja 2009 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ja też ale nie spodziewałem się że można osiągnąć TAKIE efekty, wszak Dimitri nie jest wyjściowo wielkim cwaniakiem.

_________________
Obrazek


*
 
Loucipher
Post : 28 paź 2009 11:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Phi. Ja w 1.13 mam tak wyszkolonych 6 IMPów. WIS i EXP na 90+. Wszystko się da.
Tyle w temacie offtop.

A Grunty mnie sie podoba i zawsze go do składu biorę. Tani, walczy w nocy, niezgorsze staty jak na początkującego, przy tym szybko się uczy i nie drożeje jak niektórzy :)
A że Niemiec? No to co? Co Wy macie przeciw Niemcom? Druga wojna światowa się już dawno skończyła. Dla mnie może być nawet Eskimosem, byle dobrze walczył. A jego narodowość to w tym miejscu zaleta - jest profesjonalistą, palma mu nie odbija.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Stridingshadow
Post : 28 paź 2009 15:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Loucipher pisze:
Tani, walczy w nocy, niezgorsze staty jak na początkującego, przy tym szybko się uczy i nie drożeje jak niektórzy :)

Uczy się tak samo szybko, jak tańszy od niego Grizzly, a mało drożeje dlatego że początkowo ma dość wysoki poziom (poziom jest głównym wykładnikiem ceny najemnika).
Tymczasem Grizzly'ego bije jedynie pod względem zwinności, ma za to mniejszą kondycję, a z siłą to u niego nędznie :P
Dużo lepszą od Grunty'ego inwestycją byliby Blood czy Igor.

_________________
Obrazek


*
 
Loucipher
Post : 28 paź 2009 21:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Może i tak, ale... siłę można łatwo trenować. Przeciąż najemnika w marszu przez sektory i patrz, jak mu siła idzie w górę. Ostro. Zdrowie przy okazji też (choć mniej ostro).
Wyższy poziom na starcie to zaleta nie tylko ze względu na cenę - bezcenna również w boju, zwłaszcza na początku, gdy nasz IMP to 1-poziomowy rzadziak.
No i jeden szczegół...
Night Ops. Któryś z wymienionych przez Ciebie ma? Dla mnie podstawa (zawsze przeprowadzam operacje w nocy, o ile tylko wróg zostawia mi ten wybór...)
Broń ciężka też się przydaje. Grunty ze zwykłym granatnikiem rządzi i wymiata. A jak dorwie, nie daj Boże, moździerz lub wyrzutnię ppanc. - to po prostu Czwarty Jeździec Apokalipsy. Likwidował mi w takich sytuacjach wrogów dziesiątkami.

W skrócie: kombinacja przydatnych skilli, dość łatwo trenowalne te statsy, w których jest słabszy, reszta na dobrym poziomie, wszystko za niewygórowaną cenę, która nie staje się kosmiczna pod koniec gry. Dla mnie wystarczy. Biorę.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Stridingshadow
Post : 28 paź 2009 21:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Loucipher pisze:
Night Ops. Któryś z wymienionych przez Ciebie ma?

Nie, za to wszyscy mają gogle noktowizyjne III generacji, celownik noktowizyjny AN-PVS-17 lub NSPU-3, a do tego wskaźnik celu Korsak lub AN-PEQ15, i przy tym wszystkim obecność lub brak specjalizacji z walki nocnej to pikuś.
"Operacje nocne" to specjalizacja dla biedaków których nie stać na noktowizor, tak naprawdę użyteczna tylko na początku gry.
Sam gram ZAWSZE nocą i nigdy nie mam speca od nocnych operacji, wykorzystuję do tego sprzęt noktowizyjny i mózgownicę (własną).
Kiedy wiesz jak sprowokować przeciwnika do wejścia na oświetlony teren, to możesz nawet specjalizować się w um. "ślepota" i latać po Arulco z białą laską i czarnymi okularami, wróg i tak będzie jak na dłoni.

Loucipher pisze:
1-poziomowy rzadziak.

Przed świtem Dnia 2 mój IMP ma już 4-5 poziom :P

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 30 paź 2009 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Stridingshadow pisze:
Nie, za to wszyscy mają gogle noktowizyjne III generacji, celownik noktowizyjny AN-PVS-17 lub NSPU-3, a do tego wskaźnik celu Korsak lub AN-PEQ15, i przy tym wszystkim obecność lub brak specjalizacji z walki nocnej to pikuś.
"Operacje nocne" to specjalizacja dla biedaków których nie stać na noktowizor, tak naprawdę użyteczna tylko na początku gry.


A tu się zgodzić nie mogę, bo nie każdy musi przecież grać w JA2 1.13 :/
W wypadku oficjalnych gier i mniej skomplikowanych dodatków umiejętność ta jest więcej niż przydatna, bo ani noktowizor ani google uv nie zapewniają takich profitów jak sprzęt, który możemy skombinować grając na 1.13.
To trzeba rozpatrywać oceniając umiejętności najemników - kiedyś nie robiło wielkiej różnicy, obecnie zmienia zupełnie sposób podejścia nawet do wynajmowanych najemników, co doskonale ilustruje powyższy przykład.


*
  WWW
Zhenia
Post : 31 paź 2009 08:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Jeśli zajęty jest Igor, to biorę Grunty'ego. Czasem obydwu (lubią się). Operacje nocne to cenna rzecz, a w nocy nie walczy się na jakąś większą odległość więc wystarcza. Niezły i trochę niedoceniany najemnik


*
 
Perry
Post : 27 maja 2010 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Perry pisze:
I tu was zaskoczę, nienawidzę niemców, ale Grunty ze względu na jego umiejętności może doskonale wypełnić lukę w moim składzie.
Dobrze strzela serią (śmiem nawet twierdzić, że lepiej niż Shadow), a to ważne.
Cieńki na początku, ale szybko się uczy.

No i znów muszę siebie poprawić. Teraz zamiast niego jest Bobby, odkąd magia Proedit wtargnęła w moją grę..

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron