Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 31 paź 2008 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Proszę, aby każdy zabierający głos w sprawie jakości polonizacji JA2: Renegade Republic ocenił także samą modyfikację w tym temacie.

Jagged Alliance 2 Renegade Republic zapowiadane było od... bardzo dawna. Pierwsze zdjęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie, od razu padły słowa, że RR może być następcą Urban Chaos, jeśli chodzi o rozmach. I choć modyfikacja dostępna jest już niemal od roku to zdecydowana większość dopiero teraz tknęła ją na serio, to dzięki spolszczeniu.

A to tworzone było ponad półtora roku. Projekt, który sprawił nam najwięcej problemów. W jednej chwili wydaje się, że już wszystko dobrze. A na drugi dzień wracaliśmy do punktu wyjścia. Czy się opłaciło? Z pewnością, tylko jak wyszło? A to już Wy sami musicie ocenić ;)

Teraz, kiedy pojawiła się wersja oznaczona 1.1.2085 a temat przeznaczony do zgłaszania błędów przestał rosnąć, możemy ocenić jakość polskiej wersji. Zastanawiałem się nad stworzeniem ankiety ale jak znam życie, 3/4 zagłosowałoby nawet nie uzasadniając swojego głosu. A takie puste głosy nie znaczą dosłownie NIC. Lepiej będzie jeśli sami się wypowiecie na ten temat :)

Proszę, oceńcie jakość spolszczenia.


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 lis 2008 09:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Po odpaleniu i zagraniu nieco w pierwszą wersję byłem zaskoczony - tylu niedoróbek i błędów jeszcze w waszych spolszczeniach nie widziałem. Zastanawiałem się czy w ogóle ktoś to testował przed premierą.

Wersja 1.1 wygląda już znacznie lepiej, choć nadal występują problemy których nie powinno być nawet w 1.0 (np. "OddziA" albo "PodrAA" - zamiast A są oczywiście dziwne znaczki w grze). Do tego można doliczyć dziwne umiejscowienie przecinków (np. "wiedziałem ,że...".

Mimo wszystko trzeba przyznać, iż w grze jest naprawdę kupa tekstów i z większością nie ma problemów. Jak na razie trafiłem na tylko jednego babola związanego z ortografią więc nie jest źle :D

Szkoda, że nie od razu otrzymaliśmy pełne spolszczenie, no ale dobrze że w wersji 1.1 ilość opisów przedmiotów i broni po polsku poszła znacząco do góry ;)

Gdybym miał oceniać jak w szkole to byłoby to... hm... dst+ / db- :P


*
  WWW
Len
Post : 01 lis 2008 15:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Po odpaleniu i zagraniu nieco w pierwszą wersję byłem zaskoczony - tylu niedoróbek i błędów jeszcze w waszych spolszczeniach nie widziałem. Zastanawiałem się czy w ogóle ktoś to testował przed premierą.

Nie powiedziałbym. W RR jest więcej błędów, które można dostrzec na pierwszy rzut oka. W takim UCPL, było mnóstwo dziwnie przetłumaczonych tekstów, a to jest znacznie trudniejsze do poprawienia niż przesunięcie przecinka.

Co do polskich znaczków to sprawa jest o tyle głupia, że u niektórych działają a u innych już nie.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron