Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2

Czy spolszczenie 1.13 jest wg. Ciebie dobre?
Tak 38%  38%  [ 3 ]
Nie 63%  63%  [ 5 ]
Liczba głosów : 8
Autor Wiadomość
Maxwell
Post : 09 wrz 2006 11:58
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


fyfek pisze:
To jesli ci się niepodoba to słowa krytyki kieruj do Topware bo my jedynie przetłumaczyliśmy kilka nowych komunikatów reszta jest orginalnym tłumaczeniem polskiego wydawcy.

Do "tłumaczenia" opisów postaci, czynności i wypowiedzi się nie czepiam bo w zasadzie go nie robiliście - skopiowaliście i tyle. Nie mogę za to chwalić bo mieliście gotowca, ale bynajmniej nie mogę mieć za złe bo niczego innego nie oczekiwałem, a nawet dokonanie zmian mogło by oburzyć niektórych bo to mieszanie się w 'charakter' naszych pupilków itp.

Chodzi mi o te elementy gdzie inwencja twórcza była wskazana - menu, opcje, cechy broni, nowe dialogi. W tych miejscach już nie mieliście za bardzo możliwości kopiowania i nagle się okazało że kulejecie w tym aspekcie. Części w ogóle nie ruszyliście (znowu nie ma za co chwalić, ale to ponoć kwestia do rozwiązania w przyszłosci), a kilka rzeczy tak, jednak nie można bezmyślnego kopiowanie nazwać tłumaczeniem - patrz kłopoty z opcjami, menu "dodatkowych opcji" gry, oraz cechy broni gdzie "burst fire" okazał się ogniem ciągłym, a "full auto" i kilka innych nie mają tłumaczenia. Zwalanie winy na TopWare tu nic nie da bo błędy powinno się usuwać a nie powielać.

fyfek pisze:
99% tekstów w ucpl jest taka sama więc nierozumie tu wszędzie widzisz błędy w tłumaczeniu a w uc pl wogule :).

Nie rozmawiamy o UCPL - popatrz na nazwę topiku. Jeśli znajdę błedy w UC (nie zaczepiam tego moda dopóki nie pojawi się hybryda z v1.13) to wypomnę je bez mrugnięcia okiem, jednak to nie jest miejsce na to, a ewentualne błędy i tak nie były by wytłumaczeniem dla niskiej jakości waszego spolszczenia.

fyfek pisze:
Było wspomniane że jest to pierwsza wersja i niema jeszcze przetłumaczonych nowych komunikatów, teraz juz mamy je i nowy plik pojawi sie w nastepnym tygodniu. Co do liter to juz ten problem niewystepuje.

...i bardzo się cieszę. Plus dla was za szybką reakcję... tylko czy nie można było poczekać chwilę i wypuścić wartościowy 'produkt' a nie zaczynać od bubla? Rozumiem podejście z użytkownikami pełniącymi rolę beata testerów, ale nie uprzedziliście że to wersja mocno niegotowa nastawiona tylko na testowanie stabilności (bo nie można jej polecić nikomu poza testerami z wymienionych wcześniej powodów). Pewne błędy są tak rażące że wydaje się że wogóle sami nie odpaliliście programu - a jeżeli postanowiliście po prostu zwalić cała robotę wyłapywania błedów na graczy to nie powinieneś się dziwić że pojawiła się krytyka - jest to tylko niejako raport o błędach ;)

Nie zrozum mnie źle - nie jestem jakimś waszym zagorzałym antagonistą - na pewno zainstaluje przyszłe wersje tłumaczenia by zobaczyć co zrobiliście, ale uważam że moja krytyka wobec waszego produktu była uzasadniona i podtrzymuję poprzednie zdanie.


*
 
Gość
Post : 09 wrz 2006 12:55


Maxwell, jako jedyny grałeś w polską wersję więc piszę to głównie do Ciebie, nie do tych pseudo-fanów co nie grali a i krytykują.

Jeśli znajdziesz jakiś błąd lub po prostu chcesz się z nami czymś podzielić to napisz NAM o tym, inaczej trudno będzie szukać odpowiedzi.

Temat w którym można takie coś pisać, nawet nie będąc zalogowanym na forum, to:
http://jaggedalliance.pl/forum/topics82 ... vt1408.htm

Tam też znajdziesz moją odpowiedź na te wszystkie śmieszne rzeczy które tutaj się dzieją.


Pozdrawiam,
scooly


*
 
Len
Post : 09 wrz 2006 13:01
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Gość pisze:
Maxwell, jako jedyny grałeś w polską wersję więc piszę to głównie do Ciebie, nie do tych pseudo-fanów co nie grali a i krytykują.

Najpierw czytaj posty potem pisz śmieszoności. Maxwell jako jedyny skrytykował błędy w samej grze (tj. jakość), reszta rzeczy które nie wymagają grania (np. wasze dziwne beta testy).

Ja w to nie grałem i raczej długo nie zagram więc nie wiem jak jest, nie krytykuje jakości tłumaczenia i nie mam zamiaru puki nie zobaczę na własne oczy.

Maxwell złamałeś żelazną zasadę - skrytykowałeś pracę Scooly'ego! Klątwa cię dopadnie :diabel:. Ale na szczęście forum JAC jest normalne z wolnością słowa z normalnymi użytkownikami (jeszcze). Ale jak widać nie wszędzie :lol2:

Proponuję wyłączyć postowanie gościom bo zaczyna się trollowanie a tego nie chcemy.


Sorry za wprowadzanie nie miłej atmosfery z LA ale muszą to napisać bo lałem ze śmiechu przez ostatnie pół godziny :D
Scooly pisze:
My pokazujemy jak je zrobić.

Hahaha, do wszystkich graczy, którzy wyłącznie grają - teraz już wiecie jak robić spolszczenia, będziemy mieli plagę spolszczeń, teraz to do Techlandu wszyscy pójdą :lol2:

BTW. Scooly zanim dodasz gdziekolwiek jakąś informację o swoim spolszczeniu napisz koniecznie - "Zgłoś błąd to cię ukatrupimy".


*
  WWW
Maxwell
Post : 09 wrz 2006 14:22
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


scooly pisze:
Jeśli znajdziesz jakiś błąd lub po prostu chcesz się z nami czymś podzielić to napisz NAM o tym, inaczej trudno będzie szukać odpowiedzi.

Szczerze mówiąc moją intencją nie było kierowanie tych wypowidzi do was (bo wówczas bym to zrobił we wspomnianym topiku) i bynajmniej nie oczekiwałem odpowiedzi. Topik pojawił się na tym forum, więc tutaj napisałem swoją "recenzję" - tego dotyczy ten topik - v.1.13pl i opinii użytkowników o niej. Spodziewałem się raczej polemiki z innymi graczami niż "tłumaczenia sie" przed twórcami i odpierania ich ataków wobec mnie.

Dzięki za zaproszenie na forum, jednak nie skorzystam - mało osób potrafi dobrze znieść krytykę, a ja nie mam ochoty bawić się we flamewar z wami lub waszymi fanami (dostrzegam konflikt między użytkownikami obu for przejawiający się skrajnym uwielbieniem jednych przy jednoczesnej niechęci do drugich więc pewnie skończy się na niewybrednych komentarzach - tutaj mam tą swobodę że użytkownicy nie są związani z tym projektem więc nie odczują moich komentarzy jako osobisty atak... no chyba że coś napiszę o IS ;) ).

Zresztą - nie oczekujesz chyba odpowiedzi, bo swoją dezaprobatę do całej tej dyskusji (jak sam określiłeś - głupot) już wyraziłeś i dałeś do zorumienia że polemika cię nie interesuje.

"My nie robimy spolszczenia. My pokazujemy jak je zrobić. A obwinianie nas za to, że mamy jeszcze chęci coś robić dla Was mimo obrzucania błotem i wymyślania od bubli to naprawdę wspaniały sposób, dzięki! "

Czy ktoś was orzuca błotem za chęci? Krytyjue się dotychczasowe efekty, a nie chęci, zaś taka reakcja na krytykę nie zachęca do żadnej dyskuji (zbesztać niepokornych to zostaną sami pochlebcy?).

Wielce emocjonalnie piszesz jak to zostaliście pokrzywdzeni opiniami społeczności JA itd. - czyli kto krytykuje jest zły i w sprzeczności z duchem 'community' - jedyną słuszną opinią jest zachwyt i wielbienie twórców... ;) Przy okazji sam obrażasz osoby które się tu wypowiadały, ale to już jest ok bo przecież ciebie "obrzucono błotem" więc też masz do tego prawo... to takie "oko za oko" (i cały świat bedzie ślepy). Może odłożymy emocje na bok bo to do niczego nie prowadzi poza flamem. Rzeczowa dyskusja jest znacznie lepsza. To że wasze dzieło jest odbierane tak, a nie inaczej to tylko i wyłącznie wasza wina. Przeanalizujcie co zostało źle zrobione że 'jest jak jest' a nie odrazu nastawiacie się agresywnie do odbiorców.

Napisałeś że tak w ogóle to nikt nie zrozumiał o co chodzi w tym projekcie (może i prawda bo ja zaczynam mieć wątpliwości co tak właściwie zrobiliście), że nie robicie spolszczenia choć stoi to w sprzeczności z pierwszym zdaniem w topiku, oraz nazwie pliku w waszym download. Więc zadam ci tutaj pytanie - czym tak naprawdę jest plik umieszczony pod nazwą "JA2 v1.13 spolszczenie" w downloadzie LA, jakich zmian dokona i czego mam po nim oczekiwać? Bo może faktycznie wziąłem go za coś innego niż jest i moje oczekiwania były nad wyraz wyolbrzymione.

EDIT: O widze że flame już się zaczął. Jestem zegradowany już nie do głupka który nie zrozumiał idei, ale "motłochu i mentalnej ameby" ... bywa.


*
 
Gość
Post : 09 wrz 2006 14:40


Cytuj:
Więc zadam ci tutaj pytanie - czym tak naprawdę jest plik umieszczony pod nazwą "JA2 v1.13 spolszczenie" w downloadzie LA, jakich zmian dokona i czego mam po nim oczekiwać? Bo może faktycznie wziąłem go za coś innego niż jest i moje oczekiwania były nad wyraz wyolbrzymione.



Bardzo chętnie odpowiem tylko zastanawiam się gdzie mam to zrobić.


Cytuj:
Szczerze mówiąc moją intencją nie było kierowanie tych wypowidzi do was (bo wówczas bym to zrobił we wspomnianym topiku) i bynajmniej nie oczekiwałem odpowiedzi. Topik pojawił się na tym forum, więc tutaj napisałem swoją "recenzję" - tego dotyczy ten topik - v.1.13pl i opinii użytkowników o niej. Spodziewałem się raczej polemiki z innymi graczami niż "tłumaczenia sie" przed twórcami i odpierania ich ataków wobec mnie.


Czy Twoje intencje się zmieniły?


*
 
Len
Post : 09 wrz 2006 14:55
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Maxwell pisze:
tutaj mam tą swobodę że użytkownicy nie są związani z tym projektem więc nie odczują moich komentarzy jako osobisty atak... no chyba że coś napiszę o IS ;) ).
Tak żeby nie było wątpliwości i żebyśmy nie byli porównywani. IS nigdy nikomu nie miał za złe, że krytykuje, skoro grał w to i twierdzi że lipa to tak jest i może właśnie dlatego jest tak ogromna różnica pomiędzy UCPL 1.0 a wersją 1.5

"Ataków", bluzganin czy krytyki na IS było już mnóstwo, ale na szczęście jak dotąd znacznie więcej pozytywów i staramy się to utrzymać.


Maxwell nie wysilaj się, to nic nie da. To co pisze Scooly to już jest tak, żenujące że szkoda gadać. Już nawet śmiać mi się nie chce. I trzeba szybko coś z tym zrobić bo jak na razie Scooly'mowa przemiana JAC na coś pokroju LA (wszyscy wiedzą o co chodzi więc wyjaśnienia zostawię) przebiega pomyślnie jak i trollowanie tego forum.


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 wrz 2006 15:02
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Proponuję wyłączyć postowanie gościom bo zaczyna się trollowanie a tego nie chcemy.


"Niestety" tak się raczej nie stanie - nie ma po co wprowadzać na forum "tyranii", po prostu posty gości łamiące regulamin będą kasowane.


A teraz trochę do scoolyego:

Napisałeś tak,

Cytuj:
Aż żal dupę ściska jak się na to patrzy z boku.

Cytat:
Jeśli tak ma wyglądać tłumaczenie to ja dziękuję.

Jeśli tak ma wyglądać " JA community" w Polsce to... ja dziękuję.

Proponuję najnormalniej poczytać o projekcie. Wyraźnie zaznaczyliśmy, że nowe komunikaty jakie występują w modzie nie zostały jeszcze przetłumaczone. Nic też innego nie było kopiowane z polskiej wersji JA2.


Nie mam zamiaru już wnikać tutaj w kulturę twojej wypowiedzi bo to nie ma sensu, chciałem za to powiedzieć że powinieneś w końcu nauczyć się przyjmować krytykę - przypomnij sobie jak pisałeś o JAC zaraz po jego powstaniu, po twoich wypowiedziach też mogłem napisać "Jeśli tak ma wyglądać " JA community" w Polsce to... ja dziękuję." ale nie, to była dla mnie krytyka którą przyjąłem i starałem się zrobić lepszą stronę, krytyka która może tylko pomóc. Mam nadzieję że zdołasz sobie przypomnieć bo jak ja pamiętam to po małej kłótni którą sam wywołałeś, usunąłeś tamten temat na LA.

Z tego co widzę już od dłuższego czasu mogę wywnioskować że Ty krytyki przyjmować nie umiesz zupełnie - albo ją całkowicie ignorujesz albo eliminujesz osoby które cię krytykują albo przedstawiasz krytykę jako całkowite chamstwo itp. Otóż nie człowieku, krytyka jest PO TO abyś WIEDZIAŁ co zrobiłeś ŹLE. Specjalnie pogrubiłem ŹLE bo nikt nie jest idealny - TY też nie, nic w życiu nie zrobisz idealnie bo to słowo jest utopią. Powinieneś raczej wziąć sobie tą krytykę do serca i chociaż spróbować poprawić to co zrobiłeś źle a nie wywoływać totalnej wojny.

Takie jest moje zdanie - i wiedz jedno, na TYM forum nie usuniesz tego tematu i niczego nie zabronisz, dopóki posty będą zgodne z regulaminem będą na forum, no chyba że temat ulegnie przedawnieniu.


*
  WWW
Maxwell
Post : 09 wrz 2006 15:12
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


scully pisze:
Bardzo chętnie odpowiem tylko zastanawiam się gdzie mam to zrobić.

Na którymś forum - wypadało by tutaj skoro dotyczy to tej dyskusji, ale na LA tez może być bo tam wyjaśnienie jest jeszcze bardziej przydatne.

Jak dotąd bywałem tylko na Bears pit forum i gdy pewnego dnia postanowiłem sprawdzić co się dzieje na polskiej scenie przeżyłem małe rozczarowanie gdy się okazało że jest kilka for a nie jedno skupiające wszystkich graczy. Dla mnie to duży minus. Wybrałem to forum bo tu widzę więcej możliwości dla kogoś 'nowego' w ingerencję w stronę jak i lepsze przyjęcie bez obaw o podział na tych nowych i starych forumowych wyjadaczy. ;) (typowe na starszych forach a zdaje się LA jest starsze)


Cytuj:
Czy Twoje intencje się zmieniły?

Intencje nie uległy zmianie bo dotyczą czynności już dokonanej, jednak ja nie mam nic przeciwko dyskusji.... ale naprawdę dyskuji a nie jakiegoś ubliżaniu sobie nawzajem.

[ Dodano: Sob 09 Wrz, 2006 ]
Zdaje się że ten plik (JA2 v1.13 spolszczenie) jest niegrywalny, ewentualnie wymaga rozpoczęcia gry od nowa (tego jeszcze nie sprawdziłem) ... albo miałem wybitnego pecha i tylko u mnie zaszła taka dziwna sytuacja. ;) Grę rozpocząłem na oryginalnym v.1.13. Po zmianie na PL i zapisaniu gry nie mogę odczytać save'a - wywala error. Próbowałem kilka razy na róznych slotach i różnych sektorach/momentach. Po powrocie na oryginał wspomniane save'y dalej nie działają (stąd podejrzenie o wadę w polskim execu), ale gra zapiasana na angielskiej wersji działa poprawnie... dziwne. Dobrze że nie nadpisałem save'a z oryginalnego execa bo bym się zirytował ;)


*
 
Lecter
Post : 24 wrz 2006 17:19
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


Fyfek pisze:
Udostępniamy nową wersje spolszczenia.

Zmiany:
-wszystkie komunikaty w pliku exe sa juz przetłumaczone
-naprawione jest wyświetlanie polskich znaków w laptopie
-część plików które były po angielsku a pochodziły z ja25ub sa już po polsku

Dodaliśmy też do archiwum pliki z wersji PL dzięki którym uzyskamy pełne spolszczenie na wersji GOLD.

Download:
Pobierz spolszczenie JA2 v1.13 [502]
http://jaggedalliance.pl/download/details.php?file=391

scooly i Fyfek zrobili nową wersję
enjoy :D


*
 
Lecter
Post : 19 paź 2006 18:23
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006




*
 
Grizzli
Post : 20 paź 2006 20:02
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Może ją sobie oblukam ...

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron