Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Stoker
Post : 10 maja 2016 20:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 09.05.2016


Witam,
Rzuciłem sobie wyzwanie ukończenia gry na ekspercie także nie bardzo widzi mi się granie od nowa ( no chyba że zajdzie w ostateczności taka potrzeba) mimo jak dotąd niewielkiego postępu, całkowicie odbite Drassen i Alma. Skyridera niestety nie zwerbowałem, Pablo za chiny ludowe nie chciał nic powiedzieć o pilocie helikoptera także go olałem i ruszyłem na Alme, bazy sam'ów też nie podbijałem ( chciałem po przejęciu Almy) bo jak nie mam helikoptera to po co mi odbicie sam'ów.
Sytuacja wygląda teraz tak, wszyscy najemnicy są w Almie, wymęczeni po nocnych szturmach i czyszczeniu okolicy z patroli (ale za to jak uzbrojeni :-) ), także nie zdążą wrócić na czas do Drassen, skyridera niet, część ludzi przydzielam w takim razie do szkolenia samoobrony w Almie i tu się pojawia poważny problem....

Gra się wiesza za każdym razem kiedy sektor jest atakowany a w sektorze jest jedynie samoobrona. Wyskakuje okienko symulacji walki i zaraz jak się pokażą ikonki postaci wroga i mojej samoobrony to gra się zawiesza, alt tabuje to menedżera zadań i w linijce gry mam "brak odpowiedzi". Problem likwiduje natomiast obecność najemników w danym sektorze ale to wiąże się z tym że w praktycznie każdym mieście / sektorze autonomicznym musiałbym mieć przynajmniej jednego najemnika co jest w późniejszej grze prawie niewykonalne, a jeśli już to kosztowne i uporczywe. Prawdę mówiąc miałem taką sytuacje jeszcze jak stacjonowałem w Drassen i tam szkoliłem samoobronę, ale to z kolei jak widziałem że szykuje się jakiś atak to tam przerzucałem ludzi. Później jak udało mi się ich troche odeprzeć to porozbijałem okoliczne patrole i udałem się do Almy z nadzieją że nikt już nie podejdzie, i jak widać byłem w błędzie.

Wersja gry 6.04 build 25.10.05 polska wersja językowa, gram bez modyfikacji
Dużo broni, tryb realistyczny
Gra kupiona na wyprzy na steamie
Mógłbym w sumie jeszcze spróbować zainstalować grę z płyty ze starego numeru Play'a gdzie kiedyś gra była dodana i na niej odpalić sejwy i zobaczyć co się stanie.
I teraz moje pytanie, co polecacie zrobić w takiej sytuacji ? da się teraz na to dograć jakąś łatkę ? jeśli tak to którą. Spróbuje jeszcze przeinstalować samą grę i zobaczę czy da to jakiś efekt.
A jesli zalecacie rozpoczęcie gry od nowa to która gra, który patch, który mod mam zainstalować żeby móc się cieszyć spokojną i bezproblemową grą i powrotem nostalgii związanej z dobrą zabawą z serią Jagged Alliance :) .Mam jeszcze płytę z Jagged Alliance 2 ze starego numeru CD-A w razie czego, może będzie lepszą bazą do modyfikowania gry.


*
 
Starchris
Post : 11 maja 2016 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Niestety gra jest bardzo zbugowana i nigdy nie wiadomo kiedy gra zacznie fiksować. Jedynie co możemy zaproponować to wgranie poniższego patcha. To jest angielska wersja, ale ma późniejszy release z 2016r, być może coś zostało poprawione i uda się przełamać ten bug z zawieszaniem samoobrony.

https://jagged-alliance.pl/plik80/

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Stoker
Post : 11 maja 2016 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 09.05.2016


No niestety, łatka nic nie pomogła, przeinstalowanie samej gry też nie, ściągnięcie innych wersji językowych przez steama niestety też nic. Nawet zainstalowanie gry z płyty Play z 2006 roku nie pomogło.... Prawde mówiąc to sam jestem zdziwiony całą tą sytuacją i jedynym jakimś sensownym wytłumaczeniem może być to że gra się teraz może gryźć z jakimiś bibliotekami systemowymi, aplikacjami, sterownikami, ustawieniami czy coś w tym stylu i się poprostu sypie w tym konkretnym przypadku.
Tak mi się przynajmniej wydaje bo w JA2 i Wildfire grałem od wielu lat i na wielu różnych komputerach. Na kompach z windą 7 też, tylko że z rok temu zmieniłem kompa na nowego ( system też Windows 7) a Wildfire zainstalowałem na nim w zasadzie niedawno i takie coś mi się zaczęło dziać. Na poprzednich komputerach miałem raczej typowe bugi w WF czyli wysypka przy granatach, niekończące się tury wroga, błędy sektorów, nieładujące sejwy i wiele innych mniej uporczywych, z którymi dało się jeszcze jakoś grać, ale z tym konkretnym przypadkiem spotykam się pierwszy raz.
Będę się chyba musiał przeprosić ze swoim starym laptopem z Windowsem XP i tam sprawdzić.


*
 
McAuliffe
Post : 17 maja 2016 18:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 12.04.2016


To prawda, mod jest świetny ale niestety koszmarnie zabugowany. U mnie też za każdym razem gdy była walka "samej" samoobrony vs armia zawsze się kaszani. Rada: zawsze w pobliżu ktoś być musi z najemników żeby można było zainicjować walkę nie automatyczną.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron