Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
slonik1990
Post : 12 sty 2011 12:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 03.01.2011


Witam. :D Mam kilka pytań odnosnie tworzenia swojej postaci w JA 2 WF i nie tylko, a mianowicie:
1. Czy jest jakiś sposób w którym tworząc najemnika będzie on miał umiejętnośc broń autmatyczna? Chodzi mi o to jak odpowiadać na pytania lub jak ustawić statystyki postaci aby taka umiejętnośc mi się trafiła. No i także co ta umiejętnośc dokładnie daje, jaki bonus bo szczerze mówiąc nic na forum o tym nie znalazłem. (zmienjsza AP?)
2. Pytanie o samoobrone. Szkolić ją od razu po zdobyciu jakiegoś sektora? Bo wcześniej grając robiłem tak że szkoliłem samoobrone po jakimś czasie. (Np: zdobyłem Cambrie już a w Chitzenie jeszcze obrony nie miałem bo mi nie było potrzebna, a potem mnie zaatakowały siły królowej.) Tylko że jak zbyt długo to robiłem to mi lojalnośc spadała, a chciałbym to ograniczyć jakoś do minimum bo wiadomo mniejsza lojalność=miej kasy z kopalni. :P
No i myśle że to tyle z moich 'wątpliwości'. ;) Jeżeli jakieś odpowiedzi na moje pytania były w innych tematach to przepraszam ale naprawdę czytałem duzo na forum zanim napisałem cokolwiek. Po 7 stronie znudziło mi się szukanie. xD
A pytam dlatego bo już za dużo razy zaczynałem od początku, a chciałbym przejśc tą gre chociaż raz do końca hehe.
Z góry dzięki. Pzdr.


*
 
Olinka
Post : 12 sty 2011 13:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jezeli chodzi o tworzenie swojej postaci to owszem sa programy do tego.
np Jape, Proedit.
Wolałabym by ktos bardziej obeznany z nimi napisał co i jak ma sie w Wildfire.
Ja te czesc mam jeszcze przed soba i nie wiem dokładnie jak wyzej wymienione działaja.

Co do samoobrony... ja szkole od razu.
Co do spadku lojalnosci to niedawno jeden tu z kolegów (micand) objwalił patent... wszyscy najemnicy musza byc zajeci.
Praktyka, trening, Mistrz i Uczen... cokolwiek.
Wówczas masz lojalnosc na 100% bez wzgledu na czas gry.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 12 sty 2011 13:43 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
slonik1990
Post : 12 sty 2011 13:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 03.01.2011


No właśnie i o to mi chodziło. Poczekam jeszcze na inne wypowiedzi bo zamierzam dobrze wyskzolić swojego najemnika i zacząć na doswiadczonym lub na ekspercie. No bo jak już przejśc gre to chociaż trochę przydałoby się pogłowić. JA 2,5 UB na ekspercie przeszedłem to może i tu misię uda xD


*
 
SaviolaMaster
Post : 12 sty 2011 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010




*
 
lukasamd
Post : 12 sty 2011 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


slonik1990 pisze:
1. Czy jest jakiś sposób w którym tworząc najemnika będzie on miał umiejętnośc broń autmatyczna? Chodzi mi o to jak odpowiadać na pytania lub jak ustawić statystyki postaci aby taka umiejętnośc mi się trafiła.


Spróbuj tak jak w JA2 - na naszej stronie masz poradnik o tworzeniu IMPa:
https://jagged-alliance.pl/artykul159/tw ... aci-w-imp/
Nie dam głowy czy zadziała, bo coś mi się wydaje że w Wildfire jednak inaczej trzeba było odpowiadać.

slonik1990 pisze:
No i także co ta umiejętnośc dokładnie daje, jaki bonus bo szczerze mówiąc nic na forum o tym nie znalazłem. (zmienjsza AP?)


O ile dobrze pamiętam, zmniejsza karę za używanie serii = przydaje się właśnie gdy często walisz seriami.


slonik1990 pisze:
2. Pytanie o samoobrone. Szkolić ją od razu po zdobyciu jakiegoś sektora?


Polecam szkolić gdy masz 2-3 sektory zajęte, ale jeszcze nie całe miasto. Jeżeli zajmiesz całe, to królowa wyśle jednostki aby je odbić. Staraj się więc, aby w tych 2-3 sektorach był ten najważniejszy, z kopalnią. No i co ważne, nie musisz szkolić samoobrony na maxa. Chociaż jak grasz na ekspercie, to pewnie jednak się bez tego nie obejdzie.

Olinka pisze:
Co do spadku lojalnosci to niedawno jeden tu z kolegów (micand) objwalił patent... wszyscy najemnicy musza byc zajeci.
Praktyka, trening, Mistrz i Uczen... cokolwiek.
Wówczas masz lojalnosc na 100% bez wzgledu na czas gry.


Ja tylko dodam, że to nie zostało zweryfikowane - gdy wszyscy najemnicy są zajęci i np. szkola samoobronę, tu u mnie i tak po pewnym czasie lojalność spadała (sprawdzone w JA2 PL i ENG oraz w obu wersjach JA2 Wildfire).


*
  WWW
slonik1990
Post : 12 sty 2011 16:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 03.01.2011


Dzięki za odpowiedzi, wszystko juz jasne. Ja czytałe mtylko forum o JA 2 WF nic innego xD


*
 
hasan_talib
Post : 12 sty 2011 17:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Jeśli chodzi o umiejętność "broń automatyczna" to nie jestem pewien co do punktów akcji, ale na pewno zwiększa to celność serii.


*
 
SaviolaMaster
Post : 12 sty 2011 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Przecież podałem ci linka tam masz dokładnie wyjaśnione, co do odpowiedzi to działa na 100% bo już robiłem tak kilka razy, zmniejsza AP za serie do połowy lub 1/4 w przypadku experta,masz tam napisane a co do samoobrony to dobrze ci mówią 1 sektor sobie zostaw, wyjątkiem jest Cambria bo przez to miasto żołnierze wysyłani z Meduny na Drassen idą więc to jest wyjątek, że cię nie zaatakują, ja mam za to takie pytanko bo jak zabiję żołnierza na przepustce(są prawie w każdym mieście) to potem zaczynają strzelać w San Monie i już broni se nie kupie bo NPC ogień do mnie wystawia,a mnóstwo z nich sprzętu jest i moje pytanie jest jakiś sposób żeby ich zabić (podnosząc lojalność w miastach i mając z nich sprzęt) tak żeby się w San Monie nie pruli?I od razu drugie czy jak załatwie ludzi KingPina to jest ten sam efekt(chyba jest bo cały sektor walczył po za barmanem).


*
 
Stridingshadow
Post : 12 sty 2011 23:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Przecież podałem ci linka tam masz dokładnie wyjaśnione, co do odpowiedzi to działa na 100% bo już robiłem tak kilka razy, zmniejsza AP za serie do połowy lub 1/4 w przypadku experta

Mylisz sie, zmniejsza karę za serię do połowy, bądź do 1/4 w przypadku szkolenia eksperckiego.
Chłopaki wyspecjalizowane w broni maszynowej potrafią uzyskać mniejszy rozrzut w strzelaniu serią.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 13 sty 2011 15:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Stridingshadow pisze:
SaviolaMaster pisze:
Przecież podałem ci linka tam masz dokładnie wyjaśnione, co do odpowiedzi to działa na 100% bo już robiłem tak kilka razy, zmniejsza AP za serie do połowy lub 1/4 w przypadku experta

Mylisz sie, zmniejsza karę za serię do połowy, bądź do 1/4 w przypadku szkolenia eksperckiego.
Chłopaki wyspecjalizowane w broni maszynowej potrafią uzyskać mniejszy rozrzut w strzelaniu serią.


Tzn. że jak ja będę kogoś nim szkolić czy jak?


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sty 2011 15:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Tzn. że jak ja będę kogoś nim szkolić czy jak?

Tzn. jak będziesz nim strzelać serią :P

Jedyna umiejętność wpływająca na szkolenie (skracająca trwanie szkolenia) to 'szkolenie'.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 13 sty 2011 18:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Broń automatyczna
U najemników doświadczonych w używaniu broni automatycznych redukowana jest kara za używanie ognia ciągłego do połowy (lub do ¼ w przypadku eksperta).

Jest to tak nie wyjaśnione że nie wiadomo czy chodzi o redukcje AP czy celności.


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sty 2011 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Jest to tak nie wyjaśnione że nie wiadomo czy chodzi o redukcje AP czy celności.

Ale chodzi o celność.
Wiem z doświadczenia.
Postać bez takiego szkolenia nie może skutecznie strzelać ogniem ciągłym na większe odległości.
Postać z takim wyszkoleniem (o ile jest wystarczająco dobrym strzelcem) potrafi umieścić w celu całą długą serię (nawet 10 strzałów i więcej).

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 13 sty 2011 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Dobra to ja zadam tylko takie pytanko gdzie wbić w Drassen i w Citzenie do kopalni?(gdzie jest wejście) bo w Cambrii znalazłem,PS: idąc na Almę zaatakowałem te małe przejście graniczne i zabiłem Mike'a.Skurczybyk był mocny każdego miał na hita więc musiał ja atakować. 4 granaty prawie pod nogi i jeszcze strzał na klatę przeżył z pocisku 7.72 NATO AP (HP go nie przebijało) i jeszcze była jego tura to mnie w nogi postrzelił... dopiero head-shot za 200punktów go załatwił :).


*
 
slonik1990
Post : 13 sty 2011 21:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 03.01.2011


W chitzenie masz jak wół w sektorze B2 z kopalnią drzwi xD pld wsch strona sektora obok takiego domku i tam też stoi jej właściciel. A w drassen to musisz takie drzwi otworzyć i tam Ci sie pojawi ikonka z zejściem na dół. Te drzwi to tak w prawym rogu tego duzego budynku po lewej, sektor D13. Jak nie zrozumiesz o co mi chodzi to wkleje Ci jakieś screeny hehehe :D


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron