Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Killer Kira
Post : 02 sty 2011 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


W sumie witam, bo to mój pierwszy post.
Mam taki nie do końca problem, ale sytuacja jest drażniąca. Mianowicie moja IMP nie do końca wykonuje moje polecenia - przerywa marsz kiedy jej się podoba, zatrzymuje się, obraca w różne strony, zmienia pozycje na leżącą w dowolnym czasie. Nie działo się tak wcześniej. Reszta najemników zachowuje się normalnie. Chociaż jeśli sobie dobrze przypominam, to swego czasu Conrad (ten cały z Almy) też odwalał zwody typu... "Przejdę się tam cichaczem, a Ty po drugiej stronie monitora nie musisz nic o tym wiedzieć" i dostawał kulkę... ale to było dawno temu w innej modyfikacji.
No nie wiem...


*
 
lukasamd
Post : 02 sty 2011 22:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Grasz w Wildfire czy w jakiegoś moda? Takie coś może mieć miejsce w Demise of a Man.


*
  WWW
Killer Kira
Post : 03 sty 2011 01:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Właśnie tym razem w Wildfire.
To kłopotliwe... każesz iść, a tu się persona zatrzymuje co dwa kroki...
Każesz patrzeć w tą stronę, to się odwróci plecami...

P.S. Jeszcze mam takie dwie dziwne sytuacje. Mianowicie... idę odnieść kielich do ruin - sektor z dawien dawna oczyszczony z wrogów, samoobrona jest, wszystko ślicznie, ładnie. Nagle pojawiają się cywile wyglądający jak elita i zaczyna się rzeźka. Wygląda to tak, że idę postacią, na lajcie środkiem mapy, a czarny posyła mi kulkę zza rogu. Inny zaś początkowo myka jako cywil, po chwili się czerwieni, wyciąga giwerkę i dajesz... no i jedna kobietka, schowana w domku (cywil) miga jako wróg, aż szkoda skracać żywot, ale cóż innego zrobić, jak nie ja, to samoobrona...
... No i reputacja we wszystkich miastach spadła mi do zera, tak ni z galaktyki... całkowita redukcja przychodów z kopalni... hmm...


Ostatnio zmieniony 03 sty 2011 01:26 przez Killer Kira, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
matrioszka
Post : 03 sty 2011 09:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 02.01.2011


Killer Kira pisze:
P.S. Jeszcze mam takie dwie dziwne sytuacje. Mianowicie... idę odnieść kielich do ruin - sektor z dawien dawna oczyszczony z wrogów, samoobrona jest, wszystko ślicznie, ładnie. Nagle pojawiają się cywile wyglądający jak elita i zaczyna się rzeźka. Wygląda to tak, że idę postacią, na lajcie środkiem mapy, a czarny posyła mi kulkę zza rogu. Inny zaś początkowo myka jako cywil, po chwili się czerwieni, wyciąga giwerkę i dajesz... no i jedna kobietka, schowana w domku (cywil) miga jako wróg, aż szkoda skracać żywot, ale cóż innego zrobić, jak nie ja, to samoobrona.


a nie miałeś niskiej lojalności? część ludzi może być przeciwko Tobie i wtedy organizują powstanie :P miałam tak w Drassen, samoobrona ich wybiła.


*
 
SaviolaMaster
Post : 03 sty 2011 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Ciekawe mnie się coś takiego nigdy nie zdarzyło.


*
 
Killer Kira
Post : 03 sty 2011 16:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Gdyby nie to, że już się biorę za Medunę, to byłaby słaba sytuacja... o powstaniu też mi przyszło na myśl, ale właściwie lojalność wszędzie była na dość wysokim poziomie... po tej akcji powstańczej w Chitzenie spadła do 20% (trudno się dziwić), po dostarczeniu kielicha wzrosła do czterdziestu paru, prawie 50... kilka dni później totalna redukcja wszystkich miast (nawet Omerta ze 100 spadła do 40%). Patrzę na mapę przy kompresji czasu, a tu mig i "zeroprocentówki". Nawet zaczęłam się zastanawiać, co mogłam zrobić źle...

Co do IMP, dalej wariuje - brat przeglądając staty stwierdził, że IMP zaczęła się dziwnie zachowywać po osiągnięciu 8pkt doświadczenia (bo przecież sama wie lepiej - ah ta sztuczna inteligencja), ale to chyba nie ma żadnego związku, inni najemnicy tak nie robią... nie wiem co to za zaślepka jej zaskoczyła...


*
 
matrioszka
Post : 03 sty 2011 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 02.01.2011


Killer Kira pisze:
o powstaniu też mi przyszło na myśl, ale właściwie lojalność wszędzie była na dość wysokim poziomie... po tej akcji powstańczej w Chitzenie spadła do 20%


u mnie wzrosła - wprawdzie tylko z 36 do 37, ale cóż :D


*
 
Len
Post : 04 sty 2011 16:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Killer Kira pisze:
Mam taki nie do końca problem, ale sytuacja jest drażniąca. Mianowicie moja IMP nie do końca wykonuje moje polecenia - przerywa marsz kiedy jej się podoba, zatrzymuje się, obraca w różne strony, zmienia pozycje na leżącą w dowolnym czasie. Nie działo się tak wcześniej. Reszta najemników zachowuje się normalnie. Chociaż jeśli sobie dobrze przypominam, to swego czasu Conrad (ten cały z Almy) też odwalał zwody typu... "Przejdę się tam cichaczem, a Ty po drugiej stronie monitora nie musisz nic o tym wiedzieć" i dostawał kulkę... ale to było dawno temu w innej modyfikacji.

A nie jest czasem zbyt głupia? Pamiętam, że w jaggedach najemnicy z niską inteligencją mieli tendencje do zapominania rozkazów.

Killer Kira pisze:
P.S. Jeszcze mam takie dwie dziwne sytuacje. Mianowicie... idę odnieść kielich do ruin - sektor z dawien dawna oczyszczony z wrogów, samoobrona jest, wszystko ślicznie, ładnie. Nagle pojawiają się cywile wyglądający jak elita i zaczyna się rzeźka. Wygląda to tak, że idę postacią, na lajcie środkiem mapy, a czarny posyła mi kulkę zza rogu. Inny zaś początkowo myka jako cywil, po chwili się czerwieni, wyciąga giwerkę i dajesz... no i jedna kobietka, schowana w domku (cywil) miga jako wróg, aż szkoda skracać żywot, ale cóż innego zrobić, jak nie ja, to samoobrona...
... No i reputacja we wszystkich miastach spadła mi do zera, tak ni z galaktyki... całkowita redukcja przychodów z kopalni... hmm...

Więc najlepiej olej to. Nic nie poradzisz. Spróbuj wrócić za jakiś czas i zobaczyć jak wtedy rozwinie się sytuacja.


*
  WWW
Killer Kira
Post : 04 sty 2011 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Nie no... nie jest głupia! :okulary2:
Sęk w tym, że zachowywała się normalnie i tak nagle coś się rozregulowało. No i przypominam sobie, że tak też działo się z Conradem. To nie było takie "zapominanie rozkazów" tylko bardziej "wykonywanie ich po swojemu" - obracanie się, zmiana pozycji i nawet przemieszczanie się bez odgórnego mojego polecenia.
Była też sytuacja, że najemnicy zaczęli chodzić tyłem, ale ten problem już chyba był na forum poruszany, no i w sumie go rozwiązałam i nie wraca (na szczęście, bo już sama nie pamiętam co z tym było nie tak).

Te miasta już olalam (przeżyję bez)... tylko zastanawia mnie dlaczego tak się stało... lubię wiedzieć - tak na przyszłość, gdyby akcja się powtórzyła w mniej komfortowych warunkach.


*
 
Len
Post : 04 sty 2011 19:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cóż, w Wildfire jest trochę niezrozumiałych błędów. I tylko w tej odsłonie występują, co jest pewnie wynikiem niedbalstwa twórców (robili ją Niemcy we współpracy z Rosjaninem - Serge Popovem)


*
  WWW
Olinka
Post : 10 sty 2011 15:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Co prawda nie grałam w Wildfire, nie pomoge ale z uwaga przeczytałam co napisałas :)
nie powiem usmiechnełam sie tez kilka razy :) :) :)

Zagram, jak nic.
No sama jestem ciekawa.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
DeanThomas
Post : 15 lut 2012 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 85
  • Dołączył: 31.08.2008
  • Skąd: Staszów


Też to miałem przy I.M.P.ku i przy Brainie. Nieznany powód a w dodatku nieraz przechodzili przez drzwi jak cywile tzn otwierali i zmykali podczas gdy te drzwi były zamknięte na klucz. Poza tym nieraz mówili do krótkofalówki jak żołnierze czy samoobrona.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie