Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
SaviolaMaster
Post : 02 sty 2011 01:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


1.Wg opisu Ira posiada umiejętność szkolenie na poziomie expert u mnie natomiast posiada ona umiejętności broń automatyczna oraz oburęczność(duży jej + za to),czy to jest kwestia braku patcha/innej wersji?mam wersję ENG z polskimi napisami(wersja kinowa) na patchu 6.04.
2.Czy kiedy (np. w lesie) użyje się opcji automatyczne rozstrzelanie to itemy się pokazują po trupach czy trzeba się męczyć i ich szukać po mapie?
3.Fred nie chce mi dawać kasy z kopalni a mam ponad 30% lojalności,domyślam się sugerując się opisem że może trzeba wyszkolić samoobronę?Bo mówi tylko że nie będzie mnie zatrzymywać.
4.Czy używanie obu celowników na raz(optycznego i laserowego) da jeszcze większy bonus do celności zarówno za dnia i nocy czy lepiej tylko jeden mieć Z(optyczny za dnia i laserowy w nocy).
5.Znalazłem google UV one są lepsze od noktowizora?Mam ich używać na głównej postaci czy nie wnoszą one nic specjalnego?
6.Czy Tony da mi więcej kasy za sprzedawane bronie od tego gościa w sektorze G9(Cambria)?U kogo bardziej się opłaca dźwigać to żelastwo.
7.To że Maddog ma gorsze statystyki od niż w opisie to wiem,dowiedziałem się również że otwieranie zamków-jego umiejętność,to akcja z wytrychem ale cep mi nie chce nawet otworzyć drzwi nim(stan wytrycha ~98-95%) a moim I.M.P z 96siły łomem na raz.Jakaś metoda na to czy farta trzeba?
Proszę o odpowiedź w punktach nie musi być na każdy byle był numerek,no chyba że chce się komuś kopiować całe pytanie.Dzięki za odpowiedzi.


*
 
micand1989
Post : 02 sty 2011 02:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


2. pokazują się po walce i nie trzeba łazić i szukać

4. najlepiej mieć oba naraz i do tego dwujnóg...wtedy najlepiej się strzela

5. Gogle UV są lepsze od noktowizora - dają w nocy zasięg wzroku (większy od noktowizora o 1 pole) i (od specjalności "nocne operacje" +2 pola)

6. A kogo masz na myśli "gość w G9?? masz na myśli Keith-a?? (nie bardzo pamiętam ale Keith nie skupuje broni tylko jakieś śmieci) TONY ma lepsze ceny....chyba.

7. Maddog jest w stanie otworzyć wszystko. tylko musi mu trochę podskoczyć znajomość mechaniki (przy 90 mechaniki i 100% zestawie ślusarskim otworzy wszystko) Nie polecam Maddogiem otwierać za pomocą ładunków wybuchowych, bo jemu wybuchają...ale w rękach.


Mam nadzieję że pomogłem

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 02 sty 2011 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
1.Wg opisu Ira posiada umiejętność szkolenie na poziomie expert u mnie natomiast posiada ona umiejętności broń automatyczna oraz oburęczność(duży jej + za to),czy to jest kwestia braku patcha/innej wersji?mam wersję ENG z polskimi napisami(wersja kinowa) na patchu 6.04.

To jest Wildfire, postaci w Wildfire mają nieco inne umiejętności niż postaci w JA2, i wszystko się zgadza.

SaviolaMaster pisze:
2.Czy kiedy (np. w lesie) użyje się opcji automatyczne rozstrzelanie to itemy się pokazują po trupach czy trzeba się męczyć i ich szukać po mapie?

Właśnie zależy kiedy, np. podczas walk miejskich rozstrzygniętych automatycznie samoobrona zabiera sobie część sprzętu.

SaviolaMaster pisze:
3.Fred nie chce mi dawać kasy z kopalni a mam ponad 30% lojalności,domyślam się sugerując się opisem że może trzeba wyszkolić samoobronę?Bo mówi tylko że nie będzie mnie zatrzymywać.

Wyszkolić samoobronę, i chyba załatwić kontakt z Chitzeną.
Osobiście polecam brać się najpierw za Chitzenę w Wildfire.

SaviolaMaster pisze:
4.Czy używanie obu celowników na raz(optycznego i laserowego) da jeszcze większy bonus do celności zarówno za dnia i nocy czy lepiej tylko jeden mieć Z(optyczny za dnia i laserowy w nocy).

Celownik laserowy daje stałą premię do trafienia, podczas gdy optyczny daje tym większą premię, im więcej punktów wydasz na celowanie.
W Wildfire opłaca sie do każdej broni montować lunetę i laser, ew. jeszcze dwójnóg lub granatnik.

SaviolaMaster pisze:
7.To że Maddog ma gorsze statystyki od niż w opisie to wiem,dowiedziałem się również że otwieranie zamków-jego umiejętność,to akcja z wytrychem ale cep mi nie chce nawet otworzyć drzwi nim(stan wytrycha ~98-95%) a moim I.M.P z 96siły łomem na raz.Jakaś metoda na to czy farta trzeba?

Umiejętności takie jak otwieranie zamków dają tylko pewną premię do szansy powodzenia zadania.
Samo otworzenie zamka zależy od zamka (ma wyznaczony stopień trudności), zręczności postaci, jej um. mechanicznych, stanu zdrowia (ranni robią wszystko gorzej) no i ew. specjalizacji.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 02 sty 2011 13:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Stridingshadow pisze:
To jest Wildfire, postaci w Wildfire mają nieco inne umiejętności niż postaci w JA2, i wszystko się zgadza.


No nie do końca, powinna mieć eksperta w szkoleniu, tak samo jak w JA2. Artykuł opisujący RPC w JA2 Wildfire pisałem w oparciu o polską edycję gry. Może jednak są jakieś różnice... mam WF ENG na GOG, więc postaram się sprawdzić.

SaviolaMaster pisze:
3.Fred nie chce mi dawać kasy z kopalni a mam ponad 30% lojalności,domyślam się sugerując się opisem że może trzeba wyszkolić samoobronę?Bo mówi tylko że nie będzie mnie zatrzymywać


Próbuj rozmawiać z ludźmi (cywilami), w końcu powiedzą o sprawie Dorren i fabryce. Musisz przekonać ją, aby zrezygnował i nie wykorzystywała do pracy dzieci, lojalność powinna pójść nieźle do góry.
No i warto też pogadać z księdzem, najlepiej Irą.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 02 sty 2011 13:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lukasamd pisze:
No nie do końca, powinna mieć eksperta w szkoleniu, tak samo jak w JA2. Artykuł opisujący RPC w JA2 Wildfire pisałem w oparciu o polską edycję gry. Może jednak są jakieś różnice... mam WF ENG na GOG, więc postaram się sprawdzić.

Grając w WF 1.13 6.06 miałem inne specjalizacje RPC'ów niż w artykule.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 02 sty 2011 14:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Dzięki wam więc tak:
Pytanie nr.1 - wyjaśnione.
Pytanie nr.2 - wyjaśnione.
Pytanie nr.3 - Dorren jeszcze się nie zająłem bo noc jest ale załatwię z nią gadkę a księdza załatwiłem i Irą nawet piwo mu dałem.
Pytanie nr.4 - wyjaśnione.
Pytanie nr.5 - wyjaśnione,domyślam się że można tylko kilka egzemplarzy znaleźć w grze,nie da się ich kupić i są one na wagę złota?Mój I.M.P ma operacje nocne i powiem jedną rzecz napisane jest że tylko Raven posiada te obie umiejętności(broń automatyczna i operacje nocne) ale Lynx też to ma,w JA2.5 miał on operacje nocne i snajperstwo tak na marginesie.
Pytanie nr.6 - magazynki mu opylam natomiast on skupuje też apteczki itp. czego nigdzie indziej się chyba nie opyli,ale wyjaśnione będę chodzić do Tony'ego.
Pytanie nr.7 - wyjaśnione,ale chyba sobie I.M.P potrenuje żeby mi otwierał zamki :P.
Więc zostało pytanie nr.3 jeśli się okaże że mi nie da kasy za kopalnie oraz jeszcze jedno pytanko mam co do San Mony i KingPina - rozwalić ich wszystkich i wtedy oprócz kasy i sprzętu pojawią się cywile czy jest jak z Estoni że nie da się trenować samoobrony bo nie ma na kim?PS: ciekawe są miejsca na farmach gdzie są żołnierze w cywilu i ich się fajnie jedzie:P.


*
 
lukasamd
Post : 02 sty 2011 14:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


SaviolaMaster pisze:
oraz jeszcze jedno pytanko mam co do San Mony i KingPina - rozwalić ich wszystkich i wtedy oprócz kasy i sprzętu pojawią się cywile czy jest jak z Estoni że nie da się trenować samoobrony bo nie ma na kim?PS: ciekawe są miejsca na farmach gdzie są żołnierze w cywilu i ich się fajnie jedzie:P.


Cywili nie będzie, ale i tak warto rozwalić całe to towarzystwo - sporo sprzetu można zdobyć i gotówki.
W 2-3 sektorach przy San Monie są "fabryki" Kingpina.


*
  WWW
SaviolaMaster
Post : 02 sty 2011 18:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Cytuj:
[...]W 2-3 sektorach przy San Monie są "fabryki" Kingpina.

Tzn??


Ostatnio zmieniony 02 sty 2011 18:20 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Fisher
Post : 02 sty 2011 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Lukasowi chodzi o plantacje marihuany lub innego g****.

_________________
Podpis w budowie


*
 
SaviolaMaster
Post : 03 sty 2011 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Spoko a jeszcze takowe pytanko zająłem Drassen i Chitzene.Kopalnia w Chitzenie pracuje w obu miastach ponad 40% lojalności,zadanie z księdzem zrobione w omercie prawie 70% lojalności ciągle rośnie i teraz pytanie bo Miquel i Carlos nadal nie chcą się przyłączyć mówi że jest teraz nie odpowiedni moment,na marginesie lepiej grać na mnóstwo broni czy standard?(z ciekawości) i jakoś tak mnie zastanowiło nagle że jak się celuje to ostatni "zoom" zabierający max punktów akcji biały i żółty zabiera tyle samo,żółty się bierze w nocy,na odwrót czy po co to zrobili?A tylko dlatego mnie zaciekawiło bo jakoś czasami brałem jedno czasami drugie i różnie mi trafiali.


*
 
Stridingshadow
Post : 03 sty 2011 15:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
na marginesie lepiej grać na mnóstwo broni czy standard?

Na ustawieniu 'mnóstwo broni' jest dostępny większy arsenał uzbrojenia, w przypadku opcji 'standard' nieistniejące egzemplarze zostaną zastąpione innymi.
Różnicy w celności pomiędzy oboma trybami nie ma.

SaviolaMaster pisze:
i jakoś tak mnie zastanowiło nagle że jak się celuje to ostatni "zoom" zabierający max punktów akcji biały i żółty zabiera tyle samo

Żółty pojawia się po to, żebyś dowiedział sie, że dalej nie ma sensu klikać (albo to maksymalna ilość AP poświęconych na strzał, albo Twoja postać nie ma tyle AP).
Po prostu sporo osób odruchowo klika do oporu, a żółty kolor jest po to, żeby ostrzec ich, że kolejny klik i trzeba będzie klikać od początku.

SaviolaMaster pisze:
bo jakoś czasami brałem jedno czasami drugie i różnie mi trafiali.

To dlatego, że w czystym JA2 szansa powodzenia danego działania w dość dużym stopniu uzależniona jest także od przypadku losowego.
Stąd biorą się sytuacje jak ta, że pudłuje się na odległość, na jaką czuć przykry oddech przeciwnika (i jego nieprane od miesiąca onuce).

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 03 sty 2011 16:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Dzięki za szybką reakcję więc zostaje tylko jedno pytanie które jak wyszło nie zostało wyjaśnione bo tka jak mówię Chitzena i Drassen zajęte ponad 40%lojalności w każdym zadanie z ojcem Johnem zrobione i w omercie ponad 70%lojalności,cały czas rośnie...a Miquel nadal mówi że nie czas a Carlos że jest potrzebny w Omercie.Help!


*
 
Stridingshadow
Post : 03 sty 2011 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Dzięki za szybką reakcję więc zostaje tylko jedno pytanie które jak wyszło nie zostało wyjaśnione bo tka jak mówię Chitzena i Drassen zajęte ponad 40%lojalności w każdym zadanie z ojcem Johnem zrobione i w omercie ponad 70%lojalności,cały czas rośnie...a Miquel nadal mówi że nie czas a Carlos że jest potrzebny w Omercie.Help!

W Wildfire do rekrutacji Miguela i Carlosa wystarczy zdobyć Drassen, i pogadać z Ojczulkiem Jasiem Wędrowniczkiem na temat pomocy dla rebeliantów.
Jeżeli wszystko jest ok, to w zapisie historii powinieneś mieć tekst "Żywność powinna być jutro w Omercie" po tych 24 czy 36h Miguel nie powinien robić więcej problemów.
Oczywiście są też bugi.
Mi czasem nie chciał się dać zrekrutować, choć grając w JA2 miałem zajęte wszystkie miasta (oprócz Meduny).

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 03 sty 2011 16:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Jakoś gadałem z nim tuzin razy i mimo to jakoś nie zauważyłem nigdy komunikatu że żywność jest w Omercie, a że lojalność urosła do 100% to olałem to,natomiast czy gadałem Irą czy kimś innym,czy miałem 100% lojalności czy nie to i tak nie dali się z rekrutować i ciągle ten sam tekst walili.
Jeszcze mini pytanko co do mnóstwo/standard broni napisałeś że chodzi o to że przy mnóstwo broni jest więcej rodzai-to wpływa też znacznie na ilość?Więcej się dropi itp.?
EDIT:
Zacząłem od nowa sześcioosobowym składem i jest gites.Mam mnóstwo broni ustawione.


Ostatnio zmieniony 04 sty 2011 15:51 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
SaviolaMaster
Post : 07 sty 2011 22:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Cóż teraz tak mam już nieźle ułożone samoobrona na maxa w Drassen i kopalnia chodzi 67% lojalności elegancko i teraz pytanie moje gadam z księdzem chyba z piąty raz a on nadal te same gadki a komunikatu o żywności jak nie było tak nie było,dawałem alkohol,gadałem Irą... nie wiem o co chodzi.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna