Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
SaviolaMaster
Post : 25 gru 2010 23:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Otóż po zajęciu Drassen...
Znalazłem na bagnach Skyridera i postanowiłem go odeskortować, przy okazji natrafiłem na bazę wyrzutni SAM i myślę sobie co mi tam rozwalę ich po drodze.
Ile ja się namęczyłem ale w końcu moje (myślę niezłe) doświadczenie strategiczne i co do nich wielka cierpliwość(do innych rzeczy nie bardzo) dały mi pokonać wąski korytarz wejścia gdzie było 4 kolesi schowanych elegancko za szybką, 6 albo 7 co wyszli mi na przeciw, połowa gwardzistów... każdy kto robił tę planszę od frontu (od północno-wschodniego wejścia) wie ile to zabawy.Nie mam ani noktowizora ani celownika,mam zmęczone i ranne postacie ale jestem "koksem" i dałem radę :D.
I teraz tak rozwaliłem każdego na dachu(head-shot z remingnota^^) padł każdy snajper... został ostatni koleś w budynku tam gdzie jest magazyn(na nim było 2 snajperów) ten największy z płaskim dachem. I teraz podwójny problem po 1 Lynx mi wpadł do środka(bug typowy dla JA zdarzał mi się w JA 2.5UB w ostatniej misji,koleś przeszedł ścianę na drugą stronę<wtf>) i nie mogę nim wyjść a nie mam żadnych środków wybuchowych( oczywiście łom itp. nie działa). A na domiar złego ten ostatni koleś do zabicia jest w tym pomieszczeniu obok(są 2) i też nie ma jak się dostać.
Jak wyjść Lynxem (trzeba wyważyć drzwi),tyle że:
nie mam nic do te drzwi rozwali(nie mam Lawa,materiałów wybuchowych,wytrycha)tylko łom,
nie mogę wycofać całego oddziału bo on wyjść nie może,
nie mogę skoczyć do miasta po coś bo ten jeden koleś siedzi i walka musi się skończyć.
Wiem tyle że muszę albo wyjść Lynxem i uciec albo zabić tego kolesia i potem uwolnić Lynxa, tyle że w obu przypadkach są stalowe drzwi.
Help!!!
Nie mogę dać save z gry bo "Rozszerzenie sav jest zablokowane".
Prośba o pomoc! jak komuś trzeba to proszę na gg prześle my save.
Może jakaś podmiana plików(zmiana jakiejś linijki w savie odpowiadające za to że on jest w budynku-zmienić żeby był na zewnątrz) a jak się nie da lub coś to tylko wasza pomoc osobista.


*
 
Len
Post : 25 gru 2010 23:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Najprościej jest wczytać wcześniejszy zapis, ale domyślam się, że (podobnie jak 3/4 graczy) nie wykorzystujesz wszystkich 10 slotów do zapisu, na rzecz wygody. Spróbuj więc postrzelać w zamek, czasem działa nawet na stalowe drzwi.


*
  WWW
SaviolaMaster
Post : 25 gru 2010 23:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Otóż właśnie zapisu nie mam bo nie zauważyłem że on wpadł przez ten bug do tego pomieszczenia inaczej bym tematu nie zakładał bo po co by było jakbym wczytał zapis i gites. Hmm mam nadzieję że to pomoże(strzelanie w zamek).

EDIT: odpada wywaliłem kilka magazynków z dobrego karabinu i remingnota (najemnikiem IMP od 95celności i 92 sile) i nic.;(


Ostatnio zmieniony 25 gru 2010 23:47 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 26 gru 2010 15:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No to cóż, jesteś na samym początku gry, więc możliwości masz nie wiele. Możesz zostawić Lynxa i szukać wytrychów lub materiałów wybuchowych, gdzie popadnie ale to trochę potrwa. Proponuję po prostu zwolnić Lynxa - bezpiecznie wróci do AIM, więc będziesz mógł go zwerbować, gdy będą fundusze.

Dzięki temu będziesz mógł wyjść z sektora i wrócić do niego za jakiś czas, a wówczas wróg (który wcześniej się zatrzasnął w pomieszczeniu) powinien być już na zewnątrz.


*
  WWW
SaviolaMaster
Post : 26 gru 2010 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Korzystając już z zaczętego tematu sprzedałem lynxa i shadowa też jak mi się kontrakt skończy.Mam pytanie bo czytałem na temat NPC ale pomieszało mi się w głowie,mógłby ktoś napisać mi u kogo się kupi/sprzeda dane rzeczy,podział jest na bronie,kamizelki,hełmy itp,sprzęt medyczny oraz wybuchowy?
Chodziłoby mi o taki schemat:
XXX-nazwa NPC (xxx)-sektor.Dzięki


*
 
Assur-ad-mu
Post : 26 gru 2010 22:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Jeżeli chodzi o kupno broni, kamizelek itd. to najlepszy jest sklep Bobby Ray's. Znajdziesz link do niego w AIM pod zakładką "linki" na dole (z tego co pamiętam). To jest świetny sklep. Nie wiem czy w tej wersji się da ale przytrzymując lewy alt z tego co pamiętam sprzedajesz rzeczy z sektora za marne grosze, (albo ctrl, jeden usuwa a drugi sprzedaje). Wildfire przeszedłem raz i to dawno więc gdzieś się mogę mylić ale w San Monie powinieneś znaleść Tony'ego on kupuje i strzedaje broń i amunicje. Jest jeszcze kilka osób zajmujących się handlem ale ich imiona wyleciały mi w tym momencie. Był jeszcze Devin on sprzedaje materiały wybuchowe znajdziesz go w barach ale nie koniecznie w Drassen.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 26 gru 2010 23:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Toniego mam a Devin siedzi w San Monie,kurde słabe są te solucje questów pobocznych bo za cholerę nie mogę znaleźć kasety dla Brendy.


*
 
momo78
Post : 26 gru 2010 23:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


SaviolaMaster pisze:
bo za cholerę nie mogę znaleźć kasety dla Brendy.

Zapisz sobie i ją zastrzel. Wyjdzie na to samo.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Assur-ad-mu
Post : 27 gru 2010 10:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


kaseta-dla-brendy-t2335.html

Tu masz problem z kasetą dla Brendy w Wildwire.

Ale prościej jest ją zastrzelić. Sam to robię i nie tracę czasu.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 27 gru 2010 10:45 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
SaviolaMaster
Post : 27 gru 2010 12:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Nie chcę się narzucać znowu ale teraz mam jakiegoś fajnego buga że nikogo nigdzie w mieście nie ma totalne puchy.Wszedłem do klubu gdzie odbywają się walki ale było południe więc nie marnując dnia poszedłem zdobyć 2 sektory by wrócić w nocy na walkę i zonk nie ma ani tego bałwana co drzwi pilnuje ani barmana ani nic.Czekałem w budynku i na zewnątrz dwie doby(co godzinę kompresji czasu lookałem na mapę taktyczną) i nic.Dopiero jak z nudów poszedłem nawalać kinpina to nagle się pojawił w drzwiach i sam zaczął strzelać.
Kurde tyle głupich problemów i nie można sobie z nimi poradzić porażka.

EDIT: jakoś poszło pobawiłem się chwilę polatałem i jest git.Brenda nie żyje, walki wygrałem,szkoda tylko że Tony ma mało na sell.Aktualnie nacieram na Cambrie.(koleś w bazie wyrzutni SAM nadal siedzi w budynku muszę skminić jakiegoś Lawa czy coś:P)


Ostatnio zmieniony 27 gru 2010 20:49 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 27 gru 2010 20:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Takimi bzdetami się nie przejmuj, Kingpina i jego popleczników i tak warto wybić. Na tym etapie gry można na nich zdobyć multum cennego sprzętu, przydatnego do ataku na bazy SAM pod Chitzeną i Cambrią.


*
  WWW
SaviolaMaster
Post : 27 gru 2010 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Zamierzam wykonać zadanie za 20000 $ a potem wybić ich do nogi.Całą San Monę obrócę w pył:).(zostanie tylko Tony i jego kolega Hans + barman i cywile)


*
 
Assur-ad-mu
Post : 28 gru 2010 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Aby wydusić z Kingpina jak najwięcej to najlepiej jest wygrać na ringu, zdobyć kielich, dać mu go, strzelić mu w tył głowy i szybko uciec do podziemi skąd zabierasz 30 tysięcy i jesteś ustawiony. Dzięki temu idziesz na plus jakieś 65 tyś. Ja wybijam ich tylko gdy się do mnie stawiają wrogo w sektorze z Tonym. Później ich olewam bo nie ganiają mnie mordercy Kingpina, bo go nie ma. :)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 gru 2010 13:47 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 28 gru 2010 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Assur-ad-mu pisze:
Aby wydusić z Kingpina jak najwięcej to najlepiej jest wygrać na ringu, zdobyć kielich, dać mu go, strzelić mu w tył głowy i szybko uciec do podziemi skąd zabierasz 30 tysięcy i jesteś ustawiony. Dzięki temu idziesz na plus jakieś 65 tyś. Ja wybijam ich tylko gdy się do mnie stawiają wrogo w sektorze z Tonym. Później ich olewam bo nie ganiają mnie mordercy Kingpina, bo go nie ma.


To nie jest dobry sposób. Kradzież kielicha i przekazanie go Kingpinowi = spadek lojalności we wszystkich miastach.
Lepiej już na początku gry wypowiedzieć mafii otwartą wojnę i wejść do sektoru z siedzibą Kingpina. Można ustawić swoich ludzi na obu częściach dachu jego rezydencji (w Wildfire po środku jest dach spadzisty), no i zacząć strzelać do uzbrojonych ochroniarzy, najlepiej seriami aby w 1-2 tury mieć w najbliższym otoczeniu "czysto". Potem podchodzimy coraz bliżej krawędzi i czyścimy jeżeli coś zauważymy. Następnie można zejść, ale od południowej strony, są tam drzwi, ale nie ma okien, więc nikt nie powinien sypnąć nam "na dzień dobry".
Potem już "tylko" akcja wewnątrz domu Kingpina + czyszczenie baru na północ. Jak ktoś zechce, to wyczyści również sektor z domem publicznym, ale nie jest to konieczne. Zaletami takiego siłowego rozwiązania są:
- możliwość zdobycia max. ilości pieniędzy
- brak spadku lojalności, Kielich Nadziei można oddać do Chitzeny, a to daje profity
- zdobywamy sporo sprzętu z Kingpina, jego szafek i zabitych ochroniarzy (na pewno 1-2 bronie na dłuższy dystans, co bardzo ułatwia dalszą grę)
- potencjalnie można nieco polepszyć statystyki najemników, zależy jak wiele sektorów wyczyścimy i jak będziemy prowadzić walkę


*
  WWW
Assur-ad-mu
Post : 28 gru 2010 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Jak ma się po 100% lojalności w Drassen i w Chitzenie nawet to 30% procent to po obniżeniu lojalności Drassen nie poczuje a Chitzena zaraz dostanie kielich co podwyższy mi lojalność i chyba nawet idę na plus w Chitzenie. O lojalność się nie martwię bo wystarczy zniszczyć parę oddziałów przeciwnika i wychodzi na 0.

Już nie pamiętam czy jak zabiję Kingpina to dostaje te 20 tyś. co bym dostał za kielich?

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna