Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
sliwiak
Post : 01 wrz 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 26.08.2010


Dostałem zlecenie od Matta Duncan szefa kopalni na odnalezienie brata. Po uwolnieniu brata Dynamo z więzienia w Tixie nie mogę go odprowadzić do kopalni. Rozmawiałem z Duncanem i Dynamo po 2 razy i mnie ignorują. Jaka jest przyczyna.


*
 
Starchris
Post : 01 wrz 2010 15:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Przyczyną tej sytuacji jest umiejętność szkolenia, a właściwie jej brak u twoich najemników. W każdej części JA2 aby wykonać jakąś misję lub zrekrutować jakiegoś RPC to trzeba mieć odpowiednią umiejętność szkolenia. Jest kilka wyjątków jak Conrad w Almie, który reaguje na inteligencję i trzeba mieć jej grubo powyżej 90 aby do nas przystał inaczej po prostu zacznie do nas strzelać (on ma doświadczenia 5 punktów więc jak z nim rozmawiasz to zawsze najemnikiem z wyższym doświadczeniem bo wtedy gdy zacznie do nas strzelać to Ty będziesz miał pierwszy ruch w turze a nie on.


Prosty przykład. Aby wykonać misję w Drassen dotyczącą Dorren bez jej zabicia trzeba pogadać z nią najemnikiem, który ma przynajmniej 65 punktów umiejętności szkolenia, wtedy ona sama zrezygnuje z niewolniczej pracy dzieci, których wykorzystywała do szycia koszulek i po prostu odejdzie.


Do wykonania misji z Dynamo musisz porozmawiać z nim najemnikiem, który ma przynajmniej 50 punktów umiejętności szkolenia. Jest też inna metoda werbowania lub wykonywania misji. Gra posiada jeszcze jeden współczynnik jakim jest reputacja broni i przedmiotów. Nawet gdy twój najemnik ma bardzo niską umiejętność szkolenia to porozmawiaj na przykład z Dynamo najemnikiem, który będzie miał w głównej ręce jakąś bardzo dobrą broń. Im lepsza broń tym większa siłą reputacji. Dla przykładu moździerz ma największą siłę reputacji czyli 100 (sto) punktów i na niego, praktycznie każdy się rekrutuje.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010 15:15 przez Starchris, łącznie zmieniany 4 razy

*
 
sliwiak
Post : 01 wrz 2010 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 26.08.2010


Dzięki za informację, bardzo pomocna.


*
 
Zbychu
Post : 02 wrz 2010 06:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Cytuj:
Gra posiada jeszcze jeden współczynnik jakim jest reputacja broni i przedmiotów. Nawet gdy twój najemnik ma bardzo niską umiejętność szkolenia to porozmawiaj na przykład z Dynamo najemnikiem, który będzie miał w głównej ręce jakąś bardzo dobrą broń. Im lepsza broń tym większa siłą reputacji. Dla przykładu moździerz ma największą siłę reputacji czyli 100 (sto) punktów i na niego, praktycznie każdy się rekrutuje.


Nie wiedziałem że jest coś takiego zaimplementowanego w grze , inaczej mówiąc : Kto ma większy sprzęt , ten ma większy respekt xD .


Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010 06:33 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 02 wrz 2010 13:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Te wartości reputacyjne są ukryte w pliku exe. Najprostszym myślę sposobem na podglądnięcie tych wartości jest program, którego link jest poniżej.


https://jagged-alliance.pl/plik156


Program działa tylko z oryginalnymi plikami exe z JA2.


Na zdjęciu poniżej jest pokazane gdzie dokładnie ta wartość się znajduję.


Załączniki:
Reputacja broni2.jpg
Reputacja broni2.jpg [ 229.86 KiB | Przeglądany 1996 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera
*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie