Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 08 lip 2010 14:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Chris pisze:
z takiego czołgu wedle zasad taktycznych trzeba natychmiast się ewakuować, gdyż stanowi najłatwiejszy cel na polu walki i stanowi wysokie niebezpieczeństwo dla utraty życia osób przebywających w środku.

Niby jak? Rozwalą im gąsienice na śmierć??
Zgodziłbym się, gdyby czołg był pod ostrzałem z broni p.panc.
Ale banda rebeliantów ze starymi karabinami i granatami pamiętającymi IWŚ bardziej czołgowi nie zaszkodzi.
Zresztą zasady są proste:
Siedzę w czołgu, obrywam granatem, wyskakuję z czołgu, obrywam drugim granatem/zdejmuje mnie snajper :P
Jak widzisz natychmiastowa ewakuacja to średni pomysł w przypadku braku skutecznej broni p.panc, lepiej zacząć się zwyczajnie bronić.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 08 lip 2010 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Chris pisze:
Na 100% w JA2 Wildfire w mieście Meduna po wyszkoleniu samoobrony pojawią się czołgi (wrak czołga wroga znika i w jego miejsce pojawia się czołg samoobrony), które podczas ataku są kierowane przez komputer (samoobronę) i takimi czołgami możemy jeździć pomiędzy sektorami tak jak hammerem czy furgonetką z lodami od Hamousa. Działają na benzynę zawartą w grze.

No tak, teraz przypomniało mi się, że nigdy w życiu nie trenowałem samoobrony w Medunie. Ja zawsze odkrywam wszystkie sektory, a kiedy atakuję stolicę to jej sektory są jedynymi jakie mi pozostają do zdobycia. Tak więc, sensu w trenowaniu samoobrony dla mnie nie ma :]


*
  WWW
lynx
Post : 08 lip 2010 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 96
  • Dołączył: 29.05.2009


Stridingshadow pisze:
Chris pisze:
z takiego czołgu wedle zasad taktycznych trzeba natychmiast się ewakuować, gdyż stanowi najłatwiejszy cel na polu walki i stanowi wysokie niebezpieczeństwo dla utraty życia osób przebywających w środku.

Niby jak? Rozwalą im gąsienice na śmierć??
Zgodziłbym się, gdyby czołg był pod ostrzałem z broni p.panc.
Ale banda rebeliantów ze starymi karabinami i granatami pamiętającymi IWŚ bardziej czołgowi nie zaszkodzi.
Zresztą zasady są proste:
Siedzę w czołgu, obrywam granatem, wyskakuję z czołgu, obrywam drugim granatem/zdejmuje mnie snajper :P
Jak widzisz natychmiastowa ewakuacja to średni pomysł w przypadku braku skutecznej broni p.panc, lepiej zacząć się zwyczajnie bronić.

To zależy, czy rebelianci mają przy sobie LAVA:) No, ale JA2 i armia Aruko to nie rzeczywistość i rzeczywiste wojsko. Deirannie nie zalezy na ludziach, jej bardziej zalezy na czołgu, niż na obsłudze, chodźby nie wiem, jak była wyszkolona. :D

Swoją drogą dziekuję za odpowiedzi.
A czy broni starczyłoby na zniszczenie wszystkich czołgów w Medunie(przez broń rozumiem moździerze/LAVY)

_________________
Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.


*
 
Stridingshadow
Post : 09 lip 2010 05:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lynx pisze:
LAVA

LAW'a.
LAW to akronim od 'Light Antitank Weapon' (ang. -lekka broń p.panc).

lynx pisze:
A czy broni starczyłoby na zniszczenie wszystkich czołgów w Medunie(przez broń rozumiem moździerze/LAVY)

Osobiście mam ten pazerny zwyczaj skupowania każdego LAW'a i pocisku moździerzowego, odkąd tylko pojawią się one na rynku.
Dzięki temu amunicji mi nie brak ;)

_________________
Obrazek


*
 
Ming
Post : 09 lip 2010 09:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
Osobiście mam ten pazerny zwyczaj skupowania każdego LAW'a i pocisku moździerzowego, odkąd tylko pojawią się one na rynku.

Mam to samo :D

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 09 lip 2010 10:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ming pisze:
Mam to samo

W moim wypadku tyczy się to także amunicji 7.62*51mm, którą skupuję luzem, w magazynkach, taśmach nabojowych i skrzyniach.
Inna sprawa, że w v1.13 (a szczególnie DBB) nie jest to najlepszy pomysł, bo zaopatrzenie jest całkiem niezłe, a finanse jak przedtem :P

_________________
Obrazek


*
 
Ming
Post : 09 lip 2010 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Najlepiej jest kupować wszystko czego jest mało i jest przydatne. Można się ustawić do końca gry.

_________________
Obrazek


*
 
momo78
Post : 09 lip 2010 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


God Bless The Offtop!

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Stridingshadow
Post : 09 lip 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


momo78 pisze:
God Bless The Offtop!

Bless ya! Malkontencie...

_________________
Obrazek


*
 
wierzba
Post : 25 lip 2010 14:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


czołg mojej samoobrony został uszkodzony i nie moge go naprawic . klikam najemnikowi przydział naprawa do czołgu i nic. napis miga na czerwono. czy da sie jakos go naprawić?


*
 
Svean
Post : 03 sie 2010 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Kiedyś była taka bardzo realistyczna gra taktyczna Combat Mission (szczególnie część II Barbarossa to Berlin z ulepszonym silnikiem i inteligencja oddziałów). Pewnie gdzies można znależć i sprawdzić jak to działa. Unieruchomienie czołgu nie oznacza oczywiście jego zniszczenia - bodajże w wojnie 6-dniowej Izraelczycy zastosowali nawet manewr "na chama" po zaminowanej drodze tak, że jak czołg wjechał na mine to czołg po prostu stawał i ostrzeliwał a reszta jechała dalej. Ale nie jest to zachowanie typowe i normalne - przy wzglednej równowadze stron i obecności czołgów po obu stronach unieruchomiony czołg to taki "sitting duck" - w krzakach sie nie schowa, a nawet jak nie nadjedzie czołg wroga to podlezą jakieś łajzy z RPG i wpakują w tyłek pocisk kumulacyjny. Czołg bez gąsienicy oczywiście może być silnym "argumentem" ogniowym pod warunkiem osłony przed niespodziankami (zwłaszcza RPG czy tam w II wojnie granaty PP) i naprawdę wysokiego morale załogi.

A czy w WildFire podstawce były czołgi dla samoobrony i ruchome...?? Nie pamietam - na pewno były ruchome w ruskim modzie Night Ops (podobnie jak Hummery z km-ami i granatnikami) - tam upolować takiego to była niezła masakra ;)

Niemniej jedna rzecz jest mocno przeceniona w serii JA2 - widoczność z czołgu. Czołgi nie powinny byc tak "spostrzegawcze" bo przez te peryskopy niewiele się widzi (a jak się dowódca czy strzelec km rozgląda przez właz to snajperzy są od tego żeby skasować) - co jest wyjątkowo nierealistyczne.

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 27 sie 2010 13:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Ja właśnie odwiedziłem sektor leżący na obrzeżach Meduny i jestem zniszczony (emocjonalnie) , cztery czołgi w jednym sektorze ?! Z jednej strony to bardziej prawidłowe , w końcu stolica musi mieć jakąś obronę , ale z drugiej strony jak tak ma wyglądać przebijanie się przez resztę Meduny to ja nie wyrobię z zapasami , i też będę musiał zastosować taktykę 3 granatów . Myślałem że wyładowani pociskami moździerzowymi prawie po pachy Bubba i Bull i maddog z zapasem 5 pocisków do Law spokojnie wystarczą do siania zamętu wśród sił wroga (zarówno tej mechanicznej jak i żywej) , a tu nawet do miasta nie wkroczyłem a już się uszczuplił mój zapas :crazy: Oj trzeba będzie wynająć nowych tragarzy i pozbierać zapasy po Arulco .


*
 
Starchris
Post : 27 sie 2010 14:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Zbychu pisze:
Myślałem że wyładowani pociskami moździerzowymi prawie po pachy Bubba i Bull i maddog z zapasem 5 pocisków do Law spokojnie wystarczą do siania zamętu wśród sił wroga (zarówno tej mechanicznej jak i żywej) , a tu nawet do miasta nie wkroczyłem a już się uszczuplił mój zapas Oj trzeba będzie wynająć nowych tragarzy i pozbierać zapasy po Arulco .


Bardzo myślałem o takich sytuacjach i w nowym klasycznym JA2 (gdzie mapy są z Wildfire) jest karabin przeciwczołgowy. Jest to V-94 z Wildfire. Jeden magazynek (pięć naboi wystarczy absolutnie na jeden czołg). Jeden najemnik w jednym dużym slocie może pomieścić 6 takich magazynków czyli 30 naboi. Oczywiście broń ciężka jest niezastąpiona na duże grupy ludzi bo nowe V-94 w tych sytuacjach się nie sprawdza.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 27 sie 2010 14:21 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 27 sie 2010 14:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Starchris pisze:
Bardzo myślałem o takich sytuacjach i w nowym klasycznym JA2 (gdzie mapy są z Wildfire) jest karabin przeciwczołgowy. Jest to V-94 z Wildfire.

Szkoda tylko, że to mało realne rozwiązanie.
Karabinów p.sprzętowych używa się najwyżej do niszczenia optyki i systemów łączności czołgu. Żaden nabój, nawet taki z IWS 2000 nie przebije pancerza czołgu ciężkiego.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 28 sie 2010 20:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Starchris pisze:
Jest to V-94 z Wildfire

Anti-material nie znaczy anti-tank. V-94 podobnie jak inne wielkokalibrowe karabiny są albo do zwalczania ludzi (siły żywej) z dużego dystansu (ponad 800m), albo do niszczenia siły żywej za osłonami (jak wiemy że za murkiem ceglanym czy nawet betonowym siedzą jacyś wrogowie a normalny karabin (7.62) się nie przebije, a w ostateczności do niszczenia słabo opancerzonych samochodów i pojazdów. Karabin, nawet 0.5BMG ma za małą siłę nawet na czołg lekki (współczesny). Do tego służy broń rakietowa z głowicami kumulacyjnymi.

A tak wracając do czołgów w Medunie - jak brakuje amunicji ppanc to można poczekać i wykupywać wszystko co sprzedaje Bobby Rays i bodajże Devin, a potem zapakować wszystko do bagażnika samochodu i podjechać pod Medunę - komu by się chciało dźwigać tyle złomu ;)

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron