Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lynx
Post : 06 lip 2010 14:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 96
  • Dołączył: 29.05.2009


Własnie zdobywam Medune i zniszczyłem kilka czołgów.
-Czy w Wildfire jest wiecej czołgów niż w JA 2?
-Czy wystarczy pocisków moź/rakiet do LAVa żeby zniszczyć wszystkie czołgi w Medunie?
-Czy da się jeździć czołgiem?

_________________
Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.


*
 
Starchris
Post : 06 lip 2010 14:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


W wersji WildFire jest więcej czołgów w Medunie jak i w jej okolicach.

Problemu z ich rozwaleniem raczej nie powinieneś mieć ponieważ realizm gry jest bardzo wysoki i trzy granaty ręczne wystarczą na jeden czołg. A jeśli chodzi o moździerz lub LAW to przy dobrym trafieniu w czołg to za pierwszym razem zostają zniszczone.

A co do jeżdżenia czołgami to da się nimi jeździć i możesz ich mieć w nieskończoność. W wersji WildFire po zdobyciu Meduny lub kilku sektorów tego miasta trzeba wyszkolić samoobronę. Szkoląc samoobronę w Medunie na miejsce zniszczonych czołgów Deidrany pojawiają się czołgi samoobrony. Trzeba podejść do takiego czołgu (nie będzie strzelał bo należy do samoobrony), następnie wejdź w ekran z mapą i przydziel najemnika do pojazdu. Wśród dostępnych pojazdów powinien wyskoczyć "czołg" (lub "tank" w zależności od wersji językowej). Niestety czołgi takie mają zero amunicji i nie mogą strzelać.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ming
Post : 07 lip 2010 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
realizm gry jest bardzo wysoki i trzy granaty ręczne wystarczą na jeden czołg.

Nie nazwał bym tego realizmem. Granatem, czy granatami można było podobno zniszczyć czołg z I wojny światowej, ale nie M48 Pattona :!:

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 07 lip 2010 16:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Za to ja nazwałbym to ironią ;>


*
 
Stridingshadow
Post : 07 lip 2010 17:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ming pisze:
Nie nazwał bym tego realizmem. Granatem, czy granatami można było podobno zniszczyć czołg z I wojny światowej, ale nie M48 Pattona :!:

Dokładnie, jeszcze czołgi z IIWŚ można było zniszczyć ciężkim granatem p.pancernym.
Nowoczesnego czołgu nie da rady zniszczyć granatem ręcznym.

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 07 lip 2010 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Uważam, że siła wybuchu trzech granatów ręcznych może zdecydowanie rozerwać łączenia w gąsienicach w czołgu. Taki czołg, który nie może się poruszać jest praktycznie bezużyteczny na polu walki. W takiej sytuacji możemy nazwać taki czołg unieszkodliwionym, czyli tak patrząc przez palce zniszczonym.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 07 lip 2010 18:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Inaczej byś mówił, gdybyś dostał serią z kaemu.
O ile byś jeszcze mówił.


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 lip 2010 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Już pomijamy fakt, że nawet z rozwaloną gąsienicą to działo jest sprawne, a współczesne czołgi są w stanie eliminować cele dosyć odległe :]


*
  WWW
Len
Post : 07 lip 2010 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Chris pisze:
A co do jeżdżenia czołgami to da się nimi jeździć i możesz ich mieć w nieskończoność. W wersji WildFire po zdobyciu Meduny lub kilku sektorów tego miasta trzeba wyszkolić samoobronę. Szkoląc samoobronę w Medunie na miejsce zniszczonych czołgów Deidrany pojawiają się czołgi samoobrony. Trzeba podejść do takiego czołgu (nie będzie strzelał bo należy do samoobrony), następnie wejdź w ekran z mapą i przydziel najemnika do pojazdu. Wśród dostępnych pojazdów powinien wyskoczyć "czołg" (lub "tank" w zależności od wersji językowej). Niestety czołgi takie mają zero amunicji i nie mogą strzelać.

Eee... nie pomyliłeś Wildfire z 1.13? Ja o kierowaniu czołgami przez samoobronę nic nie wiem.

Chris pisze:
Uważam, że siła wybuchu trzech granatów ręcznych może zdecydowanie rozerwać łączenia w gąsienicach w czołgu. Taki czołg, który nie może się poruszać jest praktycznie bezużyteczny na polu walki. W takiej sytuacji możemy nazwać taki czołg unieszkodliwionym, czyli tak patrząc przez palce zniszczonym.

Rzeczywistość nie Hollywood, czołgi nie wybuchają od rozwalenia gąsienicy :D


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 07 lip 2010 21:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Rzeczywistość nie Hollywood, czołgi nie wybuchają od rozwalenia gąsienicy

Grałem kiedyś z bratem w grę "Fighting force" z CD-A, polegała ona na tłuczeniu wszystkiego dookoła. Jak się skopało samolot A-10, to można było wziąć karabin pokładowy. Chuck Norris, czy co?


*
  WWW
Starchris
Post : 07 lip 2010 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Len pisze:
Chris pisze:
Eee... nie pomyliłeś Wildfire z 1.13? Ja o kierowaniu czołgami przez samoobronę nic nie wiem.
Cytuj:


Na 100% w JA2 Wildfire w mieście Meduna po wyszkoleniu samoobrony pojawią się czołgi (wrak czołga wroga znika i w jego miejsce pojawia się czołg samoobrony), które podczas ataku są kierowane przez komputer (samoobronę) i takimi czołgami możemy jeździć pomiędzy sektorami tak jak hammerem czy furgonetką z lodami od Hamousa. Działają na benzynę zawartą w grze.

Ciekawą rzeczą jest to, że gdy już mamy takie czołgi w Medunie i nastąpi atak sił Deidrany, to pojawiają się dokładnie obok siebie dwa czołgi nasz i wroga i tak strzelają do siebie aż któryś pierwszy nie wybuchnie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ming
Post : 08 lip 2010 07:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
Na 100% w JA2 Wildfire w mieście Meduna po wyszkoleniu samoobrony pojawią się czołgi

Zgadzam się. Nie pamiętam czy te czołgi samoobrony widziałem ale napewno o nich słyszałem. Słyszałem też o jeżdżeniau czołgami w Wildfire.
Cytuj:
Dokładnie, jeszcze czołgi z IIWŚ można było zniszczyć ciężkim granatem p.pancernym.

O ciężkich granatach pp słyszałem. Niemcy robili na IIWŚ specjalne wiązanki z siedmiu granatów ręcznych Stielhandgranade, były nawet granaty kumulacyjne Panzerwurfmine 1(L) link niżej.
http://www.lexpev.nl/images/pwm1.jpg

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 08 lip 2010 08:00 przez Ming, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 08 lip 2010 08:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Chris pisze:
Uważam, że siła wybuchu trzech granatów ręcznych może zdecydowanie rozerwać łączenia w gąsienicach w czołgu.

Dokładnie, siła wybuchu granatów burzących może czołg co najwyżej unieruchomić.

Chris pisze:
Taki czołg, który nie może się poruszać jest praktycznie bezużyteczny na polu walki.

Działo ciągnione też samo nie pojedzie, a skuteczność swoją ma.
Podobnie z czołgiem.
Ty go obrzucasz granatami, a on burzy Twoją kryjówkę z działa.
Zgadnij kto ma tu szansę przeżyć ;)

Wg. wiki uszkodzenie czołgu można zaszufladkować w sposób następujący:
-Mobility Kill -'Upośledzenie mobilności' (całkowite/częściowe)
-Firepower Kill -'Upośledzenie systemów bojowych' (całkowite/częściowe)
-Catastrophic Kill -Całkowite zniszczenie czołgu, i/lub unieszkodliwienie załogi.
Gdyby ktoś uznał podział na trzy kategorie za bezzasadny, to nikt nie bawiłby się w klasyfikację.

Ming pisze:
O ciężkich granatach pp słyszałem. Niemcy robili na IIWŚ specjalne wiązanki z siedmiu granatów ręcznych Stielhandgranade, były nawet granaty kumulacyjne Panzerwurfmine 1(L) link niżej.

Większość granatów opracowanych do niszczenia wozów pancernych posiada ładunki kumulacyjne.
Obecnie są one przestarzałe, ze względu na znaczne ograniczenie zasięgu wynikające z dużej masy granatu.

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 08 lip 2010 11:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Stridingshadow napisał:

Cytuj:
Wg. wiki uszkodzenie czołgu można zaszufladkować w sposób następujący:
-Mobility Kill -'Upośledzenie mobilności' (całkowite/częściowe)
-Firepower Kill -'Upośledzenie systemów bojowych' (całkowite/częściowe)
-Catastrophic Kill -Całkowite zniszczenie czołgu, i/lub unieszkodliwienie załogi.
Gdyby ktoś uznał podział na trzy kategorie za bezzasadny, to nikt nie bawiłby się w klasyfikację.
Cytuj:


To jest tylko teoria, a praktyka mówi całkowicie co innego. Nie ważne jakie jest uszkodzenie czołgu, (nawet to najmniejsze "mobility kill") z takiego czołgu wedle zasad taktycznych trzeba natychmiast się ewakuować, gdyż stanowi najłatwiejszy cel na polu walki i stanowi wysokie niebezpieczeństwo dla utraty życia osób przebywających w środku. To że taki czołg może strzelać przegrywa z faktem, że wyszkolona grupa osób operująca takim czołgiem najprawdopodobniej może zginąć. Nowy czołg lub jakiś inny zawsze się znajdzie, natomiast takiej wyszkolonej i doświadczonej grupy osób będzie bardzo ciężko zastąpić.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 08 lip 2010 11:08 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
M'cin
Post : 08 lip 2010 12:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Wracając do Wildfire, to tam czołgi EKSPLODUJĄ po trzech granatach. prawdopodobnie przy okazji uszkodzona zostaje też gąsienica ;) ale mimo wszystko śmiem twierdzić, ze średnio realistyczne to jest.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron