Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 27 gru 2007 04:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


W Jagged Alliance moje ulubione i najbardziej uniwersalne narzedzie masowej zaglady. Z tego co mozna wyczytac wiekszosc uzytkownikow JAC tez ubostwia ten belgijski karabin.
W grze jest to IMO bron z najlepszymi parametrami. Wielka sila ognia, zasieg niewiele odbiegajacy od zasiegu snajperek, strzelanie seriami, wzglednie nieduza waga. Zawsze poszukuje egzemplarzy tej broni i wyposarzam najlepszych moich snajperow w takowy, bo wiem ze pozniej nie ma na mnie mocnych.
Jaka ta bron jest w swiecie rzeczywistym? Na pewno cholernie popularna i powszechnie uzywana do zalatwiania spraw niecierpiacych zwloki.

Znalazlem takie opisy:
jeden jest z polskiego centrum OF, a wiec sa tam sami maniacy broni

http://www.ofp.imro.pl/index.php?page=fnfal

http://www.opisybroni.republika.pl/fn%20fal.html

_________________
.


*
 
XBARTEKX
Post : 27 gru 2007 09:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Z najlepszymi parametrami broń to nie jest bo ja uważam że jest na równi ze Steyrem jak dla mnie Steyr jest nawet lepszy ;].


*
  WWW
lukasamd
Post : 27 gru 2007 10:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W Jaggedach na pewno jest gorszy - FN FAL ma niesamowitą siłę w porównaniu do M16 czy właśnie Steyera, w rzeczywistości byłby chyba gdzieś pomiędzy - amerykańska broń jest cholernie popularna a ta z Austrii na pewno zawodna ze względu na skomplikowaną budowę.

Mi się w FALu nie podoba mały magazynek (tak w realu jak i w grach), po prostu wolę mieć nieco więcej naboi na wypadek W :)


*
  WWW
Pavcio
Post : 27 gru 2007 11:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Prawda jest taka,,że nabój 7.62 NATO ma strasznego kopa i poradzi sobie z każdą kamizelką, a i na odpowiednich odległościach to i przez mur cegieł enemiaka dorwiesz.W Jaggedzie niestety różnica między siłą broni na 5.56 a 762 NATO jest zbyt mała (nawet wg. mnie FN Falowi kilka punktów jeszcze brakuje, ale ta broń jest najbliżej oddania siły naboju 7.62 NATO). No i w Jaggedzie tą bronią można strzelać bardzo skutecznie serią. W realu karabin kopie mocniej niż koń i raczej niemożliwe byłoby piękne trafienie serią na średnim dystansie.

Btw, ja tam wolę G11, mimo małego zasięgu.


*
 
Popers
Post : 27 gru 2007 14:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


nie jarajcie się. FAL to juz tak stara broń że raczej tylko czarne chłopaki w głębokiej afrykańskiej dżungli z nimi ganiają. ma przestarzałe rozwiązania techniczne ,a pociski kalibru pośredniego i tak są bardziej skuteczne niż 7.62


*
 
nemrod
Post : 27 gru 2007 20:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Popers pisze:
FAL to juz tak stara broń że raczej tylko czarne chłopaki w głębokiej afrykańskiej dżungli z nimi ganiają.


Mimo wszystko wole ich nie spotykac i lepiej zeby juz z nimi nie biegali ;) . To ze jest dosc przestarzaly, to chyba oczywiste skoro byl projektowany na poczatku lat 50-tych ubieglego stulecia. Zreszta AK jest jeszcze pare lat starszy, a dzis moj kumpel biega z nim po poligonie.

_________________
.


*
 
eRKay
Post : 01 lut 2008 02:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 01.02.2008


dokladnie
kalach jest do dzis uwazane za najlepsza bron na swiecie
a FN-FAL nie jest duzo gorszy
i raczej lepsza bron w najblizszym czasie nie powstanie

_________________
w życiu pewna jest tylko śmierć


*
 
lukasamd
Post : 01 lut 2008 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Patrząc się na ostatnie kilka(dziesiąt) lat to i tak wielkich zmian w samej broni palnej nie było. Są nowe materiały itp. ale mechanizm ten sam, teraz raczej udoskonala się amunicję aby można było wykorzystać ją z jak największymi szkodami dla przeciwnika.


*
  WWW
Dalkar
Post : 02 lut 2008 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 24.01.2008
  • Skąd: z południa


Zgadzam się z lukasem - po co zmieniać coś co już jest i tak wystarczająco dobre?

Za FN falem nie przepadam - zarówno w świecie JA jak i realnym, coś mnie odrzuca od tej broni i tyle. Nie mogę za to zaprzeczyć, że jest dobra - chociaż wolałbym żeby nie było już nigdy potrzeby używania broni, bez względu na to jak skuteczna ona jest.


*
 
eRKay
Post : 03 lut 2008 02:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 01.02.2008


Dalkar pisze:
chociaż wolałbym żeby nie było już nigdy potrzeby używania broni, bez względu na to jak skuteczna ona jest.


piszesz oczywiscie o realu a nie JA?
jesli tak to sie zgadzam

_________________
w życiu pewna jest tylko śmierć


*
 
Dalkar
Post : 03 lut 2008 11:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 24.01.2008
  • Skąd: z południa


Zatem się zgadzamy bo świat realny miałem na myśli :)


*
 
nemrod
Post : 04 lut 2008 18:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Dalkar pisze:
po co zmieniać coś co już jest i tak wystarczająco dobre?


Eee tam. Gdyby wszyscy tak mowili to z jaskini bysmy nie wyszli ;) .

Dalkar pisze:
chociaż wolałbym żeby nie było już nigdy potrzeby używania broni, bez względu na to jak skuteczna ona jest.


Zupelnie jak John Lennon-Imagine. Kto by tak nie chical (no, w sumie paru sie znajdzie ;) ...). Szkoda ze to utopia i czlowiek jest na tyle ulomny, ze zawsze bedzie sie o co bic.

_________________
.


*
 
PPPeter
Post : 19 cze 2008 12:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)


Jeden z najlepszych karabinów na naboj karabinowy (jak to maslanie brzmi ;) ) - najlepsza wersje chyba robili brytyjczycy - L1A1.
Ale moim numerem 1 byl karabin powstajacy niejako komplementarnie do FAL'a - czyli EM2 / No. 9 Mk1 - karabin, ktory wyprzedzil niejako epoke o dobre pol wieku (patrzac na niesmiale plany powrotu do kalibru 6,8mm).
Wiecej o nim np. tutaj : http://world.guns.ru/assault/as59-e.htm


*
 
Popers
Post : 19 cze 2008 12:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Na nabój karabinowy L1A1 SLR rzeczywiście jest trudna do pobicia. Tylko że to już przestarzałe rozwiązanie...


*
 
zadra666
Post : 19 cze 2008 13:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


nemrod pisze:
Zupelnie jak John Lennon-Imagine. Kto by tak nie chical (no, w sumie paru sie znajdzie ...). Szkoda ze to utopia i czlowiek jest na tyle ulomny, ze zawsze bedzie sie o co bic.


Dalkar pisze:
Nie mogę za to zaprzeczyć, że jest dobra - chociaż wolałbym żeby nie było już nigdy potrzeby używania broni, bez względu na to jak skuteczna ona jest.


Póki trwa ludzkość będzie się o co bić . Naturalny porządek rzeczy ...choć ja wolałbym aby wojny powróciły do standardów średniowiecznych!

Czy wojna jest zła ? Czy nie ? Ja się nie wypowiadam , bo chce zostać oficerem naszej armii :ok:

_________________
...


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron