Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
aszek
Post : 18 lut 2011 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Ciekawa dyskusja, kontynuujcie proszę.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Stridingshadow
Post : 18 lut 2011 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


aszek pisze:
Ciekawa dyskusja, kontynuujcie proszę.

Wyczuwam sarkazm ;)

_________________
Obrazek


*
 
aszek
Post : 18 lut 2011 21:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Nie tym razem, Stringshadow :/

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Aver
Post : 18 lut 2011 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Niektórzy po prostu lubią czytać jak inni się kłócą ;)


*
 
Svean
Post : 07 kwie 2011 14:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Nie chodzi o to że ludzie "lubią" kiedy ktoś inny się kłóci - tutaj jest po prostu ciekawa wymiana zdań i to nie na zasadzie że ten drugi jest "gupi i ma wyp&%$&*^#" tylko jeszcze podparta argumentami - z jednej i drugiej strony. Dlatego jest ciekawa do poczytania ;)

A moim skromnym zdaniem to jest trochę tak że pewne rzeczy w pewnych warunkach mogą być bronią (np. nóż kuchenny) i niezależnie od wszystkiego trzeba je traktować ze szczególna ostrożnością (bo np można sobie lub komuś uciachać palca czy inny fragment ciała), co nie znaczy że należy to wszystko od razu traktować jako broń. Z formalnego punktu widzenia bodajże każde ostrze osadzone na trwałe długości ponad 10 cm jest bronią, ale jeśli tylko nie wymachujemy nią np w autobusie czy nawet na przystanku, a wykorzystujemy wyłącznie do celów do jakich została stworzona (tzn do porcjowania schabu np) to nikomu nie stanie się krzywda.

Inna kwestia jest taka że urządzenia miotające pociski są zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż nawet broń biała (z drugiej strony chyba bym nie stawał z ASG przeciw gościowi z kataną) z tego względu że przy braku odpowiedniego obejścia dużo łatwiej zrobić komuś niechcący trwałą krzywdę (oko jest tu najbardziej wrażliwe, co do wspomnianych zębów to w LO miałem kumpla grającego w hokeja, który prawie co sezon miał złamanego zęba, zwykle jedynkę do posklejania). Ale oko można równie dobrze stracić oberwawszy kamieniem - i to nie tylko miotanym z procy ale także zwyczajnie - z ręki (jak byłem dzieckiem to rzucanie kamieniami było o tyle popularniejsze że na C64 nie siedziało się bez przerwy ;)).

Z osobistego punktu widzenia - dlaczego ja NIE nazywam replik ASG czy markerów "bronią":
Przede wszystkim dlatego że dzieciaki oglądają zdecydowanie za dużo filmów i grają zdecydowanie w zbyt dużo gier gdzie użycie broni przeciw człowiekowi jest "cool" i "zajefajne", a samo określenie czegoś "bronią" wiąże się z dodatkowym poczuciem siły (przewagi nad innymi), a nie z koniecznością zachowania dodatkowych zasad bezpieczeństwa (jak w domu von_Zakapior-a). Nie bawię się i w sumie nigdy nie bawiłem w ASG ale w paintballu starsi gracze czyli ci bardziej doświadczeni, którzy w sumie nigdy nie mówią na markery "broń" są również tymi którzy największą uwagę zwracają na bezpieczeństwo poza polem i na polu gry. A z kolei ci którzy mówią że mają "broń" to zwykle ci którzy chcą się podjarać i "wypróbować" ją poza polem, pochwalić się jacy są zajefajni, wypasieni, po prostu Rambo się chowa...

Tak więc pozostaję tym dla którego "broń" zaczyna się od 17J energii miotanej z pociskiem, co nie znaczy że dla innych przedmiotów które potencjalnie mogą być niebezpieczne nie zachowuję zasad bezpieczeństwa.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 24 paź 2011 23:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Czy ktoś z użytkowników forum wybiera się może 23 października do Karolewa k/Aleksandrowa Łódzkiego na akcje "Grupy ODWET"?

-----------------------------------------------------------------
(Dodano 23-10-2011 14:07)

Właśnie wróciłem z akcji. Zmęczony jak ch.. po całej nocy w burdelu :-D Bateria mi padła i amunicja skończyła.
Kilka zdjęć z imprezy
Załącznik:
DSC03176.JPG
DSC03176.JPG [ 92.96 KiB | Przeglądany 1671 razy ]

Załącznik:
DSC_1871.jpg
DSC_1871.jpg [ 253.24 KiB | Przeglądany 1671 razy ]

Załącznik:
PA242372.JPG
PA242372.JPG [ 202.39 KiB | Przeglądany 1671 razy ]

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 24 paź 2011 23:46 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Klepczar
Post : 25 paź 2011 12:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


ech... jak na SD gdy jakiś palant/dowcipniś użył w towarzystwie zwykłych dymków LWPowskiego łzawiaka....


*
 
micand1989
Post : 27 lis 2011 22:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Czy ktoś ze społeczności JA Forum, aktywnie uczestniczy w akcjach/strzlankach ASG?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Svean
Post : 02 gru 2011 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Ja się bawię w pokrewny jakby nie było paintball :)
Tylko taki leśny, a nie "power rangers" między balonami :P

W sumie może nawet kiedyś bym chętnie ASG spróbował, niemniej nie mam znajomych z replikami a jedynie z markerami, a sam narazie mam bana na podobne zakupy (sam sobie nałożyłem, kryzys jest :P). I najlepiej w miarę blisko Wrocławia ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 02 gru 2011 12:14 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 5, 6, 7, 8, 9