Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 19 mar 2009 22:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


A ja preferuję załatwić to po cichu, wychodzi taniej i więcej z tego łupów.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 20 mar 2009 15:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Ha. Wszystkie rzeczy naraz ruszacie...
Tzn i prawdziwe granatniki i w grze.

Co do realnych... no teraz jest trochę taka tendencja, że poza specjalizowanymi snajperami (i spotterami), generalnie idzie się w automaty "spray and pray", wsparte granatnikami, półautomatyczne granatniki (całe mnóstwo projektów w rodzaju XM AICW OICW jest w trakcie, trzeba konfliktu zbrojnego, żeby co nowocześniejsze armie nazamawiały tego na kontenery) to tylko połowa dewelopingu, są jeszcze granatniki automatyczne sypiące (teoretycznie) po kilkaset granatów na minutę, zasilane taśmowo (oczywiście na platformach nie ręcznych). Na upartego można by sie przyczepić że produkowanie wybuchającej amunicji jest zabronione konwencjami ale granaty już nie... więc interes kwitnie.

Chwilowo JA2 nawet 1.13 nie odzwierciedla czegoś takiego jak "przygniecenie", bo w realu nawet największy twardziel nie wychyli się za róg jeśli lecą zza niego chmary pocisków, o granatach nie wspominając - najwyżej będzie strzelał na ślepo za róg (spray and pray). Co prawda jest jeszcze projekt HAM do 1.13 ale narazie nie obsługuje 100AP więc ja jeszcze poczekam ;) Niemniej przy dobrym wietrze RKM-y i granatniki nawet zyskają na wartości - nie dlatego że zabija czy bardzo poranią - zatrzymają przeciwnika na dystans i złamią morale.

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 20 mar 2009 22:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Wiesz, w JA2 i jej kontynuacjach przeciwnicy nie wchodzą pod lufę kiedy są pod ostrzałem tylko szukają dogodnej pozycji do kontrataku, niby nie potrafią wziąć d*** w troki ale taki już urok AI. Jeżeli chodzi o nowoczesne granatniki to z tego co wiem prace nad OICW są zawieszone a granatniki automatyczne (poza paroma chińskimi modelami) nie stanowią raczej broni wsparcia drużyny piechoty (są albo stacjonarne albo zamontowane na pojazdach -> piechota zmechanizowana). Ponieważ w JA 2 1.13 walki nie przybierają takich wymiarów żeby komukolwiek opłacało się finansowanie broni ciężkiej i linii zaopatrzeniowych do niej. Nadal pozostaje faktem że granatniki rewolwerowe (lub inne powtarzalne), wraz z karabinami maszynowymi i ogniem snajperskim pozostają najsilniejszym wsparciem drużyny piechoty.
Granatników automatycznych używa się raczej do obrony baz czy konwojów.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 23 mar 2009 08:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Stridingshadow pisze:
Granatników automatycznych używa się raczej do obrony baz czy konwojów.


Dokładnie - nikt przecież granatnika 30 kg (bez amunicji) nie będzie nosił na plecach. Co do chińczyków... jak narazie to jedyna armia która niespecjalnie licząc się z efektami dla potencjalnych "celów" testuje bojowo takie rozwiązania - bo jest to dość droga impreza, dlatego np zawieszono OICW, G11 i jeszcze parę innych niezłych rozwiązań (G36 wprowadzono do Bundeswehry bo był 3x tańszy niż odpowiedniki o podobnych parametrach ;)) jak nie ma poważnego zagrożenia to się nikt do modernizacji nie pali poza firmami zbrojeniowymi.

My tu gadu gadu a Chiny w siłę rosną, nie dość że coraz ich więcej to jeszcze granatniki mają ;)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2