Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Ormus n2o
Post : 26 lut 2010 01:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Na stronie http://www.pfta.pl/ widziałem taki temat. Pokazywano zdjęcia z filmów i próbowano zgadywać jaka to jest broń.
Więc ja zaczynam.
http://i.wp.pl/a/f/film/025/34/48/0044834.jpg
http://www.imfdb.org/index.php?title=Im ... MP5K-5.jpg
Mr&mrs Smith. Ten gun po prawej to chyba mp5k. Charakterystyczny jest foregrip i brak kolby.
http://www.imfdb.org/images/e/ec/MMSGlock17full-3.jpg
Tutaj jest problem. Normalnie to bym powiedział że to jest Glock 18 bo on tam ma automatyczny ogień. Problem w tym że glock 18 ma z boku u góry przy młoteczku taki okrągły selektor ognia.
http://wiki.gotfrag.com/images/6/69/G18_mag.jpg
A na filmie go niema.
Czy was też denerwuje jak większość ludzi w filmach wkłada broń za pasek? A jeszcze bardziej gdy robią to postacie które są inteligentne i doświadczone jak porucznik policji z Nowego Orleanu, wielokrotnie odznaczony wykazujący się wielką skutecznością. Film "Bad Lieutenant"
http://img.youtube.com/vi/9OblPKObX6Q/0.jpg


Ostatnio zmieniony 28 lut 2010 01:05 przez Ormus n2o, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Ormus n2o
Post : 27 lut 2010 14:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009




*
 
aszek
Post : 27 lut 2010 16:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Eee tam, Speck dospawał Świętym przedłużkę do lufy pod Desert Eagle .357 (jakby u Bobiego 14' nie było) :D W JA2 moja ulubiona zabawka do kasowania kolejki pod klopem (jak jeden najmita prywatności broni) :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Desert_Eagle

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Ormus n2o
Post : 27 lut 2010 18:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Ha ha takie ciężkie guny robią się jeszcze cięższe. No fakt zmyliły mnie te długie lufy ale widać tą charakterystyczną dolną część lufy.
To nie z filmu ale dziwna broń. Nawet chyba nie strzela. Ale to nie jest z filmu.
http://www.ninjavspenguin.com/blog/wp-c ... -guns.jpeg


*
 
Stridingshadow
Post : 27 lut 2010 22:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
To nie z filmu ale dziwna broń. Nawet chyba nie strzela. Ale to nie jest z filmu.

To jest chińska zabawka przemalowana na srebrny i złoty kolor :P

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 28 lut 2010 00:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Czy mogłabym prosic o zmiane tytułu watku na "Broń w filmach" ????

"Bronie w filmach" kojarza mi sie z Bronkami :):):)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 28 lut 2010 10:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
Problem w tym że glock 18 ma z boku u góry przy młoteczku taki okrągły selektor ognia.

No, Glock 18 ma przełącznik rodzaju ognia, ale nie przy żadnym młoteczku (bo młoteczek to taka kostka słuchowa), ani nawet przy kurku, bo takowego nie ma.
Glock'i mają bijnikowy mechanizm spustowy, a przełącznik jest na suwadle.

W ogóle to w filmach z bronią różnie bywa.
W którymś Bond'zie z Connery'm, strażnik nosił AKM bez magazynka.
W Full Metal Jacket, czołgi były niechronologicznie dobrane, a snajper Viet-Cong'u zamiast jakiegoś AK mia Sa vz 58 (ze względów prawnych reżyser nie mógł zdobyć na potrzeby filmu automatu Kałasznikowa).
Jeżeli dobrze pamiętam, to w "The Good, The Bad and the Ugly" Tuco złożył sobie broń z części trzech innych rewolwerów, byłoby to nawet możliwe, gdyby nie fakt, że bęben był kalibru .44, a lufa .36 :P

Ormus n2o pisze:
Czy was też denerwuje jak większość ludzi w filmach wkłada broń za pasek?

Są takie kabury, które umożliwiają noszenie broni 'jakby za paskiem'.
Da się nosić broń zwyczajnie za paskiem, ale nie wolno zapominać, że ona tam jest.
Mając kaburę ma się wolną głowę, a kabury tego typu sprawiają, że broń mniej się rzuca w oczy.

_________________
Obrazek


*
 
Zhenia
Post : 06 mar 2010 03:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


W fińskim "Wojna Zimowa" koleś z armii fińskiej przeładowuje po każdym strzale samopowtarzalny SWT


*
 
Stridingshadow
Post : 06 mar 2010 07:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zhenia pisze:
W fińskim "Wojna Zimowa" koleś z armii fińskiej przeładowuje po każdym strzale samopowtarzalny SWT

Pewnie dlatego, że strzela ślepakami bez zamontowanego odrzutnika :P

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 08 mar 2010 16:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Wątek o barrecie skojarzyłem kilka wątków które mogę kontynuować tutaj

Cytuj:
Jednakże taką broń bardzo trudno zdobyć, bardzo mało przestępców stać na taką broń


Nie widzę potrzeby , żeby przestępcy potrzebowali takiej broni , co najwyżej w sytuacji gdy jakaś szycha jest przewożona w samochodzie pancernym , przypomina mi się scena z filmu S.W.A.T jak snajper jednej z grup przestępczych zestrzelił policyjny helikopter z tego cudeńka

McMillan M88 Sniper Rifle .50 bmg

Obrazek

oczywiście nie wiem jakim cudem mogłoby dojść do takiej akcji w realu , wspomniane trudność i ryzyko związane ze zdobyciem takiej broni , jeszcze pozostali ludzie potrzebni do przejęcia klienta z ciężarówki , nawet za ileś tam ( 100 ? Nie pamiętam ile dokładnie ) milionów , na taką akcję zgodziliby się chyba tylko kompletni szaleńcy.

Przypomina mi sie jeszcze jeden sposób na wykorzystanie takiej broni w działalności przestępczej , w filmie " Od kołyski aż po grób " użyli właśnie czegoś pokroju takiego anti-material rifle ładowanego pociskami z pudełka opisanego
" Cartridge m193
Armor piercing
Depleted uranium
10.2 x 77 mm
LC_SF279 "
do otwarcia sejfu , ciekawe jak by w rzeczywistości wyglądała zawartość takiego sejfu po takiej akcji :one: , swoją drogą z tego co wnioskuję są to pociski z zubożonego uranu ? Są w rzeczywistości pociski ze zub. uranu tak "małego" kalibru ??


*
 
Stridingshadow
Post : 08 mar 2010 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zbychu pisze:
wspomniane trudność i ryzyko związane ze zdobyciem takiej broni

Można legalnie kupić w większości stanów USA(Karabin jednostrzałowy kal. 12.7mm).

Zbychu pisze:
Są w rzeczywistości pociski ze zub. uranu tak "małego" kalibru ??

Ano są.
Termin 'mały' jest nieco nie na miejscu, ponieważ 12.7 to największy powszechnie używany kaliber ręcznej broni palnej.
Od 20mm broń uchodzi za działko, zatem pozostają różne takie 14.5mm i 15.2mm (Steyr), ale tylko w tym ostatnim produkuje się broń 'ręczną', i tylko w bardzo niewielkich ilościach.
Uran ma wysoki ciężar właściwy, i o to właśnie chodzi.
Dzięki uranowemu rdzeniowi, pancerze mają problem z przeciwstawieniem się pociskom, a żołnierze ze zrobieniem zdrowego dziecka :P

_________________
Obrazek


*
 
Ormus n2o
Post : 15 mar 2010 18:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Nie wydaje mi się żeby mafia i ogólnie przestępcy korzystali z takiej broni legalnie zakupionej. Raczej mafia by nie wydawała pięciocyfrowej sumy żeby taką armatę kupić. Niechce zakłądać nowego tematu ale wie ktoś gdzie znaleźć plany jakiś bunkrów czy podziemnych budynków? Bo mam zamiar z kolegami zrobić w blenderze taki kompleks badawczy coś jak black mesa albo Laboratoria Umbrella. :P


*
 
Stridingshadow
Post : 15 mar 2010 20:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
Nie wydaje mi się żeby mafia i ogólnie przestępcy korzystali z takiej broni legalnie zakupionej.

Powiem więcej: co za dureń kupi broń, i zarejestruje ją na własne nazwisko tylko po to, żeby popełnić za jej pomocą jakieś przestępstwo, i zwalić na siebie winę?

Jednak, jeżeli coś jest dostępne na legalnym rynku, to będzie tym bardziej dostępne na czarnym rynku.

Ormus n2o pisze:
Raczej mafia by nie wydawała pięciocyfrowej sumy żeby taką armatę kupić.

A myślałeś, że inna czarnorynkowa broń jest dużo tańsza?
Broń maszynowa, materiały wybuchowe itp... też nie są tanie.

Ormus n2o pisze:
Niechce zakłądać nowego tematu

Not in my town, już to przenoszę :P

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 06 maja 2010 17:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Troszkę mnie tu nie było , pora na kolejne pytanka , fakt dotyczące broni z gier , ale do tych pytań to chyba jest to najbardziej pasujący temat .

Pytania te będą dotyczyć gry Return to castle Wolfenstein , która jest dla mnie produkcją kultową ( i przy okazji znaną ), a grało w niedużo osób z forum , ( za to piona ci , Bartek0511) , wiadomo , w grze było pełno od fikcji , ale zastanawiam się na dwiema sprawami które chyba były możliwe w rzeczywistości :

Karabin Fg42 paratroop rifle , czy ta broń istniała naprawdę ? Wydaje się możliwa do skonstruowania nawet, jak na tamte czasy , choć pewnie była za droga i zbyt skomplikowana .

OSA M1S "Snooper" - specjalna wersja m1 , w grze poza tym że była wytłumiona , była także wyposażona w swojego rodzaju celownik-noktowizor który nie pokazywał obrazu w kolorze zieleni jak to jest w zwyczajnych noktowizorach , tylko jakby w negatywie i zastanawia mnie to czy za czasów II wojny światowej były już prowadzone prace nad noktowizorami ?


*
 
Stridingshadow
Post : 06 maja 2010 17:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zbychu pisze:
Karabin Fg42 paratroop rifle , czy ta broń istniała naprawdę ?

Tak, FG42 powstał dla spadochroniarzy, jako dość uniwersalna broń mająca zastąpić karabiny Mausera i pistolety Lugera.
W założeniach karabin miał być lżejszy niż 5kg, i cechować się większą uniwersalnością niż dotychczasowo stosowana broń.
Broń sprawdziła się przede wszystkim w roli karabinu samopowtarzalnego, ogień ciągły był niemal bezużyteczny ze względu na silny odrzut wynikający z zastosowania naboju karabinowego, oraz lekką lufę.
Wykonanie broni wymagało wysokojakościowej stali, co zawsze było piętą achillesową Trzeciej Rzeszy.
Elementy konstrukcji FG42 zostały wykorzystane przez Amerykanów w M60.

Zbychu pisze:
OSA M1S "Snooper" - specjalna wersja m1 , w grze poza tym że była wytłumiona , była także wyposażona w swojego rodzaju celownik-noktowizor

Z tego co wiem, to takiej wersji M1 czy M2 nie było.

Zbychu pisze:
zastanawia mnie to czy za czasów II wojny światowej były już prowadzone prace nad noktowizorami

Ano były, w 44' dostarczono Wehrmachtowi pierwsze noktowizory do broni ręcznej (MG34 i MG42), a w 45' do użytku wszedł Zielgerät 1229 'Vampir' -noktowizyjny system celowniczy do Stg44 operujący w podczerwieni.


Załączniki:
Komentarz: Żołnierz brytyjski testujący noktowizor Vampir we wczesnych latach powojennych.
EvansandVampirRear.jpg
EvansandVampirRear.jpg [ 43.48 KiB | Przeglądany 3822 razy ]

_________________
Obrazek
*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron