Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 18 mar 2011 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
7,62x52 Radziecka

Nie ma takiej, jest 7.62x25mm (do TT, PPD, PPSz, PPS i paru innych wzorów).

Jaahquubel pisze:
Skąd wynika lepsza przebijalność wspomnianej amunicji SP-5/SP-6, od standardowej amunicji?

Z konstrukcji pocisku (oraz częściowo mniejszej prędkości).
Pociski p.pancerne są zwyczajnie twardsze, lepiej wyważone i bardziej aerodynamiczne, przez co mają mniejszą tendencję do grzybkowania, koziołkowania i fragmentacji.
Ponadto ich mniejsza prędkość w pewnym sensie zmniejsza szanse na ich fragmentację podczas przechodzenia do środowiska o wyższym oporze (np. pancerza).

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 18 mar 2011 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Jaahquubel pisze:
Skąd wynika lepsza przebijalność wspomnianej amunicji SP-5/SP-6, od standardowej amunicji?

http://world.guns.ru/ammunition/russian ... ges-e.html
ruskie pociski SP-5 i SP-6. Wrzuć sobie na tłumacza i masz wszystko o tych pociskach.


Dodano: 18 mar 2011, o 19:47

Stridingshadow pisze:
micand1989 pisze:
7,62x52 Radziecka

Nie ma takiej, jest 7.62x25mm (do TT, PPD, PPSz, PPS i paru innych wzorów).

Czeski błąd. Dzięki za poprawkę.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 18 mar 2011 20:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Przykład na integralnie wytłumioną broń w kalibrze 7.62x51mm.
Używanie takiej broni w połączeniu ze standardową amunicją nie ma głębszego sensu.


Załączniki:
Komentarz: Kb. AI AWS z kolbą składaną (oraz integralnym tłumikiem).
AWS.jpg
AWS.jpg [ 76.52 KiB | Przeglądany 2113 razy ]
Komentarz: Kb. AI AW z kolbą składaną.
AW.jpg
AW.jpg [ 71.93 KiB | Przeglądany 2113 razy ]
Komentarz: Przykład oferty amunicji poddźwiękowej 7.62x51mm.
Subsonic.jpg
Subsonic.jpg [ 48.94 KiB | Przeglądany 2113 razy ]

_________________
Obrazek
*
 
doman18
Post : 25 mar 2011 13:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 43
  • Dołączył: 02.02.2011


Ja się na broni nie znam ale zawsze jakoś w grach i ogólnie lubiłem
1. PSG1 (jeżeli był dostępny)
2. VSS Vintorez - ahh w STALKERach jest po prostu genialną bronią. Taka krowa jak SVD niech się schowa.


*
 
Imilek
Post : 27 mar 2011 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 27.03.2011


Według mnie najlepszym i zarazem ponadczasowym karabinem snajperskim jest Barrett M82A1, choć lepszy jest w układzie bullup- wersja M82A2. Nie może się równać z niektórymi karabinami z zamkiem ryglowym- one posiadają większy zasięg, jednak według mnie jest on najlepszy gdyż jest samopowatarzalny, osoba z niego strzelająca powinna być mianowana do orderu najbardziej humanitarnego człowieka na wojnie, gdyż jak się z niego dostanie, nie ważne w co i tak się umrze w końcu półcalówka robi swoje ;D
Zaś karabinem parasnajperskim- przedstawiłbym M14- broń stara jak diabli, bo projekt z lat powojennych, ale używana do dzisiaj m.in. przez snajperów Delta Force, kaliber 7.62 NATO-wski, uzywana również w Wietnamie, ale tam się nie sprawdziła, ze względu na swoją wagę i na dystans na którym prowadzono walki. Dlatego broń zastąpiono nowym projektem AR15- do tej pory słynne M16A1.


*
 
GrU
Post : 27 mar 2011 21:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Imilek pisze:
Według mnie najlepszym i zarazem ponadczasowym karabinem snajperskim jest Barrett M82A1, choć lepszy jest w układzie bullup- wersja M82A2. Nie może się równać z niektórymi karabinami z zamkiem ryglowym- one posiadają większy zasięg, jednak według mnie jest on najlepszy gdyż jest samopowatarzalny, osoba z niego strzelająca powinna być mianowana do orderu najbardziej humanitarnego człowieka na wojnie, gdyż jak się z niego dostanie, nie ważne w co i tak się umrze w końcu półcalówka robi swoje ;D



Tak jak tytuł doktora traci na znaczeniu bo teraz nie problem zrobić doktorat i coraz więcej "małolatów" z doktorem przed nazwiskiem, tak samo strzelec wyborowy traci na renomie bo trafiając w palec u stopy przeciwnik i tak umrze, a barrett to bardziej działo wyborowe niż karabin

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2011 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Imilek pisze:
Według mnie najlepszym i zarazem ponadczasowym karabinem snajperskim jest Barrett M82A1,

Nie jest tak do końca.
Barrett powstał jako broń przeciwsprzętowa, czyli narzędzie do niszczenia wrogich radiostacji, samochodów, uziemionych samolotów, min morskich itd...
Szybko rozpoznano jego potencjał jako broni wyborowej dalekiego zasięgu, jednak dopiero stosunkowo niedawno powstała amunicja wyczynowa 12.7x99mm, która umożliwiła wykorzystanie go właśnie w tej funkcji.
Poprzednia przeciwpiechotna i przeciwsprzętowa amunicja 12.7x99mm nie nadawała się do prowadzenia celnego ognia na dużych odległościach, co ograniczało osiągi broni.
Barrett (i inne kb. przeciwsprzętowe) mają też swoje ograniczenia.
Przede wszystkim dużo ważą, a snajper musi być mobilny.
Po drugie ich eksploatacja jest bardzo kosztowna.
Jeden nabój 7.62x51mm M118 (czyli wyczynowa amunicja docelowo używana przez snajperów sił zbrojnych USA) kosztuje 1.25 USD.
Jeden nabój wyczynowy 12.7x99mm kosztuje nawet 20-25 USD.

Imilek pisze:
choć lepszy jest w układzie bullup- wersja M82A2.

Wyprodukowano ich bardzo niewiele.
Miały docelowo stanowić tanią broń do zwalczania śmigłowców (dzięki układowi bezkolbowemu są na tyle dobrze wyważone, że da się z nich strzelać bez dwójnoga).

Imilek pisze:
gdyż jak się z niego dostanie, nie ważne w co i tak się umrze

Takie rzeczy, to tyko w grach komputerowych.
Przy ranie postrzałowej penetrującej brzuch czy klatkę piersiową, można uznać rannego za wykluczonego z pola walki (o ile nie był osłonięty stosownym pancerzem) niezależnie od kalibru broni.
Przy ranie postrzałowej kończyn liczy się głównie to, czy trafiło się w kość (kość jest twarda, przejmuje dużo energii pocisku po czym oddaje ją tkankom, przez co trafienia w kość skutkują bardzo rozległymi obrażeniami okolicznych tkanek, i z reguły ciężkim krwotokiem).
Nie ma wielkiej różnicy między oberwaniem w kość udową pół gramowym odłamkiem granatu, pociskiem naboju 7.62x51mm, czy 12.7x51mm, bo od wszystkich trzech można umrzeć, i bez operacji się umrze.

GrU pisze:
tak samo strzelec wyborowy traci na renomie bo trafiając w palec u stopy przeciwnik i tak umrze

Właśnie nie można tego brać tak dosłownie.
Po prostu straci palec, ew. pół stopy.
Bez nogi nie będzie się nadawał do walki, ale umrzeć nie umrze.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 27 mar 2011 22:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Imilek pisze:
snajperów Delta Force...

Powiedziałbym, że raczej strzelców wyborowych.


*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2011 22:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
Powiedziałbym, że raczej strzelców wyborowych.

Ja powiedziałbym, że w tym wypadku to nie broń definiuje specjalistę, tylko jego wyszkolenie i powierzone mu zadanie.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 27 mar 2011 22:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Racja, acz snajperom raczej się daje broń celniejszą i o większej donośności, a w przypadku strzelców wyborowych ma duże znaczenie też odrzut, a Delta Force raczej stać na fanaberie pokroju doboru broni do specjalisty ;)


*
 
Imilek
Post : 28 mar 2011 14:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 27.03.2011


GrU chodziło mi o co najmniej punkty witalne. Co do nazwy, to od razu moće nazwijmy tę broń
hałbicą wyborową?


*
 
Jaahquubel
Post : 28 mar 2011 14:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Haubica to działo, którym strzela się pod górę. To jak już chcesz tak porównywać, to lepiej "armata" lub po prostu "działo". Inna sprawa, że działo powinno mieć kaliber przynajmniej 20 mm.

Barret to po prostu wielkokalibrowy karabin wyborowy i już.


*
  WWW
Fisher
Post : 28 mar 2011 15:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Ech co to za gry lipne teraz robią tylko te barrety i barrety nic normalnego.

Gdybym był snajperem (strzelec wyborowy raczej z półcalową wyrzutnią ziemniaków nie biega)
to wolał bym mieć jakąś broń lżejszą i wziaść więcej amunicji. Większą liczbe przeciwników zdejme mniejsze ryzyko nie wyjścia z wpadki:D
a barret...
Ciężka, nieporęczna krowa.

_________________
Podpis w budowie


Ostatnio zmieniony 28 mar 2011 15:11 przez Fisher, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Jaahquubel
Post : 28 mar 2011 15:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Im większy kaliber, większy zasięg, większa skuteczność itp., tym większe działanie na wyobraźnię i tym większa premia do ewentualnego lansu. Jeszcze lepiej by było, gdyby taki Barrett był samoczynno-samopowtarzalny, zasilany z taśmy i jeszcze można by do niego zamontować i dwójnóg i podwieszany granatnik. Lans^2.

Że da się odstrzeliwać ludzi z 2 km nie znaczy, że zawsze ma to sens. Ale cóż, niektórzy nie rozumieją różnicy między kbw strzelca drużyny, a wkbw.

Gdy grałem w JA2,5, to wcale nie korzystałem za dużo z Barretta. Atak nocą + Val i wszelkie snajperki idą do magazynu.


*
  WWW
Fisher
Post : 28 mar 2011 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


I tu się Jaahquubel z tobą zgadzam.
btw
Barret moze i jest samopowtarzalny ale żeby nawet leżac ogarnąć odrzut i szybko strzelać to chyba trzeba być pudzianem albo chociaż hardcorowym koksu

w 1.13 Zawsze się cieszyłem gdy dostałem pierwszego "fintore$k@:D" ekmm... wintoreza.

_________________
Podpis w budowie


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna