Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Ormus n2o
Post : 13 kwie 2010 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Mam pomysł na taką forumową zabawę. Wymaga ona myślenia taktycznego i zdolności do przewidywania. Nie jest to gra na punkty czy na najlepszy wynik, jest to gra dla mająca trenować zdolności taktyczne.
Polega na tym, że jedna osoba przedstawia sytuację w której jeden przestępca/terrorysta próbuje zabarykadować się w jakimś budynku a policja ma za zadanie odbić ten budynek bez ofiar zakładników ani podejrzanych. Możliwe są negocjację, odwracanie uwagi, a nawet używanie snajperów ale wiadomo, że im mniej ofiar tym lepiej. Żeby to rozjaśnić ja zacznę.

Podejrzany wiek 45 lat, były wojskowy w stopniu kaprala. Wojska artylerii. Zagrożenie małe, podejrzany posiada broń biała, prawdopodobnie nie posiada broni palnej.
http://www.lem.pl/english/images/phocag ... acyjne.jpg (nie patrzcie, że zdjęcie nie pasuje datami. Tu chodzi o zabawę)
Piła, Polska.
Uwolnienie zakładników. Dnia 13 kwietnia o godzinie 13 policja dostała wiele telefonów w sprawie hałasów jakie pojawiły się w bloku na obrzeżu miasta. Patrol policji przybył na miejsce O godzinie 13.45 (polska policja) żeby zbadać sprawę. Podejrzany nie wpuścił policji i powiedział przez drzwi, że chce się spotkać z swoim pracodawcą w sprawie zwolnienia z pracy na budowie.
Podejrzany może posiadać 3 zakładników, żona wiek 45 lat, dzieci wiek 18 i 20 lat.
Godzina 14.35 - negocjator przybywa na miejsce.
Tu się zaczyna zabawa.
Tutaj jest plan domu narysowany przez konserwatora
Obrazek
Pamiętajcie, że to jest tylko planowanie. Nie ma sposobu zobaczyć jak by taka akcja się udała.
Pamiętajcie też, że policja może używać negocjatora, sprzętu ciężkiego, itp. a terrorysta może na przykład robić blokady z mebli.

@update.
Pomieszczania.
1 z lewej to pokój wspólny
2 z lewej to pokój dziecka
po środku to toaleta i przedpokój.
1 po prawej to kuchnia
2 po prawej to pokój dziecka.


*
 
cichociemny1
Post : 13 kwie 2010 20:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 13.02.2010


1. Nie używam umiejętności negocjatora. Podjeżdżamy z odziałem pod mieszkanie w czołgu , żeby terrorysta nas nie zaszlachtował tym nożem rambo (przeczuwam, że w schowku w nożu ma C4 i inne takie podejrzane materiały). Biorę odział grenadierów z rpg-7 z pociskami odłamkowymi i każe walić po parę pocisków w każde okno i boom. Potem wysyłam zwiad w postaci 1 posterunkowego z ak-47 i paroma magami , żeby w razie czego dobić dziada. Jak już zabijemy terrorystę to wysyłam lekarza, żeby uratować to co się da. Potem dostaję medal i awans. To wersja 1.

2. wersja Przyjechali wszyscy antyterroryści i czekają przed blokiem. Negocjator próbuje się dogadać z bandytą, ale on chce 1 mld. Całe negocjancie trwają 3 godzinki więc chłopaki trochę popili. Ja to zauważyłem, ale niestety było już za późno bo bandyta wykorzystał to i wyleciał z bloku szlachtując dzięki scyzorykowi Maca Gaywera najpierw negocjatora potem zaczął kroić moich chłopaków. Jednak nic nie mogło nas uratować . Terrorysta wpadł w szał i zabił wszystkich, ale scyzoryk nadal miał 100 % wytrzymałości.

3. Wersja. Nie używam negocjatora, bo strata czasu. Przewiduje, że terrorysta nie zaszlachtuje własnej rodziny i zamierzam to wykorzystać także biorąc pod uwagę jego wyszkolenie wojskowe (a także ukrytą artylerię na dachu :-D ). Uważam, że terrorysta nie będzie blisko okna, gdyż wie ,że może dostać kulkę w łeb od moich snajperów, których rozlokowałem tak , aby każdy miał na oku 1 okno i rozkazałem meldować o jakimkolwiek ruchu w mieszkaniu. Stwierdzam, że terrorysta będzie miał na uwadze drzwi wejściowe i stwierdzam też to , że prawdopodobnie mógł się zabarykadować w łazience, (bo ma dobry widok i w razie czego może schować się przed ostrzałem za ścianą) , a drzwi wejściowe zawalić każdym meblem dostępnym w domu, a na dodatek torebką swojej żony. Snajperzy stwierdzają , że drzwi w środku domu są pozamykane , a także okna . Po zebraniu danych wołam 2 ekipy antyterrorystyczne. 1 ekipę z standardowymi mp 5 i flashbangami kieruję do helikoptera i rozkazuję , żeby wylądowali na dachu (bo chyba jest płaski bo to blok) i zaatakowali z zaskoczenia przez okna. Druga ekipa ma za zadanie atakować " od frontu " robiąc dużo hałasu strzelając ślepakami, żeby zagłuszyć bandytę i zdezorientować go. W tym czasie ekipa 1 ląduje na dachu i w chodzi do domu przez wszystkie okna wrzucają fleshe i szybko sprawdzają pomieszczenia potem zmierzają w kierunku łazienki . Druga ekipa przeładowuje magi na ostre i także szturmuje drzwi wejściowe i atakuje na bandytę. Potem flesh do łazienki i pojmują jak najszybciej terrorystę. I koniec


*
 
Ormus n2o
Post : 14 kwie 2010 00:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Pięknie. :P Ta 3 wersja bardzo profesjonalna bo te meble specjalnie dałem, żeby można się było domyśleć, że się zabarykaduje.
Teraz moja wersja od 2 strony.
Jako, że mam jedynie duży nóż kuchenny i makarov z 1 magazynkiem postanawiam zastawić okna w pokojach i i blokuje drzwi od kuchni (w kuchni wszystkie meble są przymocowane do ścian). Rodzinkę chowam do łazienki do wanny (ochrona w przypadku strzelaniny - w końcu nie chce by coś się stało rodzinie. Celuje w drzwi wejściowe.

Rozwiązanie? Myślę, że gaz łzawiący do wentylacji i przebijanie się przez kuchnię (bo to parter jest), gaz łzawiący pozwala na wejście do kuchni i założenie ładunku/rozwalenie toporami drzwi i zaskoczenie podejrzanego.
Zalety - małe koszta i dostępne w każdej jednostce policji.
Wady - oślepiony podejrzany może zacząć strzelać na ślepo i zranić może zakładników.

Kto chce to niech teraz przedstawi sytuację. Jeśli nikt nie chce to ja tak jutro o 12.00, 13.00 będę miał ( jak wstanę :P)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie