Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Ormus n2o
Post : 15 mar 2010 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Wie ktoś gdzie znaleźć plany jakiś bunkrów czy podziemnych budynków? Bo mam zamiar z kolegami zrobić w blenderze taki kompleks badawczy coś jak black mesa albo Laboratoria Umbrella. :P


*
 
Mack the Knife
Post : 14 kwie 2010 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


proponuję zapytać na forum odkrywcy, forach poświęconym urban exploring'owi a po pierwsze zapytać doktora google. To jeden z pierwszych wyników wyszukiwania http://www.pdfgeni.com/book/underground ... s-pdf.html Jeżeli interesują cie plany konkretnych budowli (np. podziemi w Bornem Sulinowie) to polecam poszukać na jakimś forum dotyczącym właśnie tego miejsca. Jeżeli zaś chcesz po prostu plany trudnych do zdobycia schronów bojowych, proponuję rozejrzeć sie za planami naziemnych schronów MRU (międzyrzeckiego rejonu umocnionego).

_________________
Obrazek


*
  WWW
cichociemny1
Post : 14 kwie 2010 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 13.02.2010


Może to Ci pomoże .Poczytaj o zamku Książ, a szczególnie o jego podziemiach, które zostały wykonane prawdopodobnie przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Nawet teraz nie odkryto całego podziemia, bo większość została zamurowana.


*
 
lukasamd
Post : 14 kwie 2010 19:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ze swojej strony mogę polecić buszowanie po internecie w celu znalezienia informacji na temat kompleksu bunkrów w miejscowości Wilkocin ("kawał drogi" ode mnie, jakieś 3-4 km :) ). Cytując wiki:

Cytuj:
Rosjanie pozostawili tu po sobie ogromny, dwupoziomowy, betonowy bunkier znajdujący się na południowy wschód od wsi. Mieścił się w nim sztab dowodzenia i centrum łączności z wszystkimi grupami wojsk radzieckich zlokalizowanych w Europie Środkowej i Zachodniej. Obecnie bunkier jest nieużytkowany.


Specjalnie pogrubiłem słowo "pozostawili". Dlaczego? Rzecz w tym, że są przejścia niżej, lecz zasypane. Z wiadomości które udało mi się kiedyś wygrzebać w internecie i od kilku starszych osób, kompleks mógł mieć nawet dziesięć poziomów, właśnie ze względu na bardzo ważne zadanie jakie realizował. Zresztą, obok jest naprawdę spory poligon, zaś lasy są dosłownie wyłożone betonowymi płytami dla czołgów.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 14 kwie 2010 20:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


No to z mojego podwórka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Atomowa_Kwatera_Dowodzenia.
Widziałem na filmie, robi wrażenie.
Kompleks rakietowy w JA2,5 się chowa.
Z poziomu -1 było widać co się dzieje na poziomie -2.
Na poziomie -1 kabiny z odpowiednim wytłumieniem. Ludzie mówią, że to kabiny tłumaczy.
W środku były jakieś wielkie maszyny, silniki, hydrofory, czy coś.
Kanały wentylacyjne i wyjścia ewakuacyjne w głębi Puszczy Kampinoskiej.

Nieukończone, zasypane. Wstęp wzbroniony.


*
  WWW
Klepczar
Post : 16 kwie 2010 17:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


Poszukaj sobie serii "Osprey Fortress"
są tam fortyfikacje z różnych okresów historii (nie mam przed oczami spisu, ale były amerykańskie schrony i silosy rakietowe)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron