Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 15 maja 2014 19:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


BUMP!

W "numerze specjalnym" "Strzału" jest fajna recenzja MSBS.

Jeszcze dokładnie nie przeczytałem, ale recenzent zapikselował górną część suwadła i sprężyny powrotnej z żerdzią oraz sworznia sterującego.
Rzekomo chłopaki, które projektowały emesbeesa coś knują z jakimś patentem, i chodzi o ochronę własności intelektualnej.

Nie wiem jak Wy, ale ja się podnieciłem ;)

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 15 maja 2014 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Już około 1,5 roku temu czytałem w NTW, że mają już parę patentów w drodze, chociażby na obustronne wypluwanie łusek. Osobiście też się jaram MSBSem jako takim, Beryl to taki trochę dla wprawy był, tutaj już jest szansa, że w Polsce kolejna branża zaprojektuje i wyprodukuje coś na światowym poziomie i nie będzie to tylko klonem pod płaszczykiem.


*
 
Stridingshadow
Post : 16 maja 2014 00:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
nie będzie to tylko klonem pod płaszczykiem

Dobry klon, nie jest zły.

Szczególnie obecnie, kiedy naprawdę jest co bezkarnie klonować.
I szczególnie biorąc pod uwagę, jak wyglądała historia PMa Mors (chłopaki pieprzyli się z jakimiś super nowinkami całe lata, i do czasu wojny wyprodukowano zaledwie kilkadziesiąt sztuk tego cudu techniki).

"obustronne wypluwanie łusek"
-Teoretycznie ma to jakiś zw. z powierzchniami, które zapikselowano.

Gdyby ustawić zamek symetrycznie płaszczyznowo względnie płaszczyzny pionowej (a wymaga to w MSBS jedynie wsunięcie sworznia sterującego w ten sam otwór, ale z drugiej strony) i zmusić go do obracania się w odwrotnym kierunku (do czego służą krzywki wycięte w suwadle, które są zapikselowane) można uzyskać wyrzucanie w łusek w lewo zamiast w prawo.

Co ciekawe, suwadło MSBS posiada dwie śruby imbusowe , które mogłyby w teorii służyć do mocowania odwracalnego elementu z krzywką.
Z drugiej strony wszelkie śruby w suwadle powinny być raczej zamontowane na "półstałe", więc taka hipoteza zakładałaby potrzebę wykonania modyfikacji broni w zbrojowni przez technika.

Tak czy owak, jest jak jest, gadać wolno, ja suwadła w całej okazałości nie widziałem, i nie moja wina, jak komuś zepsuję plany patentowe :P

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3


cron