Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Ormus n2o
Post : 26 lut 2010 10:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Piszcie o swoich ulubionych filamch wojennych. Ja może zrobię taki swój ranking ale nie ma żadnych zasad czy coś.
1. Helikopter w Ogniu (Black Hawk Down) - Tego filmu raczej nie muszę przedstawiać. Opowiada o prawdopodobnie najbardziej intensywnej bitwie jaką zna nowoczesna historia. Jak dla mnie to chyba nic nie przebije tego filmu. Ostatnio kiedy oglądałem The hurt locker to myślałem żeby go postawić na 1 miejscu ale jednak wiąż uważam, że to temu filmowi należy się 1 miejsce.
2. Szeregowiec Rayan (Saving Private Rayan) - Teraz to już klasyka.
3. Wróg u bram.
3. W płapce wojny (The Hurt Locker) - Życie saperów w Iraku. Chyba najbardziej przedstawia jak wygląda "Wojna" w iraku. Nie jest to tak że wszędzie są wrogowie tylko pokazuje, że "Tam ludzie mieszkają".
4. Bitwa o Irak (Battle for Haditha) - Też pokazuje Irak ale z perspektywy raczej nie takiej jak pokazują z telewizji.
Jest tego tam więcej ale tytuły jakoś wypadły z pamięci.


*
 
lukasamd
Post : 26 lut 2010 10:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zmieniłem nazwę tematu na bardziej poprawną.
Zastanawiałem się, czy taki wątek ma sens i stwierdziłem że tak, ale nie powinna to być jedynie lista filmów.

Warto dyskutować w tym temacie np. o sprzęcie wojskowym wykorzystywanym w filmach, błędach i niedomówieniach (np. film o wojnie w Wietnamie, a tam karabin wprowadzony do służby w 1990 roku).
Ostateczną decyzję pozostawiam szefowi działu, ja nie znam się na militariach i nie wiem, czy jest to naprawdę dobry pomysł ;)


*
  WWW
Ormus n2o
Post : 26 lut 2010 10:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Hmm. Miałem natchnienie wczoraj w nocy i natworzyłem tematów żeby się coś tu ruszyło. Tutaj bronie-w-filmach-t2006.html jest temat o identyfikowaniu broni z filmów wiec trzeba pilnować żeby posty trafiały do odpowiedniego tematu.


*
 
lukasamd
Post : 26 lut 2010 11:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W takim razie nie wiem, czy jest sens robić zupełnie oddzielny wątek o ulubionych filmach wojennych.
Poczekajmy na decyzję Stridingshadowa, to jego arsenał :D


*
  WWW
Olinka
Post : 26 lut 2010 12:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jezeli moge wtracic :)
Jest watek konkursowy o filmie.
Jak na pewno zauwazyliscie pojawiaja sie tam równiez filmy batalistyczne czy po prostu o wojnie :)
Nie wiem jak inni, ja traktuje tamten watek jako zródło informacji o jakis ciekawych filmach :)
Jak mi cos podejdzie to sobie obejrze.
Tam juz pojawiło sie kilka komentarzy pasjonatów batalistyki filmowej :) moze po prostu tam niech znajduja sie zagadki filmowe i odpowiedzi z krótkim opisem filmu. Podkreslam krótkim i od siebie ;)

To tylko taka propozycja ;)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Ormus n2o
Post : 26 lut 2010 12:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Może warto jednak połączyć ten i ten bronie-w-filmach-t2006.html temat bo faktycznie rozmowa prędzej czy później przejdzie na ten sam temat. A tamten konkursowy quiz to raczej trochę inna sprawa ale przynajmniej posty z tamtego tematu będzie można przenieść tutaj bo tam się forumowicze burzą, że zaczynany jest temat o balistyce w złym dziale. Więc teraz już jest odpowiedni temat :P.


*
 
Jaahquubel
Post : 01 mar 2010 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ormus n2o pisze:
1. Helikopter w Ogniu (Black Hawk Down)
Ormus n2o pisze:
Ja jakoś tego filmu nie czuję. Moi kumple go uwielbiają. Oglądałem z jednym z nich kilka razy. Nawet sobie kupiłem. A dalej cze czuję.
Ormus n2o pisze:
2. Szeregowiec Rayan (Saving Private Rayan)

Ryan, jeśli już.
Film genialny, pierwszy raz widziałem go w kinie. Kino marne (za pierwszym podejściem założyli taśmę na lewą stronę), ale i tak wrażenie było wielkie.
Ormus n2o pisze:
3. Wróg u bram.

Dobre, dobre. Ostatnim razem, jak leciał w telewizorni, to sobie nagrałem.

Generalnie film wojenny filmowi wojennemu nierówny. Czy "Braveheart" lub "Patriota" jest filmem wojennym? A "Władca pierścieni: Dwie wieże"?
Z kina wojennego lubię jeszcze "W księżycową jasną noc" (a widziałem tylko raz), "Byliśmy żołnierzami". Coś by się jeszcze znalazło.
No i wielu słynnych nie widziałem...


*
  WWW
Zhenia
Post : 06 mar 2010 03:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Mam całą bibliotekę tego. Te, co polecam podzielę na produkcji rosyjskiej i nie.
1. Burzowe wrota (Grozovye Vorota) - 4 odcinkowy, moim zdaniem najlepszy film wojenny jaki oglądałem. O Czeczenii.
2. Czyściec (Chistilish'e) - uważany przez specjalistów i weteranów wojny czeczeńskiej za najprawdziwszy. Nie polecam jeść przed obejrzeniem filmu osobom o słabych żołądkach. Prawdziwy do bólu.
3. Kryptonim Gwiazda (Zvezda)- o zwiadowcach II WŚ.
4. Blokpost - ponownie Czeczenia - o życiu i "pomysłach" żołnierzy kiedy nic się nie dzieje
5. 9 Kompania - nie muszę rekomendować. IMHO zwalona końcówka
6. Jesteśmy z przyszłości (My iz budushego) - o IIWŚ
7. Afganskiy Izlom - O afganistanie, z włoskim aktorem w roli głównej. Nakręcony niedługo po wojnie.
8. Admirał - wojna domowa w Rosji
9. Na bezimiennym wzgórzu - IIWŚ, 3 odcinki
jeszcze kilka jak sobie przypomnę

nie rosyjskie:
1. Szeregowiec Ryan - nie trzeba rekomendować
2. Pluton - Wietnam. IMHO najlepszy o Wietnamie
3. Listy z Iwo Jimy - chyba najlepszy z zachodnich produkcji
4. Braterstwo Broni - o Korei. Fajny.
5. Flagi Naszych Ojców - polecam go obejrzeć przed Listami z Iwo Jimy - te 2 filmy stanowią jedną całość. I tylko dlatego go polecam.


*
 
Stridingshadow
Post : 06 mar 2010 08:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zhenia pisze:
Pluton - Wietnam. IMHO najlepszy o Wietnamie

Dobry jest, uważam też, że przy okazji Wietnamu warto obejrzeć Full Metal Jacket i Czas Apokalipsy.

Oba wymienione przeze mnie filmy są raczej filmami o wojnie, niż filmami wojennymi.

Full Metal Jacket skupia się na przybliżeniu umysłu poborowego, a potem żołnierza.
Sceny z obozu szkoleniowego są kultowe, a na ich podstawie opierają się elementy takich filmów jak "Jarhead".
Film jest pełen ukrytych przesłań, co niestety wymaga obejrzenia go w wersji oryginalnej, i sporych um. językowych.

Nieco gorszym, choć również dobrym filmem jest Czas Apokalipsy.
To 'Jądro Ciemności' Conrada a la vietnamienne.

W obu filmach praktycznie nie ma scen batalistycznych, ale uważam że pod każdym innym względem biją resztę na łeb na szyję.

BTW: @Zhenia: Orientujesz się przypadkiem gdzie można kupić/wypożyczyć opisane przez Ciebie filmy (najlepiej nie po Rosyjsku)?

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 06 mar 2010 20:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Skoro ludzie zaczynają wypisać te ulubione filmy, to czemu by nie. Szkoda tylko, że de facto, to powtórzę kilka tytułów, choć oczywiście dotycząc one mojego widzi-mi-się:

- Szeregowiec Ryan (głównie za pamiętny początek)
- Byliśmy żołnierzami (postawienie obu stron jako równych sobie, wszyscy
- Cienka Czerwona Linia
- Zaginiony batalion
- Full Metal Jacket
- Listy z Iwo Jimy
- 9 Kompania (za całokształt)
- Stawka większa niż życie (bardziej szpiegowski, ale podoba mi się, nie jest aż tak propagandowy jak inne polskie produkcje z tego okresu)
- Karmazynowy przypływ
- Gdy milkną fanfary


Snajper również jest całkiem niezły, choć na listę "the best" to go raczej nie wpiszę. Wróg u bram mi się podoba, ale nigdy go nie dorzucę na listę za... język postaci. Nie mogli tego nagrać po rosyjsku? Pięknie zepsuli cały klimat. Dalej, ciężko rzeczywiście stwierdzić, jakie zaliczamy do wojennych. Np. Bogowie i Generałowie - czy zaliczyć, czy nie? Niby tak, ale póki co, to wszyscy piszą o innym przedziale czasowym.


*
  WWW
deidrannarulez
Post : 07 mar 2010 13:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Dorzucę jeszcze dość znane:

1) Polowanie na Czerwony Październik
2)Tora, tora, tora!
3)U-???

Niestety nie pamiętam numeru tego U-Boota przy 3), chociaż film kilka razy już oglądałem (571?).

Co do 2), był inny film też o tym samym, nazywał się po prostu pearl harbor, ale wcisnęli dla komerchy wątek miłosny, sam film momentami naiwny i dlatego wolę tą drugą wersję. :)

W pierwszym przeze mnie wymienionym niemieckiego oficera grał ten sam aktor, który grał Robin Hooda w parodii Mela Brooksa "Robin Hood - faceci w rajtuzach". Uwielbiam ta komedię, dlatego ciężko mi było uwierzyć jak patrzyłem na niego oglądając "polowanie.."', że w tej scenie nie ma być nic śmiesznego - jego twarz niezmiennie wskazywała na zbliżający się żart... - niestety aktor kojarzy się widzowi z tą rolą, w której widział go najczęściej, dlatego aktor powinien raczej wybrać sobie kierunek: komedie albo "poważne" filmy. Chociaż... :)

Akurat te filmy są raczej o pojedynczej bitwie niż o wojnie, ale wiadomo o co chodzi. :)

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
lukasamd
Post : 08 mar 2010 15:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do U-Boot'ów: nie wiem jak mogłem przeoczyć, ale przecież prawdzią klasykę, którą powinienem dopisać na powyższą listę stanowi Das Boot!


*
  WWW
ArtiR2
Post : 14 kwie 2010 14:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 14.09.2008
  • Skąd: Łódź


Do tej listy dopiszę jeszcze dwa bardzo dobre seriale:
"Kompania braci"
"Pacyfic"

_________________
Obrazek


*
 
Majk
Post : 21 kwie 2010 22:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 21.04.2010


Czterej Pancerni i pies ofc :P

Większość perełek z wojennej kinematografi już wymieniono powyżej, ja natomiast polecam kino strico koreańskie, japoński i chińskie (dostępne z angielskimi czy niemieckimi napisami), przynajmniej w moim przypadku zmieniło trochę pogląd na masowe szturmy :)


*
 
Jaahquubel
Post : 22 kwie 2010 05:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Majk pisze:
Czterej Pancerni i pies

Właśnie, jak ja mogłem nie wspomnieć tego gruntownie zakłamanego, ale niesamowicie przyjemnego w odbiorze serialu!?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron