Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 28 lis 2009 10:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Mack the Knife pisze:
powstają takie pomyłki (moim zdaniem) jak Straż Miejska

Mój ojciec jest strażnikiem miejskim w Warszawie, w firmie pracuje prawie od początku, ponad 17 lat. W chwili obecnej SM m. st. W-wy może i jest pomyłką, bo Warszawą rządzi pani HGW. Chodzi np. o to, że strażników jest za mało, aby ta formacja działała skutecznie i w pełni sprawnie. Strażnicy warszawscy byli dobrze szkoleni i wyposażani. Wcześniej niż policja zostali wyszkoleni i wyposażeni w tonfy. Wielu zdolnych chłopaków, którzy sprawdzili się w SM, poszło do policji, specsłużb i wojska. partner mojego ojca z patrolu poszedł do kryminalnej i ma oferty z ABWery.
Poza tym, różne przeboje w służbie były, dilerzy, złodzieje, mafia, dyskutanci-studenci prawa łamiący prawo, gimnazjaliści na fajce (patrol szkolny ;-) ), facet, który miał pretensję, że dostał mandat za złe parkowanie, chociaż ma order za cośtam itp, itd.
I to tylko drobny wycinek tego, co wiem od ojca. A to co wiem, jest tylko wycinkiem tego, co się działo przez te wszystkie lata.

Pomyłką byłoby zniszczenie tej służby.

Co do akcji "antków", od której zaczęła się ta dyskusja, to spytam jutro ojca czy coś o tym słyszał. Ciekawe co powie.

Co do wizerunku, to do tego wszystkiego dodajmy jeszcze sytuacje, kiedy to policjant kogoś zabił/spowodował śmierć, pobił itp.
Jak wszędzie, takie przypadki to rzadkość, ale rzucają się cieniem na całą grupę, której dotyczą.
Myślę, że młodzi ludzie za mało wiedzą o milicji, o tym, że za komuny można było dostać pałą za darmo itp. sprawach. I że teraz jest inaczej.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 29 lis 2009 10:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Osobiście nie miałem nigdy przyjemności ze strażą miejską, ani tym bardziej z policją.
Prawdę mówiąc mało słyszy się o eskapadach straży miejskiej (przynajmniej w moim gronie).

Wydaje mi się że negatywne nastawienie do straży miejskiej wywodzi się z (możliwie błędnego) założenia, jakoby straż miejska była taką gorszą policją.
W XIX wiecznej Anglii każdy mógł nosić broń palną, tymczasem policjanci mieli na wyposażeniu hełmy, latarki, gwizdki/kołatki i pałki i to budziło do nich respekt.
W XXI wiecznej Polsce mało kto może nosić broń, i pod to liczne grono podchodzi również straż miejska, co nie przysparza jej powagi.

Oczywiście nie uważam że jedynym autorytetem jest karabin, próbuję jednak zasygnalizować możliwość takiego efektu psychologicznego.

_________________
Obrazek


*
 
Popers
Post : 29 lis 2009 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Myślę, że negatywne nastawienie do Straży Miejskiej wynika raczej z wykroczeń, które są przez nią karane. Mandaty za złe parkowanie, mandaty za spożywanie alko w miejscu publicznym itd. Irytacja spowodowana otrzymaniem kary przelewa się na całą formację. Policja rzadziej zajmuje się takimi pierdołami.


*
 
Mack the Knife
Post : 29 lis 2009 16:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Owszem, porównując policje z zomo widać pozytywne zmiany, np. to że właśnie się nei dostanie pałą za darmo. Jakkolwiek nigdy nie lubiłem takich porównań, bo to w końcu równanie w dół.

Wymieniając straż miejską miałem na myśli to, że wybitnie nie jestem zadowolony z ich działalności. Nie mówię o mandatach, bo w końcu po to są przepisy żeby ich nie łamać. Mam na myśli głównie to, że w żadnym stopniu nie poprawiają mojego poczucia bezpieczeństwa. Jeszcze nigdy nie słyszałem ani nie byłem świadkiem sytuacji żeby strażnik miejski zareagował widząc na przykład dresiarzy zaczepiających kogoś itp. Widziałem za to kilkunastokrotnie (i to nie tylko na moim osiedlu, ale ogólnie, w Pruszkowie, w Warszawie, w okolicach) jak strażnicy miejscy po prostu przechodzili obok pijanych dresiarzy walących wódę na ławce w parku i drących ryje na całą okolicę. Kiedyś opiekowaliśmy się pijaną nieletnią (siostra kumpla się gdzieś spiła i wymagała pomocy nawet przy chodzeniu) - oczywiście jak to pijany człowiek, ubzdurała sobie, że chcemy ją do domu zaprowadzić i nakablowac matce, wiec zaczęła się drzeć. Jak to wygląda z boku - dwóch starszych chłopaków i szesnastka w parku, ona płacze i krzyczy. Strażnicy miejscy nas minęli mając wszystko w dupie, dopiero pół godziny później jeden z przechodniów wezwal policję, którzy dopiero nas spisali, ale że był jej brat, a my zero procentów we krwi, więc wszystko bardzo grzecznie. To, ze wśród SM są "przypieprzacze" i nadgorliwcy, to norma, wszędzie są. Jakkolwiek boli mnie świadomość, że policjant idący i wlepiający mandaty za zle parkowanie, jak zobaczy jakieś poważniejsze przestępstwo to zareaguje, zaś strażnik przejdzie obok, bo to nie należy do jego obowiązków. Więc po chorobę im ta tonfa i gazy, do samoobrony? Żeby nie bali się wyjść na ulicę?

Może zjedziecie mnie, że to odosobniony przypadek, ale tak właśnie jest w moim mieście. Czyli Pruszków, duże miasto 15 km od centrum warszawy, cywlizowane, troche taka sypialnia warszawy. Jeżeli tak działa straż tuż kolo samej stolicy, to ja wolę się nie pytać jak jest w terenach z wyższym bezrobociem i o nizszym standardzie życiowym.

A jak już widzę patrol szkolny, to mnie pusty śmiech ogarnia. Po co powoływać specjalną jednostkę, przeznaczać dla nich radiowozy? Żeby co, ścigała wagarowiczów? Poszukiwała autorów napisu na ścianie w toalecie "Pani N. jest gupia"? Oczywiście ironizuję, jakkolwiek twierdzę, że to sztuczny i zupełnie nietrafiony twór.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Popers
Post : 29 lis 2009 17:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Mack the Knife pisze:
Może zjedziecie mnie, że to odosobniony przypadek,


Nie. Mieszkałem przez 3 lata na warszawskiej Pradze (Praga PN, wynajmowałem mieszkanie na Tarchomińskiej) i tam to była norma. Generalnie pieszo tam nie chodzili, jeździli tylko samochodem wokoło, nie wysiadali nawet z nich. Fakt, że jak 6 chłopaków z mojej kamienicy zaczynało dym, to dwóch panów z nadwagą sobie by i tak nie poradziło. Usłyszeli by, żeby "spier****li" i na tym by się skończyło. Za to jak podjeżdżała policyjna suka to od razu chłopaczki pokornieli.


*
 
Jaahquubel
Post : 30 lis 2009 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Proszę o wydzielenie postów o Straży Miejskiej do osobnego wątku. Chcę się wypowiedzieć bez off-topowania.

Rozmawiałem z ojcem o tej akcji zdejmowania karka - dilera. Nie uwierzył. W gruncie rzeczy, po namyśle, też nie chce mi się w to za bardzo wierzyć.

Zhenia, proszę o konkrety.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 30 lis 2009 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zgodnie z życzeniem wydzielono straż miejską jako nowy temat.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 01 gru 2009 11:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja do straży miejskiej nic nie miałem do czasu aż wystawili mi mandat :evil:


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 gru 2009 14:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No chyba mieli ku temu powód, skoro wystawili :D
Ja do nich nic nie mam, w sumie to nawet nie było okazji na nich narzekać, bo w moim małym miasteczku pojawili się dopiero od tegorocznych wakacji ;)
Często spotykam się jednak z osobami, które mają coś do policji / straży miejskiej i wolałyby świat bez tych dwóch organów. Ja sobie tego nie wyobrażam i uważam, że ktoś ma całkowicie nie po kolei w głowie, lub nie zdaje sobie w ogóle sprawy, jakie miałoby to konsekwencje - teraz są "cool", są "spoko" bo wyzywają funkcjonariuszy, bo to, bo tamto. Ciekawe, czy w świecie bez organu pilnującego porządku (to że pilnować na 100% się nie da pomijam, bo to oczywista sprawa) też czuliby się tacy mocni, gdyby ktoś mógł wpaść im do domu i np. wszystko zdemolować / zabić bliskich, a nikt (oprócz nas samych) nie starałby się wyciągnąć wobec sprawców konsekwencji / próbować ich odnaleźć.


*
  WWW
Len
Post : 01 gru 2009 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Mnie też denerwują osoby, które wszędzie wypisują "chwdp" i tym podobne. A jak się ich spytacie czy im coś zrobili to się okaże, że nie. Skąd więc wrogość? Taka moda.

Ja nie krzyczę na prawo i lewo jacy to oni fe i be, ale nie lubię straży miejskiej. Zresztą, jakby tobie dali mandat na drugim końcu Polski zaraz po opuszczeniu pociągu, to też byś się wkurzył :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 gru 2009 16:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No ale za samo opuszczenie pociągu z pewnością Ci nie dali... może rozwiniesz opis tej sytuacji, jaka tam (właśnie... gdzie?) zaszła? :D

CHWDP to jeszcze mało, bo to naprawdę moda. Od pewnego czasu widać to osławione "JP na 100%". Ostatnio moteel pokazywał mi niezły screen, pięknie pokazujący jak powinno się postępować w wypadku takich osób, które "idą z duchem mody", oczywiście w tym kontekście.
Jesteś małolatem, gówniarzem, ciągle mówisz (albo się wydzierasz) tekstami takimi jak właśnie "chdwp" albo "jp na 100%", masz takie hasła na koszulce, choć policja niczym ci nie zawiniła. Nagle sam jesteś np. ofiarą pobicia. Gdybym bym policjantem i wiedział o zachowaniu takiej osoby przed pobiciem to powiedziałbym "wszystkie procedury są w toku" i wrzuciłbym teczkę do archiwum / kosza na śmieci, po tym warto byłoby jakąś aluzją dać tej osobie znać, że w zamian za jej podejście ja również wolę ją olać.... może wtedy by się nauczył, choć metoda co prawda drastyczna no i nie bardzo zgodna (niestety) z prawem.


*
  WWW
Len
Post : 01 gru 2009 16:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Oni nie muszą wiedzieć :D


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 01 gru 2009 17:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


lukasamd pisze:
Często spotykam się jednak z osobami, które mają coś do policji / straży miejskiej i wolałyby świat bez tych dwóch organów. Ja sobie tego nie wyobrażam i uważam, że ktoś ma całkowicie nie po kolei w głowie, lub nie zdaje sobie w ogóle sprawy, jakie miałoby to konsekwencje


całkowicie sie zgadzam, nie można wprowadzić takiej "wolnej amerykanki". Ale powiem za to: wyobrażam sobie świat bez straży miejskiej, za którą płacę a która w moim odczuciu nie robi dla mnie zupełnie nic. Niech zamiast tego policja zatrudni więcej "krawężników".

Do policji nic nie mam, zdarzają się wśród nich szuje, ale to norma, tak jest w każdym zawodzie. Trzeba tylko wystrzegać się młodych łebków którym władza uderzyła do głowy.

@Popers: to jeszcze nic. pod koniec lat dziewięćdziesiątych na jednej z najmniej ciekawych ulic w pruszkowie wisiała tablica: "W godzinach 22,00 - 06,00 policja nie patroluje". To jest dopiero cyrk. Ale tam podobno dawniej zdarzało się radiowozom płonąć... (chociaż pewnie to urban legend)

_________________
Obrazek


*
  WWW
Zhenia
Post : 02 gru 2009 01:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Sam widziałem płonący radiowóz. Mieszkałem na Pradze PN - na Białostockiej - obok jest słynne skrzyżowanie Ząbkowskiej i Brzeskiej...


*
 
Jaahquubel
Post : 03 gru 2009 13:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Mack the Knife pisze:
Jeszcze nigdy nie słyszałem ani nie byłem świadkiem sytuacji żeby strażnik miejski zareagował widząc na przykład dresiarzy zaczepiających kogoś itp. Widziałem za to kilkunastokrotnie (i to nie tylko na moim osiedlu, ale ogólnie, w Pruszkowie, w Warszawie, w okolicach) jak strażnicy miejscy po prostu przechodzili obok pijanych dresiarzy walących wódę na ławce w parku i drących ryje na całą okolicę.

Nie będę rżnął głupa i mówił, że to nie prawda, ale zawsze jest tak, że negatywne przykłady rzucają się w oczy, a pozytywne nie. W SM, oprócz wielu świetnych funkcjonariuszy, jest wielu do natychmiastowego wywalenia. I w Policji na pewno to samo. Więcej, to samo jest z nauczycielami, lekarzami itd. Czy to znaczy, że mamy zlikwidować Policję, służbę zdrowia i szkolnictwo?
Mack the Knife pisze:
Więc po chorobę im ta tonfa i gazy, do samoobrony?

Gaz to rzeczywiście raczej do samoobrony. Natomiast strażnicy z prawdziwego zdarzenia nie raz robią użytek z tonfy.
Większość pracy mojego ojca do interwencje za złe parkowanie, za picie pod chmurką, przejście w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym, za zakłócanie spokoju, za zasyfienie drogi itp., zdejmowanie pijanych na izbę wytrzeźwień i bezdomnych gdzie się da. Ale na tym nie koniec. Była np. taka akcja, że dresy kogoś okradły i uciekły do bloku. Ten ktoś powiadomił patrol SM (akurat mojego ojca), który powiadomił Policję. Przyjechali prewencyjni, a potem i kryminalni, bo się okazało, że w tamtej okolicy było dużo napadów, rozbojów itp., a nie było świadków. Obstawili i przeczesali blok. Złapali chyba czterech. I różne takie.
Mack the Knife pisze:
A jak już widzę patrol szkolny, to mnie pusty śmiech ogarnia. Po co powoływać specjalną jednostkę, przeznaczać dla nich radiowozy? Żeby co, ścigała wagarowiczów? Poszukiwała autorów napisu na ścianie w toalecie "Pani N. jest gupia"? Oczywiście ironizuję, jakkolwiek twierdzę, że to sztuczny i zupełnie nietrafiony twór.

A po co patrolowi szkolnemu radiowóz, żeby jeździł po korytarzu na długiej przerwie? Wiesz co to patrol szkolny? Jeden strażnik na szkołę. Na wóz trzeba dwóch chłopa.
Na przerwach jest ganianie łepków, co chodzą na fajkę za róg, albo tym bardziej na flaszkę, itp. W czasie lekcji jest sprawdzanie, czy się któryś w łazience nie chowa, choć powinien na lekcji siedzieć itp., ale przede wszystkim jest patrolowanie okolicy szkoły. Patrol szkolny ma charakter prewencyjny. Odstraszanie (ewentualnie namierzanie dla Policji) dilerów z jednej strony, z drugiej strony natomiast obecność strażnika pozytywnie działa na uczniów. Spokojniej jest w szkole. Zdarza się też wykryć jakieś złodziejstwo.

Generalnie po to jest SM, żeby się Policja nie musiała pierdołami zajmować.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna