Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 26 lis 2009 06:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
jeżeli rozumujemy pod katem ergonomii różnic brak.

Owszem, ale wspólna ergonomia nie upoważnia Cię do nazywania jednej broni klonem drugiej.

Mack the Knife pisze:
OK. Ale nie widziałem jeszcze nigdy fotek z użyciem tego magwella innych niż z fabrycznych testów.

I słusznie, po co komu gorszy magazynek skoro można mieć lepszy?

Mack the Knife pisze:
to może wykonanie tej konwersji jest droższe od zamówienia fabrycznie krótkiej strzelby?

Dokładnie 3 razy tyle (w przypadku Remingtona 870), ale płacimy za jakość nie?
Moje pytanie n.t. zakupu Remingtona brzmiało: "Po co antyterrorystom pełnowymiarowa strzelba?".

Mack the Knife pisze:
Oprócz maszyn produkcyjnych? Chcesz wszystko ręcznie na tokarce robić? Jedna maszyna, np matryca do prasy tłoczącej pojedynczą część to koszt ok 100 tys złotych. Wdrożenie do produkcji to grube miliony, o czym przekonałem się studiując inżynierię produkcji (tylko przez rok, to najgłupszy i najnudniejszy kierunek jaki można sobie wyobrazić :/) A jeżeli naprawdę myślisz o produkcji seryjnej, takie maszyny byłyby niezbędne. Do tego dochodzą jeszcze ślimaki do tworzyw sztucznych, jeszcze droższe z dość skomplikowaną matrycą jeżeli myślimy o produkcji elementów konstrukcyjnych z tworzyw.

Prawda, jeżeli zamierzamy zakupić 5 pistoletów maszynowych i jedną paczkę amunicji (ślepaków), w dodatku w innym kalibrze, to nie opłaca nam się niczego samemu produkować.
Ale fakt że robimy z siebie ofiary (mamy przemysł zbrojeniowy i doprowadzamy go do upadku) nie upoważnia nas żeby w to brnąć (i kupować broń za granicą).

Mack the Knife pisze:
w sumie to coś takiego proponowałeś, sugerując zakup sajg :P . Kaliber circa 18mm, śrut typowy raczej dla garłacza niż nowoczesnej broni strzeleckiej

Zatem po raz kolejny pytam po co antyterrorystom strzelba bojowa?
Saiga w porównaniu do zachodnich pompek ma tę wielką zaletę że ma magazynek wymienny, i skoro już tachamy ze sobą broń palną, to możemy ją wykorzystać do czego innego niż otwieranie drzwi. Ponadto nie wiem dlaczego sugerujesz zakup śrutu do strzelby, pocisk Brenneke spowoduje takie ugięcie KAŻDEJ kamizelki pancernej, że zapomnisz o wszystkich MP7, P90 i innych cudownych broniach p.pancernych.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 26 lis 2009 11:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Owszem, ale wspólna ergonomia nie upoważnia Cię do nazywania jednej broni klonem drugiej.

Semantyka. Wiesz o co mi chodziło. Z zewnątrz różnią je bicia na selektorze (piktogramy HK), muszka i szczerbinka oraz długa szyny ris na grzbiecie komory i nad lufą.
Stridingshadow pisze:
I słusznie, po co komu gorszy magazynek skoro można mieć lepszy?

Nie osądzaj. Dla kogo lepszy, dla tego lepszy, w momencie kiedy nie zwracamy już uwagi na zabrudzenia i zużycie (bo jesteśmy jednostką specjalną i stać nas na więcej niż jednostki liniowe) a poza tym używamy ulepszonych magazyków HK, to nie wiem, czy do standardów AT będzie lepszy cięższy, bardziej koślawy i o 1/3 szerszy (im większy magazynek tym mniej ich zabierzesz do kamizelki) magazynek od G36. Podrąż temat, zobaczysz jak na niego klną żołnierze bundeswehry. Jednostki KSK łączą je taśmą klejącą po dwa a potem urywają piny do łaczenia, bo jeżęli ich nie połączymy, albo nie urwiemy pinów, po prostu nie da się ich wyjąć z podwójnych ładownic bez szarpania albo wyrzucenia drugiego magazynka na ziemię.

Stridingshadow pisze:
Dokładnie 3 razy tyle (w przypadku Remingtona 870), ale płacimy za jakość nie?
Moje pytanie n.t. zakupu Remingtona brzmiało: "Po co antyterrorystom pełnowymiarowa strzelba?".

Kiedy pójdą obstawiać mecz (tak, antyterroryści obstawiają czasem mecze, w końcu to policja), to zabiorą właśnie te długie strzelby, zapakują je amunicją niepenetracyjną (np. chrabąszcz i bąk), bo z krótkiej lufy amunicja ta nie miałaby wystarczających osiągów. Nie przeładuje też ona za cholerę żadnej strzelby.
Stridingshadow pisze:
Ale fakt że robimy z siebie ofiary (mamy przemysł zbrojeniowy i doprowadzamy go do upadku) nie upoważnia nas żeby w to brnąć (i kupować broń za granicą).

To prawda. Ale trzeba zająć się jakimiś rozwojowymi konstrukcjami. Np. skonstruowanie nowoczesnego karabinka dla polskiej armii, nad którym prace zresztą już trwają. A nie PDW co do którego sam przyznałeś że to tylko prozac, mający zastąpić AR a jednak nie mający na to większych szans.

Stridingshadow pisze:
Ponadto nie wiem dlaczego sugerujesz zakup śrutu do strzelby, pocisk Brenneke spowoduje takie ugięcie KAŻDEJ kamizelki pancernej, że zapomnisz o wszystkich MP7, P90 i innych cudownych broniach p.pancernych.

Bo teraz płyty SAPI stały się powszechne. A one dzięki swojej sztywności wyhamują amunicję kulową. Poza tym powtarzam, krótka strzelba służy do forsowania drzwi, potem należy ją odrzucić i przejść na główną broń, która może i nie będzie taka "fajna" jak strzelba automatyczna, ale mieści więcej niż 8-12 pocisków i nie zrani nikogo postronnego. Pamiętaj, AT ma nie zabijać, a obezwładniać, jeżeli przestępca wyjmuje broń, jeżeli jest taka mozliwość powinno się mu strzelić w ramie, bark, a nie łębszota. Dlatego strzelba mogłąby przysporzyć policji więcej kłopotów niż zalet.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 26 lis 2009 12:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Mack the Knife pisze:
Cały news jest pisany przez laika, co widać gołym okiem.

Zarówno w dziedzinie uzbrojenia, jak i dziennikarstwa.

Cytuj:
Stąd te bzdury o granatnikach, celownikach, tosterach. Gdyby się znał, napisałby 4 szyny RIS i koniec.

Nie, dziennikarz ma tak pisać, żeby czytelnik-laik zrozumiał. Ja bym napisał o czterech tzw. szynach, do których można zamontować np. (cośtam cośtam).

Mack the Knife pisze:
Tylko ta wymiana magazynków jednym ruchem sie zgadza (Spokojnie można zrzucić magazynek palcem wskazującym prawej ręki (dla praworęcznych ofc.) bez odrywania środkowego palca od spustu (to jedna ze szkół strzelania z rodziny AR15) i jednym płynnym ruchem dobyć i wsunąć nowy. Szybkość wymiany magów w rodzinie AR15 jest dla np. AK albo G36 osiągalna dopiero przy stosowaniu jakichś cyrkowych sztuczek)

Wczytaj się dokładnie:
Geniusz dziennikarstwa z Dziennika pisze:
pozwala jednym ruchem na wymianę magazynka

Jak się pozwala jednym ruchem? Ja umiem sobie wyobrazić wymianę jednym ruchem, ale pozwolenie - nie za bardzo.

Nigdy w życiu nie napisałem tak dennego tekstu, chociaż na początku swojej "kariery" w mediach byłem cienki "jak żebro bakterii" (jak ocenił jeden z moich redakcyjnych kumpli, od których uczyłem się fachu radiowca).
Przy okazji, drugi z kumpli dostał niedawno brązowy medal Ministra Obrony Narodowej za zasługi dla obronności kraju. :D


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 26 lis 2009 13:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Robi nam się duży offtop.
Ale pozwolę sobie nadmienić kilka uwag:

Tak, magazynek do G36 jest szerszy niż magazynek STANAG, ale antyterroryści nie muszą mieć takiego zapasu amunicji jak żołnierze jednostek frontowych.
Brak odpowiedniej ładownicy jest problemem trywialnym (wystarczy złożyć zamówienie na ładownice, nikt mnie nie przekona że do tego potrzeba super infrastruktury).

Jeżeli chodzi o obezwładnianie, to łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Jaką masz gwarancję że postrzelony przeciwnik nie zdąży trafić Ciebie?
Tu chodzi głównie o to żeby wywlec stamtąd własny tyłek w jednym kawałku.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 26 lis 2009 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Robi nam się duży offtop.

to wydziel

Stridingshadow pisze:
Brak odpowiedniej ładownicy jest problemem trywialnym (wystarczy złożyć zamówienie na ładownice, nikt mnie nie przekona że do tego potrzeba super infrastruktury).


Nie chodzi o brak. Jego konstrukcja jest taka dziwna, że klinuje się nawet w dedykowanych ładownicach. Jedyne rozwiązanie to pojedyncza ładownica (która bardzo ogranicza ilość zabieranej amunicji) albo urwanie tych bolców. Po prostu tak to jest zrobione i koniec, nie wymyślisz. Nie da się zastosować otwartych ładownic, w którym magazynek przytrzymywany jest gumą.
Stridingshadow pisze:
Jeżeli chodzi o obezwładnianie, to łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Jaką masz gwarancję że postrzelony przeciwnik nie zdąży trafić Ciebie?
Tu chodzi głównie o to żeby wywlec stamtąd własny tyłek w jednym kawałku.

Oraz żeby potem nie dostać wyroku sądowego. Zastrzel go a trafisz do pierdla.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 26 lis 2009 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Jedyne rozwiązanie to pojedyncza ładownica (która bardzo ogranicza ilość zabieranej amunicji)

Albo jednokomorowa ładownica na 2 sprzężone magazynki.

Pytanie ile magazynków musi mieć przy sobie antyterrorysta.

Do karabinka M16A2 (w US Army) dostaje się standardowo 6 magazynków + 1 w broni.
Dla G36 byłyby to 3 ładownice na 'pakiety' dwumagazynkowe. Z tego co wiem nie jest to jakieś szaleństwo :P

Mack the Knife pisze:
Oraz żeby potem nie dostać wyroku sądowego. Zastrzel go a trafisz do pierdla.

Nie pójdziesz jeżeli wykażesz że działałeś w obronie koniecznej.
Oczywiście jeżeli każdemu przeciwnikowi wypalisz dziurkę w czole, to prokurator może się tym zainteresować.
Często próba obezwładnienia 'podejrzanego' wiąże się ze zbyt dużym niebezpieczeństwem dla operatora, reszty oddziału i osób postronnych.
Czasem po prostu trzeba strzelać w klatę (jest to o tyle zalecane że klata jest najmniej ruchomym celem w ruszającym się człowieku).

_________________
Obrazek


*
 
Zhenia
Post : 26 lis 2009 17:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


A propos PM-ów jest naprawdę kilka bardzo fajnych broni nadających się do AT
Kupowanie klonów i pochodnych M-16 to chybiony pomysł.
Specjalnie na potrzeby AT stworzono kilka dobrych broni. Chociażby włoskie SPECTRE.
Mack the Knife pisze:
A strzelbę tłokowo ślizgową szybciej przeładować niż pochodną AK

A podesłać Ci link do ofert SAIGI? Uważasz że nie mają klasycznych strzelb? Pomimo tego mają naprawdę dobre strzelby automatyczne. Jest w czym wybierać w obu kategoriach.


*
 
Mack the Knife
Post : 26 lis 2009 22:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Albo jednokomorowa ładownica na 2 sprzężone magazynki.

to też rozwiązanie, chociaż trzeba wtedy urwać boczne łączniki, żeby nie zawadzały. Problem w tym, że do takiej samej ładownicy zmieścisz aż 3 magazynki stanagowskie (sprawdzone).
Stridingshadow pisze:
Do karabinka M16A2 (w US Army) dostaje się standardowo 6 magazynków + 1 w broni.
Dla G36 byłyby to 3 ładownice na 'pakiety' dwumagazynkowe. Z tego co wiem nie jest to jakieś szaleństwo :P

Ale to armijne standardy, trzeba by dotrzeć do jakiegoś operatora AT, żeby wiedzieć ile amunicji zabierają na akcję.

Zhenia pisze:
Specjalnie na potrzeby AT stworzono kilka dobrych broni. Chociażby włoskie SPECTRE.

Sliczne małe dziadostwo. 50 pocisków, spust DA, bezpiecznik ze zwalniaczem kurka, ciekawy mechanizm zapewniający chłodzenie przy strzelaniu z zamkniętego zamka. Tylko nie za krótkie na podstawową broń AT?

Zhenia pisze:
A podesłać Ci link do ofert SAIGI? Uważasz że nie mają klasycznych strzelb? Pomimo tego mają naprawdę dobre strzelby automatyczne. Jest w czym wybierać w obu kategoriach.


Znam, ale wydawało mi się, że cały czas dyskutujemy o automatach saigi. Na co zresztą wskazywały wzmianki o wymiennych magach. Na miejscu polskich władz też kupiłbym tańszą strzelbę dla policji, ale wiesz jak to jest - "skoro hamerykańskie to musi być lepsze". Filozofia ubóstwiania zachodu. Jak inaczej wytłumaczysz np. zakup M4 bushmastera dla GROMu?

_________________
Obrazek


*
  WWW
Zhenia
Post : 26 lis 2009 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Mack the Knife pisze:
Sliczne małe dziadostwo. 50 pocisków, spust DA, bezpiecznik ze zwalniaczem kurka, ciekawy mechanizm zapewniający chłodzenie przy strzelaniu z zamkniętego zamka. Tylko nie za krótkie na podstawową broń AT?

Podstawowa broń AT wręcz musi być krótka. Operatorzy zazwyczaj działają w budynkach. A kwestia siły ognia to dobranie odpowiedniej amunicji.
Mack the Knife pisze:
M4 bushmastera dla GROMu?

Bushmastera używają PMC (Private Military Contractor) jako tańszej i gorszej wersji M-16. Podczas testów broni zdobycznej na armii gruzińskiej wyszło, że owe bushmastery zacinają się po średnio po oddaniu 50 strzałów.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron