Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Beowulf
Post : 12 cze 2009 12:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


To akurat nie usterka [ to że w RR u Bobby'ego Ray'a można kupić tylko amunicję, mat. wybuchowe, akcesoria, pancerze i broń ciężką -przyp. Stridingshadow]- Scorpion zmienił nazwę sklepu z Guns & ... na Ammunition & ..., i nie sprzedaje już żadnej broni oprócz białej i ciężkiej, tylko amunicja i chyba akcesoria. Za to zwiększył liczbę handlarzy możliwych do spotkania w grze.


*
 
Stridingshadow
Post : 12 cze 2009 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Głupie rozwiązanie, wiadomo że z wszystkich rodzajów broni ręcznej najciężej jest dostać koncesję na posiadanie/sprzedawanie tzw. 'destructive devices' czyli różnych takich granatników. Miałoby to sens gdyby sprzedawał tylko broń legalną dla cywili :P

_________________
Obrazek


*
 
Beowulf
Post : 12 cze 2009 12:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Może w ten sposób wolał wymusić eksplorację mapy - bo różni handlarze dysponują różną bronią (Tony broń zachodnia, ktoś inny broń z bloku wschodniego, ktoś inny jeszcze skupuje diamenty i ropę itd). Miało to sens, bo koncepcja powstała przed 1.13, teraz i tak większość graczy sprzedaje hurtowo lmb+Altz opcją drop all. A od Bobby'ego przede wszystkim amunicja + to co ciężko dostać u handlarzy.


*
 
Stridingshadow
Post : 12 cze 2009 12:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Nie lubię jak ktokolwiek cokolwiek na mnie wymusza, pamiętam że jak w to grałem to mój oddział miał właściwie tylko broń zachodnią (bo wschodnia była jakaś średnio atrakcyjna) w dodatku właściwie wszystko zdobyte w Almie (czy jak to się nie nazywa w RR).
Robienie zakupów u miejscowych sprzedawców ma ten minus że trzeba mieć tam jakiegoś obdartusa żeby pilnował oferty, a że jest kilku handlarzy to trzeba mieć kilku obdartusów.
Poza tym jest to nierealistyczne rozwiązanie bo niby dlaczego Bobby Ray miałby nie sprzedawać karabinów (skoro może sprzedawać granatniki, materiały wybuchowe i pancerze) ?
Osobiście uważam że Bobby Ray's powinien mieć podobny do tego cennik:
-Broń cywilna, akcesoria, pancerze, amunicja dostępna cywilnie: zwykłe ceny rynkowe, 400-800USD za nowy pistolet, 1500-5000USD za nowy karabin, odpowiednie ceny za amunicję i pancerze.
-Broń wojskowa legalna (jak w USA): bajońskie sumy, od 5000-20000USD za sztukę (w zależności od rodzaju i stanu, takie są ceny na rynku legalnej broni maszynowej w USA, ostatnio widziałem właśnie legalne M16A1 w dobrym stanie za 20 000USD).
-Broń wojskowa nielegalna, głównie używana, także spore sumy (2-3x tyle co za podobną broń cywilną).
-Materiały wybuchowe itp...: drogo, bardzo drogo, nie opłaca się.
-Broń antyczna (w USA do sprzedaży takiej broni nawet nie trzeba koncesji na obrót bronią a takiej na obrót antykami), np SKS, Mosin-Nagant, Mauser 98k, 150-500 USD, głównie w kiepskim stanie wymagającym gruntownego przeglądu.

Wtedy miałoby to sens, a nie tak że FN-FAL, nowy ze skrzyni kosztuje 3000 USD, czyli tyle co lepsza cywilna wersja w USA, w końcu broń maszynowa to czarny rynek.

_________________
Obrazek


*
 
spiryt
Post : 12 cze 2009 13:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Według mnie powinny być 2 sklepy ten od broni ciężkiej i od broni palnej ale powinna być w nim broń zachodnia a handlarze są od broni ze wschodu tak by było dobrze według mnie.

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Stridingshadow
Post : 12 cze 2009 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Wydzieliłem temat bo nie lubimy off-top'ów a sama kwestia jest warta dyskusji.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron