Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Mack the Knife
Post : 26 paź 2009 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Ha, i wlaśnie obawiając się takiej odpowiedzi nie kupowałem G36. W końcu to tylko gra, więc wolę mieć dwie wyspecjalizowane bronie niż jedną uniwersalną, dlatego G36 przegrało z P90 i snajperką. A G11... Jakoś nigdy nie mogłem go ścierpieć, nawet w JA2. Tak samo jak gyrojet, chociaż zdaję sobie sprawę że to tylko takie smaczki mające ubarwić grę - jak mosin Zajcewa. Ale z drugiej strony, jeżeli chcielibyśmy żeby gra była superrealistyczna, to arsenał musiałby być straszliwie ubogi...

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 26 paź 2009 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Mimo wszystko jestem zwolennikiem magazynków stanagowskich z dyngsem typu magpull dla ułatwianie wyjmowania i w szczelnej ładownicy niz męczyc się z tymi od G36. Szczególnie że dwa od g36 są porównywalnej szerokości co trzy stanagowskie - dzięki temu łatwiej je gdzieś upchnąć, wrzucić za kamizelkę albo do torby na zrzut. No i można zainwestować i używać magazynków produkcji HK - w końcu ulepszyli oni amerykanski magazynek najpierw podczas prac nad elką a potem przy HK416. :)


Magpulowate dyngsy wymyślili żołnierze, robiło się je ze sznurowadeł i mocowało taśmą uniwersalną ;)
Oryginalne elastyczne Magpul'e pasują do większośći magazynków do broni długiej.

Jeśli chodzi o magazynki do AR-15 to właściwie każda armia produkująca własną broń kompatybilną ze STANAG produkowała własne magazynki wysokiej jakości. Z magazynków komercyjnych na uwagę zasługują m.in P-Magi (nie żebym robił reklamę firmie Magpul), ale są polimerowe i żebrowane jak magazynki do G36, co wzmaga ich grubość.

Ulepszenie magazynka do AR-15 wyglądało +/- tak:
-Stalowa obudowa zamiast aluminiowej (dzięki temu magazynek, a szczególnie jego skrzydełka rzadziej ulegają wgnieceniom)
-Porządna sprężyna

Jednak budowa STANAG'owskiego magazynka mocno go ogranicza.
Nieważne czy magazynek będzie z duralu czy ze stali, cienkie blaszane skrzydełka będą się giąć (o ile nie będą z polimeru, ale wtedy magazynek będzie szerszy i będzie posiadał więcej "zadziorów").
Dla porównania magazynek do AK ma frezowaną szyjkę (w tym skrzydełka), i jest tak solidny że może robić za podpórkę do broni :P

Jeżeli chodzi o popularność G36, to nie wiem jak jest w 7.62, ale np. w JA2 amunicja 5.56*45mm należy do najpopularniejszej wśród przeznaczonej do broni długiej, a ponadto waży mniej niż jakakolwiek inna.
De facto jest to jedyna wielka zaleta broni na tę amunicję (w porównaniu np. do amunicj 7.62*51mm), niby skupienie w ogniu ciągłym większe, ale kto potrzebuje ognia ciągłego kiedy strzela z karabinu o energii wylotowej 3500J?

Dla mnie najważniejszym kryterium doboru ekwipunku w grach taktycznych jest dostępność amunicji, nawet gdybym dostał na początku gry SCAR-H to nie cieszyłbym się z niego jak z AC-556F EBR (Ruger Mini-14 w wersji wojskowej, ze składaną kolbą i łożem z szynami Picantinny).
Po prostu strzelasz z takiej broni do jakiej masz amunicję.
Jeżeli masz broń która spełnia Twoje wymagania, i nie brakuje Ci do niej pestek to po co ją zmieniać?

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 26 paź 2009 22:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


W 7.62 HC amunicja raczej nie stanowi problemu - na polu walki i tak są marne szanse ja pozbierać w trakcie walki (gdyby zabrakło), a po walce... w sumie w każdym mieście jest handlarz, jak mu się sprzeda puste magazynki to potem można odkupić pełne i ma się zapas (pod warunkiem pewnego zapasu magazynków do broni ;))

Natomiast jeśli chodzi o amunicje zdobyczną - cóż wszystko zależy po której stronie konfliktu się stanie. W stosunku do JA2 fajnie jest rozwiązane to że każda ze stron ma w sumie inny sprzęt tzn Rząd ma głównie broń rosyjską, rebelianci ogólnie rzecz biorąc "europejską" (HK później dołącza SIG), a armia Palinero (jedno miasta z bazą wojskową tzn Cali Canticos czy jakoś tak) amerykańską. Są bronie występujące u wszystkich jak kilka typów shotgunów Benelli czy Remingtona (bo np Saigi widziałem tylko u rządowców) ew. Grease Guny czy Thompsony to wszędzie się panoszą, ale taki generalnie jest podział co oznacza że najbardziej przydatna jest amunicja strony z którą się walczy.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 26 paź 2009 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Magpulowate dyngsy wymyślili żołnierze, robiło się je ze sznurowadeł i mocowało taśmą uniwersalną ;)
Oryginalne elastyczne Magpul'e pasują do większośći magazynków do broni długiej.

Jasne, sam tak ozdobiłem swoje magi od airsoftowej emki. Dokłądnie przy pomocy sznurówek i siedmiomilówki. A co do magpula, to jestem ich wielkim fanem, robią naprawdę świetny sprzęt.

Stridingshadow pisze:
Dla porównania magazynek do AK ma frezowaną szyjkę (w tym skrzydełka), i jest tak solidny że może robić za podpórkę do broni :P


i tak cudownie otwiera się nim piwo ;)
Stridingshadow pisze:
Dla mnie najważniejszym kryterium doboru ekwipunku w grach taktycznych jest dostępność amunicji

jak to szło? Niedoświadczeni oficerowie sztabowi studiują taktykę. Doświadczeni studiują logistykę? Święta racja. A W 7.62 dodatkowym problemem, który utrudnia i zarazem strasznie mi się podoba, jest kwestia zdobycia magazynków do broni. Co z tego, że mam amunicję, skoro lata mi luzem po plecaku.
Stridingshadow pisze:
Jeżeli masz broń która spełnia Twoje wymagania, i nie brakuje Ci do niej pestek to po co ją zmieniać?

Święte słowa. Czasami rzeczywiście lepsze jest wrogiem dobrego. Poczekamy na abakana. Albo G36 z szyną KSK. Póki co miałem jedną konfrontację z przeciwnikiem uzbrojonym w G36 i jego ogień był raczej nieskuteczny - tłumaczę to amunicją poddźwiękową, ale będę miał pewność kiedy przeszukam trupy. I porównam osłony jakie mam ja i przeciwnik.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron