Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 01 sty 2009 16:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Na zakończenie starego oraz rozpoczęcie nowego roku ponownie wybuchł konflikt na Bliskim Wschodzie. Prowadzony od dawien dawna, jeszcze kiedy byłem mały widziałem już w TV materiały z tamtych rejonów... Mowa oczywiście o walkach w Strefie Gazy - rząd Izraela stwierdził, iż ma już dosyć ciągłych ataków rakietowych, postanowiono więc rozpocząć ataki lotnicze na terytorium palestyńskie aby całkowicie zniszczyć Hamas.

To co serwują nam media bardzo mnie zbulwersowało: porównajmy całość do sytuacji z lata, z okresu Olimpiady - Rosja idealnie wykorzystała błąd popełniony przez prezydenta Gruzji. Powód ich interwencji może nie był taki niesamowicie wiarygodny, każdy przecież wiedział o co chodzi, niemniej jednak całość została przeprowadzona w miarę "elegancko" - sporo zyskali, a wcale nie musieli zabijać wiele osób (na dodatek Gruzini którzy zginęli, w większości wypadków byli przecież żołnierzami). Oczywiście media zarówno nasze jak i zachodnie krzyknęły chórem: "Niedźwiadek Ivan dostał wścieklizny! Powrót do totalitaryzmu!" Rosja beee!".

Teraz zobaczmy co się dzieje na Bliskim Wschodzie: Izrael "walcząc" z terrorystami bombarduje cywili. Posłuchajmy co mówią media: kilku zabitych po stronie Izraela, setki zabitych i tysiące rannych Palestyńczyków. I co... może obracając w kupę gruzu całe miasta coś osiągną? Załóżmy, że nawet 1 na 1000 osób w tamtym rejonie działa przeciwko Izraelowi: czy odpowiedzialność zbiorowa, gdzie w dodatku karą jest najwyższa cena ma jakikolwiek sens? Zupełnie nic przez to nie osiągną: tylko ugruntują nienawiść do Izraela w Palestyńczykach i innych narodach islamskich. Kolejna sprawa - na wiki możemy przeczytać, iż w dni poprzedzające atak Izraela na Strefę Gazy, spadało na terytorium żydowskiego państwa dziennie 70-80 rakiet i pocisków moździerzowych. Dlaczego mówi się więc o tylko kilku ofiarach po tej stronie? Coś tu nie pasuje.

Jak zareagowały media oraz rządy europejskie na ponowne walki? Oczywiście mówiono, iż należy dojść do kompromisu, podpisać zawieszenie broni i znaleźć rozwiązanie na zwalczenie terrorystów. PARANOJA: przecież to jawna agresja Izraela! Porównując do Gruzji - Rosja w elegancki sposób dostała czego chciała, Izrael mordują wyznawców islamu niczym hitlerowcy mordowali ich podczas II WŚ... Czy ten naród niczego się nie nauczył?! Mówicie mi co chcecie, mówcie że jestem antysemitą: mam Izrael w dupie, nie zasłużyli na to co mają, i będę bardzo ucieszony gdy jakiś fanatyk rozpier... się na środku ich miasta zabijając "niewinne osoby". Dlaczego niewinne w cudzysłowie? Wystarczy poczytać/posłuchać jakie zdanie na temat tego konfliktu mają zwykli, szarzy obywatele Izraela - tak samo głupi jak ich rząd...

Uf.. Może koniec niekoniecznie zachęcający do dyskusji. Mimo to, zapraszam do niej, temat na czasie od wielu wielu lat.


Ostatnio zmieniony 01 sty 2009 17:04 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 01 sty 2009 16:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Prawda jest taka, że zawiniły obie strony. Dlatego nie będę opowiadał się ani za Izraelem ani za Strefą Gazy. I szczerze mówiąc to mam nadzieję, że w konflikt nie zaangażuje się żaden kraj, a na pewno nie USA czy Wielka Brytania. Dlaczego? Bo zawsze jest tak, że jak coś złego dzieje się na bliskim wschodzie to wołają o pomoc, a jak już ktoś przyjedzie to ich tam nie chcą i w konsekwencji mamy efekt odwrotny od zamierzonego.


*
  WWW
Popers
Post : 01 sty 2009 17:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


lukas - stary, to jest zupełnie inna mentalność niż twoja, dlatego tego nie rozumiesz. Izraelczycy to jest naród który przez ostatni wiek walczył o przeżycie na Bliskim Wschodzie, państwo w stanie permanentnej wojny. Dla nich sytuacja jest jasna - Albo my ich, albo oni nas. Zresztą ciężko im się dziwić, gdy Ahmadinedżad otwarcie powiedział, że "Zepchnie Żydów do morza", co jednoznacznie oznacza eksterminację. Nie ma się też co łudzić co do intencji Arabów- gdyby państwa ościenne coś mogły, to by Izraela nie było.

Nie usprawiedliwiam wojny, ale uświadamiam ci, że oni to odbierają jako walkę o istnienie.
A to że brudasy giną od rakiet, to akurat mnie cieszy niezmiernie. Ale to już zupełnie inna historia... :diabelek:


*
 
Olinka
Post : 02 sty 2009 21:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Równiez wojny nie popieram ale tak to prawda Izrael zawsze walczył o przetrwanie bo w sumie nigdy nie był na "swojej" ziemi.
Jak dla mnie naród mocno wystawiony na próby.
A walka miedzy nimi (narodami) trwa od czasu narodzin Izmaela i Izaaka. Synów Abrahama.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Wigen
Post : 02 sty 2009 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa




*
 
Olinka
Post : 02 sty 2009 21:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Co mi sie rzuciło w oczy to: gazeta podaje, że Hamas wykopał tunele i zajdzie Izraelitów z flanki a Ci beda bombardzowac z samolotów itd. Gazeta ma juz plany strategiczne posuniec wojsk.
Nieźle.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Kelly
Post : 03 sty 2009 09:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Przypomina to wojnę USA vs Vietnam północny


*
  WWW
djt
Post : 03 sty 2009 12:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
Dziś wieczorem Izrael ruszy z ofensywą na Strefę Gazy.

Jeszcze im mało.
Przydałoby się ten żydowski majdan zepchnąć do morza, skoro nie potrafią żyć bez wojny.
Diaspora to błogosławieństwo dla pokoju na świecie.
Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Olinka
Post : 03 sty 2009 20:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Z tym majdanezydowskim to nie tak prosto.
Bo... kiedys kiedy pojawili sie na tej ziemi w zasadzie była ona niczyja. Zyły tam sobie grupki etniczne, jakies luźne kupy można rzec.
Kiedy Izraelici juz zorganizowani przeciez zaczeli sie bogacic to w oczka zaczęło kolec. I te plemiona plus własny brat sie połaczyły i tak walcza do dzisiaj. Jedni sie bronią i drudzy tez.
W sumie gdyby Zydzi poszli do konca czyli tak jak mieli zagarneli wszystkie ziemie i wszystkie plemiona to nie byłoby problemu. Ale nie im sie za dobrze zrobiło, osiedli na tym co mieli i niestety nie dokonczyli sprawy.

Takie teksty np o "zepchnieciu majdanu Zydowskiego" IMO są hmmmm troche nieobiektywne i na pewno z błogosławienstwem pokoju nic wspólnego nie maja.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
GrU
Post : 03 sty 2009 20:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


dzisiaj mi profesor na studiach wyprał mózg :D, żyć spokojnie, przyjacielskie stosunki z sąsiadami, lać na resztę (o państwa chodzi), i jakby to House powiedział "moje współczucie nic nie zmieni, ani na nic nie wpłynie", dlatego niech się tłuką debile, tak długo aż jedni z debili przestaną istnieć, jednak tych cywili szkoda trochę.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Hanti
Post : 04 sty 2009 13:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


GrU pisze:
dzisiaj mi profesor na studiach wyprał mózg :D, żyć spokojnie, przyjacielskie stosunki z sąsiadami, lać na resztę (o państwa chodzi), i jakby to House powiedział "moje współczucie nic nie zmieni, ani na nic nie wpłynie", dlatego niech się tłuką debile, tak długo aż jedni z debili przestaną istnieć, jednak tych cywili szkoda trochę.

To faktycznie pranie mózgu było. Mnie zawsze ciekawi co taki profesor-pacyfista robi jak go bandyci napadają, zabierają mu pieniądze i gwałcą kobietę. Nadal mówi o przyjacielskich stosunkach i braku współczucia?

A z Izraelem to ma tyle wspólnego, że jak masz agresywnych sąsiadów (Arabów zwanych dla niepoznaki Palestyńczykami), którzy odmawiają ci prawa do istnienia, to o pokoju możesz zapomnieć. Chyba, że dasz się zabić, wtedy pokój zapanuje na twoim grobie.

Bo, pomijając cały żydowski rasizm w stosunku do Arabów, to właśnie Arabowie są stroną nie akceptującą pokoju na Bliskim Wschodzie. Gdyby chcieli pokoju to Hamas by nie wygrywał wyborów. A skoro jest Hamas u władzy (nieważne czy administracyjnej czy rządu dusz) to wojna trwać będzie i ludzie ginąć będą.

PS: Jakby ktoś nie wiedział to Hamas twierdzi, że kraina Kanaan nazywa się Palestyna i należy wyłącznie do Arabów, a Żydzi mogą żyć jeśli z niej wyemigrują.

"Inicjatywy pokojowe, tzw. rozwiązania pokojowe i konferencje międzynarodowe są sprzeczne z zasadami Islamskiego Ruchu Oporu.
Konferencje te nie są niczym więcej, jak środkiem do wyznaczenia niewiernych na rozjemców na ziemiach islamskich.
Nie ma innego rozwiązania problemu palestyńskiego poza świętą wojną Dżihad.
Inicjatywy, propozycje i konferencje pokojowe są jedynie stratą czasu, działaniem na próżno".


Zamieściłem ten fragment Konwencji Islamskiego Ruchu Oporu (art. 13) dla zobrazowania motywów Arabów. Teoretycznie Hamas przestał nawoływać do likwidacji Izraela przy okazji wyborów parlamentarnych, ale w praktyce ciągle dokonuje aktów terroru.

GrU pisze:
dlatego niech się tłuką debile, tak długo aż jedni z debili przestaną istnieć, jednak tych cywili szkoda trochę

"Hamas nie widzi różnicy między izraelskimi cywilami, władzami i wojskiem: jest gotów uderzyć we wszystkich. Państwo żydowskie postrzega jako organizację militarną, ponieważ jego obywatele przechodzą obowiązkową służbę wojskową."

Cytat za:
http://new-arch.rp.pl/artykul/595579_Bo ... tucja.html

Trochę o Hamasie można poczytać tu:
http://www.izrael.badacz.org/historia/i ... hamas.html
Od razu piszę, że ten artykuł "sponsorowała" Ambasada Izraela, więc jak ktoś chce być obiektywny, musi sobie poszukać strony arabskiej dla równowagi.

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
Hanti
Post : 02 cze 2009 11:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Małe co nieco:

A dziś podali, że zawarliśmy strategiczny sojusz z Izraelem (umowę podpisał minister Klich).
I niby przypadkiem zgodziliśmy się wycofać z misji ONZ na Wzgórzach Golan.

Polscy żołnierze opuszczą Wzgórza Golan do końca 2009 r. (Poniedziałek, 1 czerwca 2009)
http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomosci/?id=100783

Czytanie ze zrozumieniem: mówią o kasie, ale kasa się nie liczy:

"Decyzja o wycofaniu naszych żołnierzy z misji w Izraelu, Libanie i Czadzie ma związek między innymi z koniecznością szukania oszczędności w budżecie MON i z przyjęciem przez rząd strategii, w której najważniejsze stają się dla Polski misje NATO. Dlatego wzmocniono kontyngent w Afganistanie o 400 żołnierzy. Minister Klich powiedział, że tylko dzięki wycofaniu wojsk z Czadu zaoszczędzimy 35 milionów złotych, choć pozostaniemy tam jeszcze pół roku. Polska uzyskała bezpłatne wsparcie ONZ dla przerzucenia żołnierzy do kraju i odkupienia pozostałych w Czadzie zasobów. Wycofanie się z Libanu i ze Wzgórz Golan pochłonie natomiast kilka milionów złotych. "

A jeśli nie kasa, to polityka: "Polska i Izrael będą kontynuować dialog strategiczny po wycofaniu naszych żołnierzy ze Wzgórz Golan."

W skrócie: wycofajcie się, to będziemy kontynuować dialog ;)

Bogdan Klich odwiedził Izrael
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bogdan_klich_odwiedzil_izrael_98820.html

"Szef MON rozmawiał również z ministrem obrony Izraela o wycofaniu naszych żołnierzy z misji na Wzgórzach Golan. Na jesieni - zgodnie z decyzją rządu - polscy żołnierze opuszczą ten rejon. Minister Klich zaznaczył, że decyzja Polski spotkała się ze zrozumieniem Izraelczyków."

"Szef MON podkreślił, że oba państwa chcą w przyszłości prowadzić szeroką współpracę w dziedzinie obronności i wymiany wojskowo-technicznej."


Poprzestawiałem kolejność zdań w artykule, bo dzięki temu lepiej widać, o co chodziło obu wysokim stronom umowy.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
lynx
Post : 02 cze 2009 14:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 96
  • Dołączył: 29.05.2009


oprócz utraty strategicznych pozycji na świecie(choć już dawno je tracimy albo nie mieliśmy) tracimy kilka milionów złotych i jeszcze dajemy sie podpuszczać.
Wycofanie się z Libanu i ze Wzgórz Golan pochłonie natomiast kilka milionów złotych.chodź więcej zaoszczędzimy ale po co było wogule się w to angarzować??
polecam-http://www.eioba.pl/a100817/10_lat_temu_pierwsze_bomby_od_czasow_ii_ws_spadly_na_europe
http://www.eioba.pl/a85498/kto_zburzyl_wtc_antologia
http://www.eioba.pl/a74954/dwanascie_pytan_i_odpowiedzi_o_wojnie_w_iraku

_________________
Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.


*
 
lukasamd
Post : 02 cze 2009 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Po jaką cholerę kraj taki jak Polska, ma wysyłać swoich żołnierzy do Iraku, Afganistanu, Libanu, Czadu i innych krajów? Co nam to da? Pozycja strategiczna? Brednie - pierwszy lepszy rozwinięty kraj zdmucha nas w razie konfliktu. Pozycja polityczna? Buhahahahaha - tyle można powiedzieć, pomagamy wujkowi samowi a ten nawet nas do swojego domu wpuścić nie chce (wizy).

W zamian za to mamy olbrzymie koszty (które nigdy się nie zwrócą), zagrożenie życia żołnierzy oraz "wpisanie" Polski na listy krajów nielubianych przez różne frakcje terrorystyczne... czyżbyśmy zostali wykołowani?

Mój post bardziej by się chyba nadawał do tematu o WP, więc poruszę i inną sprawę a mianowicie piractwo morskie w tamtych rejonach. Dlaczego międzynarodowe organizacje tak się z tym cackają? Nie prościej byłoby na dużych jednostkach umieścić jaką grupę komandosów, która zlikwidowałaby wroga w razie ataku, zamiast pozwolić na przejęcie np. transportu czołgów, a później walkę z nimi? Wydaje mi się, że na takie procedery siłowe rozwiązanie bez skrupułów byłoby najodpowiedniejsze.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 02 cze 2009 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


1. Na statkach handlowych nie może być broni. Ale jak się wiezie czołgi, to to już chyba nie nazywa się statek handlowy.
2. Na plus udziału naszych żołnierzy w misjach podaje się to, że teraz to już nie jest "armia koszarowa" i że "powąchała prochu". Coś chyba w tym jest.
3. Natowskie bomby na Serbię: wstyd, to mało powiedziane. Serbów gania się za rozstrzeliwanie czwórkami mężczyzn z wrogich ludów, a jakoś np. Bośniaków za palenie żywcem, czy nabijanie na pal serbskich żołnierzy już nie.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna