Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Pablo1989
Post : 29 maja 2008 22:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


Pancor Jackhammer
bardzo ciekawa Strzelba Automatyczna (trochę futurystyczna) Ale automat to automat.

Spas 12
Pół automat, choć w niektórch grach to full automat (nie wiem czemu)
Też dobra wygląd nieco lepszy od Pancora.

USAS 12
Myślałem że to przerobiony Spas 12, ale to jest osobna KOREAŃSKA broń, tak jak Pancor 10 naboi lub 20 bębnowy w magazynku, ale wygląd Jak karabin szturmowy M4.


*
 
Popers
Post : 29 maja 2008 22:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Pablo1989 pisze:
Pół automat, choć w niektórch grach to full automat (nie wiem czemu)


może widziałeś gdzieś SPAS 15 który strzela z częstotliwością prawie 4 strzałów na sekundę
będąc przy strzelbach automatycznych nie sposób nie wspomnieć o sajgach...


*
 
Zbychu
Post : 09 kwie 2010 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Hm taki temat a ledwie szturchnięty , czy strzelby w układzie bull-up takie jak Pancor Jackhammer czy H&K Caws mają szansę wyjść z fazy prototypów ? Ciężko też nie wspomnieć o Armsel Striker , lub raczej Street sweeper ( z tego co mi wiadomo to ma jeszcze inne nazwy ) , nie pamiętam dokładnie , ale to chyba w opisie tej broni jest w JA napisane prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka wyszła z Afryki , będąc przy tej broni , przypomniała mi się pewna kwestia , w broń pojawia się w S.t.a.l.k.e.r.-ze Zew Prypeci , i twórcy stworzyli w nim możliwość zamontowania w niej celownika SUSAT Scope x4 , co jest dość mocno wyśmiewanym pomysłem , i chciałem się upewnić czy to bujda .

Cytuj:
Tymczasem, dowolna strzelba bojowa, z lufą o długości 400-500mm pozwala prowadzić celny ogień na 30-40m za pomocą amunicji śrutowej, lub ponad 100m za pomocą pocisków gwintowanych (de facto z takich strzelb poluje się na jelenie w stanach w których nie jest dozwolone polowanie za pomocą karabinów i karabinków).


Tak więc myślę że może nie tyle co do Strikera , ale np. do takiego spas'a 12 można znaleźć jakieś celowniki ?


*
 
Stridingshadow
Post : 11 kwie 2010 18:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Pablo1989 pisze:
USAS 12
Myślałem że to przerobiony Spas 12, ale to jest osobna KOREAŃSKA broń

Made by Daewoo ;)

Popers pisze:
może widziałeś gdzieś SPAS 15 który strzela z częstotliwością prawie 4 strzałów na sekundę

Wszystkie półautomaty tak strzelają (SPAS-15 to też półautomat), taka jest praktyczna szybkostrzelność broni samopowtarzalnej.

Popers pisze:
będąc przy strzelbach automatycznych nie sposób nie wspomnieć o sajgach...

Fakt, Sajga jest gładkolufowym (i samopowtarzalnym odpowiednikiem AK).
Cechuje ją prostota obsługi, bardzo duża szybkostrzelność praktyczna (broń zasilana z wymiennych magazynków), oraz duża niezawodność, oraz ostatecznie znacznie niższa cena.

Zbychu pisze:
Armsel Striker , lub raczej Street sweeper ( z tego co mi wiadomo to ma jeszcze inne nazwy )

Bulldog, Protecta etc...
To wszystko powtarzalne strzelby rewolwerowe zasilane z 12 (lub 10 nabojowego w wersji dla rynku USA) bębna.
Wcześniejsze wersje miały bęben napędzany sprężyną, obecnie są one produkowane w ukłądzie DAO (Double Action Only: ściągnięcie spustu powoduje obrót bębna i napięcie kurka, a następnie jego zwolnienie).

Zbychu pisze:
ale to chyba w opisie tej broni jest w JA napisane prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka wyszła z Afryki

Chodziło o pompkę Neostead.
Neostead jest strzelbą powtarzalną typu pump-action. Jest o tyle nietypowa, że powstała w układzie bull-pup (bezkolbowym), sam chwyt przeładowania miast poruszać się w kierunku tył-przód, porusza się w kierunku przód-tył, co pozwala jeszcze bardziej skrócić broń.
Dodatkowo broń ta posiada podwójny 6 nabojowy magazyn rurowy (czyli w sumie 2*6+1=13 nabojów), posiadający przełącznik pozwalający ładowanie z jednej, drugiej, bądź obu części na przemian.
Dzięki temu broń można np. załadować dwoma rodzajami amunicji, co jest bardzo przydatne w policji i jednostkach AT.

Zbychu pisze:
Hm taki temat a ledwie szturchnięty , czy strzelby w układzie bull-up takie jak Pancor Jackhammer czy H&K Caws mają szansę wyjść z fazy prototypów ?

Ponieważ istnieją wersje produkcyjne powtarzalnych strzelb w układzie bezkolbowym, zakładam, że chodzi Ci o samoczynno-samopowtarzalne strzelby ;)
Strzelby samoczynne to właściwie jest to ślepy zaułek przemysłu zbrojeniowego.
Jedyne znane mi produkowane seryjnie strzelby samoczynno-samopowtarzalne to Atchisson AA-12 i bazujący na nich USAS-12.

Dlaczego IMHO strzelby samoczynne nie mają racji bytu?
Dlatego, że strzelba policyjno-antyterrorystyczna powinna mieć możliwość szybkiej wymiany rodzaju używanej amunicji (bojowa, obezwładniająca, specjalna do niszczenia zamków). Tymczasem w przypadku broni samoczynnej czy samopowtarzalnej wiązałoby się to ze stratą załadowanego do komory naboju.

Ponadto w konstruowaniu broni samoczynnej obserwuje się (całkiem zresztą słuszny) trend polegający na minimalizacji odrzutu broni poprzez zastosowania amunicji z pociskiem o niskiej masie i wysokiej prędkości, co jest nieco problematyczne w broni śrutowej.
Ponadto ze względu na specyfikę walk toczonych przez policję i AT (obecność zakładników i cywili, walka w terenie zamieszkanym) preferuje się szybki ogień samopowtarzalny (w razie potrzeby oddawanie dubletów), żeby zminimalizować trafienia poza cel.

Zbychu pisze:
w broń pojawia się w S.t.a.l.k.e.r.-ze Zew Prypeci , i twórcy stworzyli w nim możliwość zamontowania w niej celownika SUSAT Scope x4 , co jest dość mocno wyśmiewanym pomysłem , i chciałem się upewnić czy to bujda .

Dla rusznikarza to żadne wyzwanie, bierze się szynę Picantinny, docelową broń, siada się przy stole do pracy...
Sęk w tym, że SUSAT, ACOG itd... to optyka z czterokrotnym powiększeniem, zoptymalizowana do walki na odległość do 400m (i ew. CQC).
Tymczasem na strzelbach montuje się zazwyczaj celowniki mechaniczne typu 'ghost ring' umożliwiające szybkie wycelowanie broni, ew. kollimatory.
W takiej sytuacji stosowanie celownika o 4x powiększeniu niejako traci rację bytu, jako iż nie jest to broń PRZEZNACZONA do walki na duże odległości, a większość starć rozgrywa się w tym wypadku w warunkach CQC.

Stridingshadow pisze:
Tymczasem, dowolna strzelba bojowa, z lufą o długości 400-500mm pozwala prowadzić celny ogień na 30-40m za pomocą amunicji śrutowej, lub ponad 100m za pomocą pocisków gwintowanych (de facto z takich strzelb poluje się na jelenie w stanach w których nie jest dozwolone polowanie za pomocą karabinów i karabinków).

Jam żem to sam kiedyś rzekł :)
Pociski gwintowane pozwalają nieco zwiększyć zasięg broni gładkolufowej, która jako taka jest przeznaczona raczej do użytku na krótkim dystansie.

Zbychu pisze:
Tak więc myślę że może nie tyle co do Strikera , ale np. do takiego spas'a 12 można znaleźć jakieś celowniki ?

Jak już mówiłem, z punktu widzenia rusznikarza to pestka, inna sprawa, że kolba SPAS-12 składa się do góry, co niejako koliduje z obecnością celownika (choć dostępne są też kolby plastikowe).
Poza tym, wydaje mi się, że gdzieś widziałem Protecta'ę z jakimś celownikiem optycznym/laserowym.

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 12 kwie 2010 08:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


No i git , dziękuję , jeszcze jedno pytanie , ale z pogranicza fantastyki , czy można by skonstruować strzelbę full-auto zasilaną amunicją z pasów?? Nie pytaj się po co , to kolejny wymysł mojej bujnej wyobraźni . :jupi:


*
 
Stridingshadow
Post : 12 kwie 2010 14:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zbychu pisze:
czy można by skonstruować strzelbę full-auto zasilaną amunicją z pasów?

Znaczy się taśm?
Pewnie można, szczególnie gdyby wykorzystać amunicję taką jak w CAWS (stalowa łuska niklowana).

_________________
Obrazek


*
 
Pablo1989
Post : 12 kwie 2010 19:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


Właśnie teraz w Broń przyszłości: Walka wręcz na Discavery

mówili coś o Automatycznej,Strzelbie AA-12 i jednym z typów amunicji był Jakiś Dart 12 co miał w subie taką mini rakietkę, i muszę przyznać :lol2: Karabin Rakietowy ?

_________________
I Am SLIM!!!!!


*
 
Zbychu
Post : 14 kwie 2010 10:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Chyba widziałem ten odcinek , były dwa Usas'y montowane jako system bodajże o nazwie hammer , nie ?? Właśnie przypomniałeś mi jeszcze jedną kwestię , darty to o ile kojarzę po prostu celniejsze brenneke , stabilizowane w locie przez lotki , swoją drogą Stridingshadow , brakuje tego rodzaju amunicji w twojej encyklopedii :P , a ten pocisk o którym mówisz Pablo to był raczej mini granat , taki pocisk wypełniony ładunkiem wybuchowym , napędu rakietowego raczej nie miał , o ile dobrze pamiętam .


*
 
Mack the Knife
Post : 14 kwie 2010 15:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Dlaczego IMHO strzelby samoczynne nie mają racji bytu?
Dlatego, że strzelba policyjno-antyterrorystyczna powinna mieć możliwość szybkiej wymiany rodzaju używanej amunicji (bojowa, obezwładniająca, specjalna do niszczenia zamków). Tymczasem w przypadku broni samoczynnej czy samopowtarzalnej wiązałoby się to ze stratą załadowanego do komory naboju.


Tak czytam sobie ten topic (zresztą ciekawy) i wpadł mi do głowy pewien pomysł. Czy nie można by w takim przypadku zastosować strzelania z zamku otwartego, który w fazie zamykania pobierałby pocisk z wybranego magazunu/ka (oczywiście dyskusja akademicka dość, bo po co komu samoczynna strzelba...), spekuluję, że podobne rozwiązanie może mieć chaingun bushmastera z bradleyów (nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że mają one system podawania amunicji z dwóch taśm, które można swobodnie przełączać)

Co do programu Broń przyszłości, to proponuję podchodzić do niego z dużym dystansem. Wszystko tam prezentowane ma być tylko efektowne. Ocenia się efektowność systemu a nie efektywność. Do tego prowadzący prawie nigdy nie prezentuje faktycznych wad recenzowanej broni, koncentrując się na "pierdolnięciu" (sry za łacinę, ale tak chyba trzeba to nazwać). Amunicja strzałkowa stabilizowana brzechwowo ma nazwę fleschette, hamerykanie testowali ją w NAM'ie do strzelb i granatników, a także dla załóg dział do obrony przed szturmami przeciwnika. Israel zdaje się nadal używa takiej amunicji jako czołgowej, mimo protestów międzynarodowych. W USA można kupić tego typu amunicję do strzelb, ale jest droga i nie jest to żadne wunderwaffe.

Co do ciekawych strzelb, to napomknę o SRM Model 1216 - ciekawy system, choć oczywiście krytykowany przez raczej konserwatywne środowisko. Zasilanie odbywa się jak w klasycznej strzelbie z podlufowym magazynem - tylko w tym przypadku, to nie magazyn a magazynek, i to z czterema komorami, obracanymi jak w rewolwerze. Zależnie od długości broni magazynek może mieć pojemność 4x2, 4x3 i 4x4 naboje i jest wymienny (choć z tego co widziałem, trzeba by dopracować system wymiany bębnów bo jest za mało intuicyjny w obsłudze. Plusem konstrukcji jest możliwość swobodnego przekręcania bębna, więc zarazem zmiany rodzaju amunicji pomiędzy strzałami, chociaż jak pisał Stridingshadow, po każdym strzale broń automatycznie pobiera nabój z aktualnie ustawionej komory. Drugi minus to konieczność manualnego obracania magazynka podczas strzelania (strzelec musi o tym pamiętać i liczyć naboje, co nie zawsze jest takie proste). Jakkolwiek, nie są to problemy nie do przeskoczenia, a sam pomysł ciekawy. [Fantazjuję] Myślę, że pomogłoby gdyby po pobraniu ostatniego naboju z komory magazynka, ten sam się odblokowywał i pozwalał obrócić bez konieczności wciskania odpowiedniego przełącznika. Albo zastosować automatyczny obrót bębna czy to za pomocą energii gazów prochowych czy spustu rewolwerowego typu. [Koniec fantazjowania]

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 kwie 2010 18:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Tak czytam sobie ten topic (zresztą ciekawy) i wpadł mi do głowy pewien pomysł. Czy nie można by w takim przypadku zastosować strzelania z zamku otwartego, który w fazie zamykania pobierałby pocisk z wybranego magazunu/ka

Jest to jakiś pomysł, przyznam szczerze, że sam na to nie wpadłem ;)
W takim wypadku trzeba byłoby jedynie wymieniać magazynki.

Dla niezorientowanych: broń strzelająca z zamka zamkniętego (właściwie wszystkie pistolety, kbk. automatyczne, kb. automatyczne i samopowtarzalne i RKM'y), ma przed strzałem nabój w komorze i zaryglowany zamek. Tymczasem broń strzelająca z zamka otwartego (wiele pm'ów i km'ów), ma przed strzałem zamek w tylnym położeniu, a jej komora nabojowa jest pusta.
W związku z powyższym, broń strzelająca z zamka otwartego nie ma naboju w komorze poza strzałem, dzięki czemu lepiej się chłodzi (jest ciągły przepływ powietrza) i nie ma ryzyka detonacji naboju związanej z silnym nagrzaniem lufy.
Ceną za te plusy jest zmniejszona celność, spowodowana faktem, że w chwili ściągnięcia spustu zamek dosyła nowy nabój do komory i rygluje broń, co nieco wpływa na jej równowagę.
Swego czasu FN pracowała nad systemem broni pokrewnym SCAR, mogącym strzelać w zależności od stanu nagrzania lufy z zamka otwartego, bądź zamkniętego.

Mack the Knife pisze:
spekuluję, że podobne rozwiązanie może mieć chaingun bushmastera z bradleyów (nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że mają one system podawania amunicji z dwóch taśm, które można swobodnie przełączać)

M242, o którym mówisz, rzeczywiście tak ma :)

Mack the Knife pisze:
Do tego prowadzący prawie nigdy nie prezentuje faktycznych wad recenzowanej broni, koncentrując się na "pierdolnięciu"

Np. super skuteczny kbk-granatnik-noktowizor-dyskoteka XM29 waży zaledwie 8kg, do tego ma aż 25cm lufę 5.56mm (co na pewno wpływa pozytywnie na zasięg i siłę obalającą pocisków 'kinetycznych').

Mack the Knife pisze:
Amunicja strzałkowa stabilizowana brzechwowo ma nazwę fleschette,

Właściwe to flechette (fr. fleche= strzała, flechette=strzałka).

Mack the Knife pisze:
Israel zdaje się nadal używa takiej amunicji jako czołgowej, mimo protestów międzynarodowych.

Podobnie jak broni chemicznej, i każdej innej regulowanej przez konwencje międzynarodowe, ale o tym kiedy indziej ;)

Mack the Knife pisze:
W USA można kupić tego typu amunicję do strzelb, ale jest droga i nie jest to żadne wunderwaffe.

Ma lepszą zdolność do przebicia pancerza niż ładunek typu 'loftka', z dwojga złego i tak lepszy (i tańszy) karabin :)

Mack the Knife pisze:
Co do ciekawych strzelb, to napomknę o SRM Model 1216

Ciekawa broń
Teoretycznie, gdyby strzelała z otwartego zamka, i posiadała opcjonalne magazynki helikalne (takie jak w Calico LWS), to wszystkie wymienione problemy mielibyśmy za sobą.
Magazynek helikalny tym różniłby się od poczwórnego magazynka rurowego, że jego obracanie byłoby zbędne, oczywiście wiązałoby się to z brakiem możliwości szybkiej wymiany amunicji, ale byłoby to bardziej użyteczne do walki strzelbą, czy obrony domu.

_________________
Obrazek


*
 
Pablo1989
Post : 25 kwie 2010 14:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


Poza tym w programie Wojownicy Wszechczasów

Popełnio największy błąd

W Jednym odcinków był pojedynek między Zielonym Beretem a Specnazem

W Porównaniu strzelb, wyglądało tak

Zielony Beret
Mossberg 590

Specnaz
Saiga-12

Wygrana była dla Specnazu, bo ich strzelba była bardziej szypko strzelna, bo Mossberg 590 musiał po każdym strzale załadować nowy nabój(pompka), jakby zieloni bereci wzieli by Spasa to był by remis

Ogólnie ten ocinek w większośći przesadzony, ale to nie w tym temacie

_________________
I Am SLIM!!!!!


*
 
Stridingshadow
Post : 25 kwie 2010 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Pablo1989 pisze:
Popełnio największy błąd

Mieli porównać żołnierzy, a porównali gnaty?

Pablo1989 pisze:
jakby zieloni bereci wzieli by Spasa to był by remis

Też zależy KTÓREGO SPAS'a.
SPAS-12 jest tak samo szybkostrzelny jak każdy półautomat, i tak samo szybko się ładuje jak większość pompek (magazyn rurowy).
Saiga ma ten atut, że zasilana jest z magazynka pudełkowego, który wystarczy wymienić na pełny ;)

Nie wiem jak z Saigą względem Specnazu, ale siły zbrojne USA korzystają właśnie z Mossbergów 590 (które właśnie w tym celu wyposażono w montaż do bagnetu).

_________________
Obrazek


*
 
Aver
Post : 25 kwie 2010 15:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010




*
 
Stridingshadow
Post : 25 kwie 2010 19:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Aver pisze:
Ktoś się pytał o strzelbę zasilaną z taśmy. Tutaj można zobaczyć jak wygląda Saiga z takową taśmą ;) :

Jak dla mnie, to jest to zwykła Saiga z pasem na naboje wetkniętym w okno wyrzutowe łusek (zresztą w chwilę po obejrzeniu obrazka natknąłem się na identyczną opinię na innym forum :P).
Na zdjęciu widać złożoną wpół taśmę nabojową wetkniętą w okno wyrzutowe, gniazdo magazynka jest puste i zieje.
Obecnie nie stosuje się już zasilania taśmą materiałową, ponieważ taśma taka wybitnie często się skręca i wymaga ręcznego prowadzenia (amunicyjny musi trzymać taśmę prosto, podczas gdy strzelec prowadzi ogień).
Ponadto ŻADNA broń zasilana taśmą nie wyrzuca pustej taśmy/ogniw przez to samo okno, przez które taśma wchodzi ;).

_________________
Obrazek


*
 
Aver
Post : 25 kwie 2010 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Dokładnie. To był prima-aprilisowy żart na forum Saigi-12, ale liczyłem że ktoś się nabierze :-D Jednak widzę że co poniektórzy mają wiedzę o broni w małym paluszku :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron