Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Wigen
Post : 09 mar 2010 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Wiadomość z ostatniej chwili!!! Może nic nie jest stracone panowie :)

"Od publikacji ostatniej odsłony Jagged Alliance minęło już ponad 10 lat, a większość fanów serii straciła nadzieje, że Jagged Alliance 3 kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Okazuje się jednak, że za sprawą niemieckiego wydawcy bitComposer Games, gra może jeszcze pojawić się na rynku.

Produkcja JA3 ma długą historię, a pierwsze wzmianki o pracach nad tytułem pojawiały się i znikały na przestrzeni wielu lat. Ewentualna premiera gry była stopniowo przesuwana, aż w rezultacie w 2008 roku ogłoszono, że ukaże się ona w 2010 roku. Jednak większość osób oczekujących na produkcję miała chyba wrażenie, że marka na dobre odejdzie w zapomnienie.

Szczęśliwie wydawca gitComposer Games nabył wszelkie prawa do Jagged Alliance i najwyraźniej ze sporym entuzjazmem zabiera się do pracy. Dyrektor zarządzający gCG Wolfgang Duhr powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nabyć prawa do tej klasycznej gry. Chcielibyśmy kontynuować sukces poprzednich produkcji z tej serii, oferując grze współczesną oprawę graficzną ale zachowując najważniejsze cechy poprzednich wersji”. Według wydawcy, gra w sklepach powinna pojawić się w 2011 roku.

Cóż, temu pomysłowi możemy tylko przyklasnąć. Poprzednie odsłony odniosły bowiem spory sukces. Zarówno pierwsza jak i druga część serii cieszyły się powodzeniem wśród graczy oraz uznaniem recenzentów. Wynikiem tego było wiele nagród jakie na przestrzeni lat zgarnęli producenci.

Seria, której start datuje się na 1994 rok, dla młodszych graczy może być już pewną niewiadomą. Przypomnijmy więc, że mowa tu o strategicznej grze akcji, w której doskonale połączono turowy tryb taktyczny z elementami RPG. Gra dawała możliwość sterowania oraz zarządzania oddziałem najemników, w celu wyzwolenia tropikalnej wyspy spod władzy bezwzględnego dyktatora. Prosta ale świetnie przyprawiona historia, której kontynuacji wypatrujemy z dużą ciekawością.

W chwili obecnej nie podano jeszcze platform, na jakich miałaby ukazać się gra."


Źródło: GRY-OnLine ----> http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50723

Strona nowego wydawcy wraz z oficjalnym newsem ----> http://www.bit-composer.com/www_en/

PS: Jak coś to mnie uwzględnijcie w newsie. ;)


*
 
lukasamd
Post : 09 mar 2010 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Oł fak dys shyt! Z tego o widzę, to oni robili jednego ze STALKErów! Jeżeli to nie jest bajka, to może się zrobić naprawdę CIEKAWIE - już nie rosyjski produkt, ale sprawdzonego producenta, który pewnie jeszcze postara się o odpowiednią reklamę.

IMO informacja wiarygodna dosyć, ponieważ Strategy First w obliczy problemów finansowych raczej było gotowe odsprzedaż takowe prawe, aby choć część inwestycji im się zwróciła.


*
  WWW
mtl
Post : 09 mar 2010 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


No nieźle się zapowiada, nieźle ;-) Oby tylko gra tym razem doczekała się premiery.

@Lukas, bitComposer jedynie wydało S.T.A.L.K.E.R.a Zew Prypeci - za produkcję odpowiedzialna jest ta sama ekipa, która zrobiła poprzednie części.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 09 mar 2010 20:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jako, że nie wszyscy odwiedzają nasz portal, a wiadomość o anulowaniu projektu rozeszła się z wielkim echem, tym razem proszę o pomoc w "reklamie" ostatniego newsa na JAC użytkowników. Kto ma konto, niech wykopuje:
http://www.wykop.pl/link/317655/jest-sz ... lliance-3/

Oczywiście wszelkie inne metody reklamy tejże informacji również są bardzo mile widziane - niech ludzie wiedzą, że szansa jednak jest.

@Wigen:
Teraz także na forum: dzięki ;) Ja bym raczej na to nie trafił z braku czasu, ale po tym jak to zobaczyłem, nie mógłbym sobie wybaczyć, gdybym nie wygospodarował chwili na news ;)


*
  WWW
Len
Post : 09 mar 2010 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
@Wigen:
Teraz także na forum: dzięki ;) Ja bym raczej na to nie trafił z braku czasu, ale po tym jak to zobaczyłem, nie mógłbym sobie wybaczyć, gdybym nie wygospodarował chwili na news ;)

To mu podziękuj, jest do tego funkcja, którą sam dodałeś ;)

Świetna informacja, aż wywołała u mnie szybsze bicie serca kiedy zobaczyłem linka, którego mi Lukas na Gg przesłał. Już dawno nic w świecie JA nie wywoływało u mnie emocji i po ostatnich doniesieniach z Akelli, myślałem że tak już pozostanie. Nareszcie będzie co robić na JAC :D Ja już powoli szykuję się do jakiegoś małego wywiadu xD

Myślę, że warte jest też porównanie nowego loga JA3 ze starym (tym z Akelli):
Stare:
Obrazek

Nowe:
Obrazek


*
  WWW
momo78
Post : 09 mar 2010 20:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Nooo nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będzie szansa zagrać w JA3, a jednak.
God bless gitComposer Games !
BTW. Co to jest
Newsletter JAC pisze:
Nie wiemy natomiast, co stanie się z planami przeglądowej odsłony pierwszej części Jagged Alliance.
?

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
aszek
Post : 10 mar 2010 00:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Jak nie zobaczę to nie uwierzę... i będę pesymistą. W rok od zakupu licencji do napisania gry ?

Zapewne skończy się tylko na namalowaniu loga (w kilku wersjach) i paru artworków, bo ze stronki bitCG wnioskuje że specjalizują się w zupełnie czymś innym niż gry taktyczne. Ale, pamiętam jak długo czekałem na Fallouta 3, nawet była taka petycja żeby go wreszcie zrobili i gdzieś tam się dopisywałem :D - może i tu trzeba by było petycję zrobić ?

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Len
Post : 10 mar 2010 11:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Strategy First dobrze wie, że my czekamy na JA3. Inaczej nie próbowałoby całe zeszłe dziesięciolecie jej ukończyć. Z tego, co widziałem to sama ta niemiecka firma specjalizuje się raczej w dystrybucji gier na terenie Niemiec, a nie ich tworzeniu. Wszystkie tytuły, które mają w zakładkach zrobili inni producenci z takich krajów jak Ukraina, Czechy czy Rosja. Tak więc, nie zdziwię się jeśli za jakiś czas dowiemy się, że JA3 znowu tworzy jakaś maleńka, nikomu nieznana firma pracująca na zlecenie bitComposer Games.

Edycja:
Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze rozumiem? Ta niemiecka firma wykupiła wszystkie prawa do marki JA? Wczoraj tego jakoś nie zaczaiłem ale teraz zacząłem się zastanawiać. To by oznaczało, że Strategy First nie ma już wpływu na powstawanie tej gry.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 10 mar 2010 12:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


aszek pisze:
W rok od zakupu licencji do napisania gry ?

No właśnie. No chyba, że wyjdzie w grudniu, to może, może. Ale to chyba zbyt piękne, aby było prawdziwe.

lukasamd pisze:
Jaahquubel pisze:
JA3 będzie, jak sami zrobimy. I szybciej się z tym pogodzicie, tym szybciej coś z tym się zrobi.

A ja właśnie niedawno zacząłem smażyć post na temat tego, żeby się zacząć ogarniać z tematem własnej gry. :)
Wykupienia praw do serii to ja nie przewidziałem.

To pewnie oznacza koniec prac SF nad grą przeglądarkową. Chociaż nigdy nie wiadomo, może teraz bitC zlecą SF zrobienie tej wersji?


*
  WWW
Len
Post : 10 mar 2010 13:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dajcie spokój, premiera w 2011 to tylko marketingowy bubel. Informacja dla fanów, żeby nie odpuszczali. Producent dobrze wie, że premiera nie nastąpi w ciągu najbliższych 2 lat. No chyba, że mają zamiar zrobić grę niskimi kosztami, czyli byle jak, byle sprzedać i kasę wytrzepać. A taki scenariusz nie jest wcale pozbawiony sensu, bo bitComposer Games powstało dokładnie... w marcu 2009, czyli rok temu!

PS. Wydzieliłem posty z tematu "Nie będzie JA3!".


*
  WWW
M'cin
Post : 12 mar 2010 14:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


mogli wykupić np. prawa do kontynuacji Jaggeda i dodatkó do nich, ale do poprzednich części zachowało Strategy First i jednak stworzą przeglądarkową.
lukasamd pisze:
Jeżeli to nie jest bajka, to może się zrobić naprawdę CIEKAWIE - już nie rosyjski produkt, ale sprawdzonego producenta, który pewnie jeszcze postara się o odpowiednią reklamę.

no nie wiem czy można wschodnich braci dyskryminować. 9 kompania jest dobra, E5 zabugowana, acz ciekawa, a 7.62 jeszcze zeka, ale sądząc po waszych wypowiedziach, gdyby apeiron miał odpowiedni budżet i czas na dopracowanie wszystkiego, powstałaby gra mogąca zrobić karierę światową. no i z Rosji pochodzi na przykład Heroes V, który ma rzeszę fanów (szkoda, że nie mnie :P)


*
 
lukasamd
Post : 12 mar 2010 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie mówię, że gry tworzone przez rosyjskich deweloperów są złe - wspomniana 9 Kompania po prostu mnie rozłożyła na łopatki (zarówno film jak i gra). Problem polega na tym, że nie są one za bardzo reklamowane - u nas Techland zrobił np. edycję kolekcjonerską 9 Kompanii. Ale co było z E5 i 7.62? Pierwsza jest spolszczona, w drugiej nawet tego nie zrobiono.... No i nie uwierzę, że odpowiedzialni są za to nasi wydawcy ;)

Po prostu promocja gry kosztuje, a w wypadku takich niszowych gatunków może to się bardzo nie opłacać, nie ma się co dziwić ale... inni jakoś mogą reklamować, nawet wtedy, jeżeli gra niczym innowacyjnym nie zaskakuje. Przykłady: Red Alert 3, Command Conquer 3 - czy to prezentuje jakieś nowości? ŻADNYCH :)


*
  WWW
M'cin
Post : 12 mar 2010 21:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


no tak, ale RTS'y się sprzedają, szczególnie znane marki (patrz- settlersi) turówki taktyczne raczej mają wąskie grono odbiorców, którzy i tak sami wyszukują interesujących ich pozycji.


*
 
Len
Post : 12 mar 2010 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


M'cin pisze:
no tak, ale RTS'y się sprzedają, szczególnie znane marki (patrz- settlersi) turówki taktyczne raczej mają wąskie grono odbiorców, którzy i tak sami wyszukują interesujących ich pozycji.

Szerokie grono odbiorców mają te gatunki których gry tworzy się z dużym rozmachem. Strategiom taktycznym tego rozmachu brakuje, rosyjskim twórcom gier zresztą także. Często robią interesujące tytuły ale nie są w stanie się z nimi przebić.


*
  WWW
Len
Post : 15 kwie 2010 15:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Taka myśl mnie naszła. Z ostatnich informacji wynika, że prawa do marki przejęła niemiecka firma ALE czy to oznacza, że JA3 będą robili na nowo czy po prostu zmienił się sponsor studia F3 Games? Ta druga możliwość oznaczałaby, że JA3 pozostaje w takiej wersji w jakiej znaliśmy je ze screenów od Akelli.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna