Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna

Czy wg. Ciebie JA2,5UB jest grą za krótką?
Tak 89%  89%  [ 32 ]
Nie 8%  8%  [ 3 ]
Nie mam zdania 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 36
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 23 cze 2006 09:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To forum służy do wypowiadania się na temat tego jak długą do przewchodzenia grą jest JA2,5UB ;)

Ja osobiście uważam że chociaż dobrze zrobili że nazwali 2,5 a nie np 3. Chociaż jeszcze lepiej pasowałoby 2,1 albo 2,05


Ostatnio zmieniony 09 gru 2006 10:03 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 23 cze 2006 11:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Mi za bardzo nie przeszkadza krótkość tej gry, ale dla graczy lepie by było gdyby był conajmniej w połowie tak długi jak JA2. Bo skoro gra jest tak krótka zapamiętamy prawie wszystkie elementy z niej, a skoro wszystko pamiętamy to raczej nie będzie nas ciągnęło do ponownego przejścia, a przynajmniej mnie :)

Nazwa rzeczywiście mogłabyć inna niż 2.5, skoro to jest 2.5 a wprowadza tak mało zmian, to czemu UC jest nazywany 2.99 skoro ilością nowości bije wszystko na głowę, sektorów jest nawet wiecej niż w JA2! No ale to już chyba trochę inna sprawa bo UC to dodatek nieoficjalny.


*
  WWW
Popuś
Post : 24 cze 2006 13:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Zdecydowanie za krótka - raptem kilka sektorów... Choć nie powiem - spędziłem przy niej wiele czasu grając tylko w oryginalną kampanię.
Sporym plusem gry było dołączony edytor map, dzięki któremu można było sobie rozgrywkę przedłużyć.


*
  WWW
Len
Post : 04 lip 2006 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja szczerze mówiąc nawet nie ukończyłem JA2UB :mrgreen:. Dlaczego? Znudził mi się, wiem dziwnie to brzmi ale w UB grałem zaraz gdy skończyłem JA2 w którego grałem 2 miesiące a ileż to można grać.

Byłem już w podziemiach ale zrezygnowałem. Teraz ciągle próbuję się zabrać za to ale jakoś nie mogę. Ciągle te spolszczenia i inne, i jestem zmuszony grać w inne części.


*
  WWW
GTO
Post : 09 lip 2006 18:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 16.06.2006


Ja tez nie skonczylem ale to szczegol. Mapa orginalna nie jest rozbudowana ale za to gra jest trudniejsza wiec mozna troche pograc.


*
 
lukasamd
Post : 10 lip 2006 06:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Trudniejsza do czasu zdobycia "środkowego" sektora Varrez - tam kupujesz już właściwie co chcesz i nie ma większych problemów.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 13 lip 2006 13:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Że UB była zbyt krótka to moim zdaniem jeszcze pół biedy. Najgorsze jest że nie mamy niemal żadnego wyboru nad kolejnością zdobywania kolejnych sektorów - wszystko jest grzecznie ustawione w rządku :)

Jeśli twórcy z SirTech'a zrobili by większy obszar działania, więcej NPC'ów i questów w trzech sporawych miastach ... byłaby to zupełnie inna gra. A tak - jak jest :| toż to kozi wypierdek w porównaniu z JA2! I to pod każdym względem. Dobrze chociaż że pukawek jest sporo :)


*
 
lukasamd
Post : 13 lip 2006 14:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mogli zrobić np. całą Traconę. Szkoda że nie mogli zrobić tak że po państwie chodzimy normalnie a do piero koło Varrez zaczynamy walki z armią.


*
  WWW
snick
Post : 20 lip 2006 21:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Oczywiście, że ta gra była zbyt krótka. Kilkanaście sektorów do przejścia jak po sznurku do kłębka. Zbyt krótka i liniowa do bólu. Gdyby dorzucili jeszcze ze 2 miasta, bo byłoby nieźle.


*
  WWW
lukasamd
Post : 21 lip 2006 09:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Naprawdę mogli dać CAŁĄ Traconę i byłoby ok. ALbo i lekką zmianę fabuły w jej trakcie - np. rozwalasz wyrzutnię przy Varrez ale okazuje się że na północy kraju znajduje się jeszcze jedna (albo i 2).


*
  WWW
nemrod
Post : 28 lip 2006 23:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Moim zdaniem gra mimo iz krotka, to jest tak intensywna i przy tym ciekawa, ze naprawde nie mozna sie nudzic, choc przejscie jej zajmuje wpraniejszym graczom kilka krotkich godzin.
mysle ze edytor, ktory jest bardzo prosty w obsludze, pozwala na przedluzenie tej zabawy


*
 
lukasamd
Post : 29 lip 2006 11:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


O tak, edytor to fajna zabawka dzięki któremu możemy zrobić własną grę ew. trochę zmodyfikować JA2,5.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 29 lip 2006 11:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Ano można ... przynajmniej teoretycznie ;) Bo gdy pierwszy zapał się kończy trzeba wykazac się dużym samozaparciem by nie rzucic tego w diabły i nie pograc w coś innego :)

Poza tym JA:UB można porównac do kelnera co to przynosi klientowi same składniki i każe mu sameu je przyrządzic bo się kucharzowi nie chciało :P

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
nemrod
Post : 01 sie 2006 04:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Rafadan_PL pisze:
Ano można ... przynajmniej teoretycznie Bo gdy pierwszy zapał się kończy trzeba wykazac się dużym samozaparciem by nie rzucic tego w diabły i nie pograc w coś innego


Taaa. wiem cos o tym. robilem kiedys taki sektor. chcialem zrobic jakies bagna z okopami i masa dobrze wyszkolonych i uzbrojonych po zeby wrogow. o ile wstawianie drzewek, krzakow, budowanie budynkow itp. jest przyjemne, to juz robienie wrogow jest strasznie nudne

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 01 sie 2006 09:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


O ile dobrze pamietam to kiedy ustawisz już jednego gościa możesz zrobić następnego z tymi samymi cechami.

A tak nawiasem:
Zrobiłem kiedyś taki sektor śmierci - na serio nie do przejścia.
Ty wchodzisz od dołu i masz coś jakby fosę - na tyle szeroką aby nie móc trafić nikogo po drugiej stronie z moździerzy. A po drugiej stronie:

- okopy
- zasieki
- MASA elity (nawet na początkującym).

Moze dałoby się jakoś przejść ale najpier jakieś mięso armatnie, np. cały MERC :D


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron