Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 26 kwie 2009 20:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Może da się tam dostać z innej strony? Tzn my staramy się podejść od zachodu podczas gdy po zakończeniu gry najemnicy opuszczają teren kompleksu i kierują się pieszo do pobliskiego sektora, to wskazówka na to że być może istnieje jakiś dostęp do kompleksu ale nie od strony Varrez, w końcu w grze odwiedzamy tylko kawałek Tracony.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 26 kwie 2009 20:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja mam jedyna słuszną odpowiedź: twórcom nie chciało się robić więcej sektorów :P


*
  WWW
mtl
Post : 26 kwie 2009 21:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Co do dostępu do kompleksu - wg. planów misji, wcale nie mamy jej rozpoczynać w H7. Znaleźliśmy się w tym sektorze dzięki pilotowi, który rozbił maszynę.

Może mieliśmy wylądować sektor obok bazy? :P

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Jaahquubel
Post : 27 kwie 2009 08:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Ja mam jedyna słuszną odpowiedź: twórcom nie chciało się robić więcej sektorów :P

Ja mam inną odpowedź: twórcy nie mieli kasy na więcej sektorów.

Cytuj:
Co do dostępu do kompleksu - wg. planów misji, wcale nie mamy jej rozpoczynać w H7. Znaleźliśmy się w tym sektorze dzięki pilotowi, który rozbił maszynę.

Może mieliśmy wylądować sektor obok bazy?

Obok, to może nie, z racji obrony przeciwlotniczej, ale gdzieś na wschód, to pewno tak. Jedyne sensowne wyjaśnienie

Swoją drogą, nieźle musieli się zdziwic fani JA2, gdy grali pierwszy raz w JA2,5 i zobaczyli katastrofę śmigłowca.

I jeszcze jedna niescisłość. Po co w tunelu wentylacyjnym są żołnierze i jak tam weszli, skoro my tam wrócić już nie możemy (jedyna droga, to droga przez wiatrak w elektrowni)? No i po co ten tunel jest przedzielony w poprzek siatką z furtką?


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 27 kwie 2009 09:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Żołnierze są w szybie wentylacyjnym ponieważ rozwaliliśmy wiatrak i oni to słyszeli (szyb przeniósł odgłos eksplozji do bazy). Zatem żołnierze chcą nas powstrzymać.
Jeśli mnie pamięć nie myli to gdybyśmy poczekali na codzienną przerwę techniczną i weszli przez wyłączony wiatrak to nie mielibyśmy przyjemności z żołnierzami w tunelu.
A siatka pewnie jest po to żeby zatrzymały się na niej wszelkie duże latające śmieci.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 27 kwie 2009 09:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


OK, ale jak tam weszli ci żołnierze, skoro my nie możemy?
Zawsze rozwalałem wentylator, więc nie wiem co się dzieje w przeciwnym razie.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 27 kwie 2009 09:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
OK, ale jak tam weszli ci żołnierze, skoro my nie możemy?

Eee, weszli drugą stroną?
Tunel przecież łączy bazę z elektrownią, my wchodzimy przez elektrownię a oni przez podziemia bazy.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 27 kwie 2009 09:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


I, o ile dobrze pamiętam, nie możemy wejść z powrotem z bazy do tunelu. W tym rzecz.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 27 kwie 2009 10:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Pewnie chodzi o narzucenie nam ograniczenia czasowego ze względu na to że, logicznie rzecz ujmując, gdybyśmy za długo opieprzali się po rozpoczęciu ataku na bazę to armia Tracony wysłałaby tam zapewne spore posiłki z którymi nie mielibyśmy szansy się mierzyć.
Cała operacja ma być przeprowadzona błyskawicznie, choć mamy teoretycznie czas nieokreślony to 14 dni powinno starczyć każdemu na ukończenie gry. Przez te 14 dni działamy jako mały oddział partyzancki, jesteśmy uważani za terrorystów i unikamy wojska tylko dzięki temu że jesteśmy nieuchwytni (porządne rozwinięcie tego wątku byłoby raczej czasochłonne).
Twórcy gry mieli zapewne w zamyśle narzucić nam taki schemat:
-Lądowanie
-Droga do Varrez z walkami po drodze
-Odzyskanie dostępu do internetu (i zasilenie konta zdobytymi po drodze pieniędzmi).
-Ewentualne poszerzenie oddziału
-Przebicie się przez Varrez do kopalni (nie możemy szkolić samoobrony więc potrzeba na to mało czasu.
-Walka w elektrowni i przedostanie się do bazy.
-Zdobycie bazy.
Właściwie w żadnym z wyżej wymienionych podpunktów nie musimy czekać chyba że chcemy odpocząć/wyleczyć się/naprawić sprzęt.
Cała operacja ma trwać raczej krótko, w domyśle 'zanim wróg zauważy co się stało'.
Oczywiście zaimplementowanie konsekwencji przejścia z wojny błyskawicznej do wojny stacjonarnej zajęłoby zbyt dużo czasu i pieniędzy więc nikt nawet o tym nie pomyślał.

_________________
Obrazek


*
 
Kelly
Post : 27 kwie 2009 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Ja osobiście Varrez zdobywałem 45 dnia ;)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 27 kwie 2009 20:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Tylko po co? ile można siedzieć w tej dziczy? Co tam jest do roboty? Żeby chociaż w tym modzie był full item drop, to rozumiem, można by walczyć z wrogami i zbierać sprzęt oraz go naprawiać, a tak to co? Bez sensu, strata czasu i amunicji.

_________________
Obrazek


*
 
emanuel
Post : 27 kwie 2009 20:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


ale potem jakie staty :>

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 27 kwie 2009 20:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


45 dnia to ja bym miał dawno skończoną grę, podbijamy staty aby lepiej nam się grało a nie katujemy się grą dla statów :P

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 05 maja 2009 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Może da się tam dostać z innej strony? Tzn my staramy się podejść od zachodu podczas gdy po zakończeniu gry najemnicy opuszczają teren kompleksu i kierują się pieszo do pobliskiego sektora, to wskazówka na to że być może istnieje jakiś dostęp do kompleksu ale nie od strony Varrez, w końcu w grze odwiedzamy tylko kawałek Tracony.

Droga idąca od wejścia do kompleksu kończy się parę metrów za bramą. Ciekawe...

A sektor, do którego piechotą uciekają nasi dzielni wojowie (K16), jest kopią sektora J11 (chałupka na południe od Varrez), tyle, że bez chałupki i z dodanymi dla ściemy paroma drzewkami. I przy okazji tego zauważyłem, że ten ostatni sektor aż prosi się o poprowadzenie drogi od chałupki na wschód. Przyjrzałem się innym sektorom i wyszło, że w sektorze I11 wiele drzew się pokrywa z tymi w J11 i H11. Z tymi w I10 już za to nie bardzo. :)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 04 maja 2010 10:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Grę zaczynamy w sektorze H7, w górach. O rzut kamieniem od miejsca katastrofy jest już droga prowadząca do Varrez. Z naszego punktu widzenia jest dobrze. Ale po co mieszkańcom Trakony droga w góry, która nagle się urywa? No dobra, przechodzi w ścieżkę idącą do morza (może jezioro? - brak różnicy poziomów jest bez sensu), ale i ta ścieżka prowadzi donikąd.
Po co ten posterunek?
Co z granicą z Arulko? Może to do niej powinna prowadzić droga?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna