Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Maxwell
Post : 25 wrz 2006 00:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Mam nadzieję że wiele pomysłów i grafik z tej paczki trafi do następnego oficjalnego 1.13, bo nie jestem przekonany czy chcę instalować. Widzę że fajne grafy są gdzieniegdzie (niektóre za to słabiutkie), fajne pomysły... tylko niektóre przedmioty są nadpisane (np. pręt i sprężyna - chociaż to akurat dobrze że znikło) więc pewnie zdecywoałbym się na skopiowanie tylko wybranych do mojego items.xml... a to trochę czasochłonne.


*
 
Kijek
Post : 27 wrz 2006 21:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


Ja zainstalowałem i wszystko jest ok :) tylko mam mały problem... jak używa się lornetki :?: Gdy ją włożę do ręki to kursorem jest znak zapytania :?: Wie ktoś jak jej użyć :?:


*
  WWW
Len
Post : 27 wrz 2006 23:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


W JA2 Urban Chaos też była lornetka i także nie wiele możnabyło z nią zrobić :


*
  WWW
Maxwell
Post : 28 wrz 2006 00:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Później może sobie przekopiuję lornetkę i popatrzę jak działa, ale z tego co widzę po kodzie to ma klasę 'inne' więc działa zapewne zawsze - nie tylko w rękach. Powinno zwiększyć znacznie widoczność, jednocześnie zmniejszając drastycznie kąt widzenia - jak by nie było widać różnicy to próbuj patrzec na punkt planszy (prawym aż się pojawi ikona obrotu). Jak by co to można zmienić na face item i będzie po prostu nakładana jak okulary ;)

_________________
I've... seen things you people wouldn't believe. Hmm... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like... tears in rain.


*
 
Grizzli
Post : 20 paź 2006 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Mi się wydaję żę lornetka może pełnic role podobna do tej w NO czyli bierzemy do łapy i mamy wiekszy zasięg widzenia. A co do samego moda to może sobie go kiedys sciagne..

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Lecter
Post : 21 paź 2006 08:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


widze że nie ma jeszcze tego moda na release 602

także ostrzegam Grizzliego i reszte że popsujecie gre ściągając to na najnowszy release.


*
 
Grizzli
Post : 21 paź 2006 11:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Dzięki za ostrzeżenie Lecter.A przy okazji jaka jest czcionka w tym modzie czy moge sie spodziewac chinkskich krzaczków :D czy bedzie jakis normalny alfabet??

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Fireox
Post : 13 lis 2006 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


grał ktoś w to fajne ?
jak wrazenia ?
nie wiem czy opłaci sie sciagac :P

Cytuj:
czy bedzie jakis normalny alfabet??

nie grałem ale sadze ze normalny :P
bo od razu mod bedzie dla mnie skreslony...


*
 
Lecter
Post : 13 lis 2006 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


bardzo fajne, jest już wersja na 602. Opłaca się ściagać - masa nowych rzeczy i stare poprawione


*
 
lukasamd
Post : 18 lis 2006 12:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie grałem jeszcze w nową ale stara mi się nie podobała.


*
  WWW
Hanti
Post : 28 sty 2007 19:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem


Witam, właśnie ściągnąłem i zainstalowałem styczniową wersję dodatku. Zainteresowałem się nim dzięki Jacenter, więc wypadałoby parę słów o nim napisać, by inni też mogli ocenić czy warto instalować.
Co ROBI dodatek:

1. Grafika - zmienia sporo grafik broni, granatów, amunicji, pancerzy i pewne coś jeszcze.
Na początku jak zobaczyłem zmiany, to chciałem go odinstalować, ale dałem mu szansę. Po godzinie wydało mi się, że nowe jest lepsze. Po całej nocy powiem, że za nic nie zamierzam wracać do "gołego" 113!!
Grafika jest mniej cukierkowa, bardziej zbliżona do wyglądu przedmiotów w realu, logiczna i daje się łatwo połapać o co chodzi.

2. Bronie - są nowe, DUŻO nowych. Czy to coś zmienia w grze? W zasadzie nie - dla weterana liczba broni była już wystarczająca w JA Deadly Games. W JA2 w wersji tons of guns było ich już za dużo, w 113 pojawił się efekt chaosu,a dodatek uczynił ten chaos absolutnym.
Chodzi mi o to, że liczba dostępnych broni jest i tak za duża jak na percepcję przeciętnego gracza i próba znalezienia tej najlepszej prowadzi to szaleństwa.
Nie ma "najlepszej" broni. Dzięki dodatkowi wybór jest jednak OLBRZYMI. W zasadzie jest to esencja dodatku - autorowi udało się zrealizować zasadę "różnorodność jest solą życia".
Różnorodność to cała rodzina chińskiej produkcji w różnych nie spotykanych wcześniej w JA kalibrach, dużo nowych zachodnich broni i mnóstwo opcji upgradu dla broni.
Dla koneserów powiem, ze sporo nowych ma celność powyżej 7, pojawiło się mnóstwo wyspecjalizowanych lunetek do celowania (nocnych, dziennych itd), całe mnóstwo dodatków do broni, łączonych dodatków lub pasujących do danego typu broni. Naprawdę warto to wrzucić. Nie zauważyłem żeby coś ubyło - ale głowy nie dam, bo nie kojarzę wszystkich typów broni w 113.

3. PANCERZE - są nowe i są uzupełnienia starych. Ciekawe i ładne.

4. GRANATY, RAKIETY, AMUNICJA - sporo dodatków. Są granaty lżejsze, więc przydatne bardziej dla słabych najemników, są potężniejsze, więc dające więcej czadu. Jest w czym wybierać, a w 113 granaty są istotne - może nawet decydujące.

5. ŻARTY - jest pancerz Stormtrooperów z Gwiezdnych Wojen i jakaś broń energetyczna ;)

6. PODSUMOWANIE - nic się nie traci i dużo zyskuje. Instalacja jest bezproblemowa, trzeba tylko patrzeć KTÓRĄ wersję się instaluje. Wersje są opisane - ostatnia to db113_602v6full_070118.exe. Należy do niej dorzucić 2 łatki i będzie cacy (db113_602v6fix_070119.exe plus db113_602v6patch_070120.7z W TEJ KOLEJNOŚCI).

Piszę oczywiście o wersjach 113 build 602 (nie używam nowszej niż 602, więc nie wiem jak będzie działać przy wyższych).

Pozdrawiam


*
 
lukasamd
Post : 28 sty 2007 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Hanti jeżeli możesz to odezwij się na moje pw, aqq, gg albo emaila ;)

Mam pytanie dotyczące tego moda.


*
  WWW
Hanti
Post : 29 sty 2007 13:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Pomyślałem, że napiszę jeszcze o paru różnicach w graniu pomiędzy modem, a czystym 113.

1. POZIOM TRUDNOŚCI.
Niektórzy mówią, ze DBB jest łatwiejszy, wiec nie warto go instalować, jeśli ktoś potrzebuje wyzwań. Przykładem może być poziom ekwipunku najemników, gdy lądują z helikoptera.
W 113 IMPy dostają jakieś pistoleciki lub jak im się poszczęści 9mm SMG. Generalnie poziom trudności jest uzyskiwany następująco:
1) my mamy pistolety
2) oni mają pistolety lub pistolety maszynowe o krótkim zasięgu
3) w strefie lądowania jest mało nieprzyjaciół, więc jakoś damy radę
Gdyby porównać to do DBB, to mamy taki obraz:
1) my mamy dobre SMG lub rifle o krótkim zasięgu (ale z przyrządami celowniczymi) plus niezłe ubranka (występujące tylko w modzie) plus trochę przydatnych bajerów
2) oni mają pistolety i SMG
3) strefa lądowania jest nasza, bo ich zaskoczyliśmy :)

Takie porównanie SUGERUJE, że mod ma obniżoną skalę trudności, ale nie jest to zgodne z rzeczywistością. Chodzi o to, że TAKI SAM efekt można uzyskać w 113 czy 112 (przynajmniej ja tak robiłem).

Otóż nie lądujemy 6 IMPami, lecz 1 IMP plus wynajęci na jeden dzień twardziele z dobrą bronią (broń pozostanie, gdy odejdą). Zawsze był to dobry sposób na dobry ekwipunek na początek. Różnica pomiędzy tym sposobem, a DBB leży w cenie. Tutaj to sporo kosztowało, w DBB kosztuje TANIO (tyle, co IMP).
Wiec, żeby w DBB uzyskać wyzwanie, należy nie grać na pierwszym poziomie trudności ;)
Drugi poziom jest dość spokojny, a trzeci w sam raz. Oczywiście weterani-masochiści mogą sobie włączyć od razu Insane i będą zadowoleni.


2. STOPNIOWANIE TRUDNOŚCI.

W 113 wprowadzono mnóstwo opcji umożliwiających dostosowanie gry do własnego wyobrażenia o niej. Można w ogóle wyłączyć internetowy sklep Bobiego - będzie trudniej. Można - wyłączyć upuszczanie przedmiotów przez wrogów lub je wymodelować według potrzeb (będzie łatwiej lub trudniej).
Można przyjąć założenie, że nie sprzedajecie sprzętu Toniemu tylko lokalnie (będzie mniej kasy, więc trudniej).
Można parę innych rzeczy, zatem ten łatwiejszy początek nie stanowi o tym, że cała gra jest łatwiejsza. Może nie być łatwa, a można sobie zrobić raj (Bobby=awesome, Drop=all, Tony=accept all 100% price itd).
Poziom trudności ZALEŻY od nas samych!


3. MOJE SUGESTIE CO DO POZIOMU TRUDNOŚCI

Zawsze mi się wydawało, że układ pistolety=badziewie i stopniowe dostawanie lepszych spluw od pokonanych wrogów (oni pierwsi mają lepsze) ma się nijak do fabuły.
Przecież podobno, to MY LĄDUJEMY i ATAKUJEMY z zaskoczenia! Jesteśmy dobrze opłacanymi zawodowcami! Skąd więc te badziewne pistolety?
Pewnie stad, że w JA2, aż do Wildfire nie wymyślono co z nimi zrobić :) Osobiście podoba mi się siła ognia w Wildfire i pozycja pistoletów w arsenale. Natomiast w 113 lub DBB przyjmuję założenie, że:
1) jesteśmy DOBRZE opłaceni, więc stać nas na dobry sprzęt
2) jeśli mam kasę, to kupię to, co najlepsze lub wezmę swój ulubiony ekwipunek
3) martwy wróg pozostawia wszystko, co miał (tak jak w życiu)
4) sprowadzanie rzeczy przez internet jest możliwe, ale nie musi działać (Bobiego można wyłączyć i uznać, że żyjemy z kraju)
5) o trudności świadczy liczba wrogów, ich inteligencja i nasze własne błędy, a nie badziewne pistoleciki!

Przy takim założeniu w DBB zaczyna się łatwo, ale potem jest już normalnie [ czyli ciężko ;) ]


4. STATYSTYKI

Ile nowych broni jest w DBB? Około (ponad) 100 plus często nowa amunicja do nich.
Ile broni można upgradować (przemienić) w nowe (lepsze) rodzaje? Coś koło 30.
Ile jest nowych przyrządów optycznych? Dużo, na oko ponad 20.
Ile jest nowych granatów? 5 lub 6 - ale to dobre propozycje.
Czy każdą nową rzecz można kupić u Bobiego? NIE. I tak powinno być. Bobby nie sprzedaje sprzętów już nie produkowanych (wszelkie pozostałości po Wehrmachcie itd).
Czy każda nowa broń wnosi do sprawy nową jakość? NIE, ale wnoszą różnorodność i to wystarcza. Wiele broni ma PODOBNE osiągi. Jeśli ktoś gra z włączoną opcją Bobby=awesome, to nie widzi sensu takiej ilości broni. Proponuję wyłączyć Bobiego, będzie lepiej ;)

I tym optymistycznym akcentem kończymy.

PS: DBB=DaBoBoye (w orginale pisane jako daboboye). To jest ksywka autora moda.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 29 sty 2007 17:31 przez Hanti, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 29 sty 2007 15:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ten dodatek ma jakąś swoją nazwę?


*
  WWW
lukasamd
Post : 29 sty 2007 16:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No właśnie... Ma jakąś nazwę (tylko bez tych ich znaczków) ;) ?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna


cron