Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Hanti
Post : 29 sty 2007 17:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Czy ma nazwę? Taką specjalną jak Urban Chaos czy Renegade Republic? Nie, przynajmniej ja nie znam.
W zasadzie to przecież nie ma nawet pliku readme! Ale ma stronę po chińsku ;)

No dobra, żarty na bok. Co do nazwy to funkcjonuje jako "DBB mod" lub "db113 mod".
Nazwa pochodzi od ksywki autora DaBoBoye (w orginale pisane jako daboboye).

Wysłałem email do lukasamd z załączonym plikiem zip zawierającym angielską wersję html strony. Myślę, że należałoby ją dorzucić do działu Download, bo TAM SĄ opisy (angielskie).

Odnośnie instalacji moda, to przestudiowałem zagadnienie dokładniej i wystarczy wersja full (db113_602v6full_070118.exe) oraz hotfix (db113_602v6fix_070119.exe) w takiej, logicznej zresztą kolejności. To są wersje dla 113 build 602.

W modzie zdarzają się oczywiście błędy, np niektóre opisy broni są za długie i się krzaczą, ale generalnie CTD to rzadkość.

h.


*
 
Hanti
Post : 02 lut 2007 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Wyszedł plik z poprawkami do moda. Można go ściągnąć stąd: http://savefile.com/files/456854

Najistotniejszą zmianą jest poziom trudności. Moje poprzednie (niedawne) rozważania się zdezaktualizowały ;) Odnośnie początkowej łatwizny - zmieniono dostęp do broni nieprzyjaciela. Teraz posiada w KAŻDYM zespole (także tym z Omerty) przynajmniej jedną długą broń. Można więc trafić w Omercie na snajpera lub LMG (zwykle produkcje z okresu drugiej wojny). Tak samo jest po drodze do Drassen i w samym Drassen. W skrócie JEST LEPIEJ ;)

Poza tym Tony kupuje i sprzedaje teraz inny zestaw przedmiotów. Bobby też powinien być troszkę zmieniony, ale nie sprawdzałem. W skrócie nowy hotfix zawiera poprawki jakie zrobił Andris dla DBB (Tony ma słabsze rzeczy poniżej 7 UBCOOLNESS plus WW2 plus rosyjskie AK plus wszystko co jest na czarnym rynku, Bobby nie ma nielegalnych czyli np gazu musztardowego, ale ma cały high tech end).


Sposób instalacji: najpierw full602, potem hotfix1, potem hotfix2.


Dla tych, którzy liczyli na inkorporację DBB do 113 mam informację, że Starwalker zdecydował się tego nie robić. Będzie przejmował tylko części DBB - te pasujące do jego wyobrażenia o 113. W 687 jest już część grafiki z DBB i jakieś optyczne przyrządy.


W związku z pojawieniem się wersji 687 moda 113 sprawdzałem czy wersja DBB dla 602 działa. Odpowiedź jest twierdząca - można zainstalować 602DBB na 687.

Pozdrawiam


*
 
lukasamd
Post : 02 lut 2007 17:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006




*
  WWW
Hanti
Post : 03 lut 2007 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Mod podoba mis się coraz bardziej. Pomyślałem, ze wrzucę opis mojej pierwszej wycieczki do Drassen (z nowym hotfixem2).

1. Jest inaczej.
Chłopcy w Arulco mają peemy i LMG i walą z nich w Omercie. Człowiek przyzwyczajony do pistolecików przeżywa szok. Niestety (?) wygrywamy nadal łatwo, bo jest ich niewielu i są mało doświadczeni. Jeśli włączona jest opcja "Drop all" to dostajemy niezłe spluwy.

2. Serie rozpraszające zza kurtyny (supession fire).
Po drodze do Drassen patrol miejscowy często i gęsto wali seriami. Mają dwa LMG. Moi ludzie odnoszą pierwsze rany. Czerwoni strzelają z dużych odległości. Szkoda tylko, że brakuje im koordynacji.

3. Drassen nocą.
To raj dla szóstki IMP-ów (każdy ma nocną specjalność plus coś jeszcze). Mam wrażenie, że jednak sześć nocnych IMP-ów to przegięcie. Nieprzyjaciel miał tylko jednego z noktowizorem. Praktycznie mecz do jednej bramki.

4. Drassen po raz drugi.
Przyszlli odbić kopalnię. Tak ze 40 luda lub więcej. Moich ruszyło 5 (szósty szkolił milicję). Morale słabe, bo straciliśmy kopalnię. Nie wiedziałem, że aż tak to ruszy moich twardzieli ;)
Atakujemy nocą. Próbujemy ataku pozycyjnego - jeden z tyłu strzela na wiwat, byle dużo huku zrobić. Czerwoni już biegną. Padają jak muchy - mamy trzy zdobyczne karabiny z drugiej wojny z lunetkami. Wprawdzie trzeba przeładowywać po każdym strzale, ale headshot pewny na 99%.
Po dziesięciu trupach wzięli się na sposób i wyszli nam na skrzydła. Atak z trzech stron przy paru seriach z peemów i moi ludzie ledwo żyją. Piękna akcja, ale to akurat zasługa moda 113. Uciekamy.
Gdyby poszli za nami do następnego sektora, było by po zabawie. Ale nawet w 113 tak się nie dzieje.
Zaleczyliśmy rany troszkę i wracamy jeszcze tej samej nocy. Tym razem atakujemy pojedynczym człowiekiem. Reszta osłania. Człowiek dostaje PM Colta z zasięgiem do 250 metrów i co najciekawsze Digital Commander Pod (czy jakoś tak - czujnik na podczerwień bez konieczności doładowania baterii - miał go jeden z IMP-ów, prawdopodobnie pojawił się jako random item przy kreacji). Zabawa z czujnikiem i polowanie na odosobnionych żołnierzy wroga bywa nudna, ale bardzo skuteczna.
Potem wystarczy już tylko wyczyścić snajperów na dachach.

5. Krajobraz po bitwie.
Każdy z moich dostał przynajmniej jeden postrzał. W zasadzie można by to rozegrać w trybie Iron Man, może kiedyś się na to zdecyduję.
Łupem naszym padło około 40 sztuk broni, w tym jakieś 10 o zasięgu powyżej 350 metrów.
Prawie całość pochodzi z drugiej wojny (Enfieldy, Mosiny, SVT).
W bitwie dziennej byłoby dużo trudniej. Może trzeba grać na wyższym poziomie niż experieced (2)?


*
 
Kelly
Post : 18 gru 2007 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Ta wersja obecna z download'u jest do jakiej wersji 1.13?
Jaka ma być kolejność wgrywania patchy?



Edit http://www.gun-world.net/ja2mod/ja2.htm czy 3 link z tej strony (od góry) jest na 1080 i czy trzeba jakieś patche wgrywać?

Edit 2 -już nie ważne


*
  WWW
Bartek0511
Post : 18 gru 2007 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006




*
 
Kelly
Post : 18 gru 2007 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Jeśli się komuś przyda to sprzedawca ze starociami z 2 wojny światowej to ten w drassen co można księdza spotkać. (C13)
Natomiast sprzęt z wietnamu można spotkać w san monie.


Ostatnio zmieniony 19 gru 2007 11:29 przez Kelly, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 19 gru 2007 09:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Kiedy tylko będę miał możliwość, wrzucę dodatek do downloadu


*
  WWW
Lenon
Post : 02 kwie 2008 23:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 28.07.2006
  • Skąd: zza pieca



_________________
Nie chciałem Cie zastrzelić, ale w mojej broni mieszka ktoś kogo słucham.


*
 
Kelly
Post : 18 lis 2008 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Wie ktoś może, czy najnowsza wersja ma naprawione skrzynie z amunicją u bobby raya? Ostatnia w jaką grałem to 905, i tam maksymalnie było około 250 pocisków, mimo że było napisane po np. 1000 sztuk w skrzyni.


*
  WWW
mtl
Post : 18 lis 2008 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Z tego co wiem, to tak, zostało to naprawione.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Lenon
Post : 08 gru 2008 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 28.07.2006
  • Skąd: zza pieca


Ostatnia wersja moda to 906 (albo i dalej). Natomiast 2 tygodnie temu strona zostala "cofnieta" na zawartosc z początku lutego tego roku. Jest wersja 815. Nie wiem co to za zonk.

_________________
Nie chciałem Cie zastrzelić, ale w mojej broni mieszka ktoś kogo słucham.


*
 
mtl
Post : 08 gru 2008 15:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Hmmm... Faktycznie, na stronie dostępna jest tylko wersja 816 i niższe. Może musieli wgrać "backup"? Jednak w naszym downloadzie wszystko jest jak należy, a najnowsza wersja oznaczona jest numerkiem 907 ;)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Lenon
Post : 11 gru 2008 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 28.07.2006
  • Skąd: zza pieca


Strona przywrócona z zawartością 907 :)

_________________
Nie chciałem Cie zastrzelić, ale w mojej broni mieszka ktoś kogo słucham.


*
 
Hanti
Post : 29 gru 2008 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Lenon pisze:
http://www.gun-world.net/ja2mod/ja2.htm
Ostatnia wersja (poki co) to 816.
Nie radze instalowac New Inventory + DBB NI. Gra wysypuje się co chwile.


Wiele się zmieniło od tego czasu. Obecnie DBB działa bezproblemowo z NI. Więcej nawet, działa bezawaryjnie z wersją używającą Enhanced Description Box i 100AP Project.

Ja obecnie korzystam z ja2 1.13 w wersji 2445 svn (EDB+100AP+space vikings24) zmodyfikowanej przez DBB w wersji Possuma (Possum DBB Mod 4 plus 4B fix).

Polecam wszystkim.

1. Po pierwsze EDB jest absolutną rewelacją dla DBB. Dzięki temu widać wreszcie różnice pomiędzy broniami, kamizelkami i celownikami. Do tej pory trzeba było opierać się na opisach, teraz samemu można ocenić co się zmienia przez używanie danego przedmiotu.
Gra w DBB jest od tej pory w pełni kontrolowalna.

2. Po drugie New Inventory wsparte całym systemem kamizelek, plecaków i innych nosidełek doskonale współgra z olbrzymim wyborem sprzętu w DBB.

3. Po trzecie wersja Possuma jest logicznym uzupełnieniem i uporządkowaniem DBB moda. Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się w istocie do tego, że Possum posegregował i uporządkował sprzęt, który DBB wrzucił do gry. Kamizelki mają swoje logiczne różnice, karabiny różnią się od pistoletów w istotny sposób, jest wiele nowych grafik, kieszenie na sprzęt są logicznie przyporządkowane, Bobby sprzedaje amunicję tylko w paczkach, pojedyncze magazynki sa u Toniego, sprzęt najemników z AIM jest właściwy do ich umiejętności i czasami unikalny (Shadow ma ubranko dodające stealth).

4. Szkoda tylko, że najnowsza wersja Possuma nie obejmuje najnowszego DBB, ale i tak pozostaję przy niej. Aha: żeby zainstalowac Possuma, NIE trzeba mieć wersji DBB.

Szczegóły Possum:
http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... 513&page=1

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna