Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 12 kwie 2009 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Dimitri w mojej drużynie ma obecnie inteligencję osiemdziesiąt parę (nie pamiętam dokładnie bo cały czas rośnie) i jest cwańszy niż większość najemników. Może do Gus'a mu trochę brakuje ale co z tego skoro jest sprawniejszy fizycznie a zanim dotrze do Meduny to będzie lepszy pod każdym względem? Osobiście uważam że twórcy gry dali Dimitriemu takie głupie teksty bo on po prostu nie zna Angielskiego, zresztą jak wszyscy rebelianci (poza Irą która jest Amerykanką z Brooklyn'u).
Dimitri jest dobry, ma od Gus'a lepsze zdrowie, zwinność, zręczność, niewiele mniejszą inteligencję (różnica między 8X a 9X to nie to samo co między 5X a 9X), takie samo doświadczenie, niewiele gorsze umiejętności strzeleckie, o wiele lepsze umiejętności w mat wybuchowych i mechanice :D I potrafi sobie założyć opatrunek, tyle mu wystarczy, jak chcę więcej to mam chirurga :D
Lubię kwestie Dimitriego "Ooo, there is danger!" :D

_________________
Obrazek


*
 
zadra666
Post : 12 kwie 2009 18:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Ale Gusa można miec wcześniej niż Dimitriego, a to decyduje o tym ,ze bedzie lepszy.
A co do skillowania najemników. To tylko I.M.Pa na maxa i jeszcze Braina tylko do mechaniki. ja tam sie na ulepszaniu słabych nie znam...

_________________
...


*
 
Stridingshadow
Post : 12 kwie 2009 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ale Gus'a nie opłaca się ulepszać bo jest na to za drogi, jeżeli dobrze pamiętam 70 000 USD na 2 tygodnie, to zdecydowanie za dużo żeby jeszcze w tego najemnika inwestować (szkolić go płacąc mu za służbę) i czekać aż bardziej sobie podbije stawkę.
Poza tym powinieneś zwrócić uwagę że w porównaniu do przeciętnego najemnika, Gus ma niskie te parametry które najciężej wyrobić, zdrowie i zwinność. Jak robisz sobie IMP'a i masz pod koniec gry 600 zabitych na koncie tylko tej postaci, um strzeleckie na 100, siła i zręczność 9X, dowodzenia 9X, wybuchowe 99-100 itd... to największy problem będziesz miał właśnie z rozwojem zwinności i zdrowia.
Swoją drogą, jedyny powód dla którego Dimitriego można nazwać 'słabym' są początkowo pozostające wiele do życzenia umiejętności strzeleckie to jest ta umiejętność którą najłatwiej zdobyć (no, poza mat. wybuchowymi które można sobie wyrobić w pół godziny).
Jak już powleczesz tego Dimitriego za sobą przez 2 miesiące to on będzie strzelał na tyle dobrze że będzie mógł spokojnie brać udział w walce i zawsze zadba o swój tyłek do czasu kiedy będzie potrzebny zdążysz zrobić z niego takiego mastera że normalnie górny rząd fotek w A.I.M. (po prostu najpierw każesz mu trenować strzelanie a jak już ma te 83-84 punkty to dajesz mu w miarę dobry karabin i jest dobrze).
Dimitri zaczyna z 77 um. strzeleckich, Len ma 83 i to jest jego rekord życiowy którego nie poprawisz choćbyś nim samym przeszedł całą grę.
Dla mnie szkolenie słabych to robienie z Dynamo i Shank'a profesjonalistów :D

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 17 kwie 2009 20:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Właśnie. Co to za szacunek do pracodawcy, w szczególności biorąc pod uwagę jego przeciętność (we wszystkim, ale to jednak tylko przeciętniak)? Dimtri nie mówi do nas jak do podwładnego, więc na najemnika się nadaje. IMO podczas prawdziwej akcji takiej ekipy, taki Gus za "kołku" dostałby w pełni zasłużoną kulkę między oczy.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 kwie 2009 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ja tam nie narzekam na odzywki poza tym że "Woody" nie powinno być tłumaczone na 'Kołku'.
Sam mam paskudny charakter i potrafię być agresywny, od najemników wymagam wykonywania rozkazów i zgodnej współpracy.
Jeżeli chodzi o Gus'a to uważam że po prostu ma pewne dotkliwe, raczej niemożliwe (i nieopłacalne) do uzupełnienia braki, szczególnie jak na swoją cenę, ponadto jego umiejętności nie mogą być wykorzystane razem, można albo stać w pierwszym rzędzie, albo ostrzeliwać czołgi, albo opatrywać rannych albo naprawiać sprzęt.
Żaden najemnik się nie rozerwie więc po co płacić Gus'owi jego stawkę skoro nie wykorzysta on swoich umiejętności w pełni.
Jeżeli potrzebuję zbrojmistrza to wynajmuję JEDNEGO, jeżeli potrzebuję chirurga to wynajmuję JEDNEGO, są oni wtedy zawsze do dyspozycji. Jeżeli wynajmę Gus'a i będę naraz potrzebował zbrojmistrza i chirurga to on przy swojej wysokiej stawce wypełni tylko jedną z tych pozycji (przy czym nie będzie lepszym mechanikiem niż Steroid, Static, Trevor czy Vicky ani lepszym medykiem niż którykolwiek z lekarzy).
Uważam też że jego wartości bojowe są niskie ze względu na kiepską kondycję.

_________________
Obrazek


*
 
leveler
Post : 22 kwie 2009 10:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 66
  • Dołączył: 07.10.2008
  • Skąd: Warszawa


Ogólnie mozna zauważyć że o lubieniu lub znienawidzeniu najemnika raczej decyduje jego osobowość i charakter niż jego staty ( które zawsze można podszkolić :-) )


*
 
Stridingshadow
Post : 22 kwie 2009 17:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zaznaczyłem na początku że nie mam nic do Gus'a, uważam tylko że jest około 2-3razy za drogi :D

_________________
Obrazek


*
 
Theoden
Post : 29 wrz 2009 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 33
  • Dołączył: 01.11.2008
  • Skąd: Ruda Śląska


Mój ulubiony najemnik to Grizzly a najbardziej nielubianym to Mike(Wazowski xd) .


*
 
wind
Post : 28 mar 2010 11:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 28.03.2010


Ulubiona Fox, zawsze jest w pierwszym składzie z Raven


*
 
Bobson
Post : 19 lip 2010 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 19.07.2010


Wg mnie najlepsi to Ivan - dobrze strzela i szybko sie przemieszcze + duzo zdrowia
Shadow- jw + kamuflarz
Ice- jak Ivan + dobre teksty ;)

W sumie nie mam znienawidzonych oproz tych z MERC bo oni nawet na tragarzy sie nie nadaja ;p


*
 
BazylPluszak
Post : 29 lip 2010 13:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 26.07.2010


Będę oryginalny i kontrowersyjny xD gdyż ja nic nie mam przeciwko Biff`owi i Flo ... tak ta parka oczywiście nie nadaje się do walki ale i tak zawsze ich biorę do szkolenia samoobrony i transportu ... Pierwszym razem wiozłem ich tylko dlatego aby odblokować lepszych najemników z MERC (po prostu byłem ciekaw kto tam jeszcze jest), Zdarzyło się tak, że na drodze z Drassen do Cambri podczas transportu sprzętu napadły ich "kocurki", myślałem że już po nich ale mieli farta bo kotki podłaziły pojedynczo więc nawet bez draśnięcia moi pupile wyszli z tej potyczki ale to nie jest ważne, istotny był przebieg tej batalii... Zakochani wydawali takie odgłosy (głównie wyrazy dzwięko-naśladowcze), że popłakałem się ze śmiechu. Zachowywali się nie jak profesjonalni najemnicy ale jak parka brutalnie krzywdzonych gimnazjalistów co w kontekście charakteru tej gry jest przezabawne. Od tamtego czasu zawsze ich biorę jak tylko zdobędę Drassen i pobliskie rakiety i zawsze jak przypadkiem załapią się do bitwy mam niezły ubaw.
Od tamtego czasu z MERC`ów biorę jeszcze Gasketa ale nie ze względów "rozrywkowych" po prostu niezły i tani z niego mechanik. Zostawiam go w Cambri i dowożę mu sprzęt do naprawy, za w pełni sprawny sprzęt sprzedawcy dobrze płacą, a Cambria ze względu na centralne położenie świetnie nadaje się na bazę i punkt koncentracji.
Z usług innych MERC`ów raczej nie korzystam, wprawdzie Cuguar i ten z kolczykami są nieźli ale nim uzyskamy do nich dostęp jest blisko końca gry i mamy już nieźle wytrenowany oddział.


*
 
hutnik
Post : 19 sie 2010 09:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 29.09.2008


Ja zawsze szedlem na jakosc a nie ilosc.

I dlatego, pierwszy zawsze MAGIC, doskonale warunki fizyczne, celnosc, skradanie i otworzy kazdy zamek. Do tego swietny glos i kapitalne odzywki. Zdecydowanie najlepszy najemnik w grze. Drugi SHADOW, skradanie i kamuflaz, troche slaba inteligencja wiec wolniej sie uczy, ale da sie zyc. Trzeci to REAPER (teoretycznie o wiele lepszy od Shadowa ale do tego pierwszego mam sentyment) albo GUS. Reaper ma skradanie wiec pasuje do mojego stylu gry. Gus to kombajn, nadaje sie absolutnie do wszystkiego, ale cena nie pozwala na jego szybkie zwerbowanie. Zreszta na expercie Magic, Shadow i Reaper maja juz taka cene ze ciezko znalezc forse na Gus-a.

Jak gram na wysokich poziomach trudnosci, modach itp. to jako pierwszego rekrutuje LEN-a. Poziom doswiadczenia 7 powoduje, ze przerywa wszelkie akcje przeciwnika, celnosc sie poprawia w miare wyrzynania kolejnych watah wrogow a cena jest bardzo dobra. W ogole biorac pod uwage jakosc/cena to LEN RZADZI! Poza tym ma przyjemne odzywki, lubie wojskowy dryl.

Z RPC biore Ire i Dimitra do szkolenia samoobrony w miescie. Miguel jest niezly ale przylacza sie pozno w zwiazku z tym korzystam z niego takze tylko do szkolenia. To samo Shank czy jak mu tam. Za to zawsze biore Maddoga, wspanialy swir z niego ;)


*
 
fabiannlb
Post : 19 sie 2010 13:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 20.05.2007
  • Skąd: Gniezno


Gus i meltwon (czy jak to się pisało) to są wredne osoby


*
 
Jolly_Waright_Beast
Post : 20 sie 2010 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 25.07.2010


Ja tam nie mam nic do Meltdown , ktoś w Sir Tech miał pomysł na dowcip bowiem twarz Meltdown to tak naprawdę Linda Currie . Czyli nie ma się co tak wzbudzać ... Ulubiony najemnik : Hm jest ich kilku : IMP , Shadow , Reaper i Ira . Znienawidzeni to : Flo i Steroid .


*
 
Stridingshadow
Post : 20 sie 2010 21:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jolly_Waright_Beast pisze:
ktoś w Sir Tech miał pomysł na dowcip bowiem twarz Meltdown to tak naprawdę Linda Currie

Cała ekipa Sir-Tech poza jedną osobą (nie kojarzę nazwiska) użyczyła twarzy postaciom w JA2.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna


cron