Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Kesdepar
Post : 20 mar 2013 13:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 20.03.2013


Bezsprzecznie ulubiona bron: Thompson .45 w rekach dr. Clifford'a Highball'a - "Here You are! I've been waiting for You" i seria... :D
Najwieksza popielunda: S&W 38 (ze tyle sie tego wala po Arulco...)


*
 
Stridingshadow
Post : 20 mar 2013 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


AKM: żre łatwo dostępną amunicję, ma wystarczający zasięg w terenie zabudowanym, ma wystarczająco dużo kopa, żeby zwalczać wszystko oprócz elit, i nie zatnie się po wystrzeleniu WIELU magazynków.

W JA2 są lepsze karabiny i karabinki, ale IMHO AKM jest najlepiej wyważony pod kątem plusów i minusów, i najdłużej nam posłuży.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 20 mar 2013 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


W oryginalnym JA2 z tego co pamiętam rządził FAL - duży zasięg (z dodatkami przyspieszającymi) robił z niego parasnajperkę, szybki, mocny, celny i... trochę za dobry ;)

Natomiast w 1.13 jest od metra fajnych broni. Ja osobiście upodobałem sobie izraelskiego TAR-21 - ze względu na szybką serię z małym rozrzutem przy małym koszcie uniesienia (a do tego z sensownym zasięgiem i poniżej 3kg wagi bez magazynka). Po prostu super szturmówka, do tego na popularną i wielozadaniową amunicję (w dzień ammo match, w nocy subsonic itp. ;)). I też się za bardzo nie psuje.

_________________
Obrazek


*
 
Ant4gon1st
Post : 20 mar 2013 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 08.03.2013


SCAR-H!! Nie no, bez żartów.

Ja z kolei grając od jakiegoś miesiąca, pierwszy raz po kilku.. 6-7 latach... po raz pierwszy grając na 1.13, bardzo, ale to bardzo zakochałem się w FALu OSW. Jakiś taki ma ta spluwa charakter.. wiecie, te filmy o wyspecjalizowanych żołnierzach wykonujących jakąś mega ważną misję :-D 7,62x51mm czyli magazynek tylko 20 naboi, serią sobie nie postrzelam, kopie do góry niemiłosiernie.. Ale mój szturmowiec nim kosił po prostu wszystko jak leciało, waży 6 kg z pełnym magazynkiem i wszelkim ustrojstwem doczepionym (oprócz sprężyny), daleki zasięg i siła ognia która zatrzyma prawie wszystko :ok:

Snajperska bezsprzecznie M40A1 (dźwięk wystrzału bezcenny) i M21+tłumik (na operacje nocne), ciężka broń wsparcia HK 23E (można seriami walić = 3 kolesi na turę ), a żółtodziobom i zezowatym daję AEK-973 do walki na dystans i P90 na wypadek gdyby ktoś im się pod lufę napatoczył.

A teraz na Insane 5 z 6 impów było budowanych na ciche operacje nocne, więc rządzi u mnie AS VAL, piękna, cudowna, boska spluwa.


*
 
micand1989
Post : 20 mar 2013 21:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


micand1989 pisze:
snajperki są boskie

M24 +optyka+laser+dwujnóg+pręt&sprężyna = 100% headshot
z amunicją HP - one shot, one kill

wciąż snajperki kocham ale nowe z 1.13 podobają mi się jeszce bardziej

M40A1
M24
AWM
Knight SR-25
Zastava M76
ColtCanada C7CT

oprócz tego:
Barett M468
M4A3 Bushmaster
Robarms XCR-1

PS W epoce narzędzi do modowania można stworzyć swoją własną ulubioną :ok:

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 20 mar 2013 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ant4gon1st pisze:
7,62x51mm czyli magazynek tylko 20 naboi

Oryginalnie DS Arms dostarczało OSW z magazynkiem 30-nabojowym wzorowanym na magazynku z L2A1.
OSW z takim magazynkiem można znaleźć m.in podczas grania w 7.62 - High Calibre.

Ant4gon1st pisze:
Jakiś taki ma ta spluwa charakter.. wiecie, te filmy o wyspecjalizowanych żołnierzach wykonujących jakąś mega ważną misję

Mój karabin jest krótki, a zamontowane na nim akcesoria ważą więcej od niego - jestem profesjonalistą ;)
Kolejne 10 pkt. do profesjonalizmu za karabin w ukł. bezkolbowym ;)

_________________
Obrazek


*
 
Ant4gon1st
Post : 20 mar 2013 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 08.03.2013


Stridingshadow, podejrzanie dużo wiesz o broni palnej :D


*
 
Svean
Post : 21 mar 2013 09:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Stridingshadow pisze:
Oryginalnie DS Arms dostarczało OSW z magazynkiem 30-nabojowym wzorowanym na magazynku z L2A1.
OSW z takim magazynkiem można znaleźć m.in podczas grania w 7.62 - High Calibre.

Dokładnie to było moje pierwsze skojarzenie - można oczywiście używać standardowych 20 nabojowych, ale co to za szturmówka wtedy jest...
Stridingshadow pisze:
Kolejne 10 pkt. do profesjonalizmu za karabin w ukł. bezkolbowym ;)

Wiem że niespecjalnie lubisz bezkolbowce, ale jak człowiek do takiego przywyknie to naprawdę każda dłuższa giwera troszkę zawadza (a miałem swego czasu fazę na snajperki - im dłuższa tym lepsza :P)... i to nie jest (przynajmniej w moim przypadku) kwestia mody czy też gierek tylko raczej field testów. Może i nie na prawdziwej broni (więc zamek karabinku przy uchu nie ogłusza przy każdym strzale) tylko "podróbek" ale mnie personalnie ergonomia bezkolbowców bardzo odpowiada.

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 21 mar 2013 17:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Svean pisze:
można oczywiście używać standardowych 20 nabojowych, ale co to za szturmówka wtedy jest...

Jest taki jeden szkoleniowiec w USA, nazywa się James Yeager.
Koleś ma spore ego (inaczej mówiąc, ma absolutnie gdzieś, co mówią inni).
Stwierdził kiedyś, że subkarabiny to próba zrobienia czegoś, co ma być do wszystkiego, a naprawdę wychodzi coś, co jest do niczego.

Karabinki korzystają z lżejszej amunicji, sama broń ma mniejszą masę, a zatem mniejszą bezwładność, dzięki czemu można nimi łatwiej manewrować, i łatwiej panować nad odrzutem słabszej amunicji, która jednak wystarcza na typowych dystansach.
Karabiny mają cięższą amunicję, cięższą konstrukcję, większy odrzut. Ciężej nimi manewrować, a odrzut praktycznie wyklucza stosowanie ognia ciągłego.
Skrócenie karabinu nieco tylko poprawia te problemy.
Skrócony karabin nie ma ani zasięgu karabinu, ani 'lekkości' karabinka.

Siły zbrojne stosują subkarabiny (zamiast karabinków) i subkarabinki (zamiast peemów) z tylko jednego powodu, a imię jego standaryzacja amunicji.

Svean pisze:
Wiem że niespecjalnie lubisz bezkolbowce

Bardzo ładnie to ująłeś.
U mnie to kwestia gustu, tak długo jak bullpup nie jest gorszy.
F2000 to całkiem spoko karabin, choć w mój gust jakoś formą nie trafia (tj. jest paskudny)
Tavor i AUG nie są najgorsze, ale wymiana magazynka to nie do końca przyjemność.
CR-21 i SAR-21 to stare dobre kałachy a la sci-fi, i co 10 osobie wywalają łuski w twarz (bo co dziesiąta osoba jest leworęczna).
L85 to bardzo przykre zjawisko (czyli "Jak ze świetnego karabinka zrobić kiepski bullpup").
Chiński QBZ-95 był tak udany, że kolejny chiński system był już w układzie klasycznym.

Bullpupy może i mają potencjał, ale jeszcze się nie rozwinął.

Svean pisze:
ale mnie personalnie ergonomia bezkolbowców bardzo odpowiada.

A ja nie śmiałem się z bezkolbowców, tylko z całej masy frajerów, którzy myślą, że jak sobie obetną 2/3 lufy, albo kupią bullpupa to są nie wiadomo jakimi "operatorami".
Jeszcze lepsi są frajerzy z atrapami granatników (tj. wyrzutniami rac sygnałowych mającymi symulować granatnik M203).

_________________
Obrazek


*
 
dzidek1983
Post : 20 sie 2013 13:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 02.07.2009


Generalnie w składnie mam IMP'a, Trevora i Thora... gram tylko w czyste Wildfire więc o tym mogę poopowiadać

IMP - wyciszona snajperka Vintorez albo AS VAL
Thor - doskonały RPK z trójnogiem, laserem i kolimatorem
Trewor - snajper, generalnie ma to co najlepsze ale prefaruję Dragunowa wszystko przez zbieżność amunicji z RPK

całość zestawu używa też Abakanów z kolimatorem i pruje serie po 6 AP w razie potrzeby

na początku korzystam też z USP ale potem nie maja siły przebicia zwłaszcza z tłumikiem, wyciszony Colt Commando z ogiem ciągłym też jest fajny


*
 
Luk - Astek
Post : 12 sty 2014 11:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 12.01.2014


Zdecydowanie Gali AR
Potem SCAR - H z dluga lufa ) najlepsza bron w grze..
Dragunov SV - szybkostrzelnosc i calkowicie wystarczajace w 80% przypadkow parametry. Poza tym celowanie z tej broni jest moim zdaniem bezkonkurencyjne.
FN - FAL'a jakos nie lubie za jego ciezar i odglos strzalu... Mimo ze jest bardzo mocna bronia

Lubie tez mp5 - nigdy nie pamietam dokladnie ktora wersja...
Cotme C - jesli nie mam SCAR'a czy czegos podobnego to najlepiej lubie wlasnie ten karabin. Bardzo znikome roznice w parametrach za to solidny lekki cichy i w ogole cacy :P
Colt commando wersja wyciszona jak u przedmowcy..
SKS - na poczatek bardzo mila lufa :)
M-14 - co tu duzo pisac... wiadomo
Al - sniperka... Walala sie u mnie po sektorach w setkach egzemplarzy... przynajmniej ze 2 na oddzial agresorow przypadalo.. Barry z nia biegal i o dziwo to co wyczynial bylo bardzo wysokich lotow...


*
 
Herman
Post : 12 sty 2014 13:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.01.2014
  • Skąd: Rubi (Barcelona)


Gram w wersję 1.13 (4870) oficjalną

Osobiście używam STEYR AUG-A3 na amunicję 6.8 mm SPC.
Broń lekka, celna o dużym zasięgu na mocny nabój, Wyposażona w tlumik, chwyt przedni lub grippod, mechanizm spustowy, celownik 7x, kolimator (opcja miejska i nocna LAM zamiast cel.7x).
To taka hybryda karabinu bojowego i snajperskiego - potrafi połozyc opancerzonego wroga 1-2 strzałami z daleka albo serią 3-strzałową z bliska.


*
 
Faramir
Post : 15 lut 2014 18:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 15.02.2014


W Ja 2 wersja podstawowa C7 dla szturmowców oraz FN-Fal dla wspierających z większego dystansu .

W 1.13 sytuacja jest zupełnie inna .Każdy z najemników musi posiadać dwa lub trzy typy broni .
Pomijam w tym kwestie zwalczania czołgów .
1- lekka broń szybkostrzelna do walk na bardzo bliskie dystanse . Niezły jest Kasztan choć pluje nietypowymi pestkami .
2- uniwersalna broń szturmowa o średnim zasięgu i tu wybór jest ogromny . Najemników typu Ira ,Haywire czyli drugą linie wyposażam w karabinek Groza który posiada wbudowany granatnik .Skuteczność tego narzędzia zadziwia mnie .
Natomiast pierwsza linia czyli szturmowcy noszą bardziej dopasowaną broń np. Enfield L85A2 która łączy w sobie spory zasięg ,siłe ,szybkostrzelność z stosunkowo niskim kosztem punktów użycia .
3 - Karabiny snajperskie .Posiada przynajmniej 4 na 6 członków oddziału i dominuje tu Dragunow ze wzgledu na samopowtarzalność czyli nie trzeba go przeładowywać po każdym oddanym strzale .

4- zupełnie zielonych i słabych czyli np . tragarzY wyposażam w dobre pistolety .
-----
Musze dopisać że ten wybór instrumentów zagłady dla wersji 1.13 jest na obecną chwile posiadania około 40% planszy więc sporo może sie zmienić , dziś zdobyłem snajperke o większym kalibru która sprawuje sie super w rękach Razora .


*
 
krzyzak1122
Post : 19 lut 2014 14:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 12.07.2013


Ja raczej stawiam na precyzję każdego strzału i serii oraz różnorodność :) przede wszystkim postawilem na kaliber 6,8 x 43mm SPC - rzadka amunicja, owszem, droga bo droga ale warta swojej ceny.
na mój skład i wyposażenie jaki mam teraz po przejęciu miast oprócz Almy i Meduny musiałem zbierać metodą - zabij i sprzedaj - z 40 dni czasu gry - oczywiście walki w San Monie, przejęcie kopalni i questy dające kase. :)

1) IMP - szturmowiec z naciskiem na ciche operacje (um. broń automatyczna, ukradkowość, atletyka - charakter agresywny)
Steyr AUG - A3 6,8x43mm SPC - doskonała broń szturmowa z dużymi obrażeniami, z pełnym wyposażeniem nie ma sobie równych, 9pkt akcji na podniesienie do gotowości strzału i 19AP na strzał z ''pierwszego przycelowania'' to coś czego z pewnością szukałem - jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt 28AP na przeładowanie, niby nie przeszkadzają te 8 dodatkowych punktów a jednak drażni.
WSS Wintoriez 9x39mm - broń na ciche akcje, ewentualnie ratowanie momentu zaskoczenia jeśli jakiś pechowiec wejdzie nam w paradę - amunicja droga, trudno dostępna ale ja nie korzystam z niej na tyle aby to odczuwac ale fakt wytłumienia strzalu i to możliwego w serii - daje nam gwarancje zabicia każdego typka

2) IMP - facet od wsparcia i szturmu na dużą grupę nieprzyjaciół (um. Strzelec RKMu, Atletyka - charakter agresywny)
Fn Mag 7,62x51mm - gdy jest w pełni wyposażona w między innymi kolimator, pręt i sprężynę, lunetę 4x i koniecznie w wysuwana kolbę itd - najlepsza broń wsparcia, odrzutu praktycznie nie ma, jak na broń tego typu bardzo celna.
Granatnik Milkor MGL-140 na naboje termobaryczne - moc i siła obalająca zostawia same zgliszcza, ewentualnie gotowych do wybicia maruderów

3) IMP - snajper, nic dodać nic ująć (um. Snajper, Atletyka - charakter normalny)
DSR-1 338. Lapua - nie przeszkadza mi fakt powtarzalnego karabinu wyborowego, 14AP to nie jest tak dużo, po każdym strzale i przeładowaniu zostaje mi 20AP a to wystarczy na minimalną wymuszoną czasami zmiane pozycji. Precyzja i moc to coś czego szukalem ale nie spodziewalem się też tak dużego skutecznego zasięgu, spokojnie można strzelać, nawet gdy nie "widzi się" przeciwnika.
HK 417 7,62x51 - broń szturmowa i nic więcej, co prawda ma swoją moc, precyzję ale używam jej tylko w infiltrowaniu bunkrów bądź gdy muszę zająć dogodną pozycję strzelecką

4) Stogie - bombardier ze sporym doświadczeniem (um. Bombardier, Bodybuilding - charakter agresywny)
HK G3KA4 7,62x51mm z granatnikiem HK79 na naboje termobaryczne - broń o dużym zasięgu i sporej mocy i niestety ze sporym odrzutem, jednakże w rękach ''faceta z cygarem w gębie'' nie odczuwam tego tak bardzo, szczególnie w trybie burst.
Możdzierz Commando- tu nie trzeba słów, jedno wystarczy: BUM

5) Wolf - Szturmowiec z naciskiem na nocne operacje (um. Bodybuilding, operacje nocne, uczenie - charakter samotnik)
FN SCAR-68 SV 6,8x43mm - broń może nie tyle co zwrotna i stabilna jak AUG ale z większym naciskiem na precyzję jednego strzału.
WKS/WKKS Wychłop 12,7x97mm Subsonic - broń z niesamowitą precyzją, mocą, zasięgiem i wyciszeniem - szkoda tylko ze brak trybu serii oraz tak malo amunicji w magazynku, ale coś za coś, w końcu to broń wyborowa.

Magic - szturmowiec z naciskiem na otwieranie drzwi (um. Technik, ukradkowość, atletyka - charakter nieustraszony)
Barrett M468 6,8x43mm SPC - broń która myślałem że spełni moje oczekiwania, statystyki obiecujące, ale czasami wydaje mi się że powinna być bardziej celna, jednakże moc to ma boską.
Granatnik Milkor MGL-140 na naboje termobaryczne

której broni nienawidzę? przede wszystkim LAW i RPG - dlaczego? w moich składzie zawadza, myśl że tak szybko się zużywa amunicja czy też mogę jej użyć tylko w bezpośrednim starciu czyt. strzelec jest w zasięgu wzroku nieprzyjaciela odradza mi użycie tego typu wyposażenia, jednakże fakt ''pierdutnięcia'' nimi przez wroga tak wpienia - a ostatnio strasznie upodobali sobie tą bron, więc jak tu wytrzymać nerwowo bez dobrej, zielonej herbaty - np. taka sytuacja - mój IMP od RKMu próbuje obejść przeciwnika w celu oflankowania gdy nagle podczas przebiegającej tury przeciwnika IMP ten dostaje rakietnicą w tyłek :P


*
 
Faramir
Post : 15 mar 2014 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 15.02.2014


krzyzak1122 pisze:
przede wszystkim postawilem na kaliber 6,8 x 43mm

Musze przyznać e to niezły wybór dla najemnika który nie może unieść cieższego sprzętu .
Ale u mnie w sytuacji zdobycia już niemal całej planszy oprócz samego gniazda wiedzmy np Ira ma nadal Karabinek Groza i nieżle sie to sprawdza , natomiast ful wypas robi Razor z karabinu z amunicją 338 laupa z tłumikiem ,sam robi za kilku najemników i w zestope zaledwie trójosobowym wymiatają , ci najsilniejsi noszą armaty 12mm ale i tak większość prują z tych mniejszych wersji Dragunowa .
Impami nie gram .


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna