Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Rafadan_PL
Post : 15 lip 2006 12:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Tak jak w tytule - jakie narządzie mordu w grze najbardziej przypadło Ci do gustu :wink:

Czy to ten maksymalnie podpakowany karabin rakietowy? Czy szybkostrzelny Colt Commando? LAW? A może nóż do rzucania :P (dobra, dobra - wiem że to nie spluwa)?

Możecie się też analogicznie wypowiedziec jaką broń najbardziej znienawidziliście :)
(Działo czołgowe? :wink: ).


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Rafadan_PL, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 15 lip 2006 13:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja w JA2 uwielbiam C-7 (+ oczywiscie pręt i sprężyna + celowniki + dwójnóg), szkoda jednak że w JA2 nie ma AKS-74 takiego jak w UC. Mimo iż mam niby lepsze ciagle gram z tą ;) .

Nie lubię dragonova - wymaga za dużo PA.

Nienawidzę tego co napisałeś Rafadan_PL - działa czołgowego, a najbardziej wtedy kiedy jest onow spierane z innej strony przez drugie takie działo ;)


*
  WWW
Len
Post : 16 lip 2006 12:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Mi najbardziej się spodobał G41. Wiem, że jest on w późniejszym etapie gry dość słaby ale w swoim czasie mieli go wszyscy w moim oddziale i ciągle byli zadowoleni z tej broni, szczególnie Barry.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 16 lip 2006 13:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Ja z kolei najbardziej lubię Steyr'a AUG :) Z dodatkami typu celowniki i dwójnóg jest cholernie celna. Zwłaszcza jeśli używa go gośc z wysoką celnością. I dlatego właśnie zawsze dzierży go mój IMP :)

Niezły jest też wg. mnie FN-FAL (karabin szturmowy na te natowskie naboje po 20 sztuk pudełko) i FN-MINIMI (RKM na najpopularniejsze 5.56 mm).

Oczywiście jest jeszcze moździeż. Jest idealny do oczyszczania tych gniazdek wroga w stolicy. No i oczywiście do anihilacji czołgów.

PS: Mogę napisac jakiś artykuł o broni do stronki? :?

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
lukasamd
Post : 16 lip 2006 14:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Rafadan_Pl oczywiście ze tak ;) jest taka opcja w nawigacji kiedy się zalogujesz. Polecam jednak pisanie najpierw w czymś innym np. Wordzie.

FN-FAL też mi się podoba ale uważam że te 20 naboi to jednak trochę za mało :? czasmi i te 30 w C-7 jakoś zbyt szybko się kończyło.


*
  WWW
Popuś
Post : 16 lip 2006 22:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Zależy dla kogo ta broń.
RPK 74(dlaReaven) z celownikiem optycznym, laserowym i dwójnogiem (choć ostatnie nie jest niezbędne) - idelanie się sprawdza w nocy, kobitka pięknie kosi seriami.
H&K 21(IMPowiec, Shadow jeśli jest) - również z dodatkami. Jedyną wadą jest dość duża waga, bo tak to jak dla mnie bron idealna. Duży zasięg, celny ogień ciągły, zabójcze obrażenia
FN-FAL(praktycznie wszyscy) - bardzo szybko staram się zaopatrzyć moich najemników w ta broń, aby była podstawowym wyposażeniem.
C-7 - tą broń daje wszystkim, którzy nie dostali FN-FALA.
MINIMI - dostaje to Steroid, używam głównie jako "ogień zaporowy", żeby przycisnąć przeciwnika do ziemi (czasem się przydaje)
Moździerz - do usuwania przeciwnika schowanego w gniazdach z worków z piaskiem i czasem czołgów


*
  WWW
snick
Post : 18 lip 2006 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Zdecydowanie C7. Nawet bez polepszaczy jest to znakomite narzędzie do mordowania każdeg przeciwnika. Ponadto broń zabiera bardzo mało PA, co jest kolejną zaletą.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 19 lip 2006 14:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Wiadomo - autorami gry są Kanadyjczycy z SiRTech więc ostro podrasowali osiągi broni ze swojego kraju. Dlatego właśnie C7 tak wymiata :roll:


*
 
Fireox
Post : 19 lip 2006 14:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Moja ulubiona broń to Fn-fal i M-14
Sa to bardzo dobre bronie dlaleki zasieg , mało punktów akcji , srednia waga , łatwo dostspne naboje


*
 
PeseiK
Post : 21 lip 2006 19:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


Hmm... może zrobię to na zasadzie podobnej jaką wykorzystał Popuś.

AK-47 (dla Iry) - O dziwo Ira świetnie sobie z nim radzi. Dodać kilka ulepszających rzeczy i tłucze równo. I Ira szybko się uczy strzelając tą bronią.

HK 21 (dla jakiegoś siłacza, najczęściej Grizzly'ego) - broń idealna. Nie ma co więcej o niej mówić

Dowolna silniejsza broń samopowtarzalna + tłumik + celownik laserowy/luneta (Najczęściej IMP, Raven lub Shadow) - przydaje się taki cichy karabinek. Wiele jest użytecznych, ale nie będę wymieniać ich nazw, zajmie to za dużo czasu ;) - genialny na starcie w nocy.

Colt Commando (Len) - wymiatająca broń w rękach Lena (Nie, nie tego o którego wam chodzi :twisted: ) , idealna broń na średnie dystanse. Dodać jeszcze celownik laserowy, no i... Let's rock...

FN-MINIMI (Ivan) - wymiatający karabin maszynowy. Idealnie tłucze serią - dodać jeszcze dwójnóg, no i zaczyna sięjazda :twisted:

H&K MP5 (Igor) - kolejne w moim ekwipunku niezbędne narzędzie zbrodni - Igor radzi sobie z nim doskonale, czego nie można powiedzieć o jego celu/celach :)


*
 
Rafadan_PL
Post : 21 lip 2006 20:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


No fajnie, jednak moim zdanie twórcy gry popełnili głupi błąd - MP5 na naboje 5.56??! :shock:

Toż to bzdura totalna! MP5 to nie karabin szturmowy ale pistolet maszynowy na najzwyklejsze 9 mm Parabellum'y :|


*
 
snick
Post : 21 lip 2006 20:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Rafadan_PL: W JA2 MP5 jest na naboje 9mm. :)

Za to MP53 zasilane jest nabojami 5.56 i słusznie, bo tak jest w rzeczywistości.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 21 lip 2006 21:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


O kurde! Faktycznie, masz rację :oops: Byłem przekonany że MP3 to MP5 :( Jeeezuu ... chyba się ze wstydu pod ziemię zapadnę :|

Częściowo usprawiedliwię się tym, że oba modele mają podobną sylwetkę, oraz tym że, cyfra 3 jest podobna do cyfry 5 :D


*
 
lukasamd
Post : 22 lip 2006 09:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Rafadan_PL pisze:
oraz tym że, cyfra 3 jest podobna do cyfry 5 :D


Fajnie do tego podchodziś... Ciekwa jestem czy w szkole tez tak mówisz/mówiłeś :mrgreen:

PS: To tylko taka dygresja ;)


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 22 lip 2006 10:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Nie - nie mówię. W ogólniaku wszystko dokładnie czytam, a w gierkach tylko rzucam okiem. Zresztą to niedobrze że twórcy JA2 nie zamieścili w swoim dziele podstawowej wersji MP5 - było to by klarowniejsze :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna


cron