Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Ruttwen
Post : 15 paź 2013 19:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Witajcie,

Przymierzam się do kupna nowego laptopa i wszystko wskazuje na to, że będę zmuszony z korzystania z Win8. Jako że JA2 mam zawsze zainstalowane na komputerze, chciałem się spytać, czy ktoś już próbował odpalać Jaggeda na tej platformie? Nie ma żadnych problemów, jest kompatybilny?


*
 
SaviolaMaster
Post : 15 paź 2013 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Z tego co się orientuję to powinno działać chociaż nic nie wiadomo. Ja na szczęście nie korzystam, więc ci nie mogę zagwarantować, natomiast żeby było śmiesznej mam pewne problemy aktualnie z Jaggedem na Win 7. Możesz zerknąć do tematu, może będzie mógł mi pomóc ;). A z Windowsami jest tak, że dobry jest co drugi, z Win8 były już cyrki jak wiesz i pewnie będą więc nigdy nic nie wiadomo.
BTW, wydaje mi się, że jest jeszcze duża szansa na kupno lapka z Win7, tylko taka uwaga ode mnie - z autopsji - nie kupuj lapka w Media Markt!. :)


*
 
Dudus
Post : 15 paź 2013 20:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 50
  • Dołączył: 27.12.2010


Mi nie działa, ani ja2, ani nawet wildfire. Windows 8 swoją drogą na laptopach i innych komputerach na zasadzie działania klawiatura+mysz jest porażką. Korzystanie z tego to masochizm. Jeśli zapatrujesz się na nowego laptopa to moja rada zaopatrz się w windowsa 7 :) (na którym chociaż hulało mi wildfire)


*
 
Ruttwen
Post : 15 paź 2013 20:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


O rety, masakra. To może zostanę przy swoim aktualnym złomie? :)

Generalnie laptopy z Win7 są jeszcze dostępne ale (sic!) są droższe niż te z "ósemką". Prawdę mówiąc boję się Win8 - nowego interface'u itp. a w szczególności braku kompatybilności - uwielbiam stare gry typu GTA3, JA2, CS etc.
To jest system stworzony pod dotykowce jednak :\

Edit:

Prosty przykład:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580ah- ... 80797.html
http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580ah- ... 64168.html

Ten sam laptop, te same parametry, ten sam sklep...


*
 
Starchris
Post : 15 paź 2013 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Z tego co wiem, to nie będzie żadnego problemu z uruchamianiem JA2 1.13, bo nowa wersja będzie całkowicie kompatybilna z WIN 8 i wszystkie mody oparte o plik exe z JA2 1.13, natomiast cała reszta to może być faktycznie duży problem.

Nie chce tutaj siać złych plotek, ale sam pracuje przy komputerach, gdzie non stop klienci mają problemy z programami na WIN8 i niemal każdy żałuje że wybrał ten właśnie system, także ja też zalecam kupić laptopa bez systemu i dokupić Win 7.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
SaviolaMaster
Post : 15 paź 2013 21:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Ja bym sobie nawet złożył lapka, no ale to wyższa szkoła jazdy, chociaż z kompem już lepiej, bo przez wujka mam dojścia do cen hurtowych :).
Ruttwen dziwisz się, że lapek z Win 7 jest 100 zł droższy od tego z Win 8? Z reguły się potwierdza, że lepsze jest droższe :D.


*
 
Winter
Post : 15 paź 2013 21:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 15.12.2012


W innym wątku użytkownik: MAKOS2148 zamieścił rozwiązanie problemu z kompatybilnością, jeżeli chce się grać w podstawową wersję gry. Nie wiem czy zadziała, nie posiadam Win8. Ale w razie czego oto link do wątku:

http://forum.jagged-alliance.pl/ja2/ja2-i-zapisy-na-windows-8-rada-t3311.html

Poza tym tak sobie myślę. Przdałoby się na stronie jakiś poradnik jak uruchomić klasyczne części JA na nowych systemach i co zrobić w razie ew. problemów. Ale to tylko taka moja sugestia..


*
 
lukasamd
Post : 16 paź 2013 15:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja z deczka nie rozumiem tego strachu przed Win8... używam od dnia premiery, teraz już od 1,5 miesiąca jadę na Win8.1 i powrotu do Win7 sobie nie wyobrażam. Może dlatego, że jestem młody, entuzjasta i łatwiej mi się odnaleźć pomimo pewnych zmian w interfejsie... No ale przecież te wcale nie są duże, nadal jest tryb desktop, nadal działa się jak na Win7, tyle że system jest szybszy.


*
  WWW
SaviolaMaster
Post : 16 paź 2013 16:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


@lukasamd ja też jestem młody, zgaduję że nawet młodszy od Ciebie i życie doczesne nauczyło mnie, że Microsoft ma tendencję do swoistego eksperymentowania, gdzie prawie zawsze wychodzi na tym tak samo, gdzie kolejny produkt to już jest dopracowana wersja poprzednika.
Nie musi sprawiać problemów w codziennym użytkowaniu gdy się przyswoi sobie nowe schematy, wygląd etc. jednak nie zmienia to faktu, że jest to coś innego niż inne Windowsy i wielu ludzi odrzuca to jak to wygląda (m. in. mnie i wielu innych też, nawet kilku naszych nauczycieli się wypowiedziało w tej sprawie).
Przeraża mnie trochę to, że gdy przyjdzie ci wykonać niektóre operacje na nim to wszystko wygląda inaczej albo jest jakoś dziwnie zrobione, chociaż może nie jest to aż tak skomplikowane jak się wydaje/szybko można się tego nauczyć, to jednak wolę sprawdzoną siódemkę.
Jest jeszcze wątek działania aplikacji w chmurze co mnie zastanawia, bo znając MS, okaże się że aplikacje spoza rodziny MS (a więc i Origin) będą mogły mieć pewne problemy..
To jest wojna gigantów elektronicznych i to jest wiadome. Na szczęście na horyzoncie jest Steam OS i coraz więcej ciekawych innych projektów bazujących na Linuxie :).


*
 
Kynio
Post : 20 paź 2013 09:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Miałem problem z Win8 (z tego co mi wiadomo nie występuje on często i tylko na niektórych konfiguracjach) - mianowicie gra koszmarnie lagowała, animacja była wolna jak Far Crya 3 na PC 486 DX4. Rozwiązaniem (połowicznym) okazała się gra w oknie - ma to swoje wady (przewijanie mapy bywa uciążliwe) ale da się grać.

Win 8 to syf.

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
Ruttwen
Post : 20 paź 2013 19:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Ok, "8" będę omijał szerokim łukiem.


*
 
stowa1981
Post : 23 paź 2013 13:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 22.02.2012


Witam. Śledzę na bieżąco te wpisy odnośnie JA 2 wildfire, mam teraz win 8 i jednocześnie mam big.. k... wielki kłopot!!! Posiadam JA2Wildfire jeszcze z kluczem na 5 miejsc... ten konwerter też mi nie pomógł.
Natomiast, stosując się do wszelkich Waszych pomocnych wpisów i linków próbowałem to u mnie zastosować i niestety muszę stwierdzić, że na win 8 nie działa to. Spróbowałem na innym(nie swoim Win7) i gra chodziła jak zoto, a na win 8 dupa. Czy jest ktoś, kto zna odpowiedź na moją zagwozdkę?
Mam jeszcze jedno pytanko, czy JA 2 Wildfire dostępny na platformie STEAM zadziała na win 8? Bo jestem już w takiej desperacji, że zakupię... ale, żebym nie miał 2 egzemplarzy bez możliwości zastosowania na win 8.
:( proszę o pomoc. Nadmienię, iż nie jestem geniuszem komputerowym.


*
 
Starchris
Post : 23 paź 2013 20:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Nie ma znaczenia skąd weźmiesz, po prostu nie zadziała, bo system na to nie pozwala. Po prostu gra jest już niekompatybilna z WIN8 lub ten problem z kluczem jest nie do przejścia. Niestety. Poza tym gry JA2 kupuj na GOGu, tam są tańsze.

http://www.gog.com/game/jagged_alliance_2_wildfire

Z biegiem czasu na pewno coś zostanie stworzone do poprawnego działania wszystkich części JA2 na Windows 8.

Zawsze można ręcznie wpisać klucz do rejestru systemu, ale gdzie to się wpisuje to już kompletnie nie wiem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
wachu196
Post : 28 paź 2013 09:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 28.10.2013


Witam,
problem polega na tym iż gra się włącza do menu kursor lekko przecina już, gdy chce włączyć grę uruchomia mi się cały wubór czy gra ma byc realistyczna poziom trudności w tym momenci gdy akceptuje i chce zacząć grać gra sie nie laduje jest dźwięk ale brak jakiegokolwiek ekranu, mam lenovo y580 i7 windows 8 na starym komp dzialalo normalnie wszystko
pozdr


*
 
micand1989
Post : 28 paź 2013 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe



_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron