Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
lukkic
Post : 27 paź 2012 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Chciałem się zapytać o wysadzanie ścian ( w domach, fabrykach, obiektach, niektórych kompleksach podziemnych itp.) za pomocą środków wybuchowych t. TNT, C1,C4, HMX, granaty, granatniki, moździerze i inne wszelkie dostępne materiały
wybuchowe. :-)

1) Pierwsze pytanie brzmi, czy ktoś już stworzył pewnego rodzaju "solucję" tj. jakiego rodzaju ściany, ścianki można wysadzać a jakie nie ??

2) Drugie pytanie - czy każdym materiałem można wysadzać ? Zauważyłem, że niektóre ściany można też zniszczyć za pomocą granatów ... i tu rodzi się kolejne pytanie, ile ich musi zostać zużyte, czy jest jakaś "wytrzymałość" ściany, obiektu itp ??

czekam na Wasze komentarze :]

PS( jeśli podobny temat już był to proszę o przesunięcie)


*
 
Starchris
Post : 27 paź 2012 15:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Wszystko jest zapisane w pliku informacyjnym dla każdej ściany z osobna. Te pliki mają rozszerzenie "JSD" i znajdują się w pliku "Tilesets.slf" w katalogu "Data". Jak wypakować plik slf, to zajrzyjcie tutaj, do punktu III https://jagged-alliance.pl/artykul375/po ... nowy-glos/

Pliki JSD otwieramy za pomocą programu "ja2_ja25_wild_jsd_edit_pl / JSDedit_1beta3 PL / JSDEDIT.exe". Ściągnąć go możecie tutaj https://jagged-alliance.pl/plik464/


Każda ściana ma zapisane informacje o pancerzu, ile trzeba siły użyć aby ja zniszczyć oraz jej gęstość. Na przykładzie poniższego obrazka można wywnioskować, że te drzwi rozwalić może najsłabszy granat.

Załącznik:
jsd.png
jsd.png [ 51.75 KiB | Przeglądany 1732 razy ]



Niektóre drzwi i ściany mają tam wpisane maksymalne wartości, które kod źródłowy gry identyfikuje jako niezniszczalny obiekt. Takie mamy ściany np w Orcie w podziemiach lub ściany w podziemiach w JA2 Unfinished Business.


Są tylko dwa sposoby na sprawdzenie czy daną ścianę można rozwalić i jakiej siły trzeba użyć. Pierwszy to taki, który wymaga zaglądnięcia do pliku informacyjnego, a drugi to taki, który wymaga bezpośredniego sprawdzenia przy pomocy użycia materiałów wybuchowych.

Najsilniejszymi materiałami wybuchowymi są C4, podłóżcie ich kilka dla wzmocnienia efektu bo mat. wyb. w JA 2 są bardze słabe, jeśli nie rozwalą ściany ani drzwi, to znaczy, że dany obiekt jest prawdopodobnie niezniszczalny.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukkic
Post : 27 paź 2012 16:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


@ Starchris widzę, że profesjonalnie podszedłeś do tematu ! :ok:

W takim razie kolejne pytanie, może ktoś z Was się orientuje:

1) Jaka jest hierarchia materiałów, środków wybuchowych, granatów począwszy od najsilniejszego do najsłabszego, biorąc za kryterium skuteczność w niszczeniu ścian ?? Jakie miejsce wśród nich zajmuje moździerz, granatniki i Lawy ?? :>


*
 
micand1989
Post : 27 paź 2012 17:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukkic pisze:
1) Jaka jest hierarchia materiałów, środków wybuchowych, granatów począwszy od najsilniejszego do najsłabszego, biorąc za kryterium skuteczność w niszczeniu ścian ?? Jakie miejsce wśród nich zajmuje moździerz, granatniki i Lawy ?? :>

C4, HMX, LAW, pocisk moździerzowy
C1
TNT, 40mm
granaty

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 27 paź 2012 19:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


lukkic pisze:
1) Jaka jest hierarchia materiałów, środków wybuchowych, granatów począwszy od najsilniejszego do najsłabszego, biorąc za kryterium skuteczność w niszczeniu ścian ?? Jakie miejsce wśród nich zajmuje moździerz, granatniki i Lawy ?? :>

Jest mniej więcej taka jak napisał Micand i jest to dostępne do zobaczenia w pliku exe (wszystko jest opisane jak to zrobic tutaj https://jagged-alliance.pl/artykul368/po ... zedmiotow/).

Natomiast dokładnie rzecz ma się następująco:

1. Mini Hand Grenade 15
2. Reg Hand Grenade 25
3. 40mm Grenade 25
4. Land Mine 30
5. A Jar of RDX Crystals 40
6. Mortar Shell 50
7. TNT 50
8. C1 55
9. HMX 60
10. C4 60
11. Tank Shell 60
12. LAW 80

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 27 paź 2012 20:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Starchris pisze:
Natomiast dokładnie rzecz ma się następująco:

1. Mini Hand Grenade 15
2. Reg Hand Grenade 25
3. 40mm Grenade 25
4. Land Mine 30
5. A Jar of RDX Crystals 40
6. Mortar Shell 50
7. TNT 50
8. C1 55
9. HMX 60
10. C4 60
11. Tank Shell 60
12. LAW 80

A sądziłem że mina jest słabsza, moździerz - mocniejszy, C4 dużo mocniejszy od C1.
Dzięki za dokładną statystykę :ok: Good job

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukkic
Post : 29 paź 2012 20:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Dzięki panowie za bardzo pomocne informacje. To w zasadzie wyjaśnia sprawę całkowicie. Według tej hierarchii rozumiem, że najlepiej niszczyć ściany LAW -em i C4. ;-)

Powstaje jeszcze jedno pytanie czy np. ściana domu w mieście lub podziemnym kompleksie na JA2 posiada taką samą wytrzymałość na zniszczenia co ściana domu w mieście np. na Legion 2 czy Urban Chaos ? Czy są jakieś ustawienia domyślne w kodzie źródłowym czy np w każdej modyfikacji są one różne ? :-)


*
 
Starchris
Post : 29 paź 2012 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


lukkic pisze:
Powstaje jeszcze jedno pytanie czy np. ściana domu w mieście lub podziemnym kompleksie na JA2 posiada taką samą wytrzymałość na zniszczenia co ściana domu w mieście np. na Legion 2 czy Urban Chaos ? Czy są jakieś ustawienia domyślne w kodzie źródłowym czy np w każdej modyfikacji są one różne ? :-)

Nie no, co ty. Nikt by się nie bawił w dawanie nowych wartości dla ścian i drzwi w modyfikacjach. Wszystko wszędzie jest na 100% takie samo. Jedyne co na pewno jest inne w modyfikacjach, to siła zniszczeń konkretnych mat. wyb.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukkic
Post : 31 paź 2012 19:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


@ Starchris

Ok, rozumiem. To w sumie dobrze, że wszędzie te wartości są podobne. Zastanowiło mnie tylko to, że grając w Vietnam SOG 69 i widząc inne obiekty zadałem sobie pytanie jaka może być wytrzymałość ścian :ok: wietnamskich chat.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron