Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Phenek
Post : 09 wrz 2012 17:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 09.09.2012


Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć iż z Jagged Alliance 2 nie mam zbyt dużego doświadczenia.
Zacznijmy od początku.
Gdzieś na forum(nie wiem czy tym, czy jakimś innym) wyczytałem, że dobrym wyjściem jest granie samym IMP'em oraz, że można pokusić się o rozpoczęcie przygody z grą na poziomie doświadczonym. Stworzyłem IMP'a przyłączyłem do oddziału Irę, później Dimitria. Z Drassen i SAM obok miasta poradziłem sobie w miarę dobrze. Wyszkoliłem wszędzie samoobronę. Postanowiłem wyruszyć na Almę. No i tu się pojawiły schody, bo za cholerę nie mogę przejąć miasta tylko 3 najemnikami. Mam słabe wyposażenie (Ira ma początkowy rewolwer i MP5K, Dimitri ma swojego DEagla, jakiegoś shotguna i swoje noże, mój IMP ma SKS i swoje MP5k), a wróg ma same dobre pukawki, nie wspominając już o elitarnych żołnierzach. Mój IMP nawet ze Strzelectwem na 90 ma problemy z trafianiem (._.). Nigdzie nie mogę znaleźć dobrych broni, które ułatwiłyby mi zadanie. Proszę o jakieś porady, jak zacząć, kogo wynająć, gdzie można znaleźć coś ciekawego. Chyba, że najlepszą poradą będzie 'nie będziemy Ci psuli zabawy, sam dojdź do wszystkiego'. Niestety, takie coś mnie nie ustawia, a wręcz zniechęca, gdy po pierdzieliardzie prób nadal nie mogę ruszyć z miejsca, a pomocy żadnej. Czasem się zastanawiam, jak gracze to robią, że przechodzą tę grę, gdy ja mam nieziemskie problemy z Almą ;]
Pozdrawiam


*
 
swietlikinho
Post : 09 wrz 2012 17:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 18.02.2012


Alma to jedno z lepiej chronionych miast w grze...

Jeżeli cały czas nie chcesz nikogo wynajmować to proponuję pójść poprzez San Monę (teren neutralny), gdzie możesz zarobić trochę grosza wykonując questy, do Chitzeny (jest ona o wiele łatwiejsza do zdobycia od Almy). Później bym raczej proponował wynająć kogoś, bo możesz mieć problemy z podbijaniem kolejnych lokacji. Kogo wynajmiesz to już Twoja kwestia. Każdy gracz ma swoich ulubionych najemników. Ale jeżeli już bym miał coś doradzić to radzę budować urozmaicony oddział, żeby każdy był specjalistą z jakieś dziedziny (np. mechanik, medyk itp.) Warto również pamiętać o inteligencji najemników, bo im wyższa tym szybciej się rozwijają.

Lepsze bronie będziesz zdobył podczas upływu gry z tzw loot'ów albo możesz ją zamówić ze sklepu internetowego Bobby's ray's. Tą stronę możesz znaleźć w linkach na stronie A.I.M.

Powodzenia :)


*
 
Phenek
Post : 09 wrz 2012 18:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 09.09.2012


Cytuj:
Alma to jedno z lepiej chronionych miast w grze...


Okej, rozumiem. Po prostu tutaj na forum wyczytałem, że przejęcie Almy zaraz po Drassen jest dobrym wyjściem, jeśli później chce się mieć łatwiej :)
Jeśli już o tym sklepie internetowym mowa - zamawiałem z niego m.in. amunicję do SKS, które jest najlepszą moją bronią i przeglądałem inne rzeczy, które są tam na sprzedaż. Nic ciekawego tam nie znalazłem. Czy dojdzie tam lepsze wyposażenie w miarę upływu czasu/przejmowania kolejnych miast?


*
 
swietlikinho
Post : 09 wrz 2012 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 18.02.2012


Phenek pisze:
Okej, rozumiem. Po prostu tutaj na forum wyczytałem, że przejęcie Almy zaraz po Drassen jest dobrym wyjściem, jeśli później chce się mieć łatwiej :)


Jest wiele sposobów na przejście gry i prawie każdy jest dobry. Tylko od Ciebie i Twoich umiejętności zależy, które miasta będziesz atakował. Sugerowałem Chitzenę, ponieważ ją jest najłatwiej zająć w następnej kolejności po Drassen.

Phenek pisze:
Czy dojdzie tam lepsze wyposażenie w miarę upływu czasu/przejmowania kolejnych miast?


Dokładnie tak będzie :)


*
 
Mr.Jagged
Post : 09 wrz 2012 22:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Phenek mam dla ciebie kilka przydatnych wiadomosci:

Zanim zaatakujesz Alme , idz do tepych wiesniakow hicksow to taki sektor obok Cambrii F10. Wejdz do malego magazynku ktory jest w tym sektorze beda tam takie skrzynie a w srodku bedzie celownik snajperski i celownik laserowy ktory nalozysz na sks i potem idz do almy i mozesz spokojnie czyscic 1 najemnikiem ja tak robie na ekspeicie robie impa i gre przechodze 1 najemnikiem. Strategia taka jak masz juz 90 celonosci +sks(cel.laserowy i snajperski) celuj w glowe maks PA. nie uda sie kombinacja ctrl + l i jescze raz. W Almie obok sa magazyny z bronia bodajze m14 i famas tam jest i na dachach 2 snajperow bo reszta gnojlkow wychodzi jak wcisniesz przyciks w domku mam nadzieje ze pomoglem:D

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 10 wrz 2012 16:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


A ja bym polecił na początek zdobyć 3 SAMy (centralny na koniec). Potem Cambrie, Chitizene. Przy dużym postępie gry można już po elitarnym jakiegoś FN-FALa, G41, M14, G3A3, AK-74 znaleźć. Następnie Tixa, Balime, coś małego. Alma dla nowicjuszy powinna być przedostatnim zdobywanym miastem.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 10 wrz 2012 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Tu się zgodzę, bez nieziemskiej (nieosiągalnej dla mnie) znajomości mechaniki, mapy, gry oraz odpowiedniego doświadczenia praktycznego Bawienie się w Almę będzie raczej trudne. Chitizena jest dużo słabiej broniona, w Grumm już się powoli pojawiają elity, Tixa zawsze mnie męczyła, a Samy zawsze sprawiały mi ciut więcej problemu niż pobliskie miasta. Tak więc się zgadzam, że każdy ma swój styl i swoją kolejność, ale Alma to hardkorowy wybór :D


*
 
Phenek
Post : 10 wrz 2012 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 09.09.2012


Po Drassen zdecydowalem ruszyc od razu na Cambrie, i uwazam, iz postapilem dobrze. Znalazlem kilka fajnych broni, juz zaden moj najemnik nie chodzi z g*wnem. Dzieki wszystkim za rady :) Naprawde mi pomogly.
Pozdrawiam!


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie