Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Van
Post : 07 lut 2012 09:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Czytam Was, czytam i nadziwić się nie mogę. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Nie potrafię grać w JA2 na najwyższym poziomie trudności (ekspert). Duża część z Was pisze jednak, że "ekspert jest łatwy", "to jedyny w miarę satysfakcjonujący poziom trudności" i tym podobne rzeczy. O co kaman? Jak Wam to wychodzi? Ja ogarniałem ten poziom trudności jedynie przez pierwsze 10-14 dni czasu gry, potem zrobiło się stanowczo za trudno. Nawet żadnego miasta nie da się zająć na stałe, bo zawsze przychodzi przeciwnik na tyle silny, że wybija samoobronę, jak dobra by nie była.

Jakie są Wasze przepisy na sukces, gdy przeciwnik jest tak silny?


*
 
micand1989
Post : 07 lut 2012 09:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


1) Quick Save/Load
2) Nie spieszyć się ze zdobywaniem miast
3) Dobrze wyszkolić swoich ludzi a dopiero coś zdobywać
4) Jeśli możliwe, pomagać samoobronie w obronie miast
5) wykonywać poboczne misje dla szybszego złapania expa
6) odkrywać sektory wokół miast w celu znalezienia nowych/lepszych broni
7) zarabiać kase na wszyskim czym się da (skóry, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, itp)

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Svean
Post : 07 lut 2012 10:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Dokładnie jak pisze micand1989 - przede wszystkim nie ma pośpiechu. Ja polecam generalnie przede wszystkim szkolenie najemników w polu i sprzedawanie zdobyczy w San Monie (zostawiając sobie co lepsze sztuki). Na początku nawet nic nie trzeba zdobywać - kasa ze sprzedaży fantów starczy na najemników (raczej, chyba że poszliśmy od razu w tych najlepszych), a kopalnie do niczego nie są konieczne, niemniej opłaca się zatrudnić Gasketa żeby naprawiał bronie przed sprzedażą (idą drożej), za tych kilka $ dziennie ;)

Samoobrona generalnie do niczego się nie nadaje, może poza byciem mięsem armatnim gdy bronimy miasta swoimi najemnikami (milicja zbiera baty gdy my strzelamy do wrogów). Poza tym polecam kupować najlepsze dostępne bronie i amunicje do nich (nawet na zapas), aby wyszkoleni najemnicy mieli czym strzelać ;)

A w walkach taktycznych - nie biegamy tylko kucamy (a gdy zobaczymy wroga to całkiem na glebę) i wykorzystujemy każdy krzaczek i pień. Jak ktoś zobaczy wroga to nie zaczyna strzelaniny sam (chyba że został wykryty) tylko czeka aż podejdą koledzy i będą osłaniać. Ew. jak mamy dobrą pozycje obronną (np. za kamieniami przy drodze, ew. na skraju drzew, tak żeby wrogowie nie mieli osłon takich jak my ;)) i wiemy gdzie mniej-więcej jest wróg możemy strzelić w powietrze i liczyć że sami podejdą i dadzą się wystrzelać. A jak się robi zbyt gorąco (nie nadążamy wystrzeliwać kolejnych gostków) to podnosimy tyłki i biegusiem spierniczamy (po czym leczymy się, przeładowujemy broń i wracamy dobić to co umknęło przy pierwszym podejściu). I tyle :-D

_________________
Obrazek


*
 
Van
Post : 07 lut 2012 11:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


No, z samą walką nie mam problemów (aczkolwiek jak w sektorze znajduje się 30 kolesi naraz, to czasami robi się naprawdę wesoło), gorzej z obroną miast (wszystkich przecież nie zdołam obronić, skoro mogę mieć tylko 18 najemników, których trzeba rozdzielić na kilka miast Arulco), gorzej ze szkoleniem samoobrony (nie nadążam), z tym, że przeciwnicy robią się bardzo agresywni na ekranie mapy.


*
 
Svean
Post : 07 lut 2012 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Szczerze powiem że jak dla mnie na agresywne działania patroli najlepszy jest helikopter i agresywne desanty blokujące wokół Drassen :) Duuużo się walczy teamem desantowym - to fakt (szybko się szkolą, ale mało czasu na leczenie) ale w międzyczasie drugi ma szansę żeby dojść i odbić Estoni, oraz środkowy SAM - wtedy można relokować helikopter i działać z Estoni. Jak patrol jest mały a najemnicy wypasieni to można potem nawet wypakowywać ludzi prosto na głowy wrogowi, ale na początku radzę raczej wyładowywać sektor obok i albo czekać aż nadejdą, albo samemu atakować. Helikopter do walk z patrolami to podstawa. A najlepszą obroną jest atak ;)

P.S. Oczywiście trzeba znaleźć pilota i opanować SAM obok Drassen, a potem nie dopuścić do odbicia.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012 11:57 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Turtagh
Post : 07 lut 2012 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 18.12.2011


Gdy bronisz sektor własnymi najemnikami zalecam kamperstwo :jupi:
Obowiązkowo w pomieszczeniu bez okien, przy tej taktyce dodatkowo musisz zadbać, aby wszyscy najemnicy zobaczyli przeciwnika na raz. Kopalnie w Drassen obroniłem tak 4 najemnikami przeciwko atakowi z 3 stron (około 90 przeciwników jeśli dobrze pamiętam)


*
 
micand1989
Post : 07 lut 2012 12:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Turtagh pisze:
Gdy bronisz sektor własnymi najemnikami zalecam kamperstwo

Jeśli jest duża przewaga liczebna to się zgadzam. Sam jej używam w L10 (w garażu za hummer-em). Zawsze jak odczekuje 24h to wpada tam duża paczka a ja jestem często sam. Trzaskasz drzwiami a oni sami wchodzą...pojedynczo :diabelek:
Turtagh pisze:
Kopalnie w Drassen obroniłem tak 4 najemnikami przeciwko atakowi z 3 stron (około 90 przeciwników jeśli dobrze pamiętam)

Hmm...1.13? MASSIVE_COUNTERATTACK_AT_DRASSEN? Z włączonymi posiłkami? Wchodzili falami po 20?
W czystej JA2 byś się nie obronił :>

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Gryf
Post : 07 lut 2012 16:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 138
  • Dołączył: 18.05.2008
  • Skąd: Warszawa


Witam.
W czyste JA2 juz bardzo dawno nie gralem, ale wielokrotnie przechodzilem na expercie walczac wylacznie IMPem (najemnicy do prac pomocniczych).
Jesli chodzi o samoobrone to niestety sytuacja wyglada tak, ze musisz patrzec na mape i sejwowac przed atakiem. Wynik walki jest zupelnie losowy i nieadekwatny do sil przeciwnikow. Mozesz rownie dobrze dostac w dupe a po loudzie wygrac tracac tylko paru samoobrony. Ja najczesciej po zdobyciu miasta zostawialem Ire I Buns do szkolenia (obie maja szkolenie) ewentualnie rowniez kogos w sasiednich sektorach. Najemnikami wspomagalem samoobrone tylko w sytuacjach krytycznych (bez twojej pomocy zwykle znacznie wiecej ludzikow dostaje awans). Twoim celem powinno byc poprzez walke wyszkolenie jak najwiekszej liczyby weteranow, bo to oni stanowia o sile samoobrony. W miedzyczasie mozna wykonywac inne misje (samy, pilot, tixa itd.). Miasto opuszczalem i szedlem do nastepnego po awansie na weteranow przynajmniej kilku samoobrony a reszte skladu szkolilem na doswiadczonych (trzeba uwazac zeby weterani byli w atakowanym sektorze). W ten sposob nie bedziesz musial sie martwic ze miasto padnie, czasem ewentualnie mozna wyslac Ire do doszkolenia doswiadczonych.
Pozdrawiam

_________________
I was born, like a twister, to walk alone.


*
 
Turtagh
Post : 07 lut 2012 17:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 18.12.2011


micand1989 pisze:
Hmm...1.13? MASSIVE_COUNTERATTACK_AT_DRASSEN? Z włączonymi posiłkami? Wchodzili falami po 20?
W czystej JA2 byś się nie obronił


1.13 :)
Na początku pokazało mniejszą liczbę, ale po paru rundach sprawdziłem ilu zabiła samoobrona a tutaj taka oszałamiającą liczba. NA szczęście taktyka była już opracowana - Kamperstwo w kiblu :P tylko strasznie długo to trwało.


*
 
micand1989
Post : 07 lut 2012 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Turtagh pisze:
1.13 :)
Na początku pokazało mniejszą liczbę, ale po paru rundach sprawdziłem ilu zabiła samoobrona a tutaj taka oszałamiającą liczba. NA szczęście taktyka była już opracowana - Kamperstwo w kiblu :P tylko strasznie długo to trwało.

Kibel ma cienkie ściany...za cienkie :evil:
Ja kiedyś próbowałem w barze...ale w moim modzie (Silent Sniper 1.13) mieli celowniki termiczne i walili seriami przez ściany baru...zabijali barmana, ranili mnie i zrezygnowałem z tej taktyki.
Teraz działam tylko snajperami...dwóch na dachu "budynku medycznego" (ten nad kościołem): 1 na Freda, 2 na dolny klif. 3 snajper na centralnym budynku (tam gdzie gumy leżą na półce) zwrócony na południowy-wschód. Wszystkim ściągam ghillie a smaruje miejskim camo. Można odeprzeć atak...każdy atak :diabel2:

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012 18:51 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Van
Post : 08 lut 2012 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Gryf pisze:
Witam.
W czyste JA2 juz bardzo dawno nie gralem, ale wielokrotnie przechodzilem na expercie walczac wylacznie IMPem (najemnicy do prac pomocniczych).
Jesli chodzi o samoobrone to niestety sytuacja wyglada tak, ze musisz patrzec na mape i sejwowac przed atakiem. Wynik walki jest zupelnie losowy i nieadekwatny do sil przeciwnikow. Mozesz rownie dobrze dostac w dupe a po loudzie wygrac tracac tylko paru samoobrony. Ja najczesciej po zdobyciu miasta zostawialem Ire I Buns do szkolenia (obie maja szkolenie) ewentualnie rowniez kogos w sasiednich sektorach. Najemnikami wspomagalem samoobrone tylko w sytuacjach krytycznych (bez twojej pomocy zwykle znacznie wiecej ludzikow dostaje awans). Twoim celem powinno byc poprzez walke wyszkolenie jak najwiekszej liczyby weteranow, bo to oni stanowia o sile samoobrony. W miedzyczasie mozna wykonywac inne misje (samy, pilot, tixa itd.). Miasto opuszczalem i szedlem do nastepnego po awansie na weteranow przynajmniej kilku samoobrony a reszte skladu szkolilem na doswiadczonych (trzeba uwazac zeby weterani byli w atakowanym sektorze). W ten sposob nie bedziesz musial sie martwic ze miasto padnie, czasem ewentualnie mozna wyslac Ire do doszkolenia doswiadczonych.
Pozdrawiam

Ciekawa rada, dzięki! Czasami jednak jest problem, że i weterani nierzadko padają :)


*
 
Ripper
Post : 08 lut 2012 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 24.09.2010


Van pisze:
Czytam Was, czytam i nadziwić się nie mogę. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Nie potrafię grać w JA2 na najwyższym poziomie trudności (ekspert). Duża część z Was pisze jednak, że "ekspert jest łatwy", "to jedyny w miarę satysfakcjonujący poziom trudności" i tym podobne rzeczy. O co kaman? Jak Wam to wychodzi? Ja ogarniałem ten poziom trudności jedynie przez pierwsze 10-14 dni czasu gry, potem zrobiło się stanowczo za trudno. Nawet żadnego miasta nie da się zająć na stałe, bo zawsze przychodzi przeciwnik na tyle silny, że wybija samoobronę, jak dobra by nie była.

Jakie są Wasze przepisy na sukces, gdy przeciwnik jest tak silny?



To prawda expert jest dosyć łatwy ;)

I można jak się chce spieszyć.
Aktualnie gram w zwykłego nie modowanego JA2 1.5pl, mam zajęte: Drassen, Cambrie, Alme i samy pod cambrią.
dzień 23, i sporo veteranów w miastach, najlepiej zostaw kogoś taniego np: z merc albo ludzi za free jak ira, maddog, w miastach i niech ciągle szkolą samoobrone( po 1 osobie na 1 miasto wystarczy ), i wygrywaj każdą walkę o miasto, metodą save/load,a ataki po pewnym czasie zmaleją.
Po każdych wygranych będą ci skakać %lojalności na +, co zaowocuje większym dochodem z kopalni

Na dowód
http://imageshack.us/f/843/aaaauuw.jpg/


Ostatnio zmieniony 08 lut 2012 17:11 przez Ripper, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Van
Post : 08 lut 2012 20:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Ripper pisze:
To prawda expert jest dosyć łatwy ;)

I można jak się chce spieszyć.
Aktualnie gram w zwykłego nie modowanego JA2 1.5pl, mam zajęte: Drassen, Cambrie, Alme i samy pod cambrią.
dzień 23, i sporo veteranów w miastach, najlepiej zostaw kogoś taniego np: z merc albo ludzi za free jak ira, maddog, w miastach i niech ciągle szkolą samoobrone( po 1 osobie na 1 miasto wystarczy ), i wygrywaj każdą walkę o miasto, metodą save/load,a ataki po pewnym czasie zmaleją.
Po każdych wygranych będą ci skakać %lojalności na +, co zaowocuje większym dochodem z kopalni

Na dowód
http://imageshack.us/f/843/aaaauuw.jpg/

Nie lubię save/loadów, wolę unikać tak często, jak się da ;) Aczkolwiek dzięki za rady.


*
 
Gryf
Post : 09 lut 2012 00:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 138
  • Dołączył: 18.05.2008
  • Skąd: Warszawa


Ogolnie o ile dobrze pamietam bo dluzszy czas gralem w mod DL najtrudniej jest bronic samow w Drassen i Cambrii. Na samy kolo Drassen zaraz wchodzi kilkunastu elite i nie dasz rady obranic 20 doswiadczonymi. Musisz zostac i na nich czekac. Potem jest spokoj albo sie obronia. To samo z samami kolo Cambrii ale tu czesciej moga wchodzic.
Niestety, jesli chodzi o samoobrone, przynajmniej we wczesnym etapie szkolenia zasada save/loud obowiazuje. Bez tego jesli bedziesz mial ph- nigdy z Drassen nie wyjesz bez pelnej samoobrony (ale na szczescie po pierwszym ataku na kopalnie moga nigdy nie wejsc). W pozostalych miastach weterani musza byc, szczegolnie w Almie, Cambrii i centralnych samach. Grumm zdobywalem przed Meduna wiec weterani mnie tam nie obchodzili (zostawialem tam zwykle Carlosa i Miguela do robienia samoobrony) :)
Pozdrawiam

_________________
I was born, like a twister, to walk alone.


*
 
yahooo
Post : 10 lut 2013 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


nie wiem czy moje pytanie do końca pasuje do tego tematu, ale napisze :)
postanowiłem wrócić do starego dobrego JA2 (czysta wersja, bez modów) i odpalilem sobie na expercie, poszło raczej gładko, Drassen, Cambria zdobyte Imp'em, Igorem i Irą. Problem pojawił się przy walce po około 15 dniu, chciałem zdobyć rakiety SAM pod Cambrią i już walą do mnie z moździerzy, nawet gdy dany przeciwnik mnie nie widzi. Próbowałem już różnych ustawień, walki nocą, za każdym razem to samo, dostaję strzał i trup ścieli się gęsto :no:
Macie jakiś sposób na taki atak? :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna