Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
StoProGratis
Post : 25 sty 2012 19:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 25.02.2010


Przechodzę gre na ekspercie, oryginał 1.12 Gold. Niedługo zamierzam robić rajd na Omerte i zastanawiam się w co uposażyć swój skład.

Mam takich ludzi:
IMP - HK21 (przyśpieszacz,bipod,laser,luneta),
Shadow - Steyer AUG
Reaper - C-7(granatnik,laser,luneta), Dragunov
Magic - FN- Fal i G41, granaty

Myślę by wziąć jeszcze Miguel'a.

Kiedyś nie używałem maski i granatów ale stuny czasem ratują sytuację. Dodatkowo doceniłem manierkę bo od stunów traci się dużo AP.

HK21 jest całkiem spoko ale dużo waży i ciężko z amunicją i nie wiem czy nie lepiej mieć 2 bronie np. FN-Fal z przyśpieszaczem i Dragunova na dalsze cele. Preferujecie mieć 1 broń czy zawsze nosicie 2? Jakie combo preferujecie?


*
 
Stridingshadow
Post : 25 sty 2012 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


StoProGratis pisze:
HK21 jest całkiem spoko ale dużo waży i ciężko z amunicją i nie wiem czy nie lepiej mieć 2 bronie np. FN-Fal z przyśpieszaczem i Dragunova na dalsze cele. Preferujecie mieć 1 broń czy zawsze nosicie 2? Jakie combo preferujecie?

Osobiście zawsze starałem się mieć w każdej drużynie broń w kilku kalibrach (jeżeli korzystałem ze zdobycznej amunicji), bądź w jednym kalibrze (jeżeli miałem dobre zaopatrzenie).

Osobiście preferuję, żeby każdy najemnik miał jedną sztukę broni długiej, plus full amunicji.
Kiedy grywałem w niezmodowane JA2, to silniejsi (siła 80-90)członkowie zespołu nosili H&K 21+ full amunicji, a ci słabsi (siła 60-70) RPK-74 + full amunicji, i było ok.

Przed Meduną zwykle miałem kogoś z FAL'em czy M14, kogoś z AKMem, i kogoś z jakąś wersją M16 czy H&K G41 tudzież AUG.
Karabinów snajperskich praktycznie nie używałem, bo w niemodowanym JA2 są do niczego.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 sty 2012 19:30 przez Stridingshadow, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Assur-ad-mu
Post : 25 sty 2012 21:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Ja rzadko patrze na wskaźnik wagi. Biorę to co jest mi potrzebne w danej chwili. Sanitariusz oczywiście ma lekkie uzbrojenie jak na przykład M4 czy L85. Snajpera uzbrajam w snajperkę itd. Nie noszę nigdy 2 długich broni bo to nie ma dla mnie sensu. Rozumiem gdy ktoś nosi M16 z wyrzutnią rakiet czy moździerzem. Ale jak widzę czasami na filmikach gdzie ktoś u jednego najemnika ma snajperkę, karabin, moździerz i LAW to ja nie wiem czy płakać czy się śmiać. U mnie każdy ma jedną broń długą i obowiązkowo pistolet jako broń zapasową. Granatów też rzadko używam bo zazwyczaj nie dorzucam tam gdzie trzeba albo po prostu wiem że tam nie trafi. Ja próbuje korzystać z jednego rodzaju amunicji bo później nie ma problemu z rozdzieleniem amunicji podczas jej braku.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 sty 2012 21:46 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 5 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 25 sty 2012 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Assur-ad-mu pisze:
Ja rzadko patrze na wskaźnik wagi.

Wbrew pozorom jest bardzo ważny.
Postać przeciążona męczy się dużo szybciej niż postać na granicy przeciążenia.
Męczy się szybciej nawet podczas zwykłego strzelania bez jakiegoś biegania po sektorze, męczy się nawet przechodząc w pełni wypoczęta do sektora obok.

Assur-ad-mu pisze:
Sanitariusz oczywiście ma lekkie uzbrojenie jak na przykład M4 czy L85.

To je niezmodowane JA2, tu tych modeli broni ni ma :)

_________________
Obrazek


*
 
StoProGratis
Post : 25 sty 2012 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 25.02.2010


Przekłada się jakoś to obciążenie na PA podczas walki?


*
 
hasan_talib
Post : 25 sty 2012 22:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Przekłada. Przeciążony najemnik nigdy nie będzie miał maksa (25).


*
 
Stridingshadow
Post : 25 sty 2012 23:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


hasan_talib pisze:
Przekłada. Przeciążony najemnik nigdy nie będzie miał maksa (25).

No i szybciej mu spada jego dotychczasowe maks.
Jeżeli np. walczymy najemnikiem, który ma 70% maksymalnego stanu wypoczynku (czyli jest już z lekka zmęczony), to on raczej nie będzie miał maks. AP.
Co więcej podczas walki ilość AP regenerowanych co turę zależy m.in od tego, ile robiło się w turze poprzedniej.
Jeżeli przez kilka tur intensywnie zużywamy wszystkie AP, to spada obecny poziom energii, i postać regeneruje AP wolniej.
Jeżeli jest do tego obciążóna, to jej poziom energii spada jeszcze bardziej, i regeneruje się jeszcze wolniej, co jeszcze bardziej wpływa na spadek AP.

Zanim zauważyłem, że jest coś takiego jak przeciążenie, to potrafiłem solidnie przeciążyć najemnika kierowanego do zadania bojowego.
Sytuacja wyglądała tak, że oddział był wypoczęty, ruszał z sektora miejskiego do sektora obok (5min drogi), i na miejscu przeciążony najemnik był już wyraźnie bardziej zmęczony niż jego towarzysze.
Co prawda potrafił mieć tak z 16AP zanim się zmachał walką.

_________________
Obrazek


*
 
StoProGratis
Post : 25 sty 2012 23:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 25.02.2010


Czyli nie dawać więcej niż 100% czy ile?


Do jakich broni uważacie, że warto dołączyć przyśpieszacz?


*
 
Stridingshadow
Post : 26 sty 2012 00:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


StoProGratis pisze:
Czyli nie dawać więcej niż 100% czy ile?

Ogólnie jest tak, że zmęczenie postaci nieznacznie wzrasta wraz z obciążeniem, dopóki to ostatnie nie przekroczy 100%.
Wtedy postać zaczyna się męczyć dużo szybciej.
Bierz pod uwagę, że ranna postać działa dużo mniej skutecznie, co tyczy się także jej udźwigu.
Jeżeli zatem masz postać obciążoną do 90%, i ona nagle oberwie za 30pkt, i skończy z 55/85HP, to dopóki się nie podleczy (nie odzyska HP) jej obciążenie wzrośnie, i na pewno przekroczy 100%.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 26 sty 2012 09:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


StoProGratis pisze:
Niedługo zamierzam robić rajd na Omerte i zastanawiam się w co uposażyć swój skład.

W Omercie to dużego oporu nie ma :D

StoProGratis pisze:
FN-Fal z przyśpieszaczem i Dragunova na dalsze cele. Preferujecie mieć 1 broń czy zawsze nosicie 2? Jakie combo preferujecie?

FN-FAL wystarcza w zupełności na bliskie i dalekie cele :ok: Draga daj Reaperowi, C-7 daj Shadowowi, AUG dla Magica, a M14 nie masz albo G3A3?

Tylko 1 broń. Pistoletów się nie opłaca bo za wolno strzelają i nie zabiją nawet z bliska, noż też słaby z bliska (trzeba 2-3 razy dziabnąć żeby zabiło, a w turze zrobisz góra 2 razy). FN-FALe, M14, G3A3, RPK, Minimi, Moździeż (dajesz jednemu działo a 2 ludzi dajesz do noszenia pocisków).

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Assur-ad-mu
Post : 26 sty 2012 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Stridingshadow pisze:
Wbrew pozorom jest bardzo ważny.
Postać przeciążona męczy się dużo szybciej niż postać na granicy przeciążenia.
Męczy się szybciej nawet podczas zwykłego strzelania bez jakiegoś biegania po sektorze, męczy się nawet przechodząc w pełni wypoczęta do sektora obok.


Doskonale to wiem ale jak trzeba przeciążyć to trzeba. Idąc na Medunę przecież nie zrezygnuje z LAWa czy moździerza tylko dlatego że przekroczyłem wskaźnik przeciążenia. Nie powiem, patrze na ten wskaźnik ale nie jest on dla mnie taki ważny. Najbardziej na niego patrze u snajperów, medyków. A już mniej u strzelców CKM-u i specjalistów on broni ciężkiej. Tak to resztę uzbrajam na granicy 100%.

Stridingshadow pisze:
To je niezmodowane JA2, tu tych modeli broni ni ma :)


Faktycznie nie ma. To były przykłady. W niezmodowanym to M16 albo C7.

StoProGratis pisze:
Czyli nie dawać więcej niż 100% czy ile?


Każdy będzie na to patrzył z innej strony. Ja np. zrezygnowałem ze spodni Spektra bo w najnowszym 1.13 odejmują punkty akcji a i tak z nich pożytku nie miałem bo nikt mi nie strzelał w nogi. A nawet jak strzela to zabiera poniżej 15.

StoProGratis pisze:
Do jakich broni uważacie, że warto dołączyć przyśpieszacz?


JA mając 4 sloty w inwentarzu nie traciłem miejsca na takie rzeczy. Celownik optyczny i laserowy u każdego i zamiennie dwójnóg + tłumikiem z granatnikiem. Przyśpieszacza używałem raz czy dwa dla FN Minimi ale to już było w 1.13 choć sieczka z tego była niezła bo można było ze 3 zdjąć w 1 turze. Do dziś jednak tego nie używam a gram na najnowszej wersji 1.13 gdzie jest na to miejsce.

micand1989 pisze:
Tylko 1 broń. Pistoletów się nie opłaca bo za wolno strzelają i nie zabiją nawet z bliska, noż też słaby z bliska (trzeba 2-3 razy dziabnąć żeby zabiło, a w turze zrobisz góra 2 razy). FN-FALe, M14, G3A3, RPK, Minimi, Moździeż (dajesz jednemu działo a 2 ludzi dajesz do noszenia pocisków).


Co do tego się zgodzę pistolety są słabe w JA2. Co innego już jest w 1.13 gdzie masz większy asortyment, więcej punktów akcji co w ruchu itp schodzi do tego samego bo wszystko poszło 4x. Nóż też jest słaby zadaje ok 30 HP. Ale co do tego moździerza to u mnie wszystko nosił jeden człowiek. Karabin, amunicja, osłony, moździerz i od 5-7 pocisków zabierałem ze sobą na akcję. Wychodzi do ok 130% obciążenia. Czasami mniej. Jak nie było potrzeby to zrzucałem na ziemię ten ekwipunek i szedłem walczyć bez broni ciężkiej a po końcu boju zabierałem.

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 26 sty 2012 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Assur-ad-mu pisze:
Doskonale to wiem ale jak trzeba przeciążyć to trzeba. Idąc na Medunę przecież nie zrezygnuje z LAWa czy moździerza tylko dlatego że przekroczyłem wskaźnik przeciążenia. Nie powiem, patrze na ten wskaźnik ale nie jest on dla mnie taki ważny. Najbardziej na niego patrze u snajperów, medyków. A już mniej u strzelców CKM-u i specjalistów on broni ciężkiej. Tak to resztę uzbrajam na granicy 100%.

To co innego.
Mówisz teraz przede wszystkim o przenoszeniu dodatkowego zapasowego sprzętu, a z tym się zgadzam :)

Assur-ad-mu pisze:
Każdy będzie na to patrzył z innej strony. Ja np. zrezygnowałem ze spodni Spektra bo w najnowszym 1.13 odejmują punkty akcji a i tak z nich pożytku nie miałem bo nikt mi nie strzelał w nogi. A nawet jak strzela to zabiera poniżej 15.

Podobnie tutaj.
Obrażenia zadawane trafieniami w nogi były na tyle małe, że nie opłacało się nosić pancernych gaci.
Z drugiej strony nic takiego nawet nie istnieje.
Osobiście używałem portek kamuflażowych + ochraniaczy na kolana.

Assur-ad-mu pisze:
JA mając 4 sloty w inwentarzu nie traciłem miejsca na takie rzeczy. Celownik optyczny i laserowy u każdego i zamiennie dwójnóg + tłumikiem z granatnikiem. Przyśpieszacza używałem raz czy dwa dla FN Minimi ale to już było w 1.13 choć sieczka z tego była niezła bo można było ze 3 zdjąć w 1 turze. Do dziś jednak tego nie używam a gram na najnowszej wersji 1.13 gdzie jest na to miejsce.

Jak dla mnie przyspieszacz to rzecz raz nierealistyczna, dwa niepotrzebna.
Fakt, twardsze sprężyny zwiększają szybkostrzelność broni.
Fakt2: taką broń dużo trudniej przeładować.
Fakt3: taka broń częściej się zacina (problemy z zasilaniem).

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 26 sty 2012 16:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Assur-ad-mu pisze:
micand1989 pisze:
Tylko 1 broń. Pistoletów się nie opłaca bo za wolno strzelają i nie zabiją nawet z bliska, noż też słaby z bliska (trzeba 2-3 razy dziabnąć żeby zabiło, a w turze zrobisz góra 2 razy). FN-FALe, M14, G3A3, RPK, Minimi, Moździeż (dajesz jednemu działo a 2 ludzi dajesz do noszenia pocisków).


Ale co do tego moździerza to u mnie wszystko nosił jeden człowiek. Karabin, amunicja, osłony, moździerz i od 5-7 pocisków zabierałem ze sobą na akcję. Wychodzi do ok 130% obciążenia. Czasami mniej.

Zależy jaką masakrę chcesz zrobić wrogom. :P Na początku to bałem się podchodzić do czołgów to waliłem z końca sektora do okopów z czołgami :D

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
StoProGratis
Post : 26 sty 2012 18:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 25.02.2010


Pograłem trochę i mam 2x HK21, 1xMinimi, C-7 i FN Falów od groma.


Te granaty w broni hmm, nie lepiej mieć zwykłe rzucane?


*
 
Assur-ad-mu
Post : 26 sty 2012 18:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Stridingshadow pisze:
To co innego.
Mówisz teraz przede wszystkim o przenoszeniu dodatkowego zapasowego sprzętu, a z tym się zgadzam :)


Rzadko się zdarza aby ktoś u mnie dostał broń, amunicję, kamizelkę z hełmem, granaty i przekroczył 100%. Ale są tacy... np. Shank, Flo

StoProGratis pisze:
Pograłem trochę i mam 2x HK21, 1xMinimi, C-7 i FN Falów od groma.


Te granaty w broni hmm, nie lepiej mieć zwykłe rzucane?


To zależy od sytuacji. W nocy gdzie praktycznie dorzucisz gdzie chcesz to lepiej jest używać granatów ręcznych, ale za to w dzień już nie dorzucisz wszędzie. Z trafieniem też jest kłopot. Granatnik jest celniejszy ale jeśli się nie mylę daje niewielki błysk w nocy co jest kłopotliwe.


Nie każdemu dasz granatnik więc możesz mieć jedno i drugie. U mnie na 6 ma max 2 granatniki, a zwykłe granaty mają wszyscy.

Korzystacie z hełmów? Opłaca się ich używać? Ja mam swoje zdanie na ten temat ale chce poznać wasze. Bo jednak komputer rzadko strzela w głowę.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 sty 2012 18:50 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron