Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Elcoro
Post : 15 sty 2012 21:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 15.01.2012


Witam, forumowicze przychodzę z prośba o poradę - żeby nie przedłużać przechodzę od razu do sedna. Znajdzie się ktoś kto zechciałby mi wytłumaczyć najważniejsze aspekty związane z "samoobroną"? (tzn jak powołać taki oddział jaki najemnik byłby najlepszy aby nad tym wszystkim panować itp) Coś wspaniałego wrócić do tej gry po tylu latach , lecz odkąd pamiętam nie kumałem w ogolę tego tematu :)


*
 
Stridingshadow
Post : 15 sty 2012 23:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Elcoro pisze:
Znajdzie się ktoś kto zechciałby mi wytłumaczyć najważniejsze aspekty związane z "samoobroną"? (tzn jak powołać taki oddział jaki najemnik byłby najlepszy aby nad tym wszystkim panować itp)

Z ekranu strategicznego (mapa Arulco) masz możliwość przydzielenia najemnika jako szkoleniowca samoobrony.
Robisz to w ten sposób: przy ksywie najemnika wybierasz kolumnę przydział/zadanie i zamiast np, 'oddział 1' wybierasz szkolenie-> samoobrona, następnie zatwierdzasz wydatek (domyślnie 750$/oddział).

Po iluś godzinach (w zależności od umiejętności postaci) powstanie oddział 'zielonej' samoobrony.
Samoobronę szkoli się grupami po 10, z czego w każdym sektorze stacjonować może maks. 20.
Zielonych można domyślnie szkolić na 'niebieskich' (kosztuje to drugie tyle, czyli kolejne 750$ za każdych 10 chłopa).
Samoobronę można przemieszczać pomiędzy sektorami danego miasta, aby to zrobić naciskasz pod mapą Arulco ikonę pięści, która uwidacznia oddziały samoobrony, następnie p.klik na danym mieście, i uwidacznia się ekran samoobrony w danym mieście, z podziałem na sektory.

W każdym sektorze będzie ileś zielonych, niebieskich i granatowych kropek, oraz liczba zielona, niebieska i granatowa.
Zieloni to rekruci, niebiescy to doświadczeni, a granatowi to weterani, standardowo weteranów szkolić się nie da, ale podczas walk zarówno zieloni jak i niebiescy awansują (czasem, czasem też giną).
Klikając p.klik na liczbie danego typu samoobrony w danym sektorze usuwasz 1 żołnierza tego typu z sektora do puli 'do rozdziału', potem możesz kliknąć l.klik na liczbie tego samego typu samoobrony w tym samym (lub innym sektorze) aby przydzielić tam owego żołnierza.
Można także z tego samego ekranu automatycznie w miarę równomiernie rozdzielić dostępnych żołnierzy samoobrony pomiędzy dostępne w danym mieście sektory.

W niezmodowanym JA2 samoobroną nie da się dowodzić, walczą automatycznie, i walczą jak klub ślepych kalek, dlatego należy dążyć do automatycznego rozstrzygania walk samoobrony (własnych najemników ręcznie wycofać z sektora, walkę rozstrzygnąć automatycznie).
W zmodowanym (do wersji v1.13) JA2 można wydawać samoobronie proste rozkazy podczas walki w sektorze, co nieco zwiększa ich szanse w starciu.
W v1.13 istnieje także możliwość szkolenia 'mobilnej' samoobrony, która kosztuje dwa razy tyle, ale szwęda się po kraju atakując wrogie patrole.

Najlepiej szkoli się samoobronę najemnikiem z um. 'szkolenie' (szczególnie ekspertem w tej dziedzinie) o wysokich um. dowodzenia.
Ira jest inteligentna, w zw. z czym jej um. dowodzenia rosną bardzo szybko, ponadto posiada um. 'szkolenie' na poziomie ekspert, w zw. z czym od początku szybko szkoli samoobronę, i z biegiem czasu robi się w tym świetna.
Najlepiej szkolić samoobronę najemnikami, którym płacimy stałą stawkę (MERC i najęci bezpośrednio w Arulco), ponieważ najemnicy z AIM prosza o podwyżki wraz ze wzrostem ich kompetencji, a te rosną bardzo szybko podczas szkolenia samoobrony.
Niedługo może się okazać, że nie stać nas na świetnego szkoleniowca z AIM, bo ten stał się jeszcze lepszy.

_________________
Obrazek


*
 
Elcoro
Post : 16 sty 2012 16:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 15.01.2012


O to mi właśnie chodziło. Dzięki wielkie Stridingshadow :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie