Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Wojciech
Post : 14 gru 2011 11:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 14.12.2011


Czy ktoś z was próbował grać bez wczytywania save'a nawet po dużej wtopie?

Ja właśnie tak zacząłem i to na poziomie ekspert.


*
 
Starchris
Post : 14 gru 2011 14:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


No na przykład ja tak gram. Nie wiem co się ze mną stało ale ja już nie potrafię grać w JA2 na sejwach (wiadomo sejwuje tylko postępy w grze). To mi wlazło na psychikę od momentu kiedy wypuściłem New Classic. Jak mi zginie jakiś najemnik to tak zostaje i biorę kolejnego, a jak mi zginie IMP to grę zaczynam od nowa lub rezygnuję bo z tego powodu tracę jakąkolwiek motywację do tego aby dalej grać. Mój umysł tak realnie podchodzi do zabawy w tej grze, że inaczej już nie umiem grać w JA2. Na szczęście na inne gry ten aspekt się nie przeniósł.

Ja już tylko gram na ekspercie bo na niższych poziomach trudności to już żadnej przyjemności nie mam gdy w większości sektorów jest tylko po trzech wrogów.

Na pewno taki styl grania daje dużo większą rozrywkę, satysfakcję czy nawet powoduje większe doznania bo masz tą świadomość, że przy odbijaniu miasta i poszukiwaniu wrogów po niejednokrotnie ciemnych zaułkach musisz maksymalnie uważać bo jak zginiesz to już zginiesz i najemnik stracony na zawsze.

Tylko raz udało mi się przejść tak grę, choć w Orcie w padłem w pułapkę i wybili mi trzech najlepszych najemników. Musiałem się ratować poprzez dokooptowanie do mojej drużyny Gusa i innych najemników o największym współczynniku doświadczenia.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 14 gru 2011 14:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ja robie głównego sejwa tylko w 2 sytuacjach:

* po całkowitym zdobyciu miasta
* jak mi się zaczyna nudzić i wychodze z gry (żeby postęp gry zachować)

Jednakże jak można przeczytać w niektórych tematach, zapisywanie gry opłaca się robić często, ze względu na "wysypywanie się" gry.

Szybkiego zapisu używam raz na tydzień właśnie przez to wywalanie do Windowsa.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Perry
Post : 15 gru 2011 01:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Używam gdy jest jakaś ciekawa akcja, nawet wczytuję żeby sprawdzić, co się zmieni w zachowaniu wroga.. Takie moje małe eksperymenty :evil:

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 15 gru 2011 01:16 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Svean
Post : 07 lut 2012 08:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Hmm - tak całkiem bez save'ów nie grałem, ale w trybie Iron Man owszem - tyle że to chyba dopiero w modach się pojawiło (czy tam oficjalnym modzie WildFire, ale to wciąż mod jest). Tryb Iron Man nie pozwala zapisać gdy trwa walka w sektorze - jak się gra ostrożnie i powoli to spokojnie nawet na INSANE da się grać (chociaż przyznam, że nie raz musiałem się wycofywać jak zaczynało brakować amunicji, albo żeby się podleczyć, albo po prostu jak za dużo typa naraz atakowało).

W sumie to generalnie jak tylko można to gram na Iron Manie. Wymusza ostrożność i wbrew pozorom najtrudniejszy jest początek - potem najemnicy się wyszkolą, a grający wyrabia dobre nawyki (np chodzenia w kucki i wykorzystywania każdej zasłony ;)).

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie