Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3
Autor Wiadomość
Premislaus
Post : 11 lut 2012 09:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


micand1989 pisze:
Alma nie produkuje jednostek (wszystko wychodzi z Meduny)


Im więcej zdobywasz i toczysz walk, tym mniej jest wrogich ataków i żołnierzy. Oni pochodzą z takiej puli, która się odnawia i ma to jakieś modyfikatory. Gdy zostaje Ci tylko Meduna i Balime, to masz już spokój na mapie.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
micand1989
Post : 11 lut 2012 09:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Premislaus pisze:
micand1989 pisze:
Alma nie produkuje jednostek (wszystko wychodzi z Meduny)


Im więcej zdobywasz i toczysz walk, tym mniej jest wrogich ataków i żołnierzy. Oni pochodzą z takiej puli, która się odnawia i ma to jakieś modyfikatory. Gdy zostaje Ci tylko Meduna i Balime, to masz już spokój na mapie.

Pula jest w 1.13, a mówimy o czystej. Tutaj królowa ma dużo większe ograniczenia. Jak zostanie Ci sama Meduna to też będzie spokój. Może raz w tygodniu większy atak może przeprowadzić (na expercie oczywiście), na nowicjuszu - wcale.

Modyfikatory odnawiania to wiem że są w 1.13, a w czystej to musi być gdzieś w kodzie źródłowym :/

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
konrado9
Post : 11 lut 2012 10:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


micand1989 pisze:
konrado9 pisze:
A mam pytanie jak bedzie lepiej zatakowac po drasen alme czy cambrie tzn ktora kopalnia da wiecej kasy ? W almie sie fajnie zaopatrze i moze w tedy na cambrie jakie wasze sugestje

Najpierw Cambrię radzę. W Almie to Cię pierwszym strzałem zabiją :diabelek: Gdzie nie wejdziesz to spotkasz elity. Zrób najpierw Cambrię i rakiety I8.

Ripper pisze:
Kopalnia lepsza jest w Cambri

Cambria daje 10.000$ , a Alma 12.000$ (przy 100% wydobyciu)

Ripper pisze:
Masa sprzetu, zmneijszone "produkowanie" jednostek wroga + Conrad

Masa sprzętu ale mało amunicji
Ripper pisze:
Z Almy też tak jak z Meduny wychodzą nowe oddziały, także zajęcie Almy po Drassen, to moim zdaniem najlepsze posunięcie taktyczne.

Alma nie produkuje jednostek (wszystko wychodzi z Meduny)


Chybaa ci sie pomyliła ALMA Z widfire jest owszem ciezko ale 1 sektor gdzie jest kornad nie jest taki zły potem go werbuje mam shadowa siebie tez na skradaniu jeszcze z tłumikiem w 1.13 alme zdobyłem i tez dało rade


*
 
micand1989
Post : 11 lut 2012 10:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


konrado9 pisze:
Chybaa ci sie pomyliła ALMA Z widfire jest owszem ciezko ale 1 sektor gdzie jest kornad nie jest taki zły potem go werbuje mam shadowa siebie tez na skradaniu jeszcze z tłumikiem w 1.13 alme zdobyłem i tez dało rade

Przeszedłeś JA2 WildFire, JA2 1.13 i Ty się pytasz o "podstawową"? :wall: Bez komentarza

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
konrado9
Post : 11 lut 2012 12:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


Bo ja zacząłem 1.13 a widfire do polowy bo error jakis i nie mogłem grac dalej a z sentymentu w zwykła :) bo lubie


*
 
Ripper
Post : 11 lut 2012 18:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


micand1989 pisze:
konrado9 pisze:
A mam pytanie jak bedzie lepiej zatakowac po drasen alme czy cambrie tzn ktora kopalnia da wiecej kasy ? W almie sie fajnie zaopatrze i moze w tedy na cambrie jakie wasze sugestje

Najpierw Cambrię radzę. W Almie to Cię pierwszym strzałem zabiją :diabelek: Gdzie nie wejdziesz to spotkasz elity. Zrób najpierw Cambrię i rakiety I8.

Ripper pisze:
Kopalnia lepsza jest w Cambri

Cambria daje 10.000$ , a Alma 12.000$ (przy 100% wydobyciu)

Ripper pisze:
Masa sprzetu, zmneijszone "produkowanie" jednostek wroga + Conrad

Masa sprzętu ale mało amunicji
Ripper pisze:
Z Almy też tak jak z Meduny wychodzą nowe oddziały, także zajęcie Almy po Drassen, to moim zdaniem najlepsze posunięcie taktyczne.

Alma nie produkuje jednostek (wszystko wychodzi z Meduny)


1. Może ty masz problem od padania p o1 strzale, ja nie, i zdobywam ja bez problemu

2. W moim JA2 1.5 PL Cambria przy 100% ma 13,500 a Alma 9,600

3. masa sprzętu i sporo amunicji, mało kul potrzeba by kogoś zabić z G3A3 w początkowej fazie gry

4. Jednostki ( odddziały wychodzą z Almy )


*
 
micand1989
Post : 11 lut 2012 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ripper pisze:
2. W moim JA2 1.5 PL Cambria przy 100% ma 13,500 a Alma 9,600

Mogą być różnice w wersji.
Ripper pisze:
4. Jednostki ( odddziały wychodzą z Almy )

Zrób taki eksperyment:
1) zatrudnij 4 ludzi (wystarczy)
2) rozstaw ich w sektorach G12, G15, J12 i J15 (po to żeby było widać z której strony wychodzą)
3) czekaj aż coś wyjdzie
4) ale patrz też kto wchodzi do Almy

Oddziały mają resp-a tylko w pałacu P3. Oddziały przemieszczają się głównie po drogach. Są 4 drogi: Tropikalna (Meduna-Chitizena), wybrzeże (Meduna-Balime), Centralna północ-południe (Meduna-Estoni-Cambria-Omerta), Centralna wschód-zachód (K6-Alma-Drassen)

Tzn oddział wrogów który idzie na Chitizene, rakiety D2, Grumm - idą drogą "tropikalną". itp.

Wrogowie którzy idą odbić rakiety D15 idą przez Balime, Almę i dopiero są w rakietach. Oni przechodzą przez Almę dlatego odczuwasz wrażenie, że wyszli z Almy, a tak naprawdę to oni tam tylko przechodzili.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 11 lut 2012 19:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Na innym forum, ktoś opisywał kiedyś że w podstawowej wersji, Królowa właśnie produkuje ludzi w almie i Medunie, niby był od tego Conrad.

i nadal tak mi się wydaje, ( jest to realistyczne i logiczne w sumie ), chyba że ktoś może to jakoś potwierdzić, bo mylić się mogę ;p


*
 
Starchris
Post : 11 lut 2012 20:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ripper pisze:
Na innym forum, ktoś opisywał kiedyś że w podstawowej wersji, Królowa właśnie produkuje ludzi w almie i Medunie, niby był od tego Conrad.

i nadal tak mi się wydaje, ( jest to realistyczne i logiczne w sumie ), chyba że ktoś może to jakoś potwierdzić, bo mylić się mogę ;p

Na 100% masz błędne przekonanie. Oddziały Deidranny wychodzą tylko i wyłącznie z sektora P3 (Meduna). A co do Conrada to faktycznie szkoli on wojska Deidranny ale tylko w teorii żeby to w fabule całej gry ładnie brzmiało. Natomiast nie ma to żadnego pokrycia w realnej rozgrywce i żadne oddziały z Almy nie wychodzą.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
konrado9
Post : 12 lut 2012 20:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


da sie naprawic bładny save jag 2 zwykla z dodakiem poprawiajacy bledy 1.05pl 2 alma zdobyta cambria tez i nie chce wczytac ?


*
 
micand1989
Post : 12 lut 2012 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


konrado9 pisze:
da sie naprawic bładny save jag 2 zwykla z dodakiem poprawiajacy bledy 1.05pl 2 alma zdobyta cambria tez i nie chce wczytac ?

To chyba nie ten temat. Tutaj nie rozmawiamy o błędach z wczytywaniem, ale dla świętego spokoju podpowiem że re-instalka powinna pomóc.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3


cron