Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Freelancer
Post : 19 maja 2012 01:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 19.05.2012
  • Skąd: Gdynia


Witam wszystkich.

W JA2 grałem daaawno temu i baaardzo krótko ale z racji fascynacji grami o charakterze taktycznym (zaraziłem się tym po przejściu Men of War) chce jeszcze raz spróbować swoich sił w JA2.
Chciałbym stworzyć postać o charakterze (cytując różne określenia, na które natknąłem się na tym forum) - "cichego zabójcy", "skradacza", "zwiadowcy" itd. lecz nie wiem, które umiejętności najlepiej wybrać dla najemnika I.M.P. Dlatego też proszę was o pomoc - poniżej zamieszczam listę umiejętności, które bym brał po uwagę (z uzasadnieniem) a was prosiłbym o komentarze czy daną umiejętność warto brać, w jakich sytuacjach się sprawdza albo np. czy wogóle działa poprawnie/daje wymierne korzyści w grze. Dodam, że gram w niezmodyfikowaną wersję 1.05r PL.
Skradanie - dość oczywiste
Operacje nocne - aby mieć przewagę nad wrogiem w nocy
Rzucanie - aby być lepszym w zdejmowaniu wrogów przy pomocy noży do rzucania
Broń biała - aby lepiej eliminować przy pomocy noża
Sztuki walki/walka wręcz - aby, jak podejdę do przeciwnika, załatwić go wręcz jak najszybciej. Tutaj prosiłbym o wyjaśnienie jakie są różnicę między sztukami walki a walką wręcz.

P.S. Czy jeśli jestem zielony w JA2 to powinienm zagrać na poziomie "nowicjusz" czy też gra w w/w wersji nie jest tak wymagająca i mogę odrazu pokusić się o poziom trudności "doświadczony.


*
 
hasan_talib
Post : 19 maja 2012 09:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Myślę, że możesz pokusić się o poziom "doświadczony". Co do umiejętności:

skradanie - faktycznie Twoja postać lepiej się wtedy skrada, ale z moich doświadczeń wynika, że jeśli ustawisz zwinność na 75 to i tak jesteś świetny w skradaniu i moim zdaniem dodatkowa umiejętność Ci niepotrzebna

operacje nocne - najlepsza (moim zdaniem) spośród umiejętności, które tutaj wymieniłeś. Faktycznie daje przewagę nad wrogiem w nocy (częściej masz przerwania), a w dodatku widzisz o jedno pole dalej po zmroku. Ustawienie tej umiejętności na ekspert daje jeszcze częstsze przerwania i dwa dodatkowe pola do zasięgu wzroku

rzucanie - postać faktycznie lepiej rzuca nożem - do tego jednak musisz mieć także dobre umiejętności strzeleckie; no i nóż do rzucania to nie jest broń o dużym zasięgu, niemniej przydatna, ale tylko w nocy

broń biała - najemnik faktycznie lepiej umie wymachiwać nożem, ale powiem Ci, że grając w JA2 zwykle przechodziłem całą grę z jedną, może dwiema konfrontacjami przeciwnika na tak krótki dystans, że używałem noża - a i tak nawet, jeśli jesteś o dwa pola od przeciwnika, to lepiej go po prostu zastrzelić; strzelić (np z pistoletu) możesz przykładowo ze 3 razy i trafić wszystkie strzały; nożem zamachniesz się ze dwa razy i jest duże prawdopodobieństwo, że przeciwnik się uchyli - a potem Cię zastrzeli

sztuki walki/walka wręcz - różnica jest taka, że umiejętność "sztuka walki" daje postaci specjalne animacje do walki wręcz, a jej ciosy zabierają trochę więcej życia; do tego dostaje specjalne kombo (samo się używa jak trafisz przeciwnika z dwa razy), które zabiera dwa razy większą ilość życia; masz też większą szansę na unik, jeśli bije Cię przeciwnik // jeśli chodzi o walkę wręcz, to twoje ciosy zabierają dużo więcej energii i trochę więcej życia i też masz większą szansę na uniknięcie ciosu przeciwnika; ale co do skuteczności to jak przy nożu

Ogólnie bardzo trudno jest się podkraść do przeciwnika na odległość jednego pola, żeby go zanożować/zatłuc. Zazwyczaj najpierw zostaniesz zauważony. Więc moim zdaniem walka wręcz, sztuki walki i broń biała to umiejętności nie opłacalne. Skradanie faktycznie zmniejsza hałas, jaki robi Twoja postać w trybie skradania, ale nie jest to konieczne, wystarczy wysoka zwinność. Ze swojej strony radziłbym Ci więc wziąć umiejętność operacje nocne na ekspert albo operacje nocne i rzucanie.


*
 
Starchris
Post : 19 maja 2012 11:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Zgadzam się z moim poprzednikiem co do wyboru umiejętności, z tym, że ja bym wziął tylko nocne operacje ekspert. Gdy takiemu najemnikowi dasz gogle UV to widoczność w nocy jest niesamowita, a to Ci się przyda najbardziej gdy będziesz atakował dolne miasta oraz Medunę bo ją zdobyć w dzień to jest wręcz samobójstwo i to jeszcze na wyższym poziomie trudności.

Absolutnie nie bierz walki wręcz, walki na noże, sztuk walki czy skradania bo to Ci się kompletnie nie przyda.


Freelancer pisze:
P.S. Czy jeśli jestem zielony w JA2 to powinienm zagrać na poziomie "nowicjusz" czy też gra w w/w wersji nie jest tak wymagająca i mogę odrazu pokusić się o poziom trudności "doświadczony.

Możesz spokojnie zagrać na doświadczonym z tym, że na początku będzie Ci trochę trudniej. Lecz gdy Twoi najemnicy uzyskają siódmy lub ósmy poziom doświadczenia to już powinno być z górki.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Freelancer
Post : 19 maja 2012 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 19.05.2012
  • Skąd: Gdynia


Wychodzi na to, że najlepiej brać nocne operacje ponieważ pozostałe umiejętnośći albo mogę "zastąpić" wysokimi atrybutami (skradanie zwinnością, tyle, że tutaj jeśli dobrze pamiętam trace na początku tłumik, a rzucanie umiejętnościam strzeleckimi) a umiejętności "kontaktowe" są bezużyteczne. W takim razie mam jeszcze jedno pytanie - czy warto zainteresować się umiejętnościami takimi jak otwieranie zamków lub elektronika. Chodzi mi o to, że na początku chciałbym grać moim najemnikiem solo więc z racji braku mechanika sam będę musiał sobie drzwi otwierać (wogóle jaki można mieć poziom znajomośći mechaniki aby móc otwierać wytrychami drzwi w pierwszych etapach gry?). Czy też na początku nie ma żadnych wartych uwagi fantów do zdobycia za różnymi drzwiami itp więc spokojnie mogę międzyczasie trenować um. mech. i szukać wytrychów na późniejsze etapy?
I jeszcze jedna rzecz - jeśli dobrze zrozumiałem "snajperstwo" jest nie do osiągnięcia w niezmodyfikowanym JA2 więc jeśli chciałbym eliminować na duże odległości to poprostu rozwój um. strzel. oraz dobór odpowiedniej broni.


*
 
Starchris
Post : 19 maja 2012 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Freelancer pisze:
Wychodzi na to, że najlepiej brać nocne operacje ponieważ pozostałe umiejętnośći albo mogę "zastąpić" wysokimi atrybutami...

Dokładnie tak.


Freelancer pisze:
(skradanie zwinnością, tyle, że tutaj jeśli dobrze pamiętam trace na początku tłumik,

Skradanie się jest na początku gry na tyle nieistotną umiejętnością, że tak naprawdę nic nie tracisz. Pamiętaj tylko, żeby szukać wroga w czasie rzeczywistym z włączonym skradaniem i w pozycji kucącej lub leżącej i tyle wystarczy.


Freelancer pisze:
a rzucanie umiejętnościam strzeleckimi

Pierwsze słyszę, żeby rzucanie było jakoś powiązane z umiejętnością strzelania. Za rzucanie odpowiada zręczność oraz dodatkowo umiejętność rzucania. Grasz w wersje 1.05 PL więc tak naprawdę nie wiele będziesz rzucał tylko wszystkich po kolei likwidował za pomocą broni palnej.


Freelancer pisze:
a umiejętności "kontaktowe" są bezużyteczne

Niestety tak ale to wynika z przede wszystkim jednego faktu. Mianowicie obrażenia przez nie zadawane są żenująco niskie dlatego nikt ich nie używa. Gdybyś grał w modyfikacje New Classic to tam ze zwykłym nożem oraz rzucanym byś się nigdy nie rozstawał.


Freelancer pisze:
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie - czy warto zainteresować się umiejętnościami takimi jak otwieranie zamków lub elektronika. Chodzi mi o to, że na początku chciałbym grać moim najemnikiem solo więc z racji braku mechanika sam będę musiał sobie drzwi otwierać (wogóle jaki można mieć poziom znajomośći mechaniki aby móc otwierać wytrychami drzwi w pierwszych etapach gry?). Czy też na początku nie ma żadnych wartych uwagi fantów do zdobycia za różnymi drzwiami itp więc spokojnie mogę międzyczasie trenować um. mech. i szukać wytrychów na późniejsze etapy?

Elektronika całkowicie odpada. Przydaje się ona tylko do łatwiejszego (to znaczy bez powodowania uszkodzeń) łączenia przedmiotów takich jak: dodawanie detonatora do materiałów wybuchowych czy tworzenie detektora rentgenowskiego. Wystarczy mieć wysoką zręczność i mechanikę i można to wykonywać, z tym że czasem można lekko uszkodzić przedmiot, który i tak później można naprawić.

Co do otwierania zamków to chyba niemal wszyscy zostawiają tę specjalizację dla innych najemników. Najlepszą opcją będzie dla Ciebie wynajęcie Gasketa z MERC. Kosztuje on 900 dolarów dziennie (czyli niemal nic), a ma on 89 zręczności oraz 82 mechaniki oraz umiejętność otwierania zamków co pozwala mu na bardzo szybkie naprawy sprzętu oraz otwarcie niemal wszystkich drzwi.


Freelancer pisze:
Czy też na początku nie ma żadnych wartych uwagi fantów do zdobycia za różnymi drzwiami itp więc spokojnie mogę międzyczasie trenować um. mech. i szukać wytrychów na późniejsze etapy?

Warto przeszukiwać wszystkie domy, magazyny i pomieszczenia bo można znaleźć bardzo wiele przydatnych rzeczy jak materiały wybuchowe, lepsze bronie, dodatki do broni, tak więc "fantów" wartych uwagi będzie sporo.


Freelancer pisze:
I jeszcze jedna rzecz - jeśli dobrze zrozumiałem "snajperstwo" jest nie do osiągnięcia w niezmodyfikowanym JA2 więc jeśli chciałbym eliminować na duże odległości to poprostu rozwój um. strzel. oraz dobór odpowiedniej broni.

Ta umiejętność została źle przetłumaczona ponieważ to nie ma tak naprawdę nic wspólnego ze snajperstwem. Angielska nazwa tej umiejętności to "On roof bonus to hit" czyli większa szansa na trafienie przeciwnika z dachu i nic poza tym. Pierwszy poziom to 15% więcej, a poziom ekspert daje 30% więcej szansy na trafienie ale tylko i wyłącznie z dachu. Jest to kompletnie nieprzydatna umiejętność ponieważ wystarczy mieć strzelectwo min. 85 do 90 i komplet dodatków i zawsze trafisz wroga.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
hasan_talib
Post : 19 maja 2012 18:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Starchris pisze:
Pierwsze słyszę, żeby rzucanie było jakoś powiązane z umiejętnością strzelania. Za rzucanie odpowiada zręczność oraz dodatkowo umiejętność rzucania.



A nie zdarzyło Ci się nigdy zarobić za rzucanie granatem albo nożem umiejętności strzeleckich? Bo mnie się często zdarzało.


*
 
Starchris
Post : 19 maja 2012 19:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


hasan_talib pisze:
A nie zdarzyło Ci się nigdy zarobić za rzucanie granatem albo nożem umiejętności strzeleckich? Bo mnie się często zdarzało.

Za rzucanie granatu i innych materiałów wybuchowych nigdy. Natomiast zapomniałem o nożach, co do których faktycznie strzelectwo ma zastosowanie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Freelancer
Post : 19 maja 2012 21:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 19.05.2012
  • Skąd: Gdynia


Heh, jako, że wyszło tak, że spytałem się o większość umiejętności i dostaje bardzo konkretne odpowiedzi to aby wyczerpać listę to chciałbym spytać się o:
- oburęczność (czy warto się w to bawić i wogóle co z tego można mieć, to znaczy rozumiem, że np. dwa pistolety i strzelam z obydwu w jednej turze ale czy ma to jakieś wymierne korzyści?)
- broń automatyczna (czy jest ta kara, która jest zmniejszana przez tą umiejętność) a wogóle to czy w JA2 strzelanie serią opłaca się? wiem, że w różnych grach różnie bywa, np. w Fallout Tactics seria na daleki dystans albo średni sprawdza się od "marnie" do "może być" natomiast na krótki dystans już jest lepiej ale na taką odległość lepsza jest broń gładkolufowa (wtedy jest prawdziwa rzeź) a z tego co widzę to shoutguny są i w JA2. Pozostaje już tylko szkolenie (ale to już nieistotne) oraz broń ciężka i kamuflarz ale tych najemnik I.M.P nie dostanie z tego co wiem.


*
 
Starchris
Post : 19 maja 2012 22:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Freelancer pisze:
- oburęczność (czy warto się w to bawić i wogóle co z tego można mieć, to znaczy rozumiem, że np. dwa pistolety i strzelam z obydwu w jednej turze ale czy ma to jakieś wymierne korzyści?)

Jak strzelasz z dwóch pistoletów to masz karę w postaci zmniejszonej szansy na trafienie w cel. Gdy masz oburęczność, to zwykła zmniejsza tę karę o 50 %, a ekspert zmniejsza tę karę o 75 %. Ogólnie bezużyteczna umiejętność ponieważ pistolety w JA2 są bezużyteczne. Np. w modyfikacji New Classic pistolety mają od 0 do 2 punktów akcji na strzał i obrażenia sięgające do 40 więc tam się jak najbardziej opłaca mieć tę umiejętność bo można z tych dwóch pistoletów obydwa magazynki wystrzelać w jednej turze.


Freelancer pisze:
- broń automatyczna (czy jest ta kara, która jest zmniejszana przez tą umiejętność) a wogóle to czy w JA2 strzelanie serią opłaca się?

Strzelanie serią powoduje dość duży rozrzut kul. Gdy masz tę umiejętność na poziomie zwykłym to rozrzut ten jest zmniejszony o 50%, a ekspert daje zmniejszenie rozrzutu o 75%. Co do opłacalności strzelania serią to jak najbardziej polecam to robić, bo zlikwidować w późniejszym etapie gry przeciwnika za pomocą dwóch strzałów w głowę graniczy z cudem, a seria oczywiście zawsze od razu za pierwszym razem załatwi sprawę. Dlaczego tak jest ? - ano znowu dlatego, że obrażenia większości broni są mizerne i jedna kula nie wiele robi. Natomiast seria ma to do siebie, że każda następna trafiona kula bierze dwa razy więcej obrażeń niż poprzednia (tak mniej więcej).

Tylko trzeba umiejętnie strzelać serią. Najpierw musisz w danego przeciwnika strzelić zwykłym najtańszym strzałem. Wtedy Twój najemnik będzie miał przycelowanie i dopiero wtedy walnij serią w tors tego samego przeciwnika i wszystkie kule powinny trafić w cel. Do tego trzeba dodać dodatki do broni, które dają odpowiednio:

1. Celownik laserowy - plus 20% szans do trafienia.
2. Dwójnóg (tylko w pozycji leżącej) - plus 10% szans do trafienia.
3. Pozycja leżąca - plus 20% szans do trafienia.
4. Pozycja kucąca - plus 10% szans do trafienia.
5. Szał - plus 50% szans do trafienia. Najemnik musi być psycholem i strzelić serią podczas szału.
5. Celownik snajperski - nie ma żadnego wpływu na strzelanie serią.
6. Snajperstwo - pierwszy poziom to 15%, a poziom ekspert to 30% szans do trafienia ale tylko i wyłącznie z dachu.

Wszystkie powyższe dodatki i pozycje możesz ze sobą sumować. Największa szansa na trafienie będzie w pozycji leżącej, z celownikiem laserowym oraz dwójnogiem, jeśli do tego dodać eksperta w strzelaniu serią to najemnik jest "pełzającym" Armageddonem. Oczywiście do tego wszystkiego obowiązkowo dołóż pręt i sprężynę.

Teraz jest pytanie, która broń w Twojej wersji gry daje najlepsze strzelanie serią. W opisie broni nie ma dwóch parametrów, które stanowią o strzelaniu serią z danej broni (są one ukryte). Jest to rozrzut oraz kara za pierwsze przycelowanie. Jeśli zdecydujesz się na strzelanie serią to i tak na pewno będziesz to robił za pomocą któregoś z lekkich karabinów maszynowych wiec podam Ci ich statystyki co do serii.

Pierwsza wartość to rozrzut broni, a druga to kara za przycelowania w postaci zabrania ilości punktów
1. RPK - 5, 2
2. FN Minimi - 5, 3
3. HK 21 - 7, 3

Jak widać najlepszą bronią do strzelania serią jest RPK bo zabiera o jeden punkt akcji mniej za przycelowanie. Słynny FN FAL ma rozrzut aż 11 więc bardzo duży do tego tylko trzy kule w serii. Jest tylko jedna broń, która ma rozrzut zerowy, jest HK G11 ale jest nieopłacalne jej używanie.


Freelancer pisze:
a z tego co widzę to shoutguny są i w JA2.

Shotguny są bezużyteczne więc nawet nie zaprzątaj sobie nimi głowy. Biorą tyle punktów akcji, że szok, a obrażenia są prawie żadne.


Freelancer pisze:
Pozostaje już tylko szkolenie

Jak masz wysoką inteligencję, to sam szkól samoobronę w miastach, a bardzo szybko będziesz miał wysokie umiejętności przywódcze. Po za tym od samego początku gry w kryjówce rebeliantów dostaniesz Irę, która ma szkolenie ekspert i wysoką inteligencję więc tą umiejętnością również nie zaprzątaj sobie głowy.


Freelancer pisze:
broń ciężka

Niestety bezużyteczna umiejętność, daje tylko większą szansę na trafienie moździerzem oraz LAW'em oraz większe obrażenia przez nie zadawane. Za kanoniera może robić każdy najemnik.


Freelancer pisze:
i kamuflarz

100% kamuflażu daje jedną kratkę ukrycia zanim wróg Cię spostrzeże, jest to równoznaczne z kamuflażem zwykłym. Kamuflaż ekspert daje dwie kratki ukrycia zanim wróg Cię spostrzeże (nikt nie ma w całej grze takiej umiejętności chyba, że wróg, to może się zdarzyć).


Freelancer pisze:
ale tych najemnik I.M.P nie dostanie z tego co wiem.

Zgadza się, nie może mieć.



Podsumowując, jeśli chcesz mieć dwie umiejętności to weź nocne operacje i broń automatyczną. Jest jeden taki najemnik "Raven", który ma takie umiejętności i okazal się dwukrotnym zwycięzcą plebiscytu na najlepszego najemnika w JA2.


Poniżej podaje Ci jeszcze widoczność w nocy.

Nocne operacje zwykłe - jedna kratka więcej
Nocne operacje ekspert - dwie kratki więcej

Noktowizor - dwie kratki więcej
Gogle UV - cztery kratki więcej

Bonusy z obydwu części można łączyć.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
marcinl0
Post : 20 maja 2012 06:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Super opis Starchris, sam wiele skorzystałem szczególnie co do rozrzutu broni (teraz wiem dlaczego tak lubię RPK...), ale co do Night Ops Expert sam badałem naprawdę dogłębnie temat i znalazłem:

night ops
http://www.fadden.com/techmisc/ja2/
Better night vision and hearing (+15). Each +10 represents one additional visible square, so "night ops" is +1, but "night ops (expert)" is +3 squares. You use night vision goggles more effectively too. You get a small additional hearing bonus during the day, and a higher chance of interrupting enemy soldiers moving in the dark.
http://www.gamespot.com/jagged-alliance-2/forum/night-ops-expert-51873163/
Night Ops is interesting because the code gives +15 for each level. The thing is, +10 is one additional square of sight. So while normal Night Ops only gives one additional square, expert Night Ops actually gives three.

Czyli jednak Night Ops Expert = +3 kratki.

Dlatego też zawsze grając na poziomie Expert nie bawię się i generuję IMP-a Night Ops Expert i już.
Żadne inne kombinacje nie są tego warte, Night Ops Expert przebija wszystko - dostajemy nocnego terminatora.


Ostatnio zmieniony 20 maja 2012 06:41 przez marcinl0, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 20 maja 2012 06:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


marcinl0 pisze:
(teraz wiem dlaczego tak lubię RPK...),

Jeszcze na wielki plus dla tej broni jest jej waga czyli najmniejsza ze wszystkich LKM.


marcinl0 pisze:
Czyli jednak Night Ops Expert = +3 kratki.

Właśnie wiem, że wszędzie się rozpisują o trzech kratkach w Expert ale wczoraj specjalnie sprawdzałem na kodach jak to wygląda w grze i najemnik z ekspertem widział tylko o dwie kratki więcej, a nie o trzy. Będę to musiał jeszcze raz dokładniej sprawdzić.


marcinl0 pisze:
Dlatego też zawsze grając na poziomie Expert nie bawię się i generuję IMP-a Night Ops Expert i już.
Żadne inne kombinacje nie są tego warte, Night Ops Expert przebija wszystko - dostajemy nocnego terminatora.

Potwierdzam.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Freelancer
Post : 20 maja 2012 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 19.05.2012
  • Skąd: Gdynia


Dzięki wielkie za szerokie wytłumaczenie "co i jak" jeśli chodzi o umiejętności :) Podaliście naprawdę olbrzymią ilość przydatnych informacji. Teraz już wiem, że na pierwszy raz będę celował w nocne operacje i broń automatyczną. Jeszcze chciałbym wiedzieć czy poniższy rozkład punktów w atrybutach jest dobry dla takiego "nocnego rkm-owca"
Zdrowie, inteligencja, um. strzeleckie, zręczność na 85, um. mechaniczne, um. medyczne, mat. wyb. na 35, zd. dowódcze pewnikiem też na 35 ale nie wiem czy bardziej w zwinność czy w siłę więcej punktów wsadzić. Zwinność da mi do skradania się ale z operacjami nocnymi to chyba i tak będę miał przewagę, przynajmniej licząc do pierwszego strzały, natomiast siła pozwoli mi spokojnie targać cały sprzęt strzelecki wraz z zapasem amunicji.


*
 
Starchris
Post : 20 maja 2012 18:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Freelancer pisze:
Zdrowie, inteligencja, um. strzeleckie, zręczność na 85,

Zdrowie i inteligencja dobrze ale zręczność ci jest nie potrzebna tak wysoko bo i tak nie będziesz wiele rzucał. Zręczność wystarczy na 70 lub 60. Na pewno będziesz wielokrotnie leczył samego siebie czy innych oraz naprawiał przedmioty, a te dwie czynności powodują poza wzrostem mechaniki i medycyny również wzrost zręczności, która przy Twojej wysokiej inteligencji bardzo szybko wzrośnie powyżej 80 dlatego na początek wystarczy 60 lub 70.

Strzelectwo jest jedną z najszybciej rosnących umiejętności (jest to chyba jedyna umiejętność, którą szkolisz non stop ponieważ non stop będziesz strzelał) dlatego 85 to zdecydowanie za dużo. Tutaj również daj 60 lub 70. Na początku będzie Ci trochę trudniej, bo żeby być pewnym celnego trafienia będziesz musiał maksymalnie przycelować ale przy Twojej wysokiej inteligencji umiejętność ta bardzo szybko wzrośnie do 80 i wyżej. Dlatego na początek wystarczy również 60 lub 70. Przede wszystkim otwieraj drzwi strzelając w zamek, a wspomożesz jeszcze szybsze doskonalenie tej umiejętności.


Freelancer pisze:
ale nie wiem czy bardziej w zwinność czy w siłę więcej punktów wsadzić. Zwinność da mi do skradania się ale z operacjami nocnymi to chyba i tak będę miał przewagę, przynajmniej licząc do pierwszego strzały, natomiast siła pozwoli mi spokojnie targać cały sprzęt strzelecki wraz z zapasem amunicji.

Zwinność jest nie tylko do skradania ale również odpowiada za maksymalną ilość punktów akcji w danej turze oraz za ilość odnowionych punktów akcji w następnej turze. Więc tutaj daj na maksa. Siłę możesz dać na około 70, bo jeśli nie możesz rozwalić zamka w drzwiach strzałem, to otwórz drzwi siłą z buta lub łoma, a wtedy siła przy Twojej wysokiej inteligencji też Ci szybko wzrośnie.


Ja Ci proponuje zestaw mniej więcej tak ustawiony

Zdrowie 85
Zręczność 60
Zwinność 85
Siła 70
Inteligencja 85
Dowództwo 35
Strzelectwo 65
Wybuchy 35
Medycyna 35
Mechanika 35


Zapomniałem jeszcze dodać w opisie o strzelaniu serią o tak zwanym szale. Z quiza możesz sobie również wybrać aby Twój najemnik był psycholem, dzięki czemu gdy w padnie w szał, a często to robi to podczas strzelania serią daje mu to plus 50% szans na trafienie. Oczywiście taka, że tak powiem ukryta umiejętność ma tę wadę, że nigdy nie wiesz kiedy mu odbije i strzeli serią kiedy jemu się to spodoba. Najlepszym na początku hamulcem dla takiego najemnika, to jest mu dać broń, która nie ma serii. Ale to już na własne ryzyko możesz spróbować wykonać.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Freelancer
Post : 20 maja 2012 20:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 19.05.2012
  • Skąd: Gdynia


Dzięki za wyjaśnienia i podpowiedzi. Z tą zręcznością to sugerowałem się tym co jest napisane w poradniku "Tworzenie postaci w IMP", tam jest napisane, że to zręczność odpowiada za PA a zwinność powinna interesować tylko tych co chcą się skradać.
No to teraz pozostaje mi stworzyć postać opierając się na waszych wskazówkach. Zwłaszcza wielkie dzięki dla Starchris :)


*
 
Starchris
Post : 20 maja 2012 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Faktycznie nie do końca o wszystkim jest tam powiedziane, dlatego mógł ten poradnik wprowadzać nieco w błąd. Dzięki za zauważenie tego. Poprawię to.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron