Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
micand1989
Post : 20 maja 2011 11:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Kali pisze:
Jestem zmuszony odświeżyć, coby wszystko było w jednym temacie...

Problem polega na tym, iż zdobyłem już wszystkie miasta oprócz Meduny, a robali dalej nie ma. Gadałem już z księdzem, spotkałem Gabby'ego, byłem w Tixie, gdzie spotkałem kilka robali, ale na tym koniec. Co się dzieje? Akurat jak zebrałem chyba z 50 słoików... :043:


Już ich nie będzie...

Królowa "wypuszcza" je gdy jest sytuacja po odbiciu 4-go miasta ( było już to w tym albo podobnym temacie). Jeśli już atakujesz Medune to zapomnij o robalach i "kill the Queen"


Ps 50 słoików?? Ty się tam z maczetą wybierasz?? Na dole, szczególnie pod poziomem kopalni jest dużo dobrego sprzętu do zabrania. No chyba że zabierzesz ze sobą oddział tragarzy...hehe

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 maja 2011 11:24 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Kali
Post : 20 maja 2011 11:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 13.05.2011


Może nie 50, ale tak ze 30 było. Tragarzy mam ;) i na co mi to było... No cóż, cisnę w takim razie na stolicę.


*
 
micand1989
Post : 20 maja 2011 11:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Może być tak że jak będziesz już "głęboko" w Medunie to podczas kompresji czasu wywali ci scenka w której królowa wypuszcza robale. Może i tak się zdarzyć...

Powodzenia

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Kali
Post : 20 maja 2011 12:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 13.05.2011


Do tej pory nawet pod Medunę nie podchodziłem wychodząc z założenia, że jak królowa przywali Eliotowi w łeb, to już raczej scenek nie będzie ;) ale może, może...


*
 
micand1989
Post : 20 maja 2011 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Kali pisze:
...że jak królowa przywali Eliotowi w łeb, to już raczej scenek nie będzie ;) ale może, może...

Napewno gra ci wywali błąd ( Ja już tak miałem że podbiłem całą Medune oprócz pałacu i zacząłem zdobywać Grumm i Alme) i za każdym razem wywalało.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
hubbabubba
Post : 30 lis 2011 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.11.2011


mozecie doradzic jeszcze jakis sposob na ubijanie tych robali? pierwsyz raz gram w trybie s-f i jets to dla mnie paranoja, schodze w dol i od razu atakuje mnie po 5 robali nie mam z nimi zadnych sans, musialbuym co sektor odpoczywac po kilka dni zeby sie wyleczyc, a nie stac mnie na to bo mam dosc drogich najemnikow
wyposazylem wszystkich w bron automatyczna i magazynki HP, ale nie mam zadnych szans z tymi roblami, pomocy, mzoe jets ktos kto chce przejsc mi to z mojego save'a? juz nigdy nie bee gral na s-f bo ta gra jet po prostu wtedy nudna


*
 
Starchris
Post : 30 lis 2011 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


W klasycznej wersji na robale nie ma mocnych. Jedynie co na nie naprawdę porządnie działa to gaz musztardowy ale musisz go mieć dużo. Dosłownie trzy tury w tym gazie i robala nie ma tylko musisz jakoś utrzymać te robale w jednym miejscu.

Możesz też wynająć 18 najemników i całą grupą ruszyć na nie. Powinno pomóc.

Co do save'a to nie jest to najlepszy pomysł. Lepiej wrzuć plik exe, a przerobię Ci konkretną broń na taką, która będzie siać Armageddon wśród robali.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
M'cin
Post : 30 lis 2011 21:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Stosuj magazynki AP zamiast HP.


*
 
micand1989
Post : 30 lis 2011 23:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


hubbabubba pisze:
mozecie doradzic jeszcze jakis sposob na ubijanie tych robali? pierwsyz raz gram w trybie s-f i jets to dla mnie paranoja, schodze w dol i od razu atakuje mnie po 5 robali nie mam z nimi zadnych sans, musialbuym co sektor odpoczywac po kilka dni zeby sie wyleczyc, a nie stac mnie na to bo mam dosc drogich najemnikow
wyposazylem wszystkich w bron automatyczna i magazynki HP, ale nie mam zadnych szans z tymi roblami, pomocy, mzoe jets ktos kto chce przejsc mi to z mojego save'a? juz nigdy nie bee gral na s-f bo ta gra jet po prostu wtedy nudna

Po primo to pisz po polsku, bo nie można Cię zrozumieć. Piszesz w pośpiechu i zjadasz litery. Trzeba się domyślać co miałeś na myśli.

Po drugie to w temacie są już wszystkie możliwe sposoby na robale. Wystarczy poczytać.

dlaczego-robale-nie-chca-wychodzic-t2704.html
robaczki-problem-t2501.html

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 30 lis 2011 23:04 przez micand1989, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
hubbabubba
Post : 30 lis 2011 23:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.11.2011


Starchris pisze:
W klasycznej wersji na robale nie ma mocnych. Jedynie co na nie naprawdę porządnie działa to gaz musztardowy ale musisz go mieć dużo. Dosłownie trzy tury w tym gazie i robala nie ma tylko musisz jakoś utrzymać te robale w jednym miejscu.

Możesz też wynająć 18 najemników i całą grupą ruszyć na nie. Powinno pomóc.

Co do save'a to nie jest to najlepszy pomysł. Lepiej wrzuć plik exe, a przerobię Ci konkretną broń na taką, która będzie siać Armageddon wśród robali.


dzieki za pomoc, sprawdz PW, zaraz wysle wiadomosc

micand1989 pisze:
Po primo to pisz po polsku, bo nie można Cię zrozumieć. Piszesz w pośpiechu i zjadasz litery. Trzeba się domyślać co miałeś na myśli.

Po drugie to w temacie są już wszystkie możliwe sposoby na robale. Wystarczy poczytać.

dlaczego-robale-nie-chca-wychodzic-t2704.html
robaczki-problem-t2501.html


jezeli masz problem ze zrozumieneim slowa, w ktorym przestawione sa 2 lub jedna litera to czas popracowac nad umiejetnoscia czytania, nic ciekawego do tematu nie wniosles


*
 
Svean
Post : 01 gru 2011 08:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Spokojnie panowie :)
A generalnie co do tematu - radzę nie pchać się na robale za szybko (tzn np nie włazić na najniższy poziom Tixy za wcześnie), wcześniej podszkolić lub zatrudnić dobrych (przede wszystkim wysokolevelowych) najemników.

Podstawa to poruszanie się powoli, doświetlanie drogi i czajenie się stadem za załomami. Żeby mieć przerwanie trzeba wysokiego levelu najemników, a jak już się je ma (zwłaszcza z bliska) przydaje się broń waląca dużą ilością pocisków w serii lub auto (np. Minimi), bo rzeczywiście zdarza się że lezie tego bydła po 5 sztuk i w jednej turze każdy z teamu wywali cały magazynek w robactwo z zasadzki (dodatkowe magazynki też się przydadzą ;)). Osobiście zwykle poza zupełnym początkiem gry prawie w ogóle nie stosuję amunicji HP wiec nawet na niej nie testowałem, ale AP na pewno daje radę :) Granatów itp. w jaskiniach nie polecam, a tym bardziej musztardy, zwłaszcza że w 3 tury to robal pół teamu zdąży wykończyć a odległości są zwykle na tyle nieduże że i samemu można się przyczadzić. Ostatecznie na królową można zabrać granaty ogłuszające lub gaz żeby w ogóle dało się wejść do jej komnaty bez większych strat.
Generalnie polecam zasadzki i walenie seriami. I duży zapas amunicji.

Robal rzeczywiście bywają trudne ale bez przesady. Dałem radę na Iron Manie i najwyższym stopniu trudności :)
A podmianki broni w save'ach... uważam trochę za cheatowanie :P

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 01 gru 2011 08:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


hubbabubba pisze:
jezeli masz problem ze zrozumieneim slowa, w ktorym przestawione sa 2 lub jedna litera to czas popracowac nad umiejetnoscia czytania

Nie zamierzam wszczynać kłótni.

Łamiesz 5 punkt regulaminu tego forum:
lukasamd pisze:
Przestrzegamy zasad polskiej ortografii, aby posty były zrozumiałe dla wszystkich użytkowników. Obecnie każda cywilizowana przeglądarka podkreśla błędy ortograficzne i ich popełnianie jest równoważne z lekceważeniem innych rozmówców.

Więc nie mów mi o umiejętności czytania bo sam o niej nic nie wiesz.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
hubbabubba
Post : 01 gru 2011 11:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.11.2011


Svean pisze:
Robal rzeczywiście bywają trudne ale bez przesady. Dałem radę na Iron Manie i najwyższym stopniu trudności :)
A podmianki broni w save'ach... uważam trochę za cheatowanie :P

No trudno, w takim razie jestem oszstem:) chcialem sobie rpzypomniec stare dobre czasy i Ppograc w JA2, a nie tracic pare godzin na meczenie sie z tymi robalami, wole rozwalac zolnierzy, a w tym czasie ktory poswiece na robale zabije 3 razy wiece wojska i podejde juz pod sama krolowa

micand1989 pisze:
Łamiesz 5 punkt regulaminu tego forum:
lukasamd pisze:
Przestrzegamy zasad polskiej ortografii, aby posty były zrozumiałe dla wszystkich użytkowników. Obecnie każda cywilizowana przeglądarka podkreśla błędy ortograficzne i ich popełnianie jest równoważne z lekceważeniem innych rozmówców.

Więc nie mów mi o umiejętności czytania bo sam o niej nic nie wiesz.


nie popelnilem zadnego bledu ortograficznego, a z czytaniem to nei ja mam problem, ja bez problemu czytam co piszesz, inni tez nie narzekaja wiec problem lezy gdzies po twojej stronie:)


*
 
hasan_talib
Post : 01 gru 2011 12:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


hubbabubba pisze:
nie popelnilem zadnego bledu ortograficznego, a z czytaniem to nei ja mam problem, ja bez problemu czytam co piszesz, inni tez nie narzekaja wiec problem lezy gdzies po twojej stronie:)



Poprawne pisanie według zasad języka polskiego zakłada używania polskich znaków. Pisanie "narzekaja" zamiast "narzekają", "lezy gdzies" zamiast "leży gdzieś" to również błędy ortograficzne. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o literówki ("nei"), ale nie bądźmy zbyt drobiazgowi. Mógłbyś również zwracać się do rozmówców rozpoczynając wielką literą ("Twoich"), to bardziej kulturalnie. Obecnie każda dostępna przeglądarka posiada wbudowany słownik, więc natychmiast widać podkreślone na czerwono błędy. Przy odrobinie wysiłku mógłbyś sprawić, że Twoich postów nikt nie miałby prawa się przyczepić :-)



A co do robali, znajdź Gabbiego i kup od niego eliksir, który sprawia, że jesteś dla robali niewidzialny. Nasmaruj się nim, wtedy będziesz mógł wejść spokojnie do jaskini i rozwalić królową.


*
 
Starchris
Post : 01 gru 2011 14:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


hasan_talib pisze:
hubbabubba napisał(a):
nie popelnilem zadnego bledu ortograficznego, a z czytaniem to nei ja mam problem, ja bez problemu czytam co piszesz, inni tez nie narzekaja wiec problem lezy gdzies po twojej stronie:)

Poprawne pisanie według zasad języka polskiego zakłada używania polskich znaków. Pisanie "narzekaja" zamiast "narzekają", "lezy gdzies" zamiast "leży gdzieś" to również błędy ortograficzne. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o literówki ("nei"), ale nie bądźmy zbyt drobiazgowi. Mógłbyś również zwracać się do rozmówców rozpoczynając wielką literą ("Twoich"), to bardziej kulturalnie. Obecnie każda dostępna przeglądarka posiada wbudowany słownik, więc natychmiast widać podkreślone na czerwono błędy. Przy odrobinie wysiłku mógłbyś sprawić, że Twoich postów nikt nie miałby prawa się przyczepić


Micand1989 oraz Hasan_talib mają rację. Poprawne pisanie zakłada również używanie polskich liter łącznie z poprawną składnią. Jeśli się komuś nie chcę używać polskich liter ani tym bardziej poprawiać podkreślonych na czerwono wyrazów to świadczy o bardzo niskim poziomie danego rozmówcy oraz o braku chęci do jakiegokolwiek wysiłku aby coś z tym zrobić.

Na każdym polskim forum internetowym są takie same zasady i każdy kto pisze bez polskich znaków oraz popełnia mnóstwo literówek jest upominany. Gdy to nie pomaga to jego posty są usuwane bez uprzedzenia.

Zamykam temat o ortografii w temacie o robalach. Jakiekolwiek dalsze posty o poprawnej pisowni będą usuwane. Jeśli ktoś się chcę wypowiedzieć na temat prawidłowej polszczyzny to proszę to zrobić w poniższym temacie.

Ortografia

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron