Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
gonzo_68
Post : 08 sty 2011 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Zasadniczo w podstawie JA2 Gabby może być w jednym z dwóch miejsc: I4: Las, H11: Pustynia. W Wildfire i Night Ops również spotykałem go właśnie w którejś z tych dwóch lokacji.


*
 
icelipa
Post : 08 sty 2011 12:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 23.12.2010
  • Skąd: Chełm


jak mnie zaatakują robaki to nie omieszkam spotkać się z Gabby'm


*
 
gonzo_68
Post : 08 sty 2011 12:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Lepiej spotkaj się z nim wcześniej. Kup tyle słoików eliksiru, ile tylko będzie miał (ma też puste słoiki, do których możesz nazbierać krwi z trupów robali). Niestety na raz miewa zwykle niewiele, trzeba go odwiedzić na następny dzień lub później, aby pojawiły się następne porcje mikstury. Zabierzesz je ze sobą, gdy ruszysz na dół, aby wykończyć robale i co najważniejsze - ich królową (w trybie S-F ma ona zginąć tak jak i Deidranna). Jedno maźnięcie zabiera 18% procent mikstury, a więc pokryjesz na jakiś czas sześciu ludzi, ale ten szósty będzie pokryty słabiej, a więc na nieco krócej (możesz mu dołożyć z drugiego słoja). Gabby skupuje robacze szczątki, wpadnie parę groszy. Nie warto się smarować do walki z robalami na powierzchni, tu wesprze Cię samoobrona. Pod ziemią nie marudź, mikstura ściera się dość szybko.
Robale są ślepe, ale dobrze czują i słyszą. Dzięki eliksirowi Cię nie wyczują, ale nie ogłuchną, zwabi je hałas (pomyśl o wyciszonych broniach). Zacznij hałasować wtedy, gdy będziesz gotów do ostrej draki - dobrze rozstawieni ludzie, ładunki wybuchowe ze zdalnym detonatorem i zdalny wyzwalacz w ręku Twego demolanta. Zrobisz im BUM na powitanie i rozmiękczenie nadbiegającego stada (to tyczy głównie ostatniej lokacji, gdzie jest sporo wolnego od robali miejsca i wąski korytarz, w który można je zwabić. Zabierz świece chemiczne, bo pod ziemią większy z nich pożytek niż z noktowizorów i gogli.

Stridingshadow i inni pisali już wyżej o potrzebie zabrania sporej ilości amunicji HP, to jest dobra rada, nie zaniedbaj tego. Siej gęsto, a będzie Ci dane zwycięstwo. No i tak, jak powie Gabby, najbardziej zaboli dorosłego robale, jak dostanie w nieopancerzony tyłek (średnie Crepitusy nie mają wcale pancerzyków). Dodam tylko, że ich królowa ma najlepszy pancerz i dla niej warto zabrać jakiś magazynek AP, bo HP słabiej ją gryzie.
Najmniejsza postać Crepitusa - pełzająca wolno larwa - jest niegroźna. Można je tłuc rękami i poprawiać wyniki z w-f.

Deidranna wyda rozkaz do ataku robali w dwóch przypadkach, przynajmniej mnie to się sprawdzało:
1. Zdobędziesz czwartą kopalnię (nie musisz kontrolować całych czterech miast).
2. Wejdziesz na najniższy poziom więzienia Tixa i spotkasz tam Crepitusy, tu ilość kopalń nie ma znaczenia.
Rozkaz będzie wydany przed upływem doby od tych wydarzeń, o ile nie wyskoczy jakiś bug.
No i jeszcze metoda dla niepełnosprytnych: robocik od Madlaba, na robocie karabin(ek) maszynowy i jazda. W podstawie JA2 robale nie atakowały mi robota, rzeź bez satysfakcji.


Ostatnio zmieniony 08 sty 2011 13:22 przez gonzo_68, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
micand1989
Post : 08 sty 2011 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


~icelipa

zapodaj save-a jak mam zamiar wejsć do kopalni
bo jesteś już w sektorze z królową ale zostawiłeś sava na przerwaniu z nieprzygotowanym oddzaiłem okrążonym przez 7 robali

jednym słowem : sytuacja patowa :wall: . nie da się nic z tym zrobić

save z powierzchni będzie dobry, wtedy ja ci to przejde i oddam ;-)

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
icelipa
Post : 08 sty 2011 14:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 23.12.2010
  • Skąd: Chełm


znalazłem sava jeszcze z ataku na Gruum :P wyślę tobie już a tej chwili więc czekaj

co do słów gonzo_68 wszystko rozumiem i już mam zapasy i to niezłe :-D


*
 
icelipa
Post : 08 sty 2011 14:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 23.12.2010
  • Skąd: Chełm


poszło :D będziesz się musiał trochę na męczyć zanim wejdziesz do kopalni

pozdrawiam ;)


*
 
micand1989
Post : 10 sty 2011 01:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


gonzo_68 pisze:
Deidranna wyda rozkaz do ataku robali w dwóch przypadkach, przynajmniej mnie to się sprawdzało:
1. Zdobędziesz czwartą kopalnię (nie musisz kontrolować całych czterech miast).
2. Wejdziesz na najniższy poziom więzienia Tixa i spotkasz tam Crepitusy, tu ilość kopalń nie ma znaczenia.
Rozkaz będzie wydany przed upływem doby od tych wydarzeń, o ile nie wyskoczy jakiś bug.


jeszcze jeden przypadek wydania rozkazu:
3. pogadasz z Księdzem...spijesz go jak świnie...i zaczniesz wypytywać bezpośrednio...on ci powie że w Arulco nie ma cmentarzy i że królowa robi coś z ciałami po śmierci
(obrazuje to poniżej screenem)


Załączniki:
robal1.JPG
robal1.JPG [ 99.59 KiB | Przeglądany 2169 razy ]

_________________
Obrazek
Obrazek
*
 
gonzo_68
Post : 10 sty 2011 02:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Gadałem tak nie jeden raz z podpitym księżulkiem, już w trzeci lub czwarty dzień kampanii, ale nigdy nie było to sygnałem do ataku. Tylko wpis w historii - "królowa robi użytek ze zwłok". Nic więcej. U Ciebie to już dzień, że ho ho! Zwykle rozgrywam JA2 i MOD-y do niego w około 100 dni czasu gry. Nie marudzę, ale i nie popędzam. Sprzęt naprawiony, to dupy w troki i naprzód.
Czytałem kiedyś czyjś wywód, że sygnał do ataku robali może zostać wydany, kiedy walki się przeciągają. Nie pamiętam już niestety, jak długi to miał być czas.


Ostatnio zmieniony 10 sty 2011 03:05 przez gonzo_68, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
micand1989
Post : 10 sty 2011 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


gonzo_68 pisze:
Gadałem tak nie jeden raz z podpitym księżulkiem, już w trzeci lub czwarty dzień kampanii, ale nigdy nie było to sygnałem do ataku. Tylko wpis w historii - "królowa robi użytek ze zwłok". Nic więcej. U Ciebie to już dzień, że ho ho! Zwykle rozgrywam JA2 i MOD-y do niego w około 100 dni czasu gry. Nie marudzę, ale i nie popędzam. Sprzęt naprawiony, to dupy w troki i naprzód.
Czytałem kiedyś czyjś wywód, że sygnał do ataku robali może zostać wydany, kiedy walki się przeciągają. Nie pamiętam już niestety, jak długi to miał być czas.


możliwe że dopiero po około 200 dniu sposób "na księżulka" zaczyna działać. chyba to jest "akcja na rekord" (jeszcze nigdy tak szybko nie zdobywałem miast. Zawsze szkole swoich ludzi w Omercie do około 500 dnia, przy okazji pójdę po Maddoga, zwiedze San Mone i jak już wszyscy mają stasy po 85 to ruszam na Drassen ;-) ) . Zawsze jak gadam z księdzem to w dobę po rozmowie mam rozkaz robali. :-D
PZDR

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
icelipa
Post : 13 sty 2011 20:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 23.12.2010
  • Skąd: Chełm


micand1989 jak tam sobie radzisz z moimi robakami :)


pozdrawiam


*
 
micand1989
Post : 14 sty 2011 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


icelipa pisze:
micand1989 jak tam sobie radzisz z moimi robakami :)


pozdrawiam


Mission accomplished, sir!
Awaiting for new orders!

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
icelipa
Post : 14 sty 2011 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 23.12.2010
  • Skąd: Chełm


uuuuu :) jeeeee ...... YOU ARE MY MASTER!!


*
 
beblogz
Post : 02 lut 2011 09:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 22
  • Dołączył: 02.02.2011


A próbował już ktoś kiedyś szkolić siłę korzystając z walki wręcz? Fajna sprawa: robal stoi i ani drgnie. Trzeba go tylko trochę wcześniej osłabić z broni, a w końcu można go wykończyć nawet gołymi pięściami. Nawet Ira (w wersji standard) potrafi tak załapać parę punktów :)
Jeśli ktoś się lubi bawić, to chyba takiej okazji też nie przepuści...


*
 
micand1989
Post : 02 lut 2011 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


beblogz pisze:
A próbował już ktoś kiedyś szkolić siłę korzystając z walki wręcz?


jest na forum temat o szkoleniu siły i to co napisałeś poniżej jest już uwzględnione

beblogz pisze:
Fajna sprawa: robal stoi i ani drgnie. Trzeba go tylko trochę wcześniej osłabić z broni, a w końcu można go wykończyć nawet gołymi pięściami. Nawet Ira (w wersji standard) potrafi tak załapać parę punktów :)
Jeśli ktoś się lubi bawić, to chyba takiej okazji też nie przepuści...


jak już ma stan krytyczny to stoi, ale jak stoisz obok niego i oddasz turę to na bank cię ugryzie albo opluję kwasem.
Co do stanu krytycznego u robali to ma się to tak że robak ma około 10-15HP >>> 25PA : 4PA (za cios) = 6 ciosów. Z kastetem - możliwe że go zatłuczesz, na gołe pięści - czysty fart :-D

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Kali
Post : 20 maja 2011 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 13.05.2011


Jestem zmuszony odświeżyć, coby wszystko było w jednym temacie...

Problem polega na tym, iż zdobyłem już wszystkie miasta oprócz Meduny, a robali dalej nie ma. Gadałem już z księdzem, spotkałem Gabby'ego, byłem w Tixie, gdzie spotkałem kilka robali, ale na tym koniec. Co się dzieje? Akurat jak zebrałem chyba z 50 słoików... :043:


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron