Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
kubrick
Post : 21 lis 2010 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 21.11.2010


Witam. Mam problem z windows 7. Mam Jagged Alliance 2 od dawna, wcześniej grałem na viście, nie było problemu. Teraz zgrałem grę na pendrive'a i przegrałem na komputer, na którym mam windows 7. Po uruchomieniu gry ekran robi się czarny i po chwili wyrzuca do windowsa bez żadnego komunikatu, czy ktoś może pomóc mi rozwiazać problem?
Próbowałem uruchamiać jako administrator, nic nie pomaga :/
Pozdrawiam.


*
 
lukasamd
Post : 21 lis 2010 18:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaką masz rodzielczość na komputerze?
Czy próbowałeś uruchamiać w trybie zgodności (np. z XP SP3)?

Zwykłe JA2 powinno działać bez zająknięcia, JA2 Gold również.


*
  WWW
kubrick
Post : 21 lis 2010 19:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 21.11.2010


Cytuj:
Jaką masz rodzielczość na komputerze?

Nie wiem. Czy chodzi o rodzaj windowsa? to jest 64 bit. Gra chodzi co ciekawe, kiedy otwieram ja z pendriva, ale nie z dysku twardego :crazy:


*
 
lukasamd
Post : 21 lis 2010 19:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Może coś się błędnie skopiowało? Spróbuj jeszcze raz przekopiować, na inną partycję o ile masz.
Jeżeli z pendrive działa, to rozdzielczość nie ma znaczenia.


*
  WWW
kubrick
Post : 21 lis 2010 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 21.11.2010


Skopiowałem na inna partycję, raczej nic się nie mogło źle skopiować, bo kopiuję cały folder. Nic nie pomaga. Ostatecznie można grać z pendrive'a, ale wtedy zapisywanie i wczytywanie gra wieki :(
Nawet quicksave nie jest już quick :wall:


*
 
Assur-ad-mu
Post : 22 lis 2010 10:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Ja też mam Windows 7 ale 32 bit i chodzi poprawnie. Jak grałem na Windows 7 64 bit to miałem problem z odczytaniem stanu gry po wyłączeniu jej. Udawało się dopiero przypadkiem po jakichś 5 resetach gry i 10 próbach odczytu. Czasami traciłem pół godziny na odczytanie zapisu. Kolejne odczyty były już poprawne o dziwo.
Tak jak w twoim przypadku to pokombinuj ze zgodnością, albo jeśli masz instalke spróbuj zainstalować na dysku. Może brakuje mu jakichś rejestrów (miałem ten problem z inną grą). Sprawdź też czy po uruchomieniu gry z dysku nie startuje ci proces rundll.exe. Ja go miałem na 32 bit i musiałem 2 razy odpalać grę żeby się uruchomiała i też wchodzi czarny obraz i powrót do pulpitu. Jak już weszła to przechodziłem do systemu aby go wyłączyć bo mi się gra zacinała bo zabierał siłę obliczeniową procesora. On się uruchamiał tylko pewien okres tzn kiedy nie miałem dostępu do internetu.

Jeśli to nie zadziała to zostanie Ci gra z pena. Kiedyś grałem, czas zapisu rzeczywiście nie jest zbyt zadowalający, ale też zależy to jeszcze od szybkości zapisu pendriva

_________________
Obrazek


*
 
kubrick
Post : 23 lis 2010 13:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 21.11.2010


Hmm, sprawdzę jeszcze, czy jest możliwośc grania z płyty. Nie mam instalatora, to był cały folder już rozpakowany :/ No i zobaczę czy coś pomogą te podpowiedzi


Dodano: 23 lis 2010 13:48

Już śmiga pięknie..
Trzeba było pogrzebac trochę w trybie zgodności i można grac :)

Dzięki za pomoc


*
 
Kushin
Post : 23 lis 2010 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Mówisz że kopiujesz a dane powinny być dodane do rejestru, moim zdaniem powinna być przeprowadzona instalacja.

Ale jak już Ci śmiga to powiedz jak ogarnełeś to w trybie zgodności, jak następni będą mieli ten problem to będą wiedzieli jak go rozwiązać.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lis 2010 14:54 przez Kushin, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
kubrick
Post : 23 lis 2010 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 21.11.2010


Oj nie bardzo pamiętam wszystkie opcje, które zaznaczyłem.

W każdym razie kluczowe było odznaczenie przede wszystkim, że program dzialał z poprzednim systemem (Windows Vista), wybranie odpowiedniej rozdzielczości programu, oraz zaznaczenie opcji, że gra otwiera się w małym okienku, ale nie działa w trybie pełnoekranowym.


*
 
konrado9
Post : 16 lut 2012 17:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


Ja mam tak ze ciagle mam bledy z zapisu bledy odczytu raz jak cambrie teraz jak grum na win 32 bitowym nie wiem czy to wina antywirusa co sprawdza pliki czy jak a możę na ubuntu pójdzie zainstalować i zginie ten problem ? bo znowu od pobijac grum ost nawet szybki zapisem sa problemy eh


Ostatnio zmieniony 16 lut 2012 17:52 przez konrado9, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Assur-ad-mu
Post : 23 lut 2012 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Na Linuxie spokojnie można grać. Instalujesz tylko Wine i idzie. Nie ma z tym problemu. Nie miałem problemów z zapisem na Linuxie ale był on u mnie dość krótko bo Windows się resetował co dokładnie 2 godziny po zainstalowaniu Ubuntu. Jeśli nie będzie cię denerwowało nieco wolniejsza gra (bo trochę się tnie) to przechodź z grą na linuxa. :ok:

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2012 14:33 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron