Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 14 paź 2010 20:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Cytuj:
Obecnie można śmiało stwierdzić, że Jagged Alliance 2 to w Polsce gra naprawdę trudno dostępna. Znaleźć ją na aukcjach internetowych to wyczyn niczym dla wprawnego myśliwego upolowanie osobnika wymierającego gatunku. Nie każdy posiada również konto PayPal, które umożliwia zakup gry w niedawno "uśmierconym i reaktywowanym" GOG.com. Ostatnio sytuacja poprawiła się po tym jak Starchris wydał nakładkę pozwalającą na granie w modyfikacje przy użyciu Wildfire, ale co wtedy, gdy ktoś chce zasmakować oryginalnego Jagged Alliance 2?

Jak do tej pory dostępna była jedynie wersja demo JA2, zawierająca jeden sektor (znacznie zmodyfikowane Estoni) oraz kilku najemników. Gdy weźmiemy pod uwagę możliwości gry, demo takie z pewnością nie pozwala na poznanie wszystkich z nich. Na szczęście fani z serwisu ja2.su znaleźli ostatnio coś innego – pełną wersję Jagged Alliance 2 do pobrania w legalny sposób! Oczywiście znalazł się pewien "kruczek", bo przecież producent nie zdecydował się póki co na wydanie gry jako abandonware. Kruczek ten to fakt, że gra działa tylko przez trzy godziny, a więc jest to wersja typu trial. Niemniej, pozwala na obszerniejsze zapoznanie się z grą, poza tym możemy zainstalować na nią wszystkie dostępne dla JA2 modyfikacje. Tak więc, jeżeli do tej pory nie mogliście zobaczyć pełnego Jagged Alliance 2, zapraszamy do pobierania wersji trial.



Jagged Alliance 2 Trial - Download

TRIAL - dział Download


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 paź 2010 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Właśnie, mam pytanie.
Ten trial to pewnie jakiś starszy build niż wersja komercyjna.
Czy jest stabilny?
Czy którykolwiek z patchy do pełnej gry do niego pasuje?

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 14 paź 2010 20:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Z tego co mi wiadomo pasuje każdy patch - wysoce zalecam więc zaktualizowanie dostępnymi patchami:
https://jagged-alliance.pl/download26/

Patche do JA2 nie pokrywają się zawartością, więc trzeba by je wgrywać po kolei czyli 1.05, 1.06, 1.07 i dopiero 1.12.


*
  WWW
lukasamd
Post : 16 paź 2010 13:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W newsie pojawił się komentarz mówiący o tym, że wgranie na tego triala patcha 1.07 usuwa ograniczenie czasowe.
Hm... trial jest oryginalny, patche również, a one zawierają zmodyfikowane pliki, w tym główny exe.

Wychodzi na to, że można mieć pełną wersję JA2 za darmo :D


*
  WWW
M'cin
Post : 16 paź 2010 13:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Jeszcze doczytaj w licencji triala, czy można patchować i w licencji patcha, czy można go wrzucać na triala, tak dla pewności.


*
 
lukasamd
Post : 16 paź 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie ma o tym ani słowa.


*
  WWW
Starchris
Post : 16 paź 2010 17:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Moim zdaniem ten trial został wykonany przez rosyjskich fanów pod konkretny dodatek do JA2, a mianowicie dodatek zwiększający rozdzielczość gry na 800x600 (który o dziwo też jest rosyjski i to bardzo znany - w naszym dziale download też jest). Po wgraniu tego dodatku na tego triala mamy całkowicie pełną czystą wersję JA2 Gold 1.12 (różnica to tylko większa rozdzielczość). Dla mnie jest to całkowicie nielegalne obejście przepisów licencyjnych przynajmniej z dwóch powodów.

1. Z prawnego punktu widzenia żeby zagrać sobie legalnie w którąkolwiek modyfikacje trzeba zakupić oryginalną grę JA2 lub JA2 Wildfire. Tutaj ściągamy tego triala, nakładamy dodatek i możemy grać w co chcemy, bez wyłożenia jakiejkolwiek złotówki. Więc firma posiadająca prawa licencyjne do JA2 ponosi straty finansowe.

2. Jest to niezgodne z podstawowymi zapisami licencji o zakazie wrzucania do internetu oryginalnych plików z gry. Tutaj wrzucili całą grę.


Ten trial może być legalny tylko pod warunkiem, że firma posiadająca prawa do JA2 wyraziła pisemnie na to zgodę, a na takie zapisy w licencji tego triala się nie natknąłem.



lukasamd pisze:
Rzecz w tym, że triala nie opublikowała grupa z ja2.su, ale go znalazła. Nie wiem czy go instalowałeś, ale tam są dane tylko od Strategy-First, normalny instalator tego producenta, zaś po zainstalowaniu mamy 3 godziny i informacje o tym gdzie kupić legalną grę. Poza tym instalator pobiera pliki z serwera, który należy do firmy sprzedającej Jagged Alliance 2 Gold w imieniu Strategy-First.
W grach wersje trial to raczej rzadkość, ale jednak zdarzają się, w tym wypadku możemy nawet skorzystać, bo chyba producent zapomniał o istnieniu patchów.


Jeżeli nie wykonali tego rosyjscy fani tylko firma posiadająca prawa do JA2 to by było chyba wszystko w porządku. Ale ta wersja trial jest w wersji JA2 Gold 1.12 (poniżej screen). Więc osoby odpowiedzialne za tę wersję mogli nie zauważyć, że wcześniejsze patche mogą kasować trial i wprowadzać pełną wersję. Skoro jest wersja 1.12 to mogli pomyśleć po co ktoś by miał instalować wcześniejsze patche. Ale aż trudno uwierzyć, żeby tego nie sprawdzili.


Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 24.4 KiB | Przeglądany 5144 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera
*
 
Len
Post : 16 paź 2010 21:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Trial jest legalny pod warunkiem, że gracz nie dokonuje żadnych przeróbek.


*
  WWW
Starchris
Post : 03 mar 2014 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron