Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 31 mar 2010 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony




*
  WWW
lukasamd
Post : 31 mar 2010 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W ogóle to może by pomyśleć o dziale dotyczącym JA2 na linuxa na stronie?

@Jaahquubel:
Ty pracujesz na linuxie, więcej obracasz się także w środowisku jego użytkowników (jaka dystrybucja to w chwili obecnej nieistotne) - czy sporo jest tam graczy Jaggedów? Zawsze jakoś omijaliśmy temat JA na inne systemy niż Windows. Może czas się nimi zainteresować?


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 31 mar 2010 20:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
więcej obracasz się także w środowisku jego użytkowników

Z tymi obrotami to nie trafiłeś.

lukasamd pisze:
czy sporo jest tam graczy Jaggedów?

Wiem tyle, co i Ty. Zupełnie przypadkiem znalazłem ten wątek na forum ubuntu.

lukasamd pisze:
W ogóle to może by pomyśleć o dziale dotyczącym JA2 na linuxa na stronie?

lukasamd pisze:
Może czas się nimi zainteresować?

Wychodzi na to, że mamy na koncie solidne zaniedbanie. Zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić.
Ale nowego zajęcia podejmę się po zakończeniu starego (Len, pamiętasz mój temat w ogóle? :) ).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 22 kwie 2010 09:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Nie wezmę się za testowanie windowsowego 1.13 na linuksie, Stracciatelli, linuksowego 1.13 ani łączenia JA2,5 z 1.13 na linuksie. Nie mam na to czasu i miał nie będę.
Ale.
Żeby JA poszło na Windowsie potrzebny jest Dosbox (emulator DOSa). Natomiast żeby poszło na Linuksie potrzebny jest Dosbox. I tyle w temacie.

Żeby zainstalować JA2 lub JA2,5 na Linuksie, potrzebne jest WINE (jak sama nazwa wskazuje, WINE to nie emulator). Przed podejściem do instalacji JA2(,5) trzeba zainstalować sobie DirectX. Informacja dla Ubuntu jest tu: http://www.ubucentrum.net/2008/05/instalacja-directx-90c-w-wine.html i ja według niej to zrobiłem. Drugi poradnik jest tu: http://wikigames.ubuntu.pl/wiki/index.php?title=Wine.

W konfiguracji WINE należy:
  1. w zakładce Aplikacje dodać regułę dla ja2.exe lub JA2UB.exe i ustawić wersję Windows na Windows XP
  2. przy zaznaczonej odpowiedniej aplikacji w zakładce Aplikacje, przejść do zakładki Grafika i włączyć emulację wirtualnego pulpitu (otworzy to grę w oknie) - wydaje mi się, że w przypadku uruchamiania JA2 o zmienionej rozdzielczości, ten punkt można pominąć, jeśli rozdzielczość gry i ekranu się zgadza
  3. w zakładce Dźwięk zrobić co się uważa za słuszne.

JA2 z CD-Action zainstalowało mi się bezbłędnie i chodzi bez płyty. Pierwsze polskie wydanie JA2,5 zainstalowało się u mnie bez błędów i chodzi z płytą. Czyli jak na Windowsie.
Problem może być z zacinaniem się dźwięku i zamulaniem myszy. To drugie nie boli, czasem trzeba kliknąć jeszcze raz, nie przeszkadza to. Natomiast jeśli chodzi o dźwięk, to sprawa jest dziwna. Działało, działało i nagle zaczęło się zacinać - i to już przeszkadza. Pomóc może wylogowanie się i zalogowanie ponowne, lub restart kompa. Jeśli nie pomoże, wypada wyłączyć odtwarzanie dźwięku (punkt 3. powyżej).

Ogólnie działa.


*
  WWW
lukasamd
Post : 22 kwie 2010 09:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Będę dziś / jutro instalował ubuntu, sprawdzę, postaram się zrobić screeny i wrzucić to jako art.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 22 kwie 2010 09:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


No, no. Nie spodziewałem się tego po Tobie. :-D
Fajnie.


*
  WWW
lukasamd
Post : 22 kwie 2010 09:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


I tak i tak miałem instalować, tyle że debiana (ale za duże problemy z wifi) :)
Skoro już będzie, to zawsze można w wolnej chwili to przetestować.


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 cze 2010 09:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel już mi dał reprymendę w komentarzu jednego z ostatnich newsów, a więc wspominam i tutaj ;)
Artykuł opisujący jak można uruchomić Jagged Alliance 2 na Ubuntu Linux jest już dostępny!


Jagged Alliance 2 na Ubuntu Linux - Artykuł


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 02 cze 2010 06:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jeszcze trochę się poczepiam. Cieszysz się? :>
Cytuj:
Osobiście polecam użycie aplikacji Gmount-iso. Jest ona prosta w obsłudze, zajmuje bardzo niewiele miejsca i w pełni wystarczy jak na nasze potrzeby.

Wystarczy prawoklik na pliku iso i otwarcie za pomocą "Montowanie archiwów".
Cytuj:
na Ubuntu 10

Nie ma takiej wersji. Jest 10.04, będzie też 10.10.

Cytuj:
W wypadku testowanego Jaggeda na Ubuntu 10, w grze nie było dźwięku. Okazało się, że przełączenie sterownika z domyślnego, najczęściej używanego, ALSA, na inny rozwiązało ten problem.

U mnie dźwięk zaczyna się po pewnym czasie zacinać. I to bez względu na sterownik dźwięku.

Cytuj:
uruchamianie gry w oknie zamiast trybu pełnoekranowego

Czyli zaznaczenie opcji "Emuluj wirtualny pulpit".
Wbrew pozorom to może być istotne. Po wyłączeniu gry może się robić sieczka na ekranie (może zostawać rozdzielczość 640x480). Chociaż to chyba zależy od wersji WINE. Teraz mi się to już nie robi.

Generalnie, co wiedziałem, napisałem wcześniej.


*
  WWW
doman18
Post : 02 lut 2011 23:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 43
  • Dołączył: 02.02.2011


Ja mam wersję Debiana 5 z wine 1.0.1 i najśmieszniejsze jest to że JA2 odpaliło mi się baz żadnego grzebania z partycji windowsowej na której mam je zainstalowane. Jedyne na co narzekałbym to zajętość procka i mulenie gry. Gdyby nie to prawdopodobnie grałbym na linuksie.


*
 
Jaahquubel
Post : 24 sty 2013 02:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Odgrzebuję, ale co tam. najwyżej dostanę Złotą łopatę.

Jaggedy 2/2,5/Wildfire lepiej instalować przez PlayOnLinux (nakładkę na WINE). Aplikacja ta ma zdefiniowane odpowiednie ustawienia dla tych gier, dzięki czemu bez żadnego grzebania w czymkolwiek WINE będzie dla nich uruchamiane z optymalnymi ustawieniami (no, chętni zmienią sobie rozdziałkę i ustawienia dźwięku). Chodzi jak złoto - dużo mniejsze obciążenie procesora, niż przy instalacji i używaniu przez gołe WINE.


*
  WWW
nemrod
Post : 31 sty 2013 07:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


No właśnie powróciłem do JA, a że sam mam teraz Ubuntu, to spróbowałem, i faktycznie PlayOnLinux świetnie zainstalował JA2. Problem mam tylko z Wildfire. Nie ma go na liście, próbowałem zainstalować jako program nie z listy i nie wychodzi mi. Zna ktoś może skuteczny sposób?

_________________
.


*
 
Jaahquubel
Post : 01 lut 2013 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Nie znam, ale wiem jak bym kombinował. Zainstalowałbym zwykłe JA2 przez PoL, Wildfire przez samo WINE i podmieniłbym pliki JA2 na Wildfire.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron